Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   266 / 3587
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Hát, volt olyan koncert, ahova háromszor jött ki a Yard. Persze minden rendben volt, engedélyek meg miegymás, csak hát a kiserdő túloldalán lévő lakótelepen ezt zokon vették. Tatabányán történt, és 63 darab feljelentés történt a koncert alatt.
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igazad van, én csak a rajta lévő 24karátos aranyat számoltam.
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Régi szép koleszos idők! De sokat buliztunk!
Fiu koliban laktam(a lányok miért nem akartak elektrósnak jönni?!), ezért kerestünk testvér kolit: az egészségügyi suli lánykoliját sikerült megcsípnünk! Na azok voltak a bulik!
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ja én azt még csak észre sem vettem, jó hogy szólsz!
(#) zenetom válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Újabb lenyűgöző információ
(#) lapose válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Az a gond ezekkel, hogy sosem tudod mennyi benne a tényleges innováció, és mennyi a sznobság! Mert azt is meg kell fizetni!
(#) _ampervadasz_ válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igen ezt tudom! Te szerinted ( nállam még ez, a jövő zenéje ) milyen erősítőt érdemes összerakni, ami nagyon szép hangzással bír, és a csőkészlet utánpótlása sem nehézkes. Az helyzet, hogy nemtudom eldönteni, hogy melyik cső jobb a máisknál, és miért stb. Nállam ez még ismeretlen terület. Még csak egy csöves rádiót építettem, fiatalabb koromban, de sajnos azóta az már az enyészeté lett, de nagyon szépen szólt az is, úgy 2W lehetett, aszthiszem.
Egyet nagyon szeretnék majd összerakni, és akár 100 ezer forintot sem sajnálnék bele.
(#) zenetom válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szerintem Lapose nem az erősítőre értette amit mondott
Titeket se akar most beengedni az MSN?
(#) lapose válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ha érdekel, olvasd át a csöves erősítő készítése topikot!
Van ott egy két nagyon jó kapcsolás, és a srácok nagyon segítőkészek!
Érdekes egyébként, hogy a ruszki csövekhez viszonylag olcsón hozzá lehet jutni(amíg van!), és el ismerik őket a high end körökben, mert nagyon jók!
Mellesleg egy barkácsoló típusú emberke nagyon baráti árból ki tud hozni egy kisebb erősítőt, ami mégiscsak csöves!
(#) lapose válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ez mire is vonatkozik?
(#) _ampervadasz_ válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Az MSN nállam okésan műkösik, szerintem a tűzfalad blokkolgatja.
(#) zenetom válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„Ilyen gagyi noname, a fiam már a másodikat teszi tönkre!”

Itt az MP3 lejátszóra gondoltál szerintem...

Már nállam is működik az MSN, lehetséges hogy a tűzfal szórakozik (bár ennek az esélye olyan 0.08% körül lehet), de inkább a net "gallydult" be.
(#) _ampervadasz_ válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
úgy lesz! A hangzásra, nagyon alergiás tudok lenni, és már az alapzaj a zene alatt is idegesít, szerencsére SA formumú CD -ket kölcsöntudok kérni, és egy az egybe dolgom is fel, csak hát itt jön az a dolog hogy minek, amikor az erősítőm egy "szutyok", nem méltó ezehez az zenékhez való lejátszásához.
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„nagyon szép hangzással bír, és a csőkészlet utánpótlása sem nehézkes”


Keress egy olyan csőkészletet ami olcsó, de az árához képest szép a hangja. Ha egy ilyen szet-et nem hajtasz szét, véded a csőfűtést a túláram / túlfesztől, ja meg az egészet is, akkor akár 20 évíg is üzemelhet napi 3-4 órás használat mellett. Tehát, ha veszel 4 garnitúra csőkészletet, akkor optimális esetben az első 20 év után még 60 évig megoldott az utánpótlás.
(#) lapose válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igen az az MP3 lejátszónak szólt!
(#) _ampervadasz_ válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
... pedig ez az erősítő is szépen szól, egy 10 -es skálán nállam 4 -est érne el, és csak az alapzaj miatt, és a karakterisztika miatt, je dehát pont ez a lényeg.
Amikor szétkaptam, hogy kilapátoljam a prot belölle, mert a ventillátor begyűjtötte, mondjuk ezt nemértem miért nem kifelé löki a levegőt, de mindegy, már megfordítottam. Szóval amikor belenézem, a közepe csak egy bazinagy aluminum tömb, és rajta lamellák egész sora, és egy csöpp IC "szorong" rajta. A paraméterei, 2 Ohm 115WX2, ez szereintem valami ultra PMPO érték lehet, mert szerintem csatornánkét jó ha 45W kijön a végfokból szerintem a szemmel látható méretekből itélve, és a hangszórók felépítéséből itélve. Érdekes hogy ekkora bumpszli bordát raknak rá, meg ventillátort, szóval ez egy nagy árulás lehet nem más.
(#) zenetom válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Na azthiszem én elrakom magam.
Jóéjt minden kedves hobbista böngészőnek!
(#) _ampervadasz_ válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Jóéjszakát! Lefárasztottalak?
(#) zenetom válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Engem??
Az nehéz dolog lenne
Na mostmár tényleg rávettem magam hogy menjek, már MSN-ről is kijelentkeztem
Jóéjt mindenkinek!
(#) Action2K válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Én is megyek, reggel meló!
Nem sikerült a cikkemet ma (tegnap) befejeznem, kicsit el OFF-oltam az időt, de hát ez is kell az egésznapos hajtás után. Majd a melóban még írogatok hozzá, és estére kész leszek végre. Több mint egy hónapig dolgozgattam rajta (persze csak esténként). Szerintem elég kerek lett, bár van ahol kicsit sok a duma, de ez van.

Sziasztok!
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Jóéjszakát Neked is, én még folyatom a nyálam, és egy kicsit hangosabban halgatom a hangcuccomat, amig le nem füstöl a végfok. Legalább is ezt nem sajnálom.
Azért vagyok ennyire "feltuningolt", mert egy, hajt az energiaital, amásik ,meg hogy nagyon jó eredményeket produkálok a kresszteszten, a legkevesebb hibapontom 3 volt, de úgy hogy csak az órákon halottak alapján vissza emlékezve töltöttem ki a feladatatsorokat.
(#) Frankye válasza masterbiker hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„Köszönöm a meghívót, most találtam csak meg, miután visszaolvastam!”

Szívesen, használd egészséggel.
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„nyelvvizsgát úgy a diplomához, hogy a feltételeket nem biztosítom hozzá, mosom kezeimet...”


Már megbocsáss, nem bántó szándékkal írom, de ugye tudod, hogy széllel szemben nem érdemes... Ma, Magyarországon, ez a tanítás, ez az iskolai rendszer, ha tetszik nekünk: tanároknak, diákoknak, szülőknek, ha nem. Amíg ilyen tanítási rendszer lesz életben, addig e szerint kell tanítanunk/tanulnunk. Nekem sem tetszik, félre ne értse senki, de tudomásul veszem, ha úgy tetszik: lenyelem a békát. Igaz, kicsit kezdek már besokallni tőle, de a lázadó ifjúkorból, így, negyvenen túl, már kinőttem...
(#) zenetom válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Jó reggelt mindenkinek!
Szerintem megyek vissza aludni
(#) DuMatyi válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ok, Frankye! Látom érted mire gondolok! Csak annyi, hogy az ösztöndíjamat másra is tudnám költeni, mint a jövő nyáron egy nyelvvizsgatanfolyamra! Ha normálisan tanítottak volna angolul (meg matematikából), akkor már régen lenne diplomám meg nyelvvizsgám. Normális-e, hogy főiskolán ANGOL III kurzus keretében (harmadik féléve tanulok, csak a fősulin angolt - előtte 13 évig...) egyszerű-folyamatos jelenből íratnak velem??? Hol a színvonal??? Senki nem adja meg azt a plus tudást, ami kell a nyelvvizsgához, akkor meg honnan kapom meg azt a tananyagot??? miért mindig én szívok más h*lyesége miatt??? Bocs, hogy így kifakadtam, de félúton a diploma felé nagyon úgy néz ki, hogy azért nem vehetem át, mert nem tanítottak megfelelően! Persze ezért is én vagyok a hibás... gondolom én! Tehát a közismert vicc a kisnyúl meg a sapka... Ha valaki nem ismerné, szívesen leírom! Ja, én nem vagyok olyan, hogy lenyeljem békát, mivel ez nálunk családi vonás!

Ez az ami bosszant! Ja, bocs, hogy ilyenekkel fárasztalak benneteket.

Matthew
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Lassan 24 órája ébren vagyok aludj helyettem is
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Oké
De hogy nem írnak a többiek....
Vagy csak mi érünk rá ennyire?
(#) DuMatyi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
A csöves erősítő vitához én is hozzászólnék: ampervadász hívta fel a figyelmemet! Köszönet érte!

Rádiótechnika évkönyve 2008-ban van egy cikk az erősítőkről (Előzménynek tekinthető a RT ÉK 1997-ben levő termikus torzítás is) Szeretem Sipos Gyula cikkeit: alátámasztja mondatait, nem csak a levegőbe beszél!

Hallottam csöves erősítőket, nagyon jók,és fel sem veszik a versenyt a hasonló árkategóriában levő tranzisztorossal! Láttam IGBT-s kapcsolást, csak sajnáltam a pénzt a darabonkénti 2500 Ft-os eszközökre! Az előfok meg tele van tranzisztorokkal, ami termeli a torzítási komponenseket!

Az egyik legjobb a Plachtovics-féle differősítős kapcsolás, csak az áramgenerátor tranzisztort fogom helyettesíteni EF 83-mal, (pentódás áramgenerátor) egy negatív segédfeszültséggel, amit a közismert földszimmetrikus kacsolással nyerek egy tekercsből.
Azt hiszem, RT ÉK 2002 az eredeti.

Köszönet Müszinek, hogy felhívta a figyelmemet az olcsó csőbeszerzési lehetőségre!

Üdv Matthew
(#) Moderátor hozzászólása DuMatyi hozzászólására (») Dec 11, 2008
 
Én is szeretném felhívni a figyelmedet valamire: ez itt nem a csöves erősítők témája Olvasd el a témanyitó hozzászólást a legelső oldalon, és ne off-old szét az off-topikot.
(#) DuMatyi válasza (») Dec 11, 2008 /
 
Előttem páran elkezdtek diskurálni a csöves erősítőkről, gondoltam én is beszállok! Ha gondolod,átmásolom oda!
Következő: »»   266 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem