Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon előerősítő
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 22, 2005
Lapozás: OK   3 / 21
(#) _ampervadasz_ válasza denes44 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Akkor lehet hurokban van a két csatorna egymással!
Ellenőrízd végig a földelés jelenlétét a kimenet és a discman között!
(#) _ampervadasz_ válasza (») Ápr 28, 2008 /
 
Ellenőrizd a földelést!
Picivel föntebb írtam hogyan!
(#) denes44 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
A föld jó a csatlakozók között.

Viszont eltűnt a brumm. Illetve halkabb lett.
Az tűnt fel még ami érdekes lehet, hogy csipogó állásban a föld és a bal csatorna potméterének három lába között nem mérek semmit, a jobb csatornánál (az a brummos) visszont a középső és az egyik szélső között csipog, a másik szélsőnél meg nem csipog, de nem is szakadást (1-est) jelez.
(#) denes44 válasza denes44 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Megnéztem a másik csatornát is, hát a poti 2/3-ától nagyon torzít... Valamint még így sincs túl sok erősítése.
Hát úgy néz ki ez se fog összejönni nekem, kénytelen leszek valami gyári megoldás után nézni. Pedig már szép doboza is van.
(#) _ampervadasz_ válasza denes44 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Hátt ő, az a helyzet hogy a multi, csipogás vizsgálója azért mutat, mert akkor átvzet a tranyó!
Cseréld ki!
Előszőr is, te mit is kötöttél a mebenetére?
Mert a szerző írja hogy: "Ez az áramkör nem műveleti erősítő alapokra épült."
Az egyik csatorna azért kezd el torzítani mert a jelszint nagy,/vagyis a tranzisztor eléri a telítési csúcsát/ és ezért rakjál be elé egy ellenállást!
Aztán vedd fel óvatosan a hangot.
utána mérjél feszültséget a bemeneteken/kimeneteken
Mivel az egyik jó a másik nem, ezért annak a mérési adatait vedd alapul, és ami már nem egyezik akkor rájössz a hibajelenség okára is!
Ja műszerrel nagyon nem lehet kimérni a tranzisztorokat, dióda vizsgálóval hogy jó, e!
Üzem közben kell feszültséget mérni!
mást tényleg nemtudok mondani, esetleg építs meg egy mésikat, ami hasonló térfogaton elfér, az általad készített dobozban!
(#) denes44 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Idézet:
„Előszőr is, te mit is kötöttél a mebenetére? Mert a szerző írja hogy: "Ez az áramkör nem műveleti erősítő alapokra épült."”

Egy mikrofon vevőjét aminek kb. 10mV a kimeneti szintje.

Idézet:
„Az egyik csatorna azért kezd el torzítani mert a jelszint nagy,/vagyis a tranzisztor eléri a telítési csúcsát/ és ezért rakjál be elé egy ellenállást!”

Ugyan azt a mikrofon próbáltam mind két csatornán. Az egyiken torzít, a másikon nem.

Idézet:
„mérjél feszültséget a bemeneteken/kimeneteken Mivel az egyik jó a másik nem, ezért annak a mérési adatait vedd alapul, és ami már nem egyezik akkor rájössz a hibajelenség okára is! Ja műszerrel nagyon nem lehet kimérni a tranzisztorokat, dióda vizsgálóval hogy jó, e! Üzem közben kell feszültséget mérni!”

ez így meg már nekem magas :no:
(#) _ampervadasz_ válasza denes44 hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Ha az egyik oldalt leméred ,ami jó, majd aztán a rosszat méred!
Utána összehasonlítod jót a rosszal, és lehet következteteni hogy hol van a hiba!
Ergo nemtudok többet segíteni, mert jobbb nem jut az eszembe!
A gagyi multiméterrel sajnos nem lehet pontosan megállapítani hogy jó/rosz, egy tranyó! (nem próbáltam)
Azért sok sikert hozá, nem haragudj jobb ötletem tényleg nincsen.
Esetleg ahol a cikket találtad, megnézed felül a szerzőt, rákatt és egy pirvát üzenettel, lezavarod a problémát, aztán ha sikerült megjavítani akkor írd be ide,hogy sikerültmegjavízani, majd aki másnak hasonló problémája támadna a kapcsolással, akkor tudja mit kell csináljon!
Üdv!
(#) sebestyen_ferenc válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
én sem most száltam le a falvédőről . Persze, hogy csak "durvább modszerrel" lehet megszabadulni az ilyen hibáktól erre akartam utalni.
(#) _ampervadasz_ válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Ok! Értettem Üdv!
(#) rammeradrian hozzászólása Aug 22, 2008 /
 
Építettem házilag egy kültéri akkumlátoros erősítőt.
Az erősítő egy régi lemezjátszóbol van.
és van egy mikrofonom arra lennék kiváncsi hogy hogyan lehetne rákötni.
Egyépként egy mp3 lejátszóról szól a zene.
(#) sebestyen_ferenc válasza rammeradrian hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
ha van miki bemenete, akkor kőnyű dolgod van csak a csatlakozó gondolom 5 polusú tuchel alzat na annál megkell keresni melyik a jelbement , de ez nem lesz gond!
(#) rammeradrian válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Aug 22, 2008 /
 
Sajna nincs.
De próbáltam rátenni a mikrofont simán az mp3 helyére és úgy nem volt jó.
sztem valami külső mikierősítő kellene
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
na
akkor itt
Melyik kivezetésre melyik jön
(#) histu1985 hozzászólása Szept 16, 2008 /
 
Sziasztok

Nekem is lenne egy kérdésem mikrofonos erősítővel kapcsolatban. Van egy mikrofon ami (lehet) megadta magát. Van benne egy kis erősítő és szerencsére megtaláltam a kapcsolási rajzát is. Szeretném ha kicsit segítenétek értelmezni.
Hány volt lehet az üzemi feszültsége?
Melyik lábra mit?
A trafó mi célt szolgál?

Mikrofon linkje

Köszi előre is és bocsi ha nem ide kellett volni írni.
(#) dbase válasza histu1985 hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Hali.
4, 5, + táp kb 4-5 volt szerintem.
2 földelés, negatív
1, 3, a kimenet szimmetrikus
Ha nem szimmetrikus bementű erősítőre kötöd, akkor 3ast vagy az 1est kösd a testre,a földre, azaz a 2 esre. Mivel a kimeneti kondija 6v-os nem adnék többet tápként. Mer ha a KC509 tranyó lezár a kondi 2 oldalán a tápfesz jelenik meg.
5ös lábra esetleg több fesz kell, de csak oda, mert a elektret kondi-mikrofont táplálja, és abban is vane gy erősítő fokozat legtöbbször. Lehet több kell neki, nem hüyleségből 100v os kondi van azon a részen.
A trafó szimmetrizáló, és esetleg impedancia illesztőként van benne.
(#) histu1985 válasza dbase hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Köszönöm a gyors és konrét választ, de még lenne még egy kérdésem. Van a rajzon két db 220M jelzésű ellenállás. Ezek hivatalosan hány ohmosak? Az egyiket 30Kohmosnak mértem, a másikat meg szakadásnak(!).
Gyanús hogy itt lesz valami gond vele, de elképzelhető hogy több értelme van teljesen kicserélni a panelt is, mert több helyen már meg van sértve, na meg elég régi is.
(#) dbase válasza histu1985 hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Nagyollom mind 2-t 220megaohmos lenne a leírás szerint.
Nézd a bal felső rajzot:Bővebben: Link
(#) histu1985 válasza dbase hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Szerintem függ az ellenállás értéke attól is, hogy milyen fajta a hangszedő. De természetesen a 200Mohm nekem is gyanúsan sok.
(#) toroid hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
Sziasztok
Nekem egy mikrofon előerősítő kapcsrajz kellene, vagy valami keverő kapcsrajz.
Csatoltam a mikrofonról egy képet, mert nem tudom, hogy ehhez milyen való.
Előre is köszi

Kép 140.jpg
    
(#) sebestyen_ferenc válasza toroid hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
ez egy dinamikus mikrofon, 400 ohmos impedanciával, egy egyszerű előerősitővel megoldható a problémád
(#) toroid válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget.
Még annyit kérdeznék, hogy ez az előerősítő után valami magas-mély, esetleg közép hang állítású kapcsolást lehet rákötni?
A kapcsolási rajzokat lehet direkt végfok bemenetére kötni (Pl. ST151) vagy még ki kell egészíteni valamivel?
(#) sebestyen_ferenc válasza toroid hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
lehet utána kőtni hangszinezőt, ha kell vagy, de ez nem kőtelező, végfokra is lehet kőtni persze,de kell teni egy hangerő szabályzot,hogy a jelet tudjad álitani
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Szükségem lenne egy nagyon érzékeny mikrofonelőerősítőre.
Már párat kipróbáltam de nem jóak...
Lehetőleg egyszerűen.
Ha tudtok Ic mélkül az a legjobb de ha nem az se baj.

(#) Bassmester válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Milyen mikihez kéne?
Ez itt egy szimmetrikus, nagyon érzékeny profi kapcsolás.
(#) rammeradrian válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
ElektreetBővebben: Link
(#) frissadam hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Hi!
Valaki nem tudna segíteni a kábeli zűrzavarban?
Mikrofon előerősítőt szeretnék gyártani,de problémám van a "jóféle" mikrofonokkal.Azok ugyanis sztereó kábellel üzemelnek.Amit találok kapcsolásokat azok pedig mind alap mono bemenettel rendelkeznek.A sztereó kábelnek a földelése a mikrofon házára van kötve.A maradék két vezeték a dinamikus mikrofon tekercsének a két végére megy.Nem tudom h ezek közül az egyik valahol valamilyen módon közösítve van e földel?Vagy ehez más erősítőt kell használni?
Kösz!
(#) frissadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
ahha!
Az én erősítőimben mindig közös a 0 és a kaszni fédőföldje.Tehát ebben az esetben nyugodtan összeköthetem a mikrofon esetében is a 2 vezetéket.
(#) frissadam hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
És a mikrofonon belül melyik a test és melylik az árnyékolás? A test logikusan a mikrofon kasznija.A tekercs melyik oldalát kössem hozzá?
(#) damatic válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
A nagy bozontost!

Az XLR (canon) avagy szimmetrikus (nem sztereó!!!) csatlakozón számokkal vannak jelölve a bekötési pontok:

1: Árnyék
2: + Fázis
3: - Fázis

Ha aszimmetrikusra akarod kötni, akkor az XLR csatiban összekötöd az 1 és 3 pontokat, az lesz a GND (föld), azt kötöd a jack dugó gyűrűjéhez. A 2-es pont lesz a jel, azt kötöd a jack dugó hegyéhez. Ha kis távolságokra (1-5 méter) kell a mikrofon jelét elvinni, akkor ez így jó lesz. De ha nagyobb távolságra kell elvinni, akkor szimmetrikus bemenetű mikrofon előerősítőt kell használni és a jelet is szimmetrikusan kell szállítani. Ezügyben pedig itt nézgelődj!
(#) frissadam válasza damatic hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Köszönöm ez így most már világosabb!
Következő: »»   3 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem