Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   4 / 581
(#) szigetiboy hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Van egy FAGOR 1FE 73 típusú mosógépünk, amiben megpusztult a vezérlőpanelen csücsülő IC.
Ez van ráírva:

SPIN17
87C807BN 4PC3
JAPAN 0336 HAL
851 752

Tud valaki segíteni, hogy honnan lehetne beszerezni, akár bontott gépből is?
Tudom, hogy szinte lehetetlen, de kapcsolási rajz is érdekelne.

Léci segítsetek
(#) leono hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Csak egy linket ajánlok a figyelmetekbe, ahol sok gép rajza található.
Sikeres böngészést kívánok.

http://www.elwo.ingyenweb.hu/keret.cgi?/Mosogeprajzok.htm
(#) petij hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
whirlpool awt5125 mosógép, amikor eljut a centrifugáláshoz egyszerűen nem csinál semmit. A kapcsoló sem forog tovább. Mi lehet a heba oka?
(#) zoz11 válasza petij hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hello
Nézd meg először is hogy mit csinál ha külön indítod el a centrifugát.
Centrifugálás előtt elforgatja jobbra balra a dobot? Vagy már azt se csinálja meg?
A gépnek a szivattyúja milyen állapotba van? Mosás közben megy rendesen a motor?
Ilyen típusú elektronikát már javítottam, de csak profi körülmények között lehet javítani.

Ha centrifugálás előtt nem forgatja át a ruhát lassan akkor az lehet program hiba, szivattyú hiba vízszint szabályzó hiba és végül a habérzékelőjének a hibája!

Ha viszont végig forgatja a ruhát jobbra balra centri előtt akkor viszont a centrifuga funkciónak a reléje(ezekbe 3relé van a motor vezérléshez, 2 jobbra balra, 3. centri vagy mosás választó) lehet rossz avagy annak a meghajtója, mivel itt már nem szólnak bele az érzékelők a programba!

Kezdésnek ennyit!
Üdv: Zoltán

(#) zoz11 válasza szigetiboy hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hali
Ez egy TOHSIBA mikrokontroller lesz. Aminek a beszerzése gyakorlatilag lehetetlen!
Esetleg ha tennél fel képet akkor tudnák segíteni, meg a panelnak a számát, hátha találok valamit hozzá.
Azt honnét tudod hogy az a rossz tutira?
(#) petij válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!
Megnéztem nyitott ajtóval. Oda-vissza pörgette centrifuga előtt, és nagy meglepetesémre elidult a centrifuga is(jól beterített vízzel ) . A szívattyút még nem néztem meg, ugyanis még nem szedtem szét a gépet csak a vezérlést néztem meg.
Lehet valamelyik érzékelő döglött be?
Amikor nem megy a centrifuga, akkor csak morog a gép és nem pörgeti fel a centrifugát és a szívattyú sem megy.
G5LE-1-Vx (az utolsó betűre nem emlékszem) 24 V relé (omron) van benne 2 darab. Találtam neten G5LE-1-24 típust, gondolom ez a 2 ugyanaz lehet.
Ja és kivettem az eepromot is és pihentettem fél órát.
(#) zoz11 válasza petij hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hello
Én még a szivattyúját megnézném hogy milyen állapotban van(nincs-e kikopva a közepe)?!? A légcsapdáját is meg kéne nézni, hogy nincs e tele kosszal, ezt a légcsapdát az üst alján találod meg és a vízszintszabályzó csöve megy rá, ha ez a légcsapda el van dugulva akkor az is csinálhat ilyet, ez is okozhat „egyszer jó egyszer nem” hibát.
De ahogyan írtam ezt még okozhatja szintszabályzó és a hab érzékelője is, és ezek viszont bizonytalanul tudnak működni.
Üdv: Zoltán
(#) petij válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Szia!
Most úgy néz ki, hogy működik! Annyit csiáltam, hogy a lefolyócsőbe belefújtam egy nagyot. Először nem ment át rajt a levegő, aztán nekiállt bugyorogni a gépben a víz, szóval valami kosz lehet a hiba oka. A falban is kipucoltam a kifolyó szifonját, hát az is eléggé retkes volt már. Azért jó, hogy még az eepromot is kiforrasztottam!
(#) petij hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
ja és zoz11, köszönöm a segítségedet!!
(#) zoz11 válasza petij hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hali
Azért nem indult el a centrifugája mert azt érzékelte hogy van benne víz, azért én még azt a légcsapdát is megnézném benne!
Üdv: Zoltán
(#) npetya hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Sziasztok! Boldog új évet mindenkinek!

Whirlpool awo/d 41105 géphez keresnék rajzot, ha esetleg belebotlott valaki. Sajnos a neten nem találok.
Bármilyen program állásban csak a szivattyúja hajlandó menni egyébként megjelenik a "szerviz" üzenet.
Esetleg ha valakinek van ötlete akkor nagyon megköszönném!! További szebb évet!
(#) zoz11 válasza npetya hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Hali
Rajzot soha az életbe nem fogsz hozzá találni! Ha meg igen akkor is olyan minőségűt hogy azt használni nem lehet, de ez nem csak erre a gépre vonatkozik!

Én azzal kezdeném hogy szétszedném a gépet, és körül néznék a szintszabályzó körül, nincs e el tömődve a csöve, a légcsapdája tiszta-e? Ki kellene mérni a szintszabályzóját is hogy jó-e. Ha itt minden ok, utána jöhet az elektromos rész!
Sok sikert!
(#) npetya válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Szia!

Szintszabályzó és légcsapda tiszta és átjárható!
Fűtőbetétje viszont szakadt, hőelem ellenállása 21Kohm!
Vajon a fűtőbetét is okozhatja?

További szép napot!
(#) zoz11 válasza npetya hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Igen okozhatja a fűtőbetét is, de ezt könnyen ki tudod deríteni, a fűtő helyére teszel egy 100W-os izzót próba erejéig az is jó. Ha úgy indul akkor az volt a probléma! A hőelemnek meg jó az a 21KOhm!
(#) npetya válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni.
(#) Tihamér hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Hello Mindenki!

Egy barátom ENRGOMAT mosógép programkapcsolójával van pici bajom: (ha jól tom, ebből 1 tip létezik csupán) az A programban nem vesz vizet. Prog kapcs csere 1 másik használtra: 1szer végigment az A prog hibátlanul, azóta soha többet. Mi lehet a baj? Lehet e erről vmi rajzot szerezni?
Köszönöm.
(#) zoz11 válasza Tihamér hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hali
Rajzot nem igazán lehet szerezni, de el kell hogy keserítselek, ebből legalább 4féle létezik, vagyis eddig annyi féle került ide hozzám!
Ilyenkor azt lehet csinálni, hogy ki kell takarítani a vízszint szabályzó csövét meg kimérni hogy nincs e beégve érintkezője! Mivel ez még erre a hibára is utal!
(#) Tihamér válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Köszönöm.
Segít-e, ha lefotózom és közzéteszem?
Mármint a rajta lévő számokat... A csövet a 7-en kipucolom, meg jól megohmmérem és megpucolom az vízszintjelzőt.
(#) zoz11 válasza Tihamér hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Hali
Az az igazság hogy sokat nem segít, mivel rajzot meg ilyeneket nem fogsz hozzá találni. A szintszabályzót még nézzed meg, ha ott is minden ok akkor csak ugyanolyan számú program kapcsolóval próbálkozz.
Üdv. Zoli
(#) Tihamér válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hali!
Sajna tévinfot publikáltam: csak az A program nem szíjja bé a vizet, a többi rendben fut. Azt is csak a leglején. Ha másik programmal beszívatom, utána rendben lefut. Meg tudnád e mondani, h az A program esetén a programkapcsoló mellik lábán kellene vellanyt mérnem, amikor elindul és engedi bé a vizet? Tán ezzel közelebb kerülök.
Köszönöm
én is Zoli
(#) zoz11 válasza Tihamér hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hali
Az összes programnál ugyan azon az érintkezőn keresztül kapja a mágnes szelep a vizet! A programkapcsoló belében több ilyen műanyag bütykös tárcsa van, ezeknél az szokott lenni hogy elkopnak a bütykök, vagy az energomatoknál láttam már olyat is hogy le volt törve, ezért lehet hogy ha arrább van tekerve akkor már nem fogja kinyitni a szelepet!
Sajnos ezzel nem igazán érdemes foglalkozni, vagy csak akkor kezdj bel ha van hozzá türelmed, mivel minden érintkezőt ki kéne mérni ami azon a körön van!
(#) Tihamér válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Jó'stét!
Valszeg nem fogom szétszedni, annyit talán nem is ér a holmi, gondoltam ha 1szerű eszközökkel lehet javítani, akkor ok, ha nem nem dönteném szét a programkapcsolót, nem akarom a világot rugókba és programtárcsákba borítani.
Nagyon köszönöm a tanácsokat!!!
Üdv Zoli
(#) szabinyo válasza Tihamér hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Szia Tihamér! Mielőtt szétkapnád a "progit" , nézd meg a 90-fokos tlixont nincs e megszakadva. Ez az üst alsó oldalán található a szivattyú fölött van pontosan. ennek a szakadása okozhat olyat h nem vesz vizet csak néhol.
ja és mérd ki a szelepeket is azok kb 3,5kohm szok lenni.
Sok sikert.
(#) zoz11 válasza szabinyo hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
De azt írta hogy másik program sornál viszont működik, ezért az hiba is ki van zárva! De azért ki lehet méregetni!
(#) Tihamér válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Egen-egen. Talán még 1 kis méricskélést megér a dolog. Bár ha sok jó 5let gyűlik össze, a végin még meggyavítom...
(#) pokerfiu hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
HELLÓ. BOCS ha már a kérdés előfordult,de én nem találtam. Van egy INDESIT WI102 előltöltős mosogép,ami azt csinálja, hogy felveszi a vizet majd egy keveset kiszivattyuz és tovább semmi, ha többször ujrainditom akkor néha viszont végig csinálja a prog ramot. Ha lehet nem szeretném ,hogy új elektronikát kelljen bele venni. Megköszönném ha valaki tudna segiteni.
(#) zoz11 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hello
Először is nézd meg a légcsapdáját, hogy nincs e eltömődve, meg a vízszintszabályzót, hogy jó e! Ezek okozhatnak ilyen problémát!
De esetleg mérjél rá a fűtőre is meg a hő elemre, hogy jó e!
Ha itt minden ok, akkor jöhet az elektronika!
(#) pokerfiu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
kösz a választ. FÜTÉS van. a légcsapda müködik még a vizszintszabályzót megnézem ujra.
(#) pokerfiu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Sajnos a vizszintszabályzó is jó.Mégegyszer kösz..
(#) zoz11 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
A gépről meg az elektronokról tudnál feltenni képet, akkor tudok segíteni annak a javításában is!
Meg az elektronika pontos típusa is kellene!
Következő: »»   4 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem