Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
Idézet: „picnek jól szűrt 5v kell” Nem kell annak 5V. Idézet: „CMOS Technology: • Low power, high speed CMOS FLASH technology • Fully static design • Wide operating voltage range - PIC16F627 - 3.0V to 5.5V - PIC16F628 - 3.0V to 5.5V - PIC16LF627 - 2.0V to 5.5V - PIC16LF628 - 2.0V to 5.5V” Tehát 3V körüli fesz már elég. Nem kell agyonszűrni sem és nem kell hatalmas puffer. Használj rövid felvillanásokat a kisebb fogyasztásért.
de a nagy frekiktől nem keveredik meg a progija?
az egyenirányítóhoz kb mekkora kondit javasolnál? a 100n az biztos de elé mondjuk 1 y?
A vevőnél nyomtatod a "kerítést" is? Ha igen, miért tetted azt rá?
--- Az pillanatnyi fogyasztásból, és az áramfelvétel eloszlásából ki lehet számítani, hogy mekkora kapacitás kell. tau = R*C. Egy tau ideig tartó fogyasztás a kondenzátor feszültségét 63%-ra csökkenti. El kell dönteni, hogy mennyi a megengedett feszültségzuhanás, hogy a PIC ne brown-outoljon, és mennyi a fogyasztás! Vicsys javaslata az impulzusszerű meghajtásra felkarolandó!
Mivel a 3.6 megahertz 7200-szorosa az 50 hertznek, ezért egy 139 nanofarados kondenzátor ugyanolyan jó a gyertya vevőjében, mint egy 1000 mikrofarados a hálózatnál.
Nana, azért én ezt így nem jelenteném ki!
Mert ha a gyertyát elveszi valaki a talapzatáról akkor 139nF-os kondival a gyertyában lévő LED jóval rövidebb ideig fog még világítani az illető kezében mint 1000µF-al.
Nem keveset szenvedtem vele, és 2db keményfém-fúróm is bánja a műveletet...
De csak összejött: Bővebben: KÉP Deguss! A vevőnél azért van berajzolva a nyák széle hogy könyebb legyen kivágni és reszelni. Üdv.!
Szép lett, de miért is kellett kivágni a közepét? :unalmas:
Azért, hogy ne takarjon ki annyi helyet a gyertyában, és hogy például alulról is bele lehessen látni a gyertyába.
gg630504:
A 3.6MHz 72 ezer-szerese az 50Hz-nek, így jön ki a 139nF a 3.6MHz-re ami megfelel 1000µF-nak 50Hz-nél. Attila: Ez a 139nF képes ugyan azt az áramot biztosítani az áramkörnek, azaz áthidalni a (fél) periódusidőt 3.6MHz-en, mint 1000µF 50Hz-en! Hogy a periódusidő különbözik alacsonyabb és magasabb frekvenciánál, az érthető, és az is, hogy ezt nem ahhoz mérem, "hogy márpedig 1000µF-ról tovább világítana a LED".
Gg630504 ezt állította a #318014-as hozzászólásában:
Idézet: „egy 139 nanofarados kondenzátor ugyanolyan jó a gyertya vevőjében, mint egy 1000 mikrofarados” Hát nem ugyan olyan. Legalábbis nem minden szempontból. (És én tudom jól hogy a periódus-idő miatt jó a kisebb kapacitású kondenzátor...)
Az a lényeg, hogy érti mindenki, hogy miről van szó, a lednek a "jóságát" nem tudjuk megítélni, ezt mindenki másképp értelmezi. Bocs, ha dedós voltam, de hátha olvassa majd valaki az oldalt, akinek hozzászólásom látta közben esik le a tantusz...
Gg630504 arra válaszolt hogy az egyenirányító után
mekkora kondi kell : én ezt kérdeztem és ha lehetne most adnék neki pontot (nem célom hogy a gyertya világítson még ha elveszik a helyéről ) Még azt hiszik hogy akksi van benne. Ha működik igy nekem tökéletesen megfelel ! A helyén villog máshol nem ez volt a cél
Támadt egy hirtelen ötletem, gondoltam leítom nektek ide. Nem tudom mennyire lenne bonyorult és áramigényes egy olyan áramkör, amely rendszertelenül halványítaná el és világosítaná ki a LED-et. Nem telljessen halványítaná el, hanem csak mingíg egy kicsit, olyanra gondolok mint ahogy a "normál" kanócos gyertya is teszi, mivel a láng körül a levegő állandó mozgásban van, és fujkálja a lángot, ezáltal elhalványul egy kicsit majd ujra telljes fényel világít.
Idézet: „Gg630504 arra válaszolt” Na igen, ez van akkor ha valaki nem a "Válasz" gombbot használja...
Hirtelen ötletre, hirtelen gondolat: Hogy tényleg véletlenszerűen változzon a fényerő, és ne egy algorithmus szerint (mikrovezérlős megoldás), egy LDR-t vagy fototranzisztort kéne bele tenni, és egy késleltető tagot, ami ellentétesen hat.
Tehát érzékeli a külső fényhatásokat, de ugyan akkor egy negatív visszacsatolást képez a vezérelt LED fényére. (felgyullad a LED, érzékeli az LDR, egy kicsit később halványul a LED a vezérlés miatt, ezt megint érzékeli, jobban begyújtja...)
Most kezd a téma szétágazni ! De ez igazán nem baj
ha már lesz 2-3 -5 változat csinálni kéne egy szavazást , hogy melyik a leg-leg .
Vicsys a te gyertyád hogy áll ? Benne van már a szentjános bogár? Azt is szívesen megnézném
Szuperül mutatna !
Nincs még sajnos... Készítem az infrás hangerő szabályzót 1000-rel és holnap még vizsgám is lesz Digitális technika tárgyból.
Szia!
Miért nem csináltad egy körkiszúróval? Én majd a külső méretét egy 70mm átmérőjűvel, a belsejét meg 40mm-essel és akkor sokkal kevesebbet kell fúrogatni, csak egy ívelt reszelővel kell inkább reszelgetni, hogy megmaradjon a kis beugrás... De amúgy szuper lett!
Üdv.!
Mert nekem nincs ilyen "körkiszúró" cuccom.
ÁÁÁ most jutott eszemne, hogy az enyém meg 40km-rel arrébb van... pont ott ahol 4 órája jártam és nem hoztam el
Én is összeraktam a cuccot:
KÉP1 KÉP2 9V-ról megy és felvesz kb. 110mA-t. A szekunder oldalon egy normál fényű LED van mert ez volt itthon. Sajnos csak 2-3cm-ről akar működni. Meg kellene próbálni nagy fényerejű leddel, de szerintem a magas nyitófeszültség gond lesz. Vagy ki kellene cserélni az 1N4148-at valami hasonlóan gyors de alacsonyabb nyitófeszültségűre.
Szerintem próbáld meg az vevőt hangolni !
valószínű hogy a sas és a többi réz felület elhúzza a frekvenciát lefelé . Én most próbáltam ki az enyémet 4 lábú extra fényes leddel és 6-8cm távnál beviágította a műhelyt ! Sajna sötétben telóval nem tudtam képet csinálni róla
És egy fénykép pénteken sikerült vennem gyertyát
a c.rában ő lesz az '"áldozat "
Ez eszembe sem jutott, hogy már meglévő gyertyát belezzek ki
Ki kell kanalazni, vízgőz felett megolvasztani és újra kiönteni
Én is véletlenül leltem rá de megörültem neki !
Szép a színe ,
Én is gyanítom, hogy a tranyó hűtőfelülete közrejászik, hisz az elektromos kapcsolatban van a kollektorral. Első sorban én is megpróbálnám hangolni.
Nem tudom jól kivenni, de ha a vezetőcsíkok nem tökéletesek, akkor én átforrasztanám, mivel tíz-húsz mOhm értékű ellenállás is komoly gondokat okozhat ilyen frekvencián. |
Bejelentkezés
Hirdetés |