Fórum témák
» Több friss téma |
Mellékeltem egy képet. Vaku miatt nem túl jó kép(csillog az ón), majd természetes fény mellett csinálok jobbakat hétvégén.
Nagyipari Arduino gyártás?
Hol lehet kitbe venni? Mert én sehol se tudtam kishazánkból.
Én a meleglevegős cuccra gondoltam. De ha nyomatsz egy pontos típust az se rossz...
Szerintem ez lehet az...
Hát a nagyipar erős túlzás...
NKC Store-ban (USA) láttam csak kit formájában. Lehet, hogy van más is, nem tudom. NKC Store elég korrekt, csak drága. (annyiból megvan megépítve is) Szeretem, mert gyorsan lehet vele haladni fejlesztéseknél, ha pl. be kell indítani egy hőmérőt, rádió modult, stb, amivel még nem volt korábban dolgom, akkor ezen szoktam először letesztelni... Én megrajzoltam és legyártattam a nyákot. Minden fent van a honlapján, már nagyjából ismerem a csapatot is.
Valóban a legjobb kísérletezésre, meg sok felhasználó van és ezért rengeteg infó is van mindenről. Szívesen csevegnék még róla de ami off az off :kuss:
Sziasztok!
Melyik hőfoktényezőjű Weller betétet használjátok SMD alkatrészekhez? Valahol azt olvastam a pákahegy legyen minnél melegebb, viszont a hősokk elkerülése érdekében megszorítások vannak. Nekem L8 as Wellerhegyem van. Nem lesz túl meleg ez?
Szia !
Inkább a hegy hossza,és profilja a fontos. Meg persze az, milyen smd-t szeretnél vele forrasztani. Ha a "hosszú" weller hegyed van, hiába 8-as a hőértéke, a hegy csúcsa kb:30-50 fokkal hidegebb mint a betét végénél. Üdv! Luki
a hegyem lapos, 2 mm es.
TSSOP (0.65 mm) tokhoz gondoltam, persze flux meg onfeszedő rézharisnya használatával. Igazad van hidegebb a páka csúcsa, de szerintd jó lesz a 8 as hőértékű? Ha jól olvasom ki egy táblázatból: 425 C fokos. http://www.hornos.hu/weller.htm
Szia !
Szerintem jó lesz hozzá. Előtte ha van rá módod valami rossz, vagy roncs panelen gyakorolj. A youtube-on keress rá videókra, "smd soldering" cimszó alatt sok találat van ,ezekből is lehet tanulni jópár forrasztási technikát. Fluxot mindenképp használj. Sok sikert! Üdv! Luki
Láttam már SMD forrasztást bemutató videókat, ezek bátorítottak fel, ott minden olyan egyszerűen ment....
Mellesleg használta már valaki ezt a fluxot: flux remélem jó lesz, valahol Watt ajánlotta, igaz azt a típust, melyet nem kell lemosni használat után, ezt pedig vizzel kell tisztára mosgatni... Sajna most a másik piilanatnyilag nem kapható. flux_2 Amit nem értek hogyan kell adagolni? Biztos primitív kérdés, de nem akarom kiborítani egyből az összeset....
Szia !
Az első az megfelel a célra. De fluxot vizzel mosni???? Erről még nem hallottam. Egy panelen viznek helye nincs. Én a flux maradványt FLUX-FREI spray-vel szoktam lemosni, de lehet hogy én csináltam eddig rosszul. :no: Na mindegy, megint tanultam valamit.... Adagolni úgy szoktam hogy injekciós fecskendőbe áttöltök valamennyit, és abból nyomom ki ,vékony,rövidrevágotttűn keresztül.
nekem is furcsa volt a vizes lemosás, de ott az adatlapon szóról - szóra:
"A visszamaradó anyagot vizzel le kell mosni" szóval elhiszem nekik.... Az inekcióstű jó ötlet, de nekm eléggé sűrűnek tűnik, nemtudom a tű használható lesz e majd? Idézet: „"A visszamaradó anyagot vizzel le kell mosni" szóval elhiszem nekik....” Én is elhiszem, de inkább mosom flux -frei -el vagy alkohollal. vizzel akkor mosnám ha nem lenne szükségem többet az áramkörre
Szia !
Vizbázisú fluxról hallottam, ezt hullámforrasztó gépeken használják, de hogy flux zselé maradványt vizzel lemosni, ez enyhén szólva Én Alpha Metals UP-78 flux gelt, és Chemtronics CW-8100 flux tollat használok. Mindkettő no-clean, tehát nem kell lemosni. Azért nem ,mert nem tartalmaz vezető részecskéket. Az esztétika miatt természetesen mindig lemosom a folyasztószer maradványokat az épitett áramköreimről. A serum.0-ás tű frankó, csak tőben le kell vágni,és egyenesre köszörülni.Már évek óta ezt a módszert használom. A gyári tubusra is elvileg felcsavarható a tű,és a 10 ml-es fecskendő kinyomója is passzol.
Én egy elég neves elektronikai cégnél dolgozom, és mi Kynzen Lonox+víz keverékével mossuk le a félrenyomtatott paneleket, amiket utánna csapvízzel öblítünk le. Ezeken a paneleken már lehet alkatrész a másik oldalon beültetve, és akár nedvességérzékeny! alkatrész is lehet, nem megy tönkre. Ezt követően pedig ionizált levegővel lefújjuk róla a vizet, és ha megszáradt a panel, mehet újra a gyártósorra. Forrasztóanyagként pedig folyasztószeres pasztát használunk, Senju márkájút. Nem keveset hsználunk el naponta, szóval tudok egy-két dolgot mondani. Esetleg ha valaki egy otthoni ReFlow kemence elkészítésén gondolkozik, abban is tudok ötleteket adni az elkészítéshez, akár komplett hőprofilokat a pontos, precíz gyártáshoz.
Megjegyzem, a hőprofil nagyon fontos SMD alkatrészeknél, 5-8 C fokos eltérésnél az alkatrész élettartama csökken, esetleg károsodhat is. Szval ha kérdésetek van, csak nyugodtan! Idézet: „Én egy elég neves elektronikai cégnél dolgozom” Én 2 neves elektronikai cégnél dolgoztam nem keveset, nem kell bemutatni Idézet: „Ezt követően pedig ionizált levegővel lefújjuk róla a vizet” Köztudott, hogy minden háztartásban van erre lehetőség. Nem arról van szó, hogy ipari körülmények közt mit lehet és mit nem, hanem hogy otthon a kerti asztal mellett hogyan fuserálj.
Jaj, ne haragudj, nem azért írtam, csak szívesen adok tanácsokat akik szeretnének ilyesmit otthon csinálni. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy le lehet vízzel mosni nyugodtan a panelt, csak ne legyen feszültség alatt!
Mellesleg én is nemrég kezdtem el otthon barkácsolgatni SMD alkatrészekből és gyűjtöm a tapasztalatokat. Amiket szívesen megosztok másokkal is.
Szia !
A vizes mosást felejtsd el,főleg házilag készült áramköröknél. Egyrészt felesleges, másrészt rengeteg hibát tud okozni később a visszamaradt, valamelyik alkatrész alá, vagy furatba bennmaradt, beszivárgott viz.(ón,rézoxid kialakulása) (SMD-nél fokozottan) Üdv! Luki
Még szerencse, hogy fevetettem a témát, és határozottan eltanácsoltatok a vizes lemosástól!!!
Én az adatlap nagybetűs ajánlása szerint bizony vizzel (no jó nem bővizzel, csupán 6 os festőecsettel pl) lemosogattam volna. No hamár itt tartunk az alkohol megfelelő lenne? esetleg amit más használ és írt a fórumon pl: FLUX-FREI spray Ezeket hol lehet beszerezni: Alpha Metals UP-78 flux gel és Chemtronics CW-8100 flux toll????
Szia !
Az isopropyl alkohol jó még a célra, de 2% vizet ez is tartalmaz. A Flux-Frei spray direkt erre a célra való. Nagyobb alkatrészboltokban lehet kapni. A másik két folyasztószert a Farnell-től lehet rendelni. De nem muszáj ezeket venned, rengeteg fajta közül tudsz választani,széles árkategóriában is. Üdv! Luki
Szóval nem a sima gyógyszertári alkoholról van szó!
Az Isopropyl alkohol hol kapható? Dolgoztál már vele? Ahol néztem a flux frei -t sem találtam. Te hol szoktad venni?
Szia !
De, ez a gyógyszertári. Üdv! Luki
bocsi későn módosítottam a kérdésemet, te előbb válaszoltál, így megismételném:
Az alkoholról lenne szó: Dolgoztál már vele? Ahol néztem a flux frei -t sem találtam. Te hol szoktad venni?
El tudjuk olvasni extra sorközök nélkül is, ne nyújtsd meg ennyire, ha lehet.
Szia !
Dolgoztam alkohollal, de mint irtam a Flux-Frei jobb. Ha itt Szombathelyen az összes alkatrészboltban van, gyanitom nem egy extra dolog, tehát minden "normális" elektronikai szakboltban van.
köszi! Akkor remélem nekem sem fog gondot okozni a felkutatása.
Sziasztok.
Házi megoldásnak, X Sügi X módszere használható bizonyos esetekben. Felrobbant elkókkal biztos találkoztatok már. A szétfolyt elektrolitot csak vízzel lehet lemosni. ( azt az alkatrészt, amelyik alá fólyt, ki kell venni ) Nagyteljesítményü hajszárítóval megszárítani.
Persze, szárítás mindenképpen szükséges. Nálunk, a cégnél is előfordult már, hogy egy kis víz maradt a panelon és néhány tantál kondenzátor teteje lerobbant a kemencében. Viszont Lukinak igazat adva a víz sem megoldás, ha a rézfólia nincs védve a korróziótól. én erre már kidolgoztam egy megoldást, SMD alkatrészekhez, de egyelőre kicsit macerás. Maszkolással ki lehet takarni az alkatrészeket, és a többit lefújni lakkal. Hosszadalmas, de nagyon szép panelt lehet vele készíteni. Ez már vízzel mosható lesz.. :yes:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |