Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100W-os végfok építése
 
Témaindító: marco, idő: Aug 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) gb197 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Én nem hasonlóságról beszélek, hanem arról , hogy ugyan az a két kapcsolás. Ilyen méretű egyezőség nincs, csak akkor, ha látotta már a Pirett féle kapcsolást. A tranyókat kilehet cserélni másra is pl. ,de a kapcsolás attól még marad.
Ja, és van egy fetes változat is, ennek a rajza RT. 1996/7 es számban, a másik korábban készült néhány hónappal.
(#) szamóca válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Esetleg panelterv is lenne hozzá?
(#) gb197 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Igen, ha kell előkeresem és felteszem. Született néhány verzio belőle.
(#) agressiv válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Betojás. Valóban csak a tranzisztor típusok, és néhány elenállás értéke más.
Mind1 a lényeg az hogy szerintem nagyon jó cucc. Nekem most 4 van ebből megépítve, 2 hajt 2db 2 utas hangfalat, és 2 van hidalva ami a mélyládákat hajtja

mod.-szamóca
(#) szamóca válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Azt többek nevében megköszönném.
(#) agressiv válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Engem erről az erősítőről készült leírás érdekelne, vagyis a többi része annak amit eddig olvastam a képen amit küldtél.
(#) gb197 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nem véletlen, hogy jó a hangja. Rt. hasábjain A fejlesztő Pirett E. leírja és rajzolja, miből indul ki, milyen közbenső lépcsők és megoldások voltak. Végűl a végeredmény, de a lényeg nem is ez! Olyan félvezető müködésmechanizmust magyarát el, amit minden fejfesztőnek illő lenne ismerni.
Termikus moduláció okozta hiba a félvezetőban, stb.
(#) gb197 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Valahol megvannak az újságok, mindkét változat, de sajna vidéken, a szülők házában.
Haramarosan jön viszont a nyákterv!
(#) agressiv válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Én terveztem hozzá nyákot, ha kell valakinek el tudom küldeni!
(#) szamóca válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Nem lehetne közkincsé tenni?
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Parancsolj
Amúgy nagy előnye még ennek a kapcsolásnak az, hogy ha akarod sem tudod begerjeszteni!

Tramp PCB.zip
    
(#) lapose válasza bgsf hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!

Hajaj!

A számításaid alapján nálad egy +-50V-ról működő erősítő kimeneti effektív értéke 50V*gyök2 lehet!

Ne haragudjatok, de az elektronika alaptörvényeiről nem lehet vitázni!!
Nézzétek már át ennek az elektromosságtan jegyzetnek csak a 6. oldalát!!!
(#) lapose válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„Nem, mert ebben az esetben 28V effektív feszültségről van szó! Tehát +- 39.5976 V-os csúcsfeszültség esetén az U csúcstól-csúcsig ennek kétszerese tehát 79.1952 V a feszültség. És ha ezt viszaosztod 1.4142-vel majd elosztod 2-vel, akkor megkapod az effektív p2p feszt.”


Igen ez a mondat így helyes!
(#) gb197 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
A tranzisztors változat nyákja nincs meg sajna, 96 -ban foglalkoztam evvel utoljára. A fetes kapcsolás nyákját viszont megtaláltam Tango DOS pcb formátumba, esetleg tudok belőle Adobe postcript fájt készíteni, azt fotosoppal meg lehet nyitni.
Egyébkén ha kell tudok tervezni hozzá nyákot néhány óra alatt.
(#) szamóca válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszi!
Kikutattam a Fet-es variánst, de ezeket a végfeteket már jó ideje nem gyártja a Hitachi.
(#) gb197 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Lehet helyetesíteni a feteket más tipussal, amik kifejezetten hagfrekvenciás célra van optimalizálva.
Mindkét kapcsolást sok verzióban megépítettem, de a bipoláris változat a jobb, azt ajánlom mindenkinek. Aki precíz akar lenni, építsen hozzá dc szervo áramkört, érdemes.
(#) szamóca válasza gb197 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Tudom hogy helyettesíthetőek, csak ezek annak idején nagyon jók voltak. A Crescendo-ba is ezt használták, sőt eleinte az Urbán nagy fet-esbe is ezek voltak.
A bipolárist az nem lelem, pedig az egész évet átnyálaztam.
(#) gb197 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Meglehet, hogy 95 ös Rt-be van benne, de amit felraktam pontos mása az eredetinek. Nekem van még 2-2 db ilyen fetem mellesleg, de én biztosan nem fogok soha többé fetes erősítőt építeni.
(#) gb197 hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Most jut az eszembe, pont a Crescendo kapcsolást váltotta le a Pirett bipoláris kapcsolás, alázta, gyalázta a fetes jószágot.
(#) KTobi hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Volt itt gond, mert kevertétek az effektív, csúcs értéket. Az effektív a csúcsérték gyök2e. A csúcsérték pedig a csúcs-csúcs érték (Upp) fele. Innen adódik a különbség. A helyes képlet pedig igen is Ueff=Upp(vagy Ucscs)/(2*gyök2), nem pedig, mint valaki kijavította, hogy szorzunk gyök2vel.

Senkire sem haragszom, tévedés megesik, de legyen tiszta a dolog.
(#) sx7 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
mi a bajod a PA végfokkal
nekem olyan van és tökéletes itthonra
ééértem?
(#) szamóca válasza sx7 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Köszönjük Emese.
(#) Bassmester válasza sx7 hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Milyen tipus?
Van róla fényképed is?
(#) agressiv válasza KTobi hozzászólására (») Dec 13, 2008 /
 
Ezt a témát már kiveséztük nem kívánok további vitákba bonyolódni!
De őszintén szólva oly módon írtad ezt le, hogy most egy szót sem értek belőle.
De ha jól számoltam akkor a te képleted végeredményben ugyanazt adja mint az összes többi. Mellesleg akinek van egy bolhafingnyi logikája képlet nélkül és képes kiszámolni.

"gyök2e" <-- ???

Hallotttam már PA végfokot otthon. És mielőtt belekötnél nem olcsó s**r volt, és otthoni használatra leves. A hangja nem otthoni szobába való. Bár aki TDA IC-t hallgat az sem hall sokkal jobbat.
(#) KTobi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
gyökkettede

Csak felhívtam a figyelmet, hogy váltóáramnál, a csúcsérték alatt az egyik félperiódus maximumát értjük a null-vonalhoz képest. Még a Upp (csúcstól-csúcsig) a felső maximum és az alsó minimum (legalacsonyabb) közötti különbség.
(#) agressiv válasza KTobi hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Érteem
(#) husi6669 hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Valakinek van megoldása a kapcsoló üzemü tápra amit 2* +- 40 voltot tud és ki lehet belőle hozni 200W-ot?
(#) agressiv válasza husi6669 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ez nehéz ügy. Miért kell neked kapcsolóüzemű táp?
Amúgy Bgsf talán tud neked segíteni!
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia!

Ez melyik rt vagy hobbielektronika számban van?
(#) Doncso válasza husi6669 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem