Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   11 / 59
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Idézet:
„picnek jól szűrt 5v kell”

Nem kell annak 5V.
Idézet:
„CMOS Technology:
• Low power, high speed CMOS FLASH technology
• Fully static design
• Wide operating voltage range
- PIC16F627 - 3.0V to 5.5V
- PIC16F628 - 3.0V to 5.5V
- PIC16LF627 - 2.0V to 5.5V
- PIC16LF628 - 2.0V to 5.5V”

Tehát 3V körüli fesz már elég. Nem kell agyonszűrni sem és nem kell hatalmas puffer. Használj rövid felvillanásokat a kisebb fogyasztásért.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
de a nagy frekiktől nem keveredik meg a progija?
az egyenirányítóhoz kb mekkora kondit javasolnál?
a 100n az biztos de elé mondjuk 1 y?
(#) deguss válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
A vevőnél nyomtatod a "kerítést" is? Ha igen, miért tetted azt rá?

---
Az pillanatnyi fogyasztásból, és az áramfelvétel eloszlásából ki lehet számítani, hogy mekkora kapacitás kell. tau = R*C. Egy tau ideig tartó fogyasztás a kondenzátor feszültségét 63%-ra csökkenti. El kell dönteni, hogy mennyi a megengedett feszültségzuhanás, hogy a PIC ne brown-outoljon, és mennyi a fogyasztás!
Vicsys javaslata az impulzusszerű meghajtásra felkarolandó!
(#) gg630504 hozzászólása Nov 30, 2008 / 4
 
Mivel a 3.6 megahertz 7200-szorosa az 50 hertznek, ezért egy 139 nanofarados kondenzátor ugyanolyan jó a gyertya vevőjében, mint egy 1000 mikrofarados a hálózatnál.
(#) Attila86 válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Nana, azért én ezt így nem jelenteném ki!
Mert ha a gyertyát elveszi valaki a talapzatáról akkor 139nF-os kondival a gyertyában lévő LED jóval rövidebb ideig fog még világítani az illető kezében mint 1000µF-al.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Nem keveset szenvedtem vele, és 2db keményfém-fúróm is bánja a műveletet...
De csak összejött: Bővebben: KÉP

Deguss!
A vevőnél azért van berajzolva a nyák széle hogy könyebb legyen kivágni és reszelni.

Üdv.!
(#) deguss válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szép lett, de miért is kellett kivágni a közepét? :unalmas:
(#) Attila86 válasza deguss hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Azért, hogy ne takarjon ki annyi helyet a gyertyában, és hogy például alulról is bele lehessen látni a gyertyába.
(#) deguss válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
gg630504:
A 3.6MHz 72 ezer-szerese az 50Hz-nek, így jön ki a 139nF a 3.6MHz-re ami megfelel 1000µF-nak 50Hz-nél.
Attila: Ez a 139nF képes ugyan azt az áramot biztosítani az áramkörnek, azaz áthidalni a (fél) periódusidőt 3.6MHz-en, mint 1000µF 50Hz-en!
Hogy a periódusidő különbözik alacsonyabb és magasabb frekvenciánál, az érthető, és az is, hogy ezt nem ahhoz mérem, "hogy márpedig 1000µF-ról tovább világítana a LED".
(#) Attila86 válasza deguss hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Gg630504 ezt állította a #318014-as hozzászólásában:
Idézet:
„egy 139 nanofarados kondenzátor ugyanolyan jó a gyertya vevőjében, mint egy 1000 mikrofarados”


Hát nem ugyan olyan. Legalábbis nem minden szempontból.

(És én tudom jól hogy a periódus-idő miatt jó a kisebb kapacitású kondenzátor...)
(#) deguss válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Az a lényeg, hogy érti mindenki, hogy miről van szó, a lednek a "jóságát" nem tudjuk megítélni, ezt mindenki másképp értelmezi. Bocs, ha dedós voltam, de hátha olvassa majd valaki az oldalt, akinek hozzászólásom látta közben esik le a tantusz...
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Gg630504 arra válaszolt hogy az egyenirányító után
mekkora kondi kell : én ezt kérdeztem és ha lehetne most adnék neki pontot (nem célom hogy a gyertya világítson még ha elveszik a helyéről ) Még azt hiszik hogy akksi van benne. Ha működik igy nekem tökéletesen megfelel ! A helyén villog máshol nem
ez volt a cél
(#) radiomano válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Támadt egy hirtelen ötletem, gondoltam leítom nektek ide. Nem tudom mennyire lenne bonyorult és áramigényes egy olyan áramkör, amely rendszertelenül halványítaná el és világosítaná ki a LED-et. Nem telljessen halványítaná el, hanem csak mingíg egy kicsit, olyanra gondolok mint ahogy a "normál" kanócos gyertya is teszi, mivel a láng körül a levegő állandó mozgásban van, és fujkálja a lángot, ezáltal elhalványul egy kicsit majd ujra telljes fényel világít.
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Idézet:
„Gg630504 arra válaszolt”


Na igen, ez van akkor ha valaki nem a "Válasz" gombbot használja...
(#) deguss válasza radiomano hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Hirtelen ötletre, hirtelen gondolat: Hogy tényleg véletlenszerűen változzon a fényerő, és ne egy algorithmus szerint (mikrovezérlős megoldás), egy LDR-t vagy fototranzisztort kéne bele tenni, és egy késleltető tagot, ami ellentétesen hat.
Tehát érzékeli a külső fényhatásokat, de ugyan akkor egy negatív visszacsatolást képez a vezérelt LED fényére.
(felgyullad a LED, érzékeli az LDR, egy kicsit később halványul a LED a vezérlés miatt, ezt megint érzékeli, jobban begyújtja...)
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Most kezd a téma szétágazni ! De ez igazán nem baj
ha már lesz 2-3 -5 változat csinálni kéne egy szavazást , hogy melyik a leg-leg .
(#) vicsys válasza deguss hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
PIC-el és AVR-rel:
Bővebben: Link
:wave:
...és még néhány:
Bővebben: Link2
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Vicsys a te gyertyád hogy áll ? Benne van már a szentjános bogár? Azt is szívesen megnézném
Szuperül mutatna !
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Nincs még sajnos... Készítem az infrás hangerő szabályzót 1000-rel és holnap még vizsgám is lesz Digitális technika tárgyból.
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Miért nem csináltad egy körkiszúróval?
Én majd a külső méretét egy 70mm átmérőjűvel, a belsejét meg 40mm-essel és akkor sokkal kevesebbet kell fúrogatni, csak egy ívelt reszelővel kell inkább reszelgetni, hogy megmaradjon a kis beugrás...

De amúgy szuper lett!
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Üdv.!

Mert nekem nincs ilyen "körkiszúró" cuccom.
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
ÁÁÁ most jutott eszemne, hogy az enyém meg 40km-rel arrébb van... pont ott ahol 4 órája jártam és nem hoztam el
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Aha... szóval 10km/órával futsz.
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ez nagyon ott van!
(#) Attila86 hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Én is összeraktam a cuccot:
KÉP1
KÉP2


9V-ról megy és felvesz kb. 110mA-t. A szekunder oldalon egy normál fényű LED van mert ez volt itthon. Sajnos csak 2-3cm-ről akar működni. Meg kellene próbálni nagy fényerejű leddel, de szerintem a magas nyitófeszültség gond lesz. Vagy ki kellene cserélni az 1N4148-at valami hasonlóan gyors de alacsonyabb nyitófeszültségűre.
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Szerintem próbáld meg az vevőt hangolni !
valószínű hogy a sas és a többi réz felület elhúzza a frekvenciát lefelé . Én most próbáltam ki az enyémet
4 lábú extra fényes leddel és 6-8cm távnál beviágította a műhelyt ! Sajna sötétben telóval nem tudtam képet csinálni róla
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
És egy fénykép pénteken sikerült vennem gyertyát
a c.rában ő lesz az '"áldozat "

DSC00005.JPG
    
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ez eszembe sem jutott, hogy már meglévő gyertyát belezzek ki
Ki kell kanalazni, vízgőz felett megolvasztani és újra kiönteni
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Én is véletlenül leltem rá de megörültem neki !
Szép a színe ,
(#) deguss válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Én is gyanítom, hogy a tranyó hűtőfelülete közrejászik, hisz az elektromos kapcsolatban van a kollektorral. Első sorban én is megpróbálnám hangolni.
Nem tudom jól kivenni, de ha a vezetőcsíkok nem tökéletesek, akkor én átforrasztanám, mivel tíz-húsz mOhm értékű ellenállás is komoly gondokat okozhat ilyen frekvencián.
Következő: »»   11 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem