Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon előerősítő
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 22, 2005
Lapozás: OK   4 / 21
(#) frrrrr hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Érintésvédelmi szempontból a védővezetéket és a trafó szekunderével táplált erősítő "testét" összekötni problematikus is lehet.
(#) frissadam válasza frrrrr hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
És hogy kössem ha nem úgy? ?
(#) damatic válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Bocsánat sir, nem kötekedtem, csak korrekt bekötést közöltem. Csak, hogy lásd mennyire nem mindegy mit hova kötünk: Ugye egy dinamikus hangsugárzó is áll egy tekercsből meg egy állandómágnesből (esetleg állótekercsből, de ezzel most ne bonyolítsuk). Mindegy, hogy a hangszóró tekercsének melyik pontjára kötöd a + fázist? Ugye nem?!?! Na már most ha egy mikrofont fordított fázisban kötsz be, azzal ugyanazt a hatást éred el egy hangrendszerben, mintha a hangszórót fordítva kötnéd be. De igazad van ha azt mondod, hogy nem számít, mert úgyis szét fogja küldeni a hangszóróját túlvezérléssel, és ezzel meg is nyugszik a lelked, hogy nem mondtad el a teljes igazságot.

Tudod, a fázishelyesség miatt van az is, hogy sok esetben egy keverő egy sávjában két fázisfordító fokozatot használnak, hogy a fázishelyesség megmaradjon az összegzőerősítő bemenetén, ugyanakkor a két fázisfordító fokozat fázistolását pont ellensúlyozni fogja az összegjel és kimeneti fázist nem fordító erősítőfokozat ellenirányú fázistolása. De ez már egy másik téma, másik szinten.
(#) frrrrr hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Nem fogsz örülni a válaszomnak! Sajnos (vagy inkább nem is) kisfeszültségen csak az dolgozhat, aki ért hozzá, vizsgázott pl. érintésvédelemből. Ha te jártas lennél benne, nem tetted volna fel kérdésedet. Két okból nem segíthetek:
ad1.: Ez sokkal komolyabb dolog, minthogy fórumban levelezve korrekt válaszokat tudjak adni (pl. látnom kellene, stb.).
ad2.: Nincs annyi diőm, hogy hosszú fórumozásba merjek kezdeni. Max. annyira telik, hogy felhívom a figyemet (néha sokkolva) a veszélyekre.

Hogy lásd, mennire bonyolult a dolog: Lehet szó 3vezetékes, 2vezetékes tápellátásról, nullázásról, kettős szigetelésről, a szek. részben kisfeszültségről, törpefeszültségről, biztonsági törpefeszültségről, stb. Milyen a trafód szigetelése? Kombinációkat, variációkat ne számoljunk. Van amit szabad, van amit nem. Ezt mindet szétbogozni "távúton", levelezgetve, korrektül. Erre nem vállalkozom.

Azért van két tanácsom:
1.: A PCket azért szerelheti boldog-boldogtalan, mert jól megoldották a tápellátást: Dobozban, érintésvédelemmel, LEZÁRVA! Kifele már csak biztonsági törpefeszültség megy, amit szerlehet akárhány hardveres érintésvédelmi tudás nélkül is. Ha lehet cselkedj te is úgy. Mindenütt ahol csak lehet, alkalmazz gyári tapot biztonsági törpefeszültséggel, még ha egy kicsit drágább is. Ne feledd legdrágább az emberélet. Nem menekülsz a felelősségrevonás elől.

2.: Ha mindenképpen 230 Vot kell szerelni, keress egy nagyon jó szakembert (ismerőst), aki bevezet az érintésvédelem "rejtelmeibe".

(#) frrrrr válasza frrrrr hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Hozzászólásom frissadam-nak szól.
(#) Tomi20 hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Heló

Szeretnék építeni egy mikrofon előerősítőt, megtaláltam Topi által feltett rajzot (Erre gondolok ) Ha csak simán elé rakom az elektret mikrofont a megfelelő előfeszítéssel, akkor működni fog?

Köszönöm

Üdv.: Tomi20
(#) lapose válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Igen, ha az elektrett mikrofonnak biztosítod a tápot, működni fog!
(#) Tomi20 válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
köszi, amint lesz bolt bevásárolok hozzá
(#) lapose válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) efcsabi hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok. Van egy "vezetek nelkuli" fulhalgatom. es az "ado" reszere szeretnek kapcsolni egy mikrofont. Kezdo letemre, csak annyit tudok, hogy oda egy mikrofon eloerosito kellene. De kezdetnek valami nagyon egyszerut szeretnek kerni Toletek, ami azert eleg jol is mukodik. Kerem aki tud egy ilyet segitsen Koszi szepen elore is, es BUEK mindenkinek udv: efcsabi
(#) Riccsusz hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok ezen a téren. Nem is vagyok benne biztos, hogy nekem egy elő erősítőre lenne szükségem. Vázolom a helyzetet: A Problémám, az hogy a PC-ben lévő Hangkártyára rákötöttem egy mikrofont, nah most ez a mikrofon ment is egy darabig csak aztán újra kellet drótoznom és vastagabbat tettem rá nőt az ellenállása, és nem szól úgy a mikrofon, hogyan tudnám ezt kiküszöbölni? (Átkötni nem szeretném, mert 1 másik régi mikrofont akarok majd rajta használni, úgy gyanítom, hogy annak is nagy lesz majd az igénye) én erre a kapcsolásra gondoltam, de mielőtt is teszek valamit gondoltam véleményt, kérek.
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia
Azt szeretném kérdezni, hogy az általad belinkelt kapcsolást dinamikus mikrofonhoz is lehet használni?
kapcsolás
(#) Erik93 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
hello!
eza kapcsolás (szabi83-é,a miki-preamp nevű) elektret mikrofonra,vagy dinamikusra való?
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ez szimmetrikus, dinamikus mikrofonokhoz való.
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Köszi a választ.
És erre a képen látható mikrofont rá lehet kötni?
Bocs, hogy ilyen sokat kérdezősködöm.
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Igen, rá lehet
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Szia
Akkor ha jól értem, ebből a mikrofonból a jelet szimmetrikusan viszem az előerősítőbe?
Köszönöm a segítséget.
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Prsze. Az XLR csati az szimmetrikus.A szinpadi mikrofonok már csak ilyenek
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Abban az esetben ha a mikrofon belsejében a képen látható módon van bekötve a két drót a csatlakozóra, hogyan lehet szimmetrikusan szállítani a jelt?
Vagy ebben az esetben nem lehet?

Kép 003.jpg
    
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ez a miki nem jól van bekötve. Ez így aszimmetrikus.
Az XLR csatin a 2-es a +, a 3-as a -, és az 1-es a test.
(#) toroid válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
És a testet rá kell kötni a mikrofon vázra?
Köszi a türelmet.
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Iggen, rá kell kötni! Legalábbis minden gyári állapotban lévő mikrofonnál rá van kötve...bizony :yes:
Szerintem építs egy egyszerűbbet
Ez is nagyon jó hangminőségű és nem kell bele tranyókat válogatni
(#) frissadam hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Valaki már megépítette az előző linkben szereplő kapcsolást? Érdekelne mire képes a kütyü!
(#) frissadam hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Hi!

Ha egy 3sávos hangszín bemenetére akarok "rákeverni" egy mikrofonelőfok és két független jelet . Akkor elég mind a 3 vezetékbe sorosan beforrasztanom egy-egy 1K-s ellenállást ? Pont úgy mint a csatolt linkben? Vagy van passzív keverésre elegánsabb megoldás is?

Kösz előre!

Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza frissadam hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ez a "passzív keverő" hanyag megoldás!
Egy egyszerű, de minőségi kiskeverőhöz csak egy kicsivel több alkatrész kell, de sokkal jobban használható.
(#) Riccsusz hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Hello, Szeretném segítségeteket kérni az ITT megtalálható Előerősítőnek a NYÁK rajzának elkészítésében. (Foto) Előre is köszönöm.
(#) toroid hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok

Elkészítettem ezt a mikrofonelőerősítőt, az lenne a kérdésem, hogyan lehet a kimenő jelt átalakítani sztereóba?

Válaszotokat előre is köszönöm
(#) toroid hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Sziasztok

Az előbbi kérdésemre tudom a választ, most meg azt szeretném kérdezni, hogy, hogyan lehet ezt a jelt két sztereo végfokba vezetni, hogy a két végfok egymást ne zavarja?

Köszi
(#) Bassmester válasza toroid hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Valami kis egyszerű keverővel meg lehet oldani
Következő: »»   4 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem