Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   263 / 3587
(#) kobold válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Holnapra íratok neked az asszonnyal egyet, az övé nagyon jól szokott sikerülni
(#) Action2K válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Nekem volt... Az asszony rámolt a konyhaszekrényben, aztán egyszer keresem, mert sütöttem volna, kérdem hol van? nem találom, erre ő kidobtam van sok másik! :rinya:
(#) sound.man válasza kobold hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Valami olyasmi lenne jó, ami nem túl bonyolult mert nem vagyok profi. Nagyon nem...
(#) titi válasza googa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hali!
Megvettük a laptopot, először nem akart indulni az xp telepítő, de aztán az első pontban írt tanácsodat megfogadva mindjárt engedelmeskedett az akaratnak.
Tehát most folyik az xp telepítése.
Köszi mégegyszer az instrukciókat!
(#) sprofan válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Mivel nem írtad milyen kell, itt egy csokis:
Hozzávalók:
1 db tojás
14 dkg cukor
30 dkg liszt
12 dkg vaj
6 dkg csoki
2 kiskanál sütőpor
1 kis pohár tejföl vagy natúr joghurt (~2.5dl)

Elkészítés: A vajat a tojással és a cukorral összekeverjük. Hozzáadjuk a sütőport és a lisztet, majd a tejfölt (vagy natúr joghurtot), végül belekeverjük a felaprított csokoládét. Kis papírfotmába belekanalazzuk a tésztát, és 200 fokon 30 percig sütjük.
(Ez a legegyszerűbb amit tanultam, remélem megfelel Kicsit furcsa ilyeneket írni ide )
(#) sound.man válasza sprofan hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hűű, ez nagyon jó! Ezt fogom megcsinálni. Majd teszek fel róla képet. Már csak ezt kell eldönteni hogy ide vagy a ki mit építettbe tegyem fel.
(#) googa válasza titi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hú, akkor mázlitok van, hogy frissített BIOS van rajta. Nekem nem volt választási lehetőség, csak a bonyolúltabb út. Azt meg ki kellett tapogatnom/könyörögnöm a szervízektől, mert ugye az Acer a Vistával kooperálva szülte az Aspire notikat...
Driverek sem voltak, aztán elkezdték őket megalkotni és mostmár talán Ti is találtok párat. Lehet majd találkoztok nem működő driverekkel, de akkor ne adjátok fel, van másik is. Figyeljétek a rendszereszközöket, hogy hány ismeretlen van még... Nekem pl a hangkártya driverének telepítésekor került fel a voice fax modem és jött pár újabb ismeretlen dolog. Egyik dolog szüli majd a másikat... Kitartás!

ui.: Nem árt felírni, hogy melyik progi után melyiket telepítitek, mert ha újra kell pakolni a rendszert ugyan így fogtok járni...
(#) googa hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Van ez a BWin reklám a tévében, amikor egy csávó elkezd sértegetni, hogy: "Hé Te, tényleg ilyen FREGMA, fapofa vagy, hogy így tűröd a sértegetést..."

Szerintetek a FREGMA szó az létezik? Mert én a FLEGMA változatot használtam mindig is. Ha nem létezik, akkor nem nagyon-nagyon égő ekkorát tévedni egy reklámban? Tök ciki lenne...
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Aztán lehet én hallom rosszul...de mindig?!

ui.: Na, elég volt belőlem mára... Jó éjt!
(#) vicsys válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Bővebben: Link
Néhány recept... :finom:
(#) titi válasza googa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Idézet:
„az Acer a Vistával kooperálva szülte az Aspire notikat...”

Na igen ezt én is észrevettem, amikor beraktam a hozzá kapott CD-t.
Ott van a telepítőjén szép nagy betűkkel, hogy W. Vista.
Rögtön az elején, a VGA drivernél panaszkodott, hogy nem kompatibilis, bla bla bla...
De az eszközkezelőből frissítve azért majdnem mindent felrakott.
Azt hiszem csak a hálókártya, ethernet vezérlő, meg a PCI device sárga...
Na de a végére majdcsak kialakul.
Notira most először telepítek...(a PC-re már nem is tudom hanyadszor...)
(#) Action2K válasza sound.man hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Idézet:
„Már csak ezt kell eldönteni hogy ide vagy a ki mit építettbe tegyem fel.”


Nyiss egy 'Ki, mit sütött ma' topikot!
Topik inditásnak jó is az alábbi topik tartalma, csak átt kell pakolni.
UPC beltéri kisütés
(#) sprofan válasza googa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Pont most volt a tv-ben, és flegmát mond :yes:
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hát, van amikor nem azt haljuk amit mondanak, hanem amit hallani akarunk
(#) Action2K válasza googa hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Úristeeen, mi van itt? Mindenkit eltemettek, vagy a havas HE logó globális rövidzárlaot okozott az országos ( LAN ) hálózaton keresztül mindenki gépében?

Képzeljétek, nállam targroncával is belehet hajtani akkora rend van, és akkora nagy hely. Végre nem fekszem bele egy rájzer csavarba, és ha beakarom kapcsolni a számítógépet, akkor nem kell a söprüért, nyúlnom, mert a gépig nemjutok el, a hegymászófelszerelésemmel, és már sugárzásellenvédőruházatomban, meg már nagyon átvette az izzadság szagomat.
Ami eglepő, életemben előszőr tudom mi holvan, mert máskor mindig ha kupi volt csak akkor.

Am inagy hír! Elkészült a blogom, amit vtsoftware el is készített, nagy munkát megelőzően, amiért nagyon sok, és nagyon nagy köszönet illeti! Köszönöm vtsoftware!!! A blog itt találhaó!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Ami lemaradt a bloghoz kapcsolódóan: ..szóval igyekszem azon, hogy sok élménnyel tudjam megtölteni, és mindenkinek tudjak olvasnivalót biztosítani, illetve egy pár képet betűzve a témához kapcsolódóan. A képgalériába is sok kép fog kerülni egy kis "történetet"/magarázatot midegyikhez " kapcsolva ". Mivel most az időm, és az energiám kevés, ezért ezen a héten nagyon nem tudok vele, foglalkozni, de már jövőhéten egészen biztos lessz fenn, téma!

Mindenkinek, üdv!
(#) DuMatyi hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Jó estét kívánok mindenkinek!
Ki látta a Fehér tenyér című filmet? Mi a véleményetek?
Hogyha megy sütés-főzés, talán ez is ideférne...
(#) Frankye válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Idézet:
„a havas HE logó globális rövidzárlaot okozott az országos ( LAN ) hálózaton keresztül mindenki gépében?”

Áááá, dehogy! Csak a win-es gépek fagytak le...
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Az enyém win-es de fűti a tűzróka
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Én láttam, sok évvel ezelőtt, de nekem annyira nem jött be, mint amennyire beharangozták.
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ez az! Ezért megy nekem is!
(#) DuMatyi válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Voltaképpen a káros nevelési attitűd ragadot meg igazán. Igen, egy emberi sorsot ki is siklathatnak, ha folyamatosan negatív megerősítést kap (Te h*lye vagy kisfiam... Akkor a gyerek el is hiszi magáról hogy h*lye! - Eza pygmalion hatás. Ennek az ellenkezője is igaz: ha egy átlagos gyereknek és/vagy személynek azt bizonygatjuk: meg tudod csinálni! - akkor meg is csinálja! és egyre jobban!) ez természetesen igaz a melóhelyre is: ahol jó a környezet, ott sokkal inkább jól teljesít az ember, mint ahol megalázzák Nem azt akarom írni, hogy agyon ajnározzák az illetőt, hanem egy egészséges egyensúly elérésére törekedjünk... Sajnos a másik rákfene a testi fenyítés! maximálisan ellene vagyok! Sajnos volt egy olyan tárgyam, ahol ezt és ennek hatásait veséztük ki! Az első előadás után nem tudtam elaludni! Gondolhatjátok miért: olyan volt már csak maga a téma és a szöveg is (megnyilatkozások, élménybeszámolók és forrásszemelvények nélkül)! Szóval azon az állásponton vagyok, hogy 70 %-ban a környezet tehet arról, hogy mik leszünk!
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ha nem is 70%-ban, de jócskán befolyásolja a környezet, igen, a személyiség kialakulását.
(#) zenetom válasza Frankye hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Ebben teljesen egyetértek. Hiába próbáljuk magunkat irányítani, a körülvevő helyzet (is) alakítja személységünket. De hát ilyen az élet! :yes:
(#) masterbiker hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Frankye!

Köszönöm a meghívót, most találtam csak meg, miután visszaolvastam!
(#) Georgee hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Nah találtam egy aranyos idézetet szakadtam is a röhögéstől
Idézet:
„Már Madame Curie is csodálkozott az urán”
(#) DuMatyi válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Példának okáért: az iskolában 2 tanár be akarta rólam bizonyítani, hogy h.lye vagyok az elektróhoz. Ezt nem sikerült! A mai napig szeretem, csak épp a hobbimnak hódolok. Aztán mégis úgy döntöttem, hogy nem leszek villmérnök, mert EZ ; EZ ; MEG EZ a mentalitás nem tetszett (a gyártók oldaláról)! Ebben én nem akartam partner lenni!

Aztán meg Veszpémben úgy bizonyították be rőlam, hogy h.lye vagyok a kémiához, hogy teletömték matekkal! ott persze sarokba lehetett engem állítani!

Tehát ennyit számít a nevelői attitűd! Ja: Főiskolás létemre angol nyelvből simple present / simple continous tense-ből vagyok kénytelen ZH-t írni,mert eddig SEMELYIK állami oktatási intézményben nem kaptam meg azt a szükséges plusz tudást, ami a nyelvvizsgához kell!!! Persze ötös lett, de én továbbmennék, de nem tudok... A követelőzés meg megy: nyelvvizsgát úgy a diplomához, hogy a feltételeket nem biztosítom hozzá, mosom kezeimet...
Egyébként a kritikus időszakban: általános iskolában 8 év alatt 9 angoltanárom volt! Szakközépben meg egy Pre- Intermediate könyvet nem tudott befejezni a tanár! egy egy év alatt letanítható könyv! Más tanárok mondták a kolléganőjükről!

Csak ennyit a hibás nevelői attitűdről! Senki nem fogja nekem megtéríteni azt a költséget és plusz energiabefektetést, nem beszélve az időmről, amit más h.lyesége miatt kénytelen vagyok/leszek megtenni!!!

Jelenleg Baján vagyok Könyvtár szakon! Itt is megpróbálták, hogy hülyének láttassanak, de nem jött be nekik... 2 hétig csak egy szabványt gyakoroltam, és a hozzá tartozó összes feladatot megoldottam! CSAKAZÉRTIS túléltem eddig, még a szigorlatot is,és ha törik-ha szakad, akkor is megcsinálom!

Üdv!

Matthew
(#) zenetom válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Jó neked hogy a tanulás iránt van ennyi elszántságod
Én egyszerűen nem tudok tanulni semmit. Régen, általános suliban 4es 5ös tanuló voltam (fizika teljesen kitünő (és voltak akik bukdácsoltak, szóval nem azért mert "jó volt a tanár")), mostmeg fizikából 3-as 4-es, átlagba meg szűk 3-as.
Egyszerűen nem köt le semmi (csak az elektronika meg még egy két dolog), Meg hát ugye lusta is vagyok. Nem tudom mi lesz tovább, tudom hogy tanulnom kell, de nem megy. Igen, ha azt mondogatom magamnak hogy nem megy akkor tényleg nem is fog, megpróbálom majd más szemszögből nézni ezt az egészet, hátha...
(#) levii válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Látom akkor nem csak én nem tudok tanulni.
Egyszerűen fárasztó vagy nem is tudom, olvasom az anyagot meg azt veszem észre hogy valahol máshol járnak a gondoltaim.
Következő: »»   263 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem