Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   16 / 59
(#) Attila86 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
NEEEEM!!!
A 4,7nF-os kondi a tekercsel párhuzamosan a rezonáns kondenzátor! A 100nF-os a LED-del párhuzamosan kell, tehát az egyenirányító dióda után!
(#) sprofan válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Én is keresgéltem, találtam is a gazdaságoban, 390Ft zselé pohárral, csak épp nem átlátszó mivel vaníliás volt

Már énm is ott tartok, hogy adók (5db) dobozban, tápp megvan, mind az 5 vevő kész. Már csak valami jó ötlet hiányzik a gyertyához.
(#) Kovidivi válasza sprofan hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Vaterán vannak jó gyertyák, de nehogy leüssétek azt, amit én akarok megvenni, mert akkor irgumburgum lesz de komolyan
(#) sprofan válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Már késő (nem igaz)
Én lehet inkább boltban veszek gyertyazselét, hacsak köbzoli ki nem talál valami okosságot
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Akkor egy próbát megér, pedig a zselatint sertésbőrből, sertés- és szarvasmarhacsontokból valamint újonnan halcsontból állítják elő. Lehet teszek én is egy próbát, mert a gyertyazselé nagyon drága
(#) vicsys hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Whöhöhö... vezeték nélküli, (lebegő) izzó:
Bővebben: Link
Ez már nagyon, de nagyon :bummafejbe:
(#) Action2K válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Akkor mit szólsz ehhez Bővebben: Link
(#) djyuri válasza vicsys hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Mondtam én az elején,hogy jófelé megy a dolog
A magyaroké volt mindig is a legjobb ötlet csak a külföldiek lekoppintják rólunk
Jövőre megjelenik a világító lebegő autó
állati!
közben nekem is meglett az elektronikám
Köszönet köbzöli -nak
igyekszem a gyertyát összeönteni
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Oké, értem már! Köszi a válaszod!


ui.:

Amúgy azt hiszem, hogy a Condrádba van az, hogy a C betű hasonló módon van megoldva (egy 3D-s feliratról van szó), tehát a C betű is így lebeg és azt meg lehet pörgetni és akkor forog "magától" a levegőben
Ezt egy barátom mondta...
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Huh, én meg azt hittem, hogy setészsírról van szó!
(#) bubuc17 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
heló és átlátszó sziloplasztal nem lehetne pótolni A ZSELÉT??amit az ablak összeillesztésénél használnak
(#) deguss válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Szerintem is büdös marad, felesleges azt erre használni.
(#) Kovidivi válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Köszönöm szépen, ez a kapcsolás egyszerűen tökéletes! A 100nF-dal (fólia) az RGB LED tökéletesen végzi a dolgát, a távolság is megfelelő! Grat Skorinak mégegyszer, és Attilának az ötletért! Ez egy gyönyörű ajándék lesz!
(#) Norberto válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
[off]Csak pici pontosítás: LINK1 LINK2
(#) Kovidivi válasza Norberto hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Bocsánat, teljesen igazad van! Rengeteg HE felhasználó segítette a kapcsolás kikristályodását! én örülök, hogy ilyen társaságban lehetek, és természetesen nekik is hálás vagyok Köszi!
(#) Attila86 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
A gyertyazselébe elektronikai alkatrészeket tevés ötlete a páromtól származik:
Bővebben: Link
Ez a gyertya nekem már több mint egy éve megvan...
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Akkor még eszembe sem jutott. A párom csak megkért hogy adjak neki pár felesleges elektronikai alkatrészt ("mütyürt") amilyeneket mindig lát a műhelyemben. Összegyűjtöttem neki pár elfüstöltet aztán ezt készítette belőle.
(#) zolika59 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
És titkolja a zselé receptet? Mert ha nem akkor nosza!
(#) Attila86 válasza zolika59 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Ennek nincs receptje, a boltban megvette. Pontosabban megvetette velem.
(Feltételezem, hogy a gyertyazselére gondolsz.)
(#) zolika59 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Igen köszi.
(#) 20sz Jófiú válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Helló!

Nem tudom ismered az üvegfestéket? Áttetsző, gumiszerű anyag. Nagy előnye, hogy több színben kapható és rétegezhető is! Talán kiválthatná a gyertyazselét ha nem drága!

Pisti
(#) zoly15 hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem az áramkört..
Igaz saját nyákterven.. Most BD135 van benne mert a BD139 lába nem ért volna át a nyákon
A "kistav" c képen csak annyin bír kigyulladni a LED a "nagytav" c képen már nagyobb távolságot is át tud vinni... Szerintem ez azért lehet mert ha megmelegszik a tranya...
Szerintetek megeshet az ilyen?
Direkt úgy terveztem hogy tudjam hűteni ha kell majd kipróbálom úgy is...

üdv!
UI.: az baj hogy betekertem ilyen "cérnával"? Nekem így sokkal jobban tetszik
(#) Kovidivi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
A kondik között nem kerámia kondi van véletlenül?
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Az a nagy kocka 4.7nF 1500V os kondi (ez akadt a kezembe)
Akkor itt valami baj lehet...
Nekem sima LED van benne...
Hogyan tudnám megnézni hogy melyik kondi veszteséges?

üdv!
(#) zoly15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Hoppá!!!
Én a PAINT ban átírtam az írást mert kisebbre húztam akkor már nem látszott volna az írás..
Mindez kb este 10-11 kor lehetett..
Én azt írtam a kapcsirajzhoz hogy (a kondik az áramkörben KERÁMIA alapúak" itt van a kutya elásva.. Mingyárt kicserélem...
Az a piros és az a zöld kondi is vajon kerámia?

üdv!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Nos!
Kicseréltem minden kondit fóliára de a tranyó még mindég meleg...
A hatótáv kb 8 cm...
(#) SALáta hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Nos nekem eddig kettő van kész az ötből.
Elrejtettem az elektronikát sóban...
De mitől világít kérdezte tesóm egyik gyereke.
Nagyon jó lett, igaz még a nagyobb része hátra van, összesen 5 darab kell és hát kicsi trafót is kell hozzá tekerni. A legjobb de legdrágább dobozt választottam mégpedig a nyákdobozt, természetesen a tetejéről le lesz marva a fólia így ki tud lépni a dobozból az RF "zaj".


Maga a táp a dobozban lesz, egy lm317 -tel még megbolondítom így bizonyos fokig kívülről bele tudok piszkálni az rgb villogó led "programjába".
Gyertyazselénél tapasztaltam hogy a buborékokat legkönnyebben láng forrasztóval (öngyújtógázzal után tölthető szerkezet) lehet eltüntetni.

A vevőoldalon az 1n4148 dióda vált csak be eddig, rgb leddel legalábbis a többivel amivel próbálkoztam nem indult a led vagy csak egy színt világított . Adóoldalon mindenféle NPN szilícium tranzisztorral ment eddig.
(#) pittyu válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Van itt pár DB körülbelül negyven éves kondi és ellenállás. Szívesen adok pár marokkal. 100 nF csillám is van benne.
(#) sprofan hozzászólása Dec 12, 2008 /
 
Ha minden igaz, megvan a megoldás:

Minap alaposan szétnéztem, és mint kiderült, az olcsóbb néha jobb. Ugyanis a tesco-s zselatin kukoricakeményítőből van 2,5liter lesz a 6db kis csomagból ami összesen 140Ft. A biztonság kedvéért azért ajánlom, hogy kenjétek le 2 rétegben átlátszó krömlakkal a tetejét. Bár a recept írja, de ne tegyetek bele cukrot. Továbbá lehet kapni mixer pohár néven szinte már erre a célra kitalált gömb alakú poharat, nagyon jól néz ki ez 900ft 4db.
(#) SALáta válasza sprofan hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Az egy eurós boltokban lehet kapni olyan kelyhes alkalmatosságot amiben a tekercs jól elfér. Nem reklám de 300 ft 2 db, nekem 5 kellett és így kijött 900 ft ból.
Igen a gyertyazselé drága de nem lesz belőle baciluskeltető, én is előbb ezzel szerettem volna pótolni a gyertyazselét, van még gyertyaviasz is ,az olcsóbb csak jó lenne-e a célra azt nem tudom.
Így nem mertem venni belőle, mindenesetre művészboltokban, kreatív hobbi boltokban lehet utána érdeklődni hogy a viasz jó-e erre a célra.

Skorinak egy érdekes ötlet: zselés gyertyába tesla-tekercs természetesen ez már vezetékes verzió.
Következő: »»   16 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem