Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 13
(#) szepi003 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
üdv mindenkinek megépitettem én is ezt a riasztót de sajnos nemmüködik bekapcsolás után a kijelzön a felsősor első karaktere világit ha megnyomom a reset gombot akkor a felső sor összes kar. világit asztán ennyi a pic-et pic kit 2-vel progisztam rendben betőltötte köszönöm a segitséget szepi003
(#) googa hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Nekem mostmár jó ideje "fejlődésben" van egy 8 zónás, 4 partíciós, de bővithető PIC-es riasztóm. Amint elkészülök vele - karácsony környékére terveztem - publikálni fogom minden mozzanatát. Egy kupac jókívánság mindenkinek!
(#) morfondi hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Ahogy nézegettem az említett EPE riasztó forráskódját, úgy találtam, hogyha nem engedi el az ürge a kódbevitelnél a gombot, nem megy tovább a progi.
Aki megcsinálta, megnézné "élőben", így van-e?

Üdv
(#) npetya válasza morfondi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia!

Ez pontosan így van!
(#) jocoka hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok megcsináltam az EPE-féle riasztót de az a gondom hogy a kijelzőt szeretném hosszabb vezetékre kötni de akkor már nem müködik.
Kellene egy kis segítség hogy mivel hajtasam meg hogy hosszabb vezetéken is müködjön.
Előre is köszönöm.
(#) npetya válasza jocoka hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia! Mit jelent a hosszabb kábel?
(#) jocoka hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
KB 2-méter vagy legalább 1.5méter
(#) npetya válasza jocoka hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia
Csodálkozom rajta, hogy nem működött.
Nekem 50 méteres biztonsági kábelen minden hiba nélkül működött!
(#) jocoka hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Szia szerinted mi lehet a gond vele mert rővid kábelel működik de ha rárakom pl 1m kábelt a kijelző vagy tök sötét vagy csak a teszt kockák látszanak, kontrasztott
tudok álitani de a kijelzö ezen kivül semit nem csinál.
Rövid kábellel visszont tökéletesen mükszik.
Ezt nem értem.
üdv:joco
(#) Frankye válasza jocoka hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Valószínűleg nagy a kábel ellenállása, vagy valami efféle, esetleg sok zavarjelet vesz fel.
Próbálj ki más, lehetőleg árnyékolt kábelt. Első körben erre tippelnék.
(#) jocoka hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Szia

Olyan kábellel néztem amit a riasztokhoz is használnak ez több eres és van rajta alufólia is árnyékolásnak,visszont azt nem kötötem le a nulára.

(#) Frankye válasza jocoka hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Pfff.... Akkor nekem sincs tippem, sajna.
(#) deguss válasza jocoka hozzászólására (») Nov 25, 2008 / 4
 
Ez egy karakteres LCD kijelző?

Mert a helyzet nagyon egyszerű. Az adatvonalak magas impedanciájúak, és nem kell hozzáértőnek lenni, hogy ha ezt egy hosszú kábelra kapcsolod, ami felfogható egy kapacitásként, akkor a szép négyszög jel erősen torzul, pláne ha open collector és pull-up ellenállások vannak az áramkörben. Nem ismerem a kapcsolási rajzot, de a legésszerűbb megoldást a PIC-et a kijelzőhöz közel tenni, és a többi szenzort, aktuátort, stb. "elvezetékezni".

Ha semmiképpen nem kerülhető el a kijelző távolra vitele, akkor elsősorban ezeket javasolnám:
Az Enable vonalra az LCD közvetlen közelébe egy felhúzóellenállást (<1k), a tápra 100nF-ot.
Továbbá, ha ez nem segít, az adatvonalakra szintén az LCD tövében lehúzóellenállásokat, pl. 4k7-et, amit nem közvetlen a PIC-kel hajtanék meg, hanem egy meghajtó fokozattal, legegyszerűbb esetben egy tranzisztor-arrayel, vagy inverterekkel (utóbbi esetben a program módosítása szükséges).>
(#) jocoka hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Sziasztok

A kijelző 2x16 karakteres semmi extra,szóval pl:tranyokat a pic-adatvonalaira +4.7k ellenállás.
köszönöm az infokat kipróbálom öket hátha jó lesz.
(#) npetya válasza jocoka hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia

Azt is próbáld meg, hogy a kábel árnyékolását talajra teszed! Nekem működött mint írtam 50 m-es kábellel!
(#) MM válasza npetya hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
A legjobb ha a riasztó GND-jét, így minden kábel árnyékolását ráteszitek a lakás földelésére. Nálam ez nagyon sok zavart! PIC lefagyást, helytelen működést megelőzött!
(#) jocoka hozzászólása Dec 19, 2008 1 /
 
Sziasztok
Na amitt deguss mondot az jó lett bár nem kellet semmi csak az enable vonalra egy ellenálás és mégegy D4-es adat vonalra és igy jó.
Köszönöm szépen a segítségeteket,örök hála.
Üdv:jocoka
(#) wangi hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Udv mindenkinek!
Én is épitettem egy PIC-es riasztót.
Ha valakit érdekel itt a cim:Bővebben: Link
Tisztelettel Wangi
(#) Frankye válasza wangi hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Ez szép, és jó is biztosan, de a PIC programja (forráskód, vagy hex) nélkül nem sokat segít az utánépítőknek...
(#) jocoka hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Sziasztok
Egyetértek az előttem szólóval, valóban forráskód és hex nélkül nem lehet megépíteni és persze egy nyák terv se jönne rosszul hozzá ,egyébként nekem tetszik gratulálok hozzá, én megépítetem azt amit az oldaladon is megemlítettél.
Elég jól működik, de sajnos azért vannak benne hibák.
(#) wangi hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Történt némi változás a PIC-es riasztóval...
Gondolom igy már rendben.Wangi
Link
(#) Frankye válasza wangi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ez így már nagyon korrekt, köszönjük!
(#) StefuPeti válasza wangi hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Szia
Segitenél hogy az PIC és az LCD hogy van összekötve, mit hová kössek? Vagy én vagyok láma?
(#) wangi válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Nos az LCD tipusatol fugg,de a megfelelo adatlapjaikon a bekotes sorrendjet meg szoktak adni.
Altalaban a standard bekotes igy megy:
1=GND
2=Vdd(tap +5V)
3=V0(potm.)
4=RS(PORTB2)
5=RW(PORTB0)
6=E(PORTB3)
11=D4(PORTB4)
12=D5(PORTB5)
13=D6(PORTB6)
14=D7(PORTB7)
(#) jocoka hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Szia látom felteted a hiányoságokat örök hála érte , lehetne még egy kérdésem,a nyák tervet esetleg nem tudnád felrakni a lapodra, mert csak a beültetési van fent.
Ha ez nem lenne nagy kérés.
Kösszönöm előre is.
(#) wangi válasza jocoka hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Elnezest fiuk!Voltakeppen a nyak rajz fenn van csak a linket nem irtam fel az oldalamra.
Eppen ezert uj latogatas es megvan...
Link
(#) pepe33 hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Én is elkezdtem dolgozni egy lakásriasztó tervezésén.
Én tervezek bele GSM modult, ETHERNET portot is.

Egyelőre azon gondolkodom, hogy a kezelők nekem nem a központtal egy dobozban lennének.
Így vezetékkel kellene összekötni, de az LCD+KEYPAD túl sok vezetéket igényelne.

Ezért úgy gondoltam, hogy a kezelőkbe is egy PIC lenne, ami kezeli az LCD és KEYPADOT, és továbbküldeni valami kevesebb vezetéket igénylő módszerrel a központnak.

Nem tudom milyen kommunikáció, lenne ide a legmegfelelőbb. Így elsőre RS232-re gondoltam.
Van valakinek jobb ötlete?
(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
A soros port jó, de RS485-öt használj csavart érpárral, így nem lesz zavarérzékeny, és sokkal nagyobb sebességet is használhatsz. MAX232 volalmeghajtó helyére SN75176 kell (még olcsóbb is, mint a MAX232), meg egy kicsit más a protokoll, mivel egyidőben csak egyirányú lehet a kommunikáció, de fel tudsz több cuccot is fűzni, mert buszrendszerű lesz az egész. Sima telefondrót is jó lenne neki, de UTP kábel a célszerű, akkor azon tápot is tudsz vinni, meg még mindig marad szabad vezeték, ha valamire kellene, és nemis túl drága métere.
(#) pepe33 válasza potyo hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
18F97J60 at szeretnék hozzá használni, 2 sorosport van bene akor egyszerüen annyi a dolgom hogy SN75176-t kötök az egyik sorosportra ?

Meg persze ebből következöen a kezelőbe is?

(#) potyo válasza pepe33 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Igen, annyi. De volt ilyenről szó az inteligens ház, vagy valami ilyesmi című témában, illetve terminálon is van egy ilyen téma, ott eléggé ki lett vesézve a dolog.http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=21861
Következő: »»   4 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem