Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   358 / 3960
(#) TrZsolti válasza titi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Üdv!
A BF 244A tranyó helyett jó a BF244B is? Videoton erősítő végfokpaneljára kellene. Köszi előre a választ.
(#) jdani válasza vicsys hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Én hiszek neked, de már átmértem minden csatlakozást, lábak közti ellenállást, és nem volt semmi gond. De nem lehet mégis, hogy más a gond? Mert azt régen is csinálta nekem, hogy bekapcsolom, egy kis pillanatra bejön az 1666, és aztán írja a kimenő voltot. most is majdnem így van. Tehát kiírja egy pillanatra, hogy 1666, és aztán egy egyest, mintha nem kapna jelet, amit mérni kellene neki. tehát bekapcsolás után nem állandóan 1666-ot ir. meg azt vettem észre, hogy egyszer azt is írta, hogy 911 (talán ennyi volt. nem érkeztem leolvasni, mert csak egy rövid időre jött be, és aztán egy egyes. mint aki kiakadt.)
(#) Medve válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hello, elég nagy a különbség közöttük, lehet, hogy nem lesz jó, alkalmazásfüggő.
(#) hapro hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
2,5kohm-os potméterrel büntetlenül szabad végfok hangerőt szabályozni?
Általában 47-100kohmmal szoktam, de most hozzá jutottam jó pár 2,5kohmoshoz, és ha lehet ezeket felhasználnám erre a célra.
szóval a 2,5kohm eléggé megterhelné az akárminek a kimenetét amit a végfok elé kötök, de valahogy nem lehetne ezt orvosolni, hogy szeresse ezt az értéket?
(#) besi99 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Ej Zoli
Kicsit szakszerűbben: A feszültséget mindig legalább két pont között mérjük. Ha van valami okunk, hogy az egyikhez viszonyítsunk, -pl egy erősítőnél a minusz táphoz, - akkor azt kinevezzük közösnek, esetleg nullának, és akkor legtöbbször pozitív feszültségeket mérünk. Nem feltétlenül egyezik meg a GND (a GROUND rövidítése)ezzel a potenciállal. Az angol szivesebben használja a 'common' kifejezést erre. Hogy ezek a pontok mikor köthetők össze, és mikör földelhetők, az az adott kapcsolás kialakításától fűgg
A csöves tv-k szerelőlapja, bizony nem volt földelhető, az univerzális rádióké sem, és sok egyéb, pl kémiai elektronikus ezközé sem.
(#) CsekmeCsaba hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok

Van ez a kapcsolás és nem értem ennek a 4000 nak a bekötését. Nem találok a lábkiosztásról leírást sőt egyál talán nem találok semmit. Ha valaki tud segítene?
Előre is köszönöm
(#) Sir-Nyeteg válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Sima "D tároló". Sztem a 4000 az vmi 40xx akart lenni, Lábkiosztás tokozástól függ.
(#) CsekmeCsaba válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Köszi a választ 4011 em van és akkor abból hogy lehet kialakítani a Q és a Q' ot és az a visszakötést nem értem hogy van.
(#) Sir-Nyeteg válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Bocsi, épp szétszedésben vagyok. Ennek a tárolónak a lényege, hogy a bemeneti jelet az órajelre eltárolja. és ez lesz a kimenetén egyfolytában, amíg nem kap uj órajelet.
A negált kimenet a bemenetre van csatolva, ez azt jelenti, hogy minden egyes órajelre megváltoztatja a kimeneti állapotát. Lényegében egy négyszögjelet kapsz a kimeneten, aminek a le és fel billenését te indítod, itt pl a space-szel.
Ezáltal ha nyomsz egy spacét, akkor bekapcsol a kimenet, nyomsz még egyet, akkor ellentéte lesz, azaz kikapcsolod a kimenetét.

A q és q' az a kimenete a tárolónak, egymás negáltjai.
(#) besi99 válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Éppen nandokból is összerakható a kapcsolás, de A RAJZ 4013-RÓL szól . Ott megtalálod a D, Q, Q,' lábakat, és a nyillal jelölt órajelet (clk) Az RS lábak le a földre, és már mehet is
(#) CsekmeCsaba válasza besi99 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Köszi a választ ki alakítottam egy ilyet szerinted ez jó lenne ha így kötögetném össze?
(#) besi99 válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Emlékeim szerint, kb. így néz ki egy D tipusú flip-flop.
Szerintem jó lesz
(#) CsekmeCsaba válasza besi99 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hát holnap összerakom és ha nem lesz jó akkor veszek egy 4013 sat és azzal biztos jó lesz ha majd elakadok még írok. Köszönöm a gyors válaszokat. Jó éjszakát
(#) lapose válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!

Egyszerű a dolog: mérd meg a jelforrásod kimeneti jelét terheletlenül, majd mérd meg úgy, hogy rákötöd a potit!
Ha drasztikusan leesík a jel nagy a kimenő ellenállása a jelforrásodnak!
Egy sima emmiter követővel, vagy egy műveleti esősítővel lehet csökkenteni a jelforrás kimeneti impedanciáját!
(#) maTaKee hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Üdv!
Ma szerettem volna kiszámolni egy energiatakarékos izzó áramát, de sajnos valamit nem értek . Tehát:
I=P/U=15W/230V=65mA eddig rendben van minden, de észrevettem, hogy a dobozára rá is van írva hogy: 130mA!
Most akkor melyik a valódi?
(#) Sir-Nyeteg válasza maTaKee hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Vagy a maximális elképzelhető áramot írják rá, vagy ez simán a gyújtóáram, ugyebár fénycsőről van szó, aminek van gyújtója is. Be kell indulnia.
(#) HA3GX hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy tápot, és meg szeretném kérdezni, hogy hol megy be neki a 230V és hol jön ki a 12V. Ha valami nem látszik a képen, szóljatok.
Köszönöm, Mothaltem
(#) zoly15 válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Hi!
Jó lenne egy kép úgy is hogy a vezetékek nincsenek a panelon (ne takarjanak semmit) és egy nyák oldali fotó is jó lenne..

üdv!
(#) moltam válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szerintem a piros fekete a 12V kimenet piros a + fekete a - a két pirosas a 230V~ .Az ures csati a bekapcsoló gomb helye szerintem mert ott van a sw felirat de ne negyon próbálgasd mert ha véletlen rossz helyre kötöd....................
(#) zoly15 válasza moltam hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Figyelj!
Ahol a 230V megy be ott általában oda szokták írni hogy
" l , N" Ha ilyen neked nincs, akkor keress egy biztosítékot azután kell lennie egy zavarszűrő tekercsnek vasmaggal (a fázison és a nullán is) ezután jön egy egyenirányító és puffer (400V általában vagy 2 200V os sorosan kötve). Ezután megy rá a szaggató tranyókra (esetleg FET). Majd a szaggatott fesz megy a "trafó" primerjére... A szekunder oldalon ha DC fesz jön ki magából a táp panelból akkor kell lennie mégegy egyenirányítónak és puffernek..

üdv!
moltam: bocsi hogy neked címeztem
(#) moltam válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Már láttam ezt a felépitést pc smps-n de azért jó lenne a fóliaoldalról is egy kép.
szerk:Nem baj
(#) zoly15 válasza moltam hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ezt kérelmeztem már én is
(#) jocoo hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a mellékelt képen lévő kapcsolást, és a következő vele a helyzet:
Úgy ahogy jól szól, de nagyon halk. Szeretném ha megnéznétek, hogy mit lehetne vele kezdeni.
Előre is köszönöm.
Jocoo

erosito.gif
    
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehetne megoldani, hogy 2 mikrokapcsolót felhasználva vezérelni egy 12V relét.
1.-vel Be
2.-kal Ki
Lehetőleg Ic nélkül.
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Na fuss ennek a gondolatnak mégegyszer neki, mert igy érthetelen
(#) moltam válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ic vel megoldhatom 4017 el vagy sr flipflop ic vel csak sr re tipust nem tudok.
(#) kocici17 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Erre gondoltál?

nnnn.jpg
    
(#) besi99 válasza jocoo hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
most már építettél valamit, ami szól, Ez jó. Most majd legközelebb erősítőt épits, és az hangosabb lesz
(#) besi99 válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az alternatív kapcsoló szinonímája
Következő: »»   358 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem