Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html Idézet: „Ez a szöveg nem tudom hogy honnan van, de nem is fontos.” Szöveg az bmpeagle.exe konzolablaka bmp fájlból létrehozott egy eagle - script fájlt háttérképként tudod tenni ebben a bmp.scr fájlban Idézet: „És hivatkozást is adok hozzá:” köszi, de a BMP2EAGLE alatt két sorral lejjebb van a BMPEAGLE.EXE De valóban mindegy, te nevezd logónak, és meg háttérképnek hívom. Lényeg hogy működjön
Hogy össze ne vesszünk így december közepén, és mert ez a hozzászólásod már közel sem volt annyira szúrós, ezért erre már nem kontrázok rá.
Lényeg hogy működjön.
Hali!
Elkészült ma a 3. nyák amit életemben az eagle-lel csináltam! Sokkal jobb lett mint az eslő! Egyre jobbban megy az eagle használata! Nagyon tuti program!!! Kipróbálatam az akatrészek körvonalait is felnivinni és nagyon jól sikerült az is! A kép a nyákról a mellékletben!
Nem rosz, de esztétikailag még sok javítani való lenne.
félre pozicionált sáv találkozások, PAD bekötések...stb Ezeket kézzel érdemes javítani, nem mindent az autoroutra bízni.
Ennek már nagy részét kézzel csináltam meg, és pl az összel LED-et kézzel helyeztem el az ellenálásokkal együtt! Ha azt veszem alapul, hogy az elsön fele ennyi cucc volt és kétszer ekkora volt, már elég nagy erőlelépés!
"félre pozicionált sáv találkozások" Ez alatt mire gondolsz? Idézet: „"félre pozicionált sáv találkozások" Ez alatt mire gondolsz?” Karikáztam és társai.
Ez most biztos hasznos hozzászólás volt.
Megmutatja az első, szerinte jól sikerült nyáktervét és nyákját, erre lehurrogod, hogy esztétikailag milyen. Valószínűleg sokat fognak számítani a megfelelően javított nyákon a 45 fokos törések.....
Off
Hogy rajzoltad fel a túloldalra az alkatrészek körvonalait? Üdv Thomy On
Semmi gond!
Igaz nemértem mi ott azokon a pontokon a probléma? Idézet: „Valószínűleg sokat fognak számítani a megfelelően javított nyákon a 45 fokos törések” Ez is hozzá tartozik a jó panel elkészítéséhez akármilyen furcsa ez számodra.
Semmi extra!!!
Ugyan úgy kinyomtattam mint magát a nyákrajzot és felvasaltam majd leáztattam a papírt, és utána vízben kézzel lesúroltam a maradék papírt míg fekete nem lett a tinta újra, mert alapból fehéres lett! Nyugodtan dörzsölhettem, mert nem jött le a tinta! Sokkal jobban tapadt a lezre mint amennyire a rézre tapad! De sztm ha leszeded a papírt és nem sikerül dörgölni annyira, hogy szárazon is fekete legyen, akkor átlátszó lakk kell rá és elvileg fekete marad! Nagyon tuti néz ki! Már csak meg kellett volna adni az ellenálások értékeit és a diódák tipusait és hasonlók!
jól van, azt hittem, csak én érzek így...
Nemtudjátok, hogy atx csatit, ami az alaplapokon van, azt hol találok eagléhoz?
Sziasztok. Hogy tudom az eagleban az egész nyáklapot odébb helyezni anélkül hogy elcsússzon valami. Ki kéne jelölni az egészet és úgy, vagy hogy is van ez?
Idézet: ,pontosan így kell valahogy. Group>>mozgatáseszköz>>jobbegér>>move all „Ki kéne jelölni az egészet és úgy, vagy hogy is van ez?”
Előbb be kell kapcsolni minden layert, amit használtál, majd a Group-pal kijelölni az egészet és jobb klikk után húzható.
Nagyon kösz! És a gyors választ is!!
Sziasztok.
Egy kis problémám lenne, ennek megoldásban kérnék segítséget. Éppen tervezgetek egy panel, amin egy pic18f4550-es és egy enc28j60 van, és meglepetésemre azt veszem észre, hogy a boardon már 2 vezeték van, amikor én még semmit sem kötöttem össze a schematic-on. Ez a két vezeték a VSS és VDD lábak a két ic-nél. De ez nekem így nem jó, meg lehet valahogy ezt szüntetni? Előre is köszönöm. u.i: Bár már a másik eaglés témában feltettem, de úgylátom ezt többen nézik, egy másik kérdés, található valahol atx-es csati lbr valahol a neten, én kerestem, de nem találtam.
A program az IC-nél általában a tápokat automatikusan kezeli, nem kell velük külön bajlódni. Ellenben van arra is mód, hogy ezt külön kezelhessük. Erre (is) szolgál az INVOKE parancs. A Te esetedben ezt a kapcsolási rajzban kell alkalmazni.
Lehet én csinálok valamit rosszul, de akárhogy próbálom, csak egy hibaüzenetet kapok:
Error Part has only 1 gate: U1 Ilyenkor mi a teendő?
Ez azért van, mert a PIC IC szimbólumában már benne vannak a táp pinek is. A Te esetedben a pic-nek két-két pinre azonos feszültséget kell adni. Miért nem jó ez így neked? A vezetősávot arra húzod, amerre akarod.
Azért nem jó, mivel nekem a pic 5v-ot kap majd az enc28j60 viszont 3,3Val megy. Ezért külön táp kell nekik.
A két IC nálam nem kötődött össze, a két vonal is csak a pic két-két tápja között.
Akkor nemértem, mert nekem azonnal összeköti ahogy berakom a 2 ic-t.
Miért lehet ez?
Nem kötötted össze már a kapcsolási rajzban?
A kapcsolási rajzon még egyetlen wire-t sem raktam le. Csak az alkatrészek vannak betéve.
Jelenleg így néz ki a rajz. És így néz ki a board.
Valószínűleg a két IC-nek a táplábai ugyan olyan névvel rendelkeznek.
És hogyan tudnám megváltoztatni pl az enc lábainak a nevét?
Az is igaz, amit Attila írt. Az Eagle azonban a nem bekötött azonos nevű (itt Pwr) táplábakat automatikusan összeköti és az így keletkezett NET megnevezése a PIN neve lesz. Ezért kötötte össze a te alkatrészeidet is. Kösd össze a táplábakat úgy, ahogy te szeretnéd a WIRE paranccsal, a program azt fogja követni, a boardban a légvezeték áthelyeződik az általad rajzoltak szerint.
Nem kell átnevezni, az előző hsz-ban leírtam mit kell tenned.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |