Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv tourer!
Ha van kedved, kísérlrtezhetsz velük, de csak magadon. Az elektródák alá tegyél nedves gézt, és jó szorítsd le, pl ragasztószalaggal. Bekapcsolva, de min. áramra állítva helyezd a kívánt izom(csoport) kezdő és vépontja fölé, majd az áramot finoman növeld addíg, amikor már érzed, de nem kellemetlen. Ha ezt nem tudod elérni, sehogy sem, akkor ne használd, vagy kuka, vagy vitrin. ja a frekvenciát is állítsd minimumra, és csak akkor növeld, ha látod az izom működését. Azért a szíved körül se babrálj vele, bár az energiaforrást elnézve, nem hiszem hogy különösebben veszélyes lenne. Persze, ha mazohista vagy, akkor rázasd magad bátran
Elokotorasztam egy regi (1986) technikai lapot amely kozol egy Muscular Bio-Stimulatort.
Itt a topikban beszurt rajztolITT kevesbe ter el. Annyi akulombseg, hogy 3 frekvencia tratomanyra van felosztva az impulzusok. 1 - 0 -10 Hz - impulzus idotartam 0.5 ms 2 - 0 - 100 Hz - impulzus idotartam 0.5 ms 3 - 0 - 1000 Hz - impulzus idotartam 50 us Az impulzul kitoltesi tenyezoje 1 / 2 A jel ampitudoja 0 - 60 V szabalyozhato. Fogyasztasa max 35 mA 9 volton. Trafonak egy tegi tranzisztoros radio fazisforditojat alkalmazta a szerzo. Szinten 555-el van megepitve, a 3-as kimenet egy BD 136 ra megy aminak a baziaban van egy potmeter (szabalyzas) , a kollektoraban meg a trafo, A trafo szekunder oldalan a kimenet egy diodan keresztul csatlakozik a szondara. Az idozito kondik egy aramtukorrel vannak toltve, amely nagon linearis stb. irja a szerzo. Meg irja, hogy ez a hullamforma (negyszog) / kitoltesi tenyezo adja a legjobb eredmenyt (kutatasi eredmeny). Sajnos nincs meg elektronikus formatumban de ha erdekli valakit akkor megoldom. Szemelyszerin megepitettem (deszkamodelre) es kitunoen mukodik. Trafonak egy kis 230 /12 voltos alkalmaztam. Termeszetesen el kell kapni azt a pontokat ahova az elektrodakat tenni kell. Szoval mozgatta az ujaim , izmaim (azt a keveset) rendesen.
Kedves edgar!
Elnézve a linkelt kapcsolásodat, ez az áramkör is csak arra jó, hogy jól megrázzon. Láttál már olyan izmot, amely képes 1000 Hz - el ugrálni? Mert én nem, még a szempillantást sem. Az általam látott kórházi terápiás készülékek (több is) kb úgy működtek, hogy az áram 0 és 50 mA, az impulzus idő 20 és 800 ms, és a szünetidő 1 és 5 s között volt állítható. Ez messze 1 Hz alatti frekvenciát jelent. Ha nem ilyen paraméterekkel rendelkező eszközt, kapcsolást látsz, akkor az a gagyi kategória, és ha rosszul használod, komoly mély lyukat képes égetni a bőrődbe, és igen nehezen gyógyul. (égési seb, nekem már sikerült ilyet begyűjtenem) Úgyhogy csak kísérlrtezzetek, de csak magatokon! És előbb tanuljatok anatómiát, (az elektronokán felül) hogy melyik izom hol van, és mit csinál. Különben az ujjakban nincsen izom.
Természetesen kipróbáltam magamon mindkettőt.
A régi német gép megbízhatóan azt csinálja amit kell. Csak a jel alak nem változik. A kínai gagyi változatosabb, de olyan kontakthibás, hogy néha kellemetlen használni. két patental, illetve egy mono 2,5-ös jackkal van megoldva a csatlakozás, ami nem a legmegbízhatóbb. Ha a hasamra vagy a combomra teszem az elektródákat, szépen lötyögteti mindkettő. A kínai olyat is tud, hogy megfeszítve tartja x ideig, azután egy kis "váltóárammal" lelazítja....
Egy kapcsolasi rajz amely mar tobbet tud:
Bővebben: Link Hogyan alkalmazzuk:Bővebben: Link Magnetic Stimulation of Neural Tissue: Bővebben: Link Ha egy mód van rá, képet NE szúrjunk be az oldalba! Frankye
Elnezest en nem linkeltem be kapcsolast hanem utaltam egy mar belinkeltre.
A masik az, hogy egy regi lapban megjelent kapcsolsat irtam le nagyjabol. A 100 Hz-nek is van valamilyen hatasa. Azt, hogy te en nem tudjuk az mar mas dolog. Ne legygy csipos mert nem all jol.
Elnézésedet kérem, nem akartam csípős lenni, csak azt szerettem volna érzékeltetni, ha "gagyi" akkor nem ér semmit, ennél sokkal többet ér a testmozgás, fekvőtámasz, súlyzózás, veszélytelenebb is, ha meg komolyan szükségből kell használnod akkor csak orvosi felügyelettel, ellenőrzött (és ezért drága) gépekkel.
Kozben leszkeneltem a kapcsolast lasd a mellekletet.
Felesleges pdf és png formátumban is feltenni, elég az egyik! Frankye
Hogy a keptarban is latszodjon.
Érdekes kapcsolás, elég jónak tűnik, még burst - ot is lehet vele adni. bár nekem a kimenet egy kicsit bizonytalannak tűnik, a kimeneti áramot nem áramgenerátor állítja, hanem a meghajtófeszültség. A bőr ellenéllása pedig meglehetősen bizonytalan, 1k - 1M tartományban, ami a kezelás ideje alatt is változhat. (izzadás, elektróda lazulás, csúszás)
Nekem egy mikrovezérlős van ami elég korrekt, és a bállított értékeket a kijelzőn is látni.
Ha lehet, próbáld meg a gondolataidat egy hozzászólásba összeszedni, és úgy beírni. Ez, ahogyan írsz, erősen "flood"-olás szagú!
Heló!
Felmerült bennem a kérdés, hogy az ilyen készülékek nem bontják a szövetekben az "elektrolitot"? Az nem lenne jó, ha nagyobb frekvenciás AC jelet szaggatna a kimenetre az elektronika? |
Bejelentkezés
Hirdetés |