Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   357 / 3960
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A vásárolt átmenet után ohmmérővel vissza kéne mérned, meg van e a földhöz a kontaktus néhány ohm,esetleg 10ohm, mert a 600ohm alighanem impedancia
(#) jdani hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Helló. egy ICL7107-es panelmérőjével akadt gondom. Amikor bekapcsolom azt irja h. 1666. Ugytudom ez azért van, mert a 38 39 40-es lábak, az osc. lábak, és itt van valami gond. de mi? már kicseréltem azt a két alkatrész, és akkor se jó. mit tegyek?
(#) Godesz hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Hy all!!

Egy olyan kis hangfelvevőt akarok csinálni, amin van egy gomb, ezt lenyomva tartva felveszi a hangot, majd elengedve ezt lejátsza egyszer. Tudtok segíteni, vagy esetleg valaki csinált már ilyet? Cél a minimális anyaghasználat.

kössz
(#) jdani válasza Godesz hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A bss.fw.hu-n van 2 kapcsolás is erről
Bővebben: Link
(#) Tys23 hozzászólása Dec 18, 2008 /
 

Sziasztok ha mikroval kapcsolatban kérdeznék hova irjak..
(#) moltam hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Hello!
Összeraktam ezt a kis kapcsolást amit háromszögjelgenerátorként akarok használni PWM hez.Jó ez igy?Az értékek nem valósak.Ha jó akkor hogy kössem rá a műv erősitőt a kondira hogy komparáljon is de ne zavarja a jelalakot

aa.JPG
    
(#) mex válasza moltam hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
1/3 és2/3 tápfeszültség közti jelet nyerhetsz az 555 treshold lábáról is,ha ez megfelel akkor a többi cullang felesleges. A komparátor referenciáját meg oda állitod ahová akarod. A jel kicsatoláshoz elég a mérni kivánt pontnál 10xnagyobb ellenállás alkalmazása a komparátor bemenetén.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok! ha egy 2x30W os erősítőre rárakok 2 db 12W-os hangszórót és nem veszem fel a hangot csak ameddig szépen szól akkor nem adja le a 2x30-ot és akkor nem öli meg a hangszóró ugye?
(#) wedds hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ha összeállítok egy egyszerű fesszabályzót lm317 -tel, és terhelés nélkül szépen változtatja is a kimenő feszt, de ha rákötök egy ledet a kimenetre, a feszültséget nem tudom 3V fölé vinni. A cél a led max feszültségének megtalálása lenne, akár elfüstöléssel is, ill érdekelne a különböző feszhez tartozó fényerő, áram és hőmérséklet, ezért kéne. Bocsi a tudatlan kérdésért, és köszi a segítséget...
(#) moltam válasza wedds hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Tettél a led elé megfelelő előtétellenállást?Ha nem direkt a teszt kedvéért lehet tulterheled lm317 et.
A led megy akár 500V ról is megfelelő áramkorláttal szerintem csak max átfolyó áram túllépésekor fustöl.
(#) Sir-Nyeteg válasza wedds hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
lm 317ből csináj áramgenerátort, és mérd a led feszültségét. És kész az amit akartál.
(#) wedds válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Köszi majd kipróbálom!
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Vettünk egy karácsonyfa égősort ami zenél.
Ki kéne iktatnom viszont nem lehet szétszedni.
A hangszóróhoz "rácson" keresztül hozzáférek.
Melyik részét vágjam-szúrjam stb.., hogy ne szóljon?
(#) Sir-Nyeteg válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Ha leragasztod a hangszórórácsot?
(#) sprofan válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Gombostűvel elszakítod benne a tekercset, ott ahol kintről megy bele. (Látni fogod, mert nagy valószínűséggel átlátszó membrános.)
(#) wg_kezdo válasza sprofan hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Valóban, meg is próbálom.
(leginkább felrobbantanám a gyártóval együtt, de sajnos piacgazdaság van: értelmes dolgot nem lehet kapni csak mindenhol ugyanazt a gagyit)
(#) Bxncx hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok!

Lenne pár db nagyon egyszerű kérdésem amikre valószínűleg csak én nem tudom a választ.
Szóval az 1.:
Az iskolában tanultuk hogy van a proton aminek pozitív töltése van ésvan az elektron aminek negatív.
Ha van egy elem akkor a +(pozitív) sarkán elektronhiány van, a -(negatív) sarkán pedig elektronntöbblet vagy semleges töltés??
És régen azt hitték hogy a protonok mennek a +sarokról a -sarokra?
Ma pedig már tudjuk hogy az elektronok mennek a - sarokról a + sarokra.De hogy ne kelljen a szabályokat megváltoztatni,
az elektronikában azt használjuk hogy az + ból megy a -ba az áram?Valahogy így van??
A 2.
Egy elem vagy bármilyen áramforrás pozitív sarkán +9v van és a negatív sarkán 0V? Vagy a negatív sarkon -9v van?
A 3.:
A 0v, vagy GND, vagy föld arra jó hogy ne kelljen hosszú vezetékeket húzni a kapcs.rajzokon?(1.kép)
Tehát ez a három kapcsolás kb. ugyanaz?
Meg arra is jó hogy zárlat esetén elvezeti az áramot?

Ennyit akartam kérdezni, és remélem nem vagyok nagyon idegesítő ezekkel a kérdésekkel.
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!!
Bence
(Karácsonykor kapok egy új forrasztópákát!!!)


1kep.JPG
    
(#) CsekmeCsaba hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok

Van egy központi zár egységem és mikor zár meg nyit akkor ad egy impulzust. Na most nekem egy olyan áramkör kellene ami erre az impulzusra bekapcsolna egy relét és a kővetkező impulzussal meg kikapcsolja. Tanultunk ilyenekről az iskolába mintha valami számlálók rémlenének de nem vagyok benne biztos de lehet van ennél egyszerűbb is. Ha valaki tud segítene. Előre is köszönöm.

(#) Sir-Nyeteg válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
"D tároló" keress erre. Esetleg "JK tároló"
(#) Bxncx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia! Köszi a gyors választ, aludni se nagyon bírtam, úgyhogy nem birtam ki hogy ne kérdezzem meg.
Most már értem.

5nap múlva karácsony!!
(#) Bxncx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Ebbe a kapcsolásba milyen típusú kondenzátorok kellenek? Mert Skori kapcs.rajzán az van írva hogy ne kerámiát használjunk.
(köbzoli:szerintem menjünk át az off-topicba mert ez már off szerintem.egyébként mi az a cint?)
(#) moltam válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Vagy 4017 aminek a resetje a 3 out lábra van kötve 1 impulus bekapcsolja az 1 out lábat a második a 2 out lábat a harmadik impulzus pedig a 3. out ot ami reseteli és visszaugrik az elsőre.
(#) G-Lex hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Sziasztok,

Egy gyors kérdésem lenne. Labortáp áramgenerátoros üzemmódban ha felszökne az áramigénye az áramkörnek akkor csökkenti a feszültséget? vagy milyen módon szabályozza? Sajnos annyira nem értek az elektronikához, hogy kapcsolási rajz alapján erre rájöjjek
(#) Sir-Nyeteg válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Feszültséggenerátor: fix fesz, változó áram.
Áramgenerátor: fix áram változó feszültség.
Idézet:
„felszökne az áramigénye az áramkörnek”

Áramgenerátoros módban?
Ez olyan mintha egy porszívónak felszökne a feszültségigénye
(#) Imi65 válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Ha derékszög-karakterisztikájú a labortáp, akkor hiába szökik fel a fogyasztó áramigénye, ha az elérte az áramhatárt. Az áramgenerátoros üzem nem teszi lehetővé nagyobb áram leadását.
Igen, lecsökken a kimeneti feszültség.
(#) jdani hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Hali. miért lehet az, hogy egy ICL7107-es panelmérőben, van egy ilyen ic. és amikor bekapcsolom, azt írja h. 1666. beleteszek egy másikat, előbb kiírja h. 1666, és aztán egyest. lehetséges, hogy ameik azt írja h. 1666, az elment? meg a másik is?
(#) G-Lex válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
köszi! erre voltam kiváncsi.
(#) Medve válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hello, az 1666-ot akkor irja ki, (stabilan) ha az oszcillátora nem megy. Ezt kívülről 3 alkatrész okozhatja, de lehet épp az IC is hibás.
(#) jdani válasza Medve hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
azt tudom, hogy a 38 38 40-es lábakon lévő alkatrészek okozzák, de azok jó, mert két IC-nél csak 1666-ot ir, de a harmadiknál egy pillanatra 1666, és aztán csak egy egyest. tehát lehet h. mind a 3 IC rosz.
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hidd el, hogy csak az oszcillátorod nem jó!
Bővebben: Link
Következő: »»   357 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem