Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor frekvencia
 
Témaindító: adorjan81, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) adorjan81 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!

A problémám a következő lenne:
van 1 számítógépem, ami dos-os üzemmódban fut, de a horizontális frekvencia:36.9kHz, még a vertikális 96Hz, ezért ez nem jelenik meg a mai lcd monitorokon, mivel általában max. 75 Hz-en működnek. CRT monitort nem tudok használni különböző indokok miatt.
A felől szeretnék érdeklődni, hogy nincs e valamilyen vga konverter, amivel a vertikális frekvenciát lekonvertálhatom, vagy átalakíthatom, esetleg nem létezik e másfajta megoldás.

Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza adorjan81 hozzászólására (») Nov 30, 2008 / 4
 
Erős a gyanúm, hogy ehhez spec. monitor tartozott, a régi kártyáknál sem volt divat 75Hz fölé menni - pláne nem DOS módban. Ha lehet, tegyél bele egy régebbi VGA kártyát, az alapból tudni fogja a dolgát.
Ilyen konvertert csak úgy lehet építeni, hogy digitalizálni kell (ha analóg) a kimenőjelet, RAM-ba írni, majd onnan a szokásos (szükséges) módon kiolvasni a megfelelő frekivel.
Nem kispályás feladat, régen a Brooktree cég gyártott mindenféle video IC-ket, talán fellelhető még ilyen. (azóta ez a feladat is értelmetlenné vált)
Még nekem is van itt egy baromi nagy CRT monitor, hozzá való fél A4-es lap méretű kártyával... Már 15 évvel ezelőtt sem volt jó semmire...
(#) bbalazs_ válasza adorjan81 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Vannak kulonbozo segedprogramok, amik kepesek a videokartyak beallitasat, ezaltal a kiadott jelet megvaltoztatni.
A regebbi videochipek leirasai megtalalhatok a neten, az osszes regiszterrel egyutt. Igy nem tul nagy feladat, akar egy debug programmal szepen hexankent atirni.
De valoszinuleg ilyen powerstrip-szeru program letezik DOS ala is, pl. hasonlo a whatvga.exe, ahol mondjuk tesztelheted a kulonbozo uzemmodokat es latni fogod az LCD-n, hogy melyik megy.


(#) peti0227 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Karácsonyra szeretnék venni egy TFT monitort. Ehez lenne néhány kérdésem.
Mi a külömbség a TFT és a TFT Wide között. Melyiket érdemessebb megvenni?
Én SAMSUNG-ra gondoltam, mi a vélemény róla?
Kontraszt, fényerő és a reakcióidő legalább mennyi legyen?
Előre is köszi
üdv: peti0227
(#) AMD válasza peti0227 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!
Attól függ mire kell. Internet, filmnézésre 25ms-es is jó. Játékra 8ms vagy az alatt legyen. Én legalábbis így tudom.
(#) peti0227 válasza AMD hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Internere és filmre kellene.
Ezek szerin az 5ms is jó nekem, nem fontos a 2ms?
(#) szamóca válasza peti0227 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Idézet:
„Mi a külömbség a TFT és a TFT Wide között.”

A
Idézet:
„Wide”
jelentése, széles. Tehát a széles, 16:9 arányú képernyőt különböztetik meg ezzel, a 4:3 tradicionális monitortól. Azt pedig a felhasználás módja/pénztárcád dönti el hogy milyen hypi-supi monitort veszel.
(#) AMD válasza peti0227 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Félreértettél. 25ms is jó neked. Játékra kell minél gyorsabb monitor.
(#) peti0227 válasza AMD hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
köszi, hogy válaszoltál.
Nem értettelek félre, csak én minimum 5ms-os monitort akarok venni.
A kontrasztról nem tudsz valami infót? Miért jobb a 8000:1 mint a 300:1?
(#) AMD válasza peti0227 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Válaszidő: egy képpont alapállapotból történő kigyújtásához, majd teljes kioltásához szükséges idő ezredmásodpercben megadva (ms = millisecundum). Minél jobb ez a képpont-reakcióidő, a kijelző annál gyorsabb és folyamatosabb képváltásokat tud megjeleníteni. Lassú kijelzőn a gyorsan mozgó téma zavaró, ún. utánhúzási jelenséget produkál, azaz az elmozduló objektum "szellem-körvonalai" kis ideig még homályos udvart hagynak hátra maguk után.

Kontraszt-arány: az egymás mellett megjeleníthető legsötétebb (kioltott) és legvilágosabb képpontok közötti fényintenzitás-különbség aránya. Az aktív kijelzőpanel feketéje a háttérvilágítás miatt nem tökéletesen fekete, így minél magasabb egy monitor kontraszt-aránya, annál kontúrosabb, élesebb különbségeket képes megjeleníteni.
(#) adorjan81 hozzászólása Nov 30, 2008 /
 
Még az érdekelne, hogy léteznek ezek a vga konvertekek, azzal talán sikerülhetne. Ha van valakinek, akkor leírhatná a tapasztalatait.
(#) Action2K válasza adorjan81 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!

Nem. Az nem erre van. Azzal TV jelre lehet konvertálni.
(#) idlob válasza adorjan81 hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia, próbálgatni kell, itthon az egyik (Acer AL1913) vert. 60Hz-120Hz-ig rá tud húzni az analóg VGA-ra.
Esetleg nem lehetne XP alól és parancssorból futtatni?
(#) adorjan81 válasza idlob hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia, sajnos nem lehet Xp alól futattni, mert nem vinyóról dolgozik, hanem egy háttértároló chipről. Igazából az op rendszert sem tudom megállapítani, mivel mikor bekapcsolom azonnal betölti a programot. Próbálgattam a biosba belépni, de ez eddig nem sikerült elővarázsolnom. Lehet nincs is.
(#) asi válasza adorjan81 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Az a ROM chip (?) hol van, milyen kártyán?
(#) adorjan81 válasza asi hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Még nem szedtem szét a gépet, mert ahhoz egy kicsit drága. Csak a CRT monitort akartam lecserélni LCD monitorra.
(#) asi válasza adorjan81 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Hát, ha a biosba sem enged, akkor elég reménytelenül hanzik.
Van rajta mondjuk floppy drive? Próbáltad arról bootolni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem