Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   16 / 244
(#) szamóca válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
OK, ezt olvastam ki én is a képletből. De ez akkor azt jelenti hogy végig nyomják az adott hangszórón a teljes általa lesugározható hangfrekis tartományt, miközben mérik az ellenásását, majd ezt grafikonon ábrázolják. És ebből megnézik a Zmin-t. Tehát ezek szerint nem egy kitüntetett frekvencián mérnek.
(#) Valteri válasza Bozontradio hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Hello, 2,66 Ohmra volt terhelve , dem szól hangosabban, mint 4 Ohmon, Kb ugyanott megfogja, a limitere.
Nem azt mondom, hogy béna, hanem azt , hogy nem mélyre való. A ládákban Beyma 15p1000 és SM-115 hangszórók vannak.
(#) Andreas89 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
amugy mien? tényleg érzékenyebb?? mien tekercs van benn??
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Gyári tekercs van benne, arról is van képem ha érdekel. Egy picit hallhatóan érzékenyebb, de nem sokkal.
(#) atti212 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Sziasztok! Disco célra építek sbx 4060 ból egy hangfalpárt. Van olyan itt aki már használt ilyet? Tudom, hogy nem a legjobb technika de elég olcsón hozzájutottam, másképp nem is tudnék csak kisebbet építeni. Szóval nem azt várom, hogy "ez nagyon sz_r és használjam traktor alá kerékkitámasztónak" hanem pl olyanokat, hogy sült e már meg valakinek ilyen, és mennyit tudott stb stb. Konkrét tapasztalatokat. Köszi
(#) atti212 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Ők lennének azok

Kép0010.jpg
    
(#) kissanyi válasza atti212 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
A létra a magasabb hangok miatt kell a rendszerbe?

Bocs', nem tudtam kihagyni.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez pontosan így van.
(#) pl13 válasza atti212 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Konkrét tapasztalat, hogy b-refelx dobozban nem működnek, jól, zártban talán (80-120 literig valahol, hogy pontosan mekkora kell, azt te döntösd el, kisebb dobozzal nagyobb lesz a terhelhetőség, de magasabb az alsó határfreki), és az érzéketlenségük miatt(87dB környéke) nem kif. disco célokra valók. Könnyen lehet, hogy egy kisebb hsz jobban teljesítene.
Megsülni, mint minden hsz, ez is akkor tud, ha torz jelet kap, akkor viszont akár már 50W-tól is.
(#) sound.man válasza atti212 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Tedd be őket két rutse-be szerintem.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez most komoly? 27-es EBP értékkel?
(#) atti212 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nem teszem őket másik ládába. Az én tapasztalatom pedig a zárt láda ellen szól. Próbáltam többféle űrtartalommal zártban. Hát inkább nem mondom az eredményt :no: Már majdnem elkönyveltem, hogy ez tényleg szar hangszóró. Aztán reflex, no ekkor erősen megváltozott a véleményem róla. Csak nem tudom mennyit merjek neki adni, mert még annyira nem ismerem őket. Ezért kérdezem a tapasztalatokat. Köszi
(#) sound.man válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Igen komoly. Hallottam már somogyit rutse-ba és eléggé meglepett. Felőlem számolgathatsz én inkább meghallgatom.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az említett rutse mélytölcsér ládák párját már 25.000 Ft körül rírdetik a neten hangszóró nélkül, rétegeltlemezből.(Ez nem rossz ár szerintem.)Tudja valaki hogy ez a láda konkrétan melyik hangszórótipusra lett tervezve?Nagyobb termekben ez szólna jobban vagy egy jól megcsinált reflex?Hallott már valaki ilyen rutsét SAL PA40100-zal szólni?
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez a láda szerintem elég sok hangszóróhoz illeszkedik. Igen, inkább nagyobb termekbe, és kültéren szól jobban. Sokkal jobban szólna mint egy reflex, alapból hangosabban szólna. Viszont nem megy le túl mélyre, abba ott hagyná a reflex.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ha nam megy túl mélyre, akkor olyan ütős, rúgós átható hangja lehet talán?(olyan 60-70 Hz-es )A reflexem amit nemrég csináltam elég mélyre megy, emiatt terülős kissé lágy, masszív,tömör hangja van.
Hát lehet hogy nekem akkor nem kell nagyon kisérleteznem a rutsével, mivel általában müvházakban,éttermekben, hotelekben stb zenélünk.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Eléggé ütős hangja van, nem az az igazi gyomor mozgató hanem az a kopogósabb. Azt viszont nem tudom hogy milyen mélyre megy le, de talán még 60ig lemegy.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
A meghallgatás is ugyanazt az eredményt fogja hozni, mert a hangszóró, akarod vagy nem, de pontosan úgy viselkedik, ahogy az elmélet várja tőle, vagyis egy ilyen gyenge mágnseű hsz nem működik jól sem b-reflex dobozban, sem tölcsérben, zárt, vagy TL, amiben elfogadhatóan használható.

Persze ha valaki szereti a rezonáns kiemelésekkel tarkított mélytartományt, akkor biztos tetszeni fog neki.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nem illeszkedik, inkább csak bele lehet tenni bármilyen hangszórót és még szólni is fog.
(#) szamóca válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Köszi.
(#) sound.man válasza pl13 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Jólvan te tudod. Számolj csak, engem nem zavar csak el ne számolj valamit. Amúgy megsúgom neked hogy nekem nincs somogyim, nekem mélynek Rh Sound van. Top-ba mnc lesz, oda nekem tökéletes és magamnak csinálom nem másnak. Amúgy az elmélet nem mindig egyezik a valósággal, nah mindegy.
Idézet:
„Persze ha valaki szereti a rezonáns kiemelésekkel tarkított mélytartományt, akkor biztos tetszeni fog neki.”
Igen, én imádom.
(#) pl13 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Ez egy nagy butaság, azok találták ki, fedősztorinak, akik valamiért rosszul használták, tanulták, vagy tudják az ismeretanyagot pl. hangszórókkal kapcs. Az elmélet mindig 100%-ban egyezik a valósággal, ha megfelelő bemenőadatokkal számolsz, és minden lényeges körülményt figyelembe veszel. Egyébként, ha nem így van, akkor az az elmélet rossz (pl. klingerkönyv egyes darabjai). Ilyen egyszerű.
(#) sound.man hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Bővebben: Link Erről a végfokról hallott már valaki? Ahogy nézegettem nem lehet olyan rossz. Magyarországon nem nagyon találok róla semmit.
(#) djyuri válasza sound.man hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia

teljesítmény és felszereltségileg én ehhez tudnám hasonlítani:
Bővebben: Link
De felszereltségben a tiéd jobb

Ilyen van haveromnak.
Elég szépet szól..nincs torzítás..nincs gerjedés...a hűtést picit kicsinylem,de az általad linkeltnek jobb....ennek is elég volna két venti.
(#) sound.man válasza djyuri hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Nekem is az egyik havernak van ilyen. Csak mégis zsákbamacska kitudja mi van benne. Azért kérdezősködök elötte inkább.
(#) djyuri válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Havernek van a sajátjáról belső kép....majd elkérem tőle és megmutatom.
(#) Dióda hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Én például kíváncsi lennék a hangosításra szánt végfokoknak a belső fotóikra mármint amiket manapság gyártanak mert a régebbieket nagyjából ismerem viszont elcsodálkozom hogy a vaterán és egy két boltban is árulnak olyan végfokokat amik 150-300Watt-osak és csak 4-5-6kiló súlyúak érdekesnek tartom. Például ennek a belsejéről Bővebben: Link na meg persze ennek Bővebben: Link hogy mi a bűbánat lehet bennűk hogy ennyire könnyűek, mégis ekkora teljesítményeket írnak rá pedig az én kis szobai 30W-os erősítőm is megvan 9kiló , a jlh-m meg 14kilós.
Valahol láttam egy iyen oldalt ahol ezeknek a belső fotói voltak de már öregszem és elfelejtettem hol láttam.
(#) szamóca válasza Dióda hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Szia!
Ahogy nézem az első esetben az adatlapot, 2X100W/4Ohm Zenei teljesítményt ad "csak" meg, a 7kg-os súlyra. Ehhez egy 200VA-nél nem hiszem hogy nagyobb toroidot tehettek bele, ami 2-2,5kg-nál nem nehezebb. Plusz a kaszni, hűtőborda 3-4kg, és az elektronika. Akkor valahol súlynál vagyunk
No a második eset az kacifántos. A 2X500W zenei lejjebb leesik 2X120W RMS-re, társulva 3,5kg súllyal.
Ide már illene egy 330VA-es toroid, aminek az önsúlya eleve 3kg körüli. Tehát ez a palifogó külsejű kínai cucc vagy kamu shopping, vagy kapcsolóüzemű a tápja.
(#) Dióda válasza szamóca hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Pont ezért lennék kíváncsi a belsejére.
(#) Bassmester válasza Dióda hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Ezek a gyártók bitonyára nem hívei a túlméretezésnek
Ez az a tipikus kínai vásári-hifi kategória, csak ezek éppen PA erősítőnek látszó készülékek.A belsejüket én is szívesen megnézném, bár szerintem nem nyújtana meghatározó technológiai élményt, legfeljebb csak negatív értelemben.
Következő: »»   16 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem