Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   337 / 1679
(#) valve válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ez igen! Nekem is jól jönne egy ilyen, csatlakozom vicsys kollegához, ha lehetne egy cikket rólla... :kalap:

- nem zavarja be a másik billentyűt a célgépen vagy megfér melette is, tehát két billentyűd van/lesz?!
- a példáddal élve az excel tábla aktív kell legyen futás közben vagy van valami spéci megoldása erre?
(#) Action2K válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Idézet:
„szabvány billentyűzetet emulál, és a mért értékeket "begépeli"”


Nagy ötlet! Mint a vonalkódolvasóknál!
Ügyes kis Pen Drive méretű cuccos!

Elkészültem a cikkemmel. Kérlek nézd át amikor időd futja. Írtam üzenetet is, de gondolom van jó néhány még az enyémen kívül.
(#) Zoli_bácsi válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Az lm35DZ lényegesen olcsóbb. 0...100C, mig a CZ -40...110C.
(#) MolnarG válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igen ezt tudom, ezzel csak azt akartam kérdezni, hogy te melyiket használtad.
(#) Topi válasza valve hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
1. szürke kérdés: Nem zavarja a billentyűzetet, teljesen függetlenül működik tőle, akár gépelhetsz is.
2. szürke kérdés: Ilyen mérésekre azért van szükség, hogy ne kelljen ott ülnöd és méregetni. Ilyenkor nem is merül fel az a kérdés, hogy valaki átkattint és nem az excel az épp nyitott alkalmazás.
Ha meg átkattintasz valahova máshova, akkor oda ír
(#) valve válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Csak azért érdeklődtem, hogy lehet dolgozni azon a gépen közben, (pl: ha 1 napig akarsz méregetni) vagy jobb ha rááldoz az ember egy kis gépet ami elzötykölődik az asztal alatt s gyűjtögeti az adatokat.
Gondolom lesz majd egy kis adatgyűjtő USB-s stick a HEStore -ban hamarosan... (ne offoljak többet)
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Bocsánat, túl gyorsan olvastam. Egyiket sem használtam a legutóbbi hőmérőben KTY81/220 a szenzor. A vicsys - féle led soros hőmérőben használtam lm35DZ-t.
(#) MPi-c válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat. Most azon vagyok, hogy néhány hónapon belül falra is kerüljön..
(#) MPi-c válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Bocsánat, de csak most vettem észre...
Már a múltkori is megfogott, de ez rendkívül mutatós lett. Nagyon profi kivitel, precíz nyák, mégprecízebb dobozolás! Ezt csak így érdemes csinálni ...(szerintem) :kalap:
(#) Zoli_bácsi válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Ez nagyon jól néz ki! A mátrixos óra. Nem kis munka van, volt vele. "All in one" ötletes, és hasznos. Nem utolsó sorban pedig egy jól eltalált helyen igen-igen látványos része lehet a lakásnak.

Gratulálok hozzá! :kalap:
(#) Istike88 hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Sziasztok!

A napokban vásároltam a HEstore-ból egy Topi féle AVR-ISP kitet.
Összeraktam és felprogramoztam életem első AVR-jét. kezdtem a cikkekben megjelentetett villogóval, aztán jött a csipogó, majd a hangra aktivált sípoló úgy átalakítva hogy nem külső áramkör szólaltatta meg a csipogót hanem egy gombnyomásra csipogott. Kipróbáltam a led fényerőszabályzást is pwm-el. majd ezt ötvöztem az rc-szervó teszteres ADC meghívásával és potival lehetett vezérelni a fényerőt, majd szintén adc függvényében változó led villogtatást készítettem.

A csatolt videó egy tranzisztorral meghajtott párhuzamosan kötött led villogó. ez előfutára egy szabályozható sebességű ledes stroboszkópnak.

20081213.3gp
    
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépítettem életem első értelmes áramkörét.
Egy IR adó-vevőt két AVR-el. Az egyik csak adó a másiknak pedig az a feladata, hogy egy szervó motort mozgat.
Már 4 m-ről működik egy leddel.
Egyenlőre próbapanelen van csak, de ha bedobozolom felrakom a képeket.

Amúgy az apropója az, hogy távirányítóval akarom kapcsolgatni a kinti lámpát anélkül, hogy 220-al foglalkoznék vagy bontani kellene. A servó fogja kapcsolgatni.
(#) lidi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Háát, szép megoldás Talán egy triakkal egyszerűbb lenne, de így mondjuk tuti a galvanikus leválasztás.
(#) wg_kezdo válasza lidi hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Így könnyebb álcázni a szervó vezérlés fontosságát IR-el a család többi tagja előtt. Ha ez megy akkor már csak egy ugrás a távirányítóhoz .

Amúgy egy sima kapcsolóba beleférne ez?
(nem nagyon merek 9V-nál magasabb feszültséggel sem babrálni jobb a békesség)
(#) mutatvanyos hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is készítettem egy kis LCF-mérőt, nagyon meg vagyok vele elégedve, ügyes kis műszer:
(#) Braf válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szia!

Szép lett! Azért rakhattad volna kissebb dobozba .Utánépítetted vagy saját terv? Mert ha utánépítetted kérlek add meg, hogy melyiket mert már rég keresek normális lcf mérőt!
(#) mutatvanyos válasza Braf hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
A doboz és sok egyéb alkatrész már megvolt, cél az olcsóság, és könnyű szerelhetőség volt. Természetesen utánépítettem, elsőre indult.

LCF.pdf
    
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nagyon szuper lett, gratulálok, csak egy apró észrevétel. , frekvenciát nem a harmadik állásban mér a műszer! Ha jól emlékszem indukció állásban mér, olyankor a felső sorban mutatja a frekvenciát, az alsó pedig áll, próbáld csak ki egy hangkártyás generátorral, egyébként tényleg jó lett, ha akarod adok hozzá magyarított hex-et, ugyanis én is megépítettem anno.
Üdv: Doncso
(#) lidi válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nagyon baba lett. Én is megépítettem ennek az elődjét, csak nekem nem jutott el a dobozlásig. Látom raktál a hálózati trafó alá plusz szigetelést. A hátoldalra kivezetett banán aljzatok mire valóak ?
(#) mutatvanyos válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi Doncso, akkor légyszives küldd már át a magyarított hex file-t! A 3. állásnak akkor mi a funkciója? Tulajdonképpen a lényeg az induktivitás és kapacitásmérés .
(#) mutatvanyos válasza lidi hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi az elimerést ,Frekiméréshez szükséges az a két banánhüvely a rajz szerint, az a bemenet.
/Még nem próbáltam ki ezt a funkciót/
(#) zoly15 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szerintem is jó lett (nekem is meg van ez építve )
Nekem annak idején Doncso kolega azt mondta hogy árnyékolt kábellal kell a huzalozást végezni...
Frekvenciát egy külön banándugón mér

üdv!
Szerk.: Áhá látom már neked azok a csatik hátul vannak
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Idézet:
„Frekiméréshez szükséges az a két banánhüvely a rajz szerint,”


Ez nem így van, bár én is ezt hittem de nem, az előbbiekben leírtam hogy tudsz vele frekit mérni.
Közben eszembe jutott, hogy nemrég elvesztettem az adataimat a vinyómról, így a HEX is elveszett, de semmi vész mert Zoly15-nek elküldtem előtte még, neki megvan. Szólok hogy küldje el neked is.
A harmadik állás tulajdonképpen semmire nem való, ez a kapcsolási rajzból látszik is.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Engem szólítottatok?
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi mester De neked a két csatin méri a frekit? Ezt próbáltad? Nekem ott méri ahol a kondit/indukciót, ez érdekes
(#) mutatvanyos válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Köszi Zoly mester
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nekem az LC csatin méri a kondit és az induktivitást...
És van az F csati amin nekem a fekit méri.. Lehet váltani hogy L vagy C állásba mutasson...

Valamelyikünk valamit nem jól csinált
(#) zoly15 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ugyan, nincsmit
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
ez érdekes , na mind1, így is jó nem?
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
igen egyezzünk ki abban hogy valahol a kettő között
Következő: »»   337 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem