Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   12 / 67
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Keress rá a "WinAVI Video Converter "-re. Ezzel pikk-pakk tudsz oda-vissza konvertálni. Sajna nem free.
(#) szdavid válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
CoDec-et beállítottad (nagyon úgy tűnik, hogy tömörítetlen avi-ba konvertáltál)?
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Nos a lemez vastagsága: 0,27mm

Üdv!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Nos letöltöttem ezt a programot de 9.5Megánál így sem megy lejjebb
Akkor én nem jól csinálok valamit?

üdv!
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Na akkor gyorstalpaló:
1. Virtuadubbal megvágom és kiveszem a hangot (no audio) A video ne legyen 1-1.5percnél hosszabb.
2. beledobom a winaviba, hogy wmv-be konvertáljon. Az advanced gombbal az encodert, Broadband (PAL,384Kbps) és keep original picture size.
3.GO!
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Megvágom meg minden de így is min 50 mega hang nélkül és kb 40 mp az egész..

(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Először is kösz a lemezvastagság értékét! Pont igy gondoltam én is.
- Ha nem megy a videó "tömöritése", akkor rakd fel valahová, pl.: data.hu-ra... Majd leszedjük valahogy és meg tudnánk már nézni.
Szia.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Feltöltöttem a Data.hu ra.
Kíváncsi leszek hogy mit tudsz ebből "kisütni"

üdv!
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Jó a videó, megnéztem vagy 3x. Az a helyzet, hogy igen gyorsan megvan az init, ezért jó hogy többször is inditottad. Legalább 80 fokos a kitérés amit látok, de lehet hogy több? Nagyon könnyűnek tünik a kar aLED-ekkel, mert igen gyorsan rezeg.
Köszönöm.
Szia.
(#) vicsys válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Kipróbáltam. Hang nélkül 2 mega lett.
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Már csak egy dolog hiányzik a megfejtéshez, nevezetesen az, hogy mennyi is a rezgési frekvencia valójában. Tudom, azt írtad egyszer, hogy kiakad a frekimérőd, de lehetne valami induktivitás-szegény ellenálláson keresztül is mérni. Vagy az optónál is elég lenne talán, ha elviseli az óra.
Zoly! Ha ez is meglenne, akkor aztán tényleg le a kalappal...
Szia.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Lehet hogy a Zoly gépén nincsennek meg a szükséges codec-ek? Azért nem sikerült Neki.
Ha lehetne ezt a videót is feltehetnéd, igazán érdekes, (2MB), a Te tárhelyedre, ha ez nem okozna nagyobb problémát , "Gyári" névvel, az elérési útvonal megadásával.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Azért "igyekszek" ennyire, mert jövőre már nem lesz egy ideig időm ezzel foglalkozni. Egy másik környezetbe kerülök, ahová nem tudom magammal vinni egyelőre, ezeket a dolgokat, de szeretném addig látni hogy megépithező ez az óra is.
Ezért kérek mindenkit akit ez az óra valóban érdekel, legyen a segitségünkre amilyen módon csak tud. Ha mégis összejönne valahogy még ebben az évben, annak szerintem ne csak én örülnék, hanem minden kedves fórumtársam aki komolyan veszi ezeket az újabb kihivásokat, és lelkiismeretesen épiti meg, a még tökéletesebb eszközöket.
Sziasztok.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Bővebben: Link
Itt van, tessék.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Ha jól értem akkor az Optoban a "fototranzisztor" frekvenciáját mérjem meg?
Most szét is kapom hogy had haladjon az óra

üdv
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
nos méregettem...
Az LCF mérőmben ugyebár van L és C állás.. melyik állásban kell mérnem a "fototranzisztort"?
Ha egy az egyben teszem rá a mérőkábelt megáll az egész.. 10K val osztva lassul és eltűnik a kijelzés.. 100K val már tudok mérni nem befolyásolja a dolgot..

üdv!
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Az "F" üzemmódot használd,mivel a fototranyó vagy vezet,vagy zárt,és ennek megfelelően a nulla és a tápfesz közti impulzusokat kapsz a kollektor és az emitter közt. A mérési ellenállást válaszd kellően nagyra (ha már nem befolyásolja a lengési időt)akkor jó.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Ez a műszerben úgy van hogy van egy állandó frekvenciamérő bemenet.. És itt lehet kapcsolni hogy a fekit az L vagy a C állásban mutassa...
Így melyikben mérjem?


üdv!
(#) pittyu hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
EZ szerintetek mi.??? Azonkivül hogy nem igazán értékelhető a kijelző pöccre indult. Zoli 15 nek köszönhetöen holnap, azaz ma csinálok pár rugólemezt, felgyorsitom a rezgést és kész az órám ...Annyit elárulok , hogy 20 Mhz kvarccal megy.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
No ez már haladás!
Ha jól látom már programoznom sem kel...
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Dehogynem , ez a PIC a propell órámból van egy az egyben áttéve.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Az észrevételem még az (amit már egyszer le is irtam ) Hogy a PIC miután kapja a szinkron jeleket az optótol, kiszámitja a köridőt--felosztja 360 fokra és elkezdi a kiirást. Egyszerüen ki kellene törülni a programból a dátum kiiratását-- maradna csak az óra - perc- mp.Az év- hó- nap kiirás ott maradjon , csak üres --nemkiirandónak.Egy bizonyos idő után megcserélni , és csak a dátumot kiirni. De sajnos ehhez is programozni tudó ember kell.!!Most nekem szépen látszik az óra, perc, mp, de még oda akarja irni a többit is és mivel nincs rajta a távirányitó lehet hogy az analóg mutatókat is nyomja.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Látom Pittyu, nagyon jól haladsz előre.
Át kellene alakitani a PIC programját rendesen.

Néhány gondolat, mi szerint lehetne átírni egy ilyen progit.

A PIC program amely a következő funkciókat telljesitené.
1. A mechanikai rezgés alsó frekvenciaértékét 16Hz-ben állapitanám meg, ez már nézhető és könnyen utánépithető, működő teljes kiépitésben, 65 fok kitéréssel a lengőkaron, 7 db 3mm-es LED mozgatására, 1W telkesitmény bevitellel. A kar hossza rugólemezzel összesen 190mm.
2. A programnak 16-60Hz-es tartományban rugalmasnak kell lennie a frekvencia változtatás terén, (beírható), mert ez valószinüen növelhető lesz majd ebben a tartományban. Ugyanakkor ez a változtatás a többi paraméterre, (karakterek kiírási helyzete), nem kell hogy hatással legyen.
3. A 65 fok teljes kar-kitérés, amiböl jobb és bal oldalon is 5-5 fokkal csökken a karakterek kiírási helye, azaz 55 fok-ban kell elférni a 4 digites vagy 6 digites módnak.
4. A kiírás módja úgy történne, hogy jobbról balra íródnak ki a karakterek, ezt követően baloldalon nem történik semm,i csak visszatér a kar. A jobboldalon elhelyezett résoptó takarása indítja el a kiírást az előbb leírt módon és helyen.
5. A PIC program alapját képezhetné bármelyik Propeller Clock program, vagy az eddig használt Magicw31.asm is, amelyet tovább már nem tudunk itt alkalmazni.
Sziasztok.
(#) zoly15 válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Aha értem szóval akkor majd szólj ha égetni kell...
Sajnos az én ismerősöm nem tudja megoldani nektek a progizást Szerinte túl hosszú a kód...

üdv!
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A program amit használsz, most, a következő módon működik:
Kiszámít egy köridőt, azt elosztja 120-al, és átadja ezt az értéket egy időzitőnek, amely a LED-eket kapcsolja be a megfelelő helyen, vagyis 3 fokonként van egy "pixel"!
Szia.


(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Támadt még egy ötletem a mostani működő eszközöddel kapcsolatban:
Mi lenne ha a Propeller Clock-odból azt a 7 LED-et kötnéd be a karra, amely a digitális kijelzéshez van rendelve?
Igy hozzáférnél a távírányitóval elérhető funkciókhoz is, (fix táppal csak a propeller!), és kiszedhetnéd az oda most nem illő kiírásokat.
- Mindenesetre, én ki fogom majd próbálni.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy Propeller Clock-omat, (ventis), átalakitottam Wand_Clokra a benne kévő programmal működtetve.
Azt hiszem ezt érdemes lesz majd átírni, mert egész jó.
16Ht-el megy a rezgés.
Néhány kép és AVI a működésröl.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Csináltam még róla néhány felvételt, a távival beállítottam a forgást, hogy beférjen az óra.
Egyelőre úgy tünik, van egy távírányitós működő Wand Clok-om, amely jóval szerényebb formában mint a Propeller Clock, de működik!
Sziasztok.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Hali!

Nos itt vagyok. Bár egyáltalán nem követtem a topicot, de kb tudom miről van szó (a kezdeményezésről tudok).
Gratulálok, nagyon ügyes munka! Ugye ez a típusú óra eredetileg nem távirányítós? Akkor ez még egy külön gratulációt megérdemel, hogy ez már távirányítható!

Még a végén én is kedvet kapok ehhez az órához is. A napokban azt hiszem átolvasom a témát, és majd döntök, hogy mi legyen.
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Szia Krisz!
Örülök hogy tetszik valamennyire ez az óra is.
Eredetileg tényleg nem volt távirányitható, sőt egyáltalán nem is foglalkoztunk ilyen verzióval.
Csak a véletlen folytán történt, de szerintem ez már igy is marad ha rendben átíródik majd a program ehez a vezióhoz is. (Csak egy példa: a külső kör az lehetne itt az alsó és a felső külön plusz LED-ekhez rendelve, amely egy csíkot húzna igy alulra és felülre is más szinben.)
Szia.
Következő: »»   12 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem