Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   353 / 3960
(#) besi99 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hát öregem, 1953-ban én is itt kezdtem, csak én előbb a könyveket nyögtem ki 18 zsemle áráért, (akkor 9 napig nem ebédeltem ) és a kérdéseid kb fölemésztenének kb 20 oldalt, de azt sűrűn írva.
Ha annyi az ára, mint a rajznál, vegyél másikat, mert ma egy könyv is kb ennyi.
Ha igaziból tanulni akarsz, akkor itt tudunk segiteni, de
ahhoz igazi akarat kell.
(#) Sir-Nyeteg válasza besi99 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
1953-ban már volt HE.hu?
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok.Azt szeretnem kerdezni hogy BC212,BC286,BC287 tranyokat mivel tudnam helyettesitteni?

Koszi,Sziasztok
(#) Moderátor hozzászólása Gyurix hozzászólására (») Dec 11, 2008
 
Gyurix!
Könyörögve kérlek az egyélő Istenre, hogy legalább néha-néha használj írásjeleket, úgy mint: pont, vessző, kérdőjel, felkiáltó jel, A tagolatlan, többsoros hozzászólásaidat elolvasni kb. annyira fárasztó, mint lefutni egy fél maratont! Ne csodálkozz, ha nem kapsz rendes választ!
Ja, és még valami: Amit az "öregek" mondottak, fogadd meg! Az alapok nélkül is össze lehet dobni valami kit-et, összeberhelve-összeheftelve a pákával, de ezzel nem fogod megtanulni, mi, miért, miért akkora, miért ott van, stb. Ha az alapokkal tisztában lennél, nem kérdeznél olyat, hogy a 0,5W-os ellenállás helyett jó-e a 0,6W-os.
Nem állítom, hogy nincs egy kezdő nehéz helyzetben, de - hogy egy nem mai elektronikást idézzek, besi99 személyében:
Idézet:
„a kérdéseid kb fölemésztenének kb 20 oldalt, de azt sűrűn írva.
Ha annyi az ára, mint a rajznál, vegyél másikat, mert ma egy könyv is kb ennyi.”

Ne érts félre, nem flame-elni akarlak, csak megértetni Veled, hogy az alapok ismerete nélkül kár egy ilyen projektbe belefogni.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nekem is van P13 a tarsolyomban! Az iskolában ki akaraták dobni Matyi meglátta és hazavitte, de nem ette meg Akkor még gondolatban sem léteztem, amikor gyártották... 1969
(#) besi99 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
HELLÓ
meg az volt bomba üzlet, amikor zacskóban vehettük a szuper szettet( kicsit kilógtak az adatok) P15, 2db P14, P13 ÉS 2db P6 és szinnel voltak jelölve, és annyiba került, mint egy szál tranyó (Amatőrboltban az Oktogonnál)
HI ISTVÁN
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Sziasztok.Azt szeretnem kerdezni hogy BC212,BC286,BC287 tranyokat mivel tudnam helyettesitteni?

Koszi,Sziasztok
(#) Gyurix hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Hi! az ellenálásoknál mit jelent az, hogy VITROHM vagy BECK elnevezés és melyik a jobb?
(#) Gyurix hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
vagy ez csak egy márka?
(#) aderka hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Szevasztok!

Van egy Rádiom aminek a problémája a képen látható! Legalább is remélem. Tehát nem minden szegmens látható teljes fényerővel. Az lenne a kérdésem mi okozhatja. Méregettem, alkatrészeket, de úgy tűnik (legalább is nekem) h minden rendben. Már csak a meghajtó IC-re vagy a kijelzőre tudok gondolni. Kérem aki tud segitsen!

üdv: aderka
(#) bgsf válasza aderka hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
a kijelző öregedett el! már találkoztam ilyennel nyomdai vágógépeknél ahol a mm kijelzés hasonlóan működött bár azok LED-esek voltak. gondolom ez fluoreszcens kijelző. annál is a foszfor réteg öregszik. az én tipem a kijelző csere vagy használod továbbra is így.
(#) bgsf válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
márkanév
(#) aderka válasza bgsf hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszi.. Másra már én se nagyon tudtam gondolni.. Minden működik tökéletesen, a meghajtó IC re gondoltam még vagy a kijelzőre. Kérdés az hogy megéri-e uj kijelzőt venni, vagy inkább új rádiot
Egyébként Dimarson.
(#) besi99 válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
A Net az arra is való, hogy pl IC-k, tranzisztorok, paramétereit megkeressük. Ehhez már a Google is elegendő. Ezt a munkát nem mással szokás elvégeztetni, neked kell megtanulnod.
A kérdés azért is volt mulatságos, mert pl a BC212 tranyó a saját kategóriájában a lehető legismertebb pédány. Mellékesen az oldalon találsz egy kis katalógust is. Használd türelemmel.
(#) lapose válasza aderka hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia!
Én inkább a vezérlő IC-re gyanakodnék. Elfordulhat ,hogy átvezet!
(#) Frankye válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„Akkor még gondolatban sem léteztem, amikor gyártották... 1969”

Én már igencsak mászkáltam akkor, sőt dumáltam is!
(#) lapose válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia!

BC212: BC556, BC307
BC286: BC639, BC300
BC287: BC640, BC304
A bekötés változhat!
(#) WaRL0 válasza lapose hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Koszi
(#) lapose válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Sziasztok!

24V-ból, hogy tudnék 15V-ot csinálni, egy aluláteresztőszűrőnek?
(#) bancsi15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Szia!

Erre én is gondoltam, csak ez így egymagában nem fog nagyon "fűteni"?
(#) bancsi15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Köszi szépen.
Már csak azt kérdezném, hogy mekkora kondikat tegyek a stabkocka elé és mögé?
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
AVR-hez akarok kristályt bekötni.
Csak a pontosan 22pF-es kondi jó vagy jó hozzá más is?
10nF-es van itthon meg talán 27pF-es.
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Csak PIC alapján tudom mondani, de ott intervallumok vannak a kondenzátorokra a kristály sebessége alapján. Az adatlapokban vannak a táblázatok. Lehet, hogy AVR-nél is így van, nem tudom.
(#) csanyipal hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Olvasom a következő cikket: LINK

Miért nem látszik az alábbi hivatkozáson a tranzisztor képe?

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/etan_tranyo/Elso_tranzi...or.jpg
(#) moltam válasza csanyipal hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Itt van.
Bővebben: Link
(#) PWM hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen mp4-en, de sajnos betört a képernyője. Esetleg olyat nem lehetne csinálni, hogy a régi szines lcd helyett egy nokia 3310-esét rakjam be?
(#) kobold válasza PWM hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nem
(#) karesz.j.r. hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
üdv mindenkinek!
kérdeznék valamit!
szeretnék épiteni (csinálni) egy kb. középminöséges elöerösitöt állithatós tárhanggal, vagyis térhang(sztereo effektus) növelés lehetöséggel !
(#) Frankye válasza karesz.j.r. hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
OK, de mi a kérdés? Mert azzal kezded:
Idézet:
„kérdeznék valamit”

Aztán írsz egy kijelentő mondatot, hogy mit is szeretnél.
Hol a kérdés?
Következő: »»   353 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem