Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   338 / 1679
(#) Norberto válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Jó lett. Egyébként tesztelted is? Úgy értem, kondival és induktivitással. És nagyjából elfogadható értékeket mutatott?
(#) Doncso válasza Norberto hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nekem kalibrálni kellett, elsőre pontatlan volt.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Az induktivitást a tied jelen állapotában milyen pontossággal méri?
(#) mutatvanyos válasza Norberto hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Elég pontosnak tűnik, gyári tekercseket méricskéltem, melyeknek fel volt tüntetve az indutivitása. Kapacitásmérő része is frankó, egész nagy kondikat is meg tud mérni, és általában a kondikon feltüntetett kapacitásértékhez igen közeli az eredmény.
(#) Norberto válasza mutatvanyos hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi!
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Hát tulajdonképpen csak 5-10%-os pontosságú indukciókat mértem vele eddig, azzal rendben volt, de ha lenne 1%-os akkor be tudnám lőni ahhoz, a freki az halál pontos, a kondit pedig belőttem 0,25%-os kondenzátorhoz, így azzal sincs semmi baj.
Üdv.
(#) Góré88 hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Hy mindenki!
Én valószínüleg a legelvetemültebb dologra kérszülök
Gondolom ismeri mindenki a TDA2030-as ic-ét igen kicsi éretű és 20w a plafon, én belefogok egy hasonló IC épitésébe 2cm X 2,5cm-esébe, a mellékelt képen látható, hogy mit is akarok. Berendeltem MJ15003 és MJ15004-es tranyókból 2őt, 2-őt ezeket szétkapom és kiveszem belőlük a sziliciumkristályt, már tegnap szétkaptam 2db BD181-es tranyót is SIKERESEN az egyiket sajna nem sikerült ez nagyon törékeny és fel kell gyújtani az egyész tranyót kissé veszélyes, ha készen van dobok fel képeket és videót is 2X70V-on készülök gyilkolni 4 ohmon. Ha jól számoltam bele fog férni a kristály 6mm X 6mm-es ebből kellene 4db ennyi még belefér no meg 7db 3mmX2mmX1mm-es SMD tranyók mint feszültségerősítő. Remélem tetszeni fog mindenkinek Még jelentkezem.

TO-264-5.jpg
    
(#) lidi válasza Góré88 hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Hát érdekes vállalkozás. Hűtése, és a tokozása hogyan lesz megoldva ?
(#) Góré88 válasza lidi hozzászólására (») Dec 19, 2008 /
 
Lehet, hogy nem jól értelmezem a kérdést még nekem reggel van A hűtés egy batár nagy borda 15X10X10cm-es borda. Tokozása 18X23X3mm-es rézlapra lesz 4kollektort forrasztok az emitteren megy be a feszkó így sajna a 4-es láb = tab, de dobok rá egy szigetelést és gondolom elég is
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 19, 2008 /
 
Építettem egy fénysorompót (azt hiszem így hívják).
A lényege, hogy ha az ajtóban elmegy egy valaki akkor felkapcsolja a lámpát 20 mp-re.
Ha végre eláll az eső és lejutok a műhelybe bedobozolom és feltöltök róla képet, hogy milyen szép is lett .
Az adó 3V-ról a vevő pedig 9V-os elemről vagy 3 cerkáról megy, most megy a teszt, hogy meddig bírja.

V1.0-ban volt rajta egy hangszóró is ami csipogott. Kislányom kb 1 órát szórakozott vele, hogy ki be járkált és csipogtatta.............
(#) dbase hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Ujra összeraktam eladásra a 3-as futófényem. Fogkefe tartó doboz az elosztó alatt.

futofeny.jpg
    
(#) tbence3 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Topi!
Régebben volt egy áramkör amit Te készítettél és tettél fel képeket ha emlékezetem nem csal. Amennyiben jól emlékszek akkor egy nagy 7szegmensen kijelző volt LED-ekkel felépítve. Koffer szerűségbe volt elhelyezve valamint valamiféle időt mértél, kellet mérni vele. Vagy rosszul tudom? Egyszerűen nem találom itt a Ki, mit épített? topickban. Ha netán Te tudod hol találom akkor megosztanád velem a képeket? Egy hasonló eszközt szeretnék én is építeni. Remélem tudsz segíteni.
(#) Topi válasza tbence3 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Erre gondolsz?

Bővebben: Link

Mellesleg képkeresőt "user:topi"-val kiegészítve gyorsan megtalálható.
(#) Danaman hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Jó estét, még nincs teljesen kész de nem bírtam megálni hogy ne tegyek fel róla képet, ez egy EZ80-EBL21-ECC82-vel felépített csőves erősítő. Befejezni való ,már csak annyi van hogy újra kell terveznem a nyákrajzát mert gerjed nagyon. Az éjszakai kép az telefonos, azért olyan zajos.
(#) tbence3 válasza Topi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Köszönöm szépen erre gondoltam. Egyébként próbáltam keresni a képek között, de nem tudtam, hogy van ilyen user alapú listázás is.

Köszönöm szépen!
(#) uli hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Elkészült a gyertyám:
Bővebben: Link
remélem tetszik nektek
(#) Müszi válasza Danaman hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Nagyon szép lesz
Kimenőnek mit használtál?
Ha gond van vele gyere át a csöves témába, segítünk.
remélem szilícium-mentes
(#) Danaman válasza Müszi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A kapcsolást köbzoli meg CHZ dobta össze nekem, abszolút félvezető mentes, nem szaretem ha valami ilyen is meg olyan is, a csöves topikba is rendszeresen járok, kimenőnek VT R999F-nek a kimenőjét használtam.
(#) amihaly hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok! Első művem, amit érdemesnek tartok a bemutatásra.
A lányomnak készült karácsonyi ajándéknak: 14 LEDes villogó PIC12F629-el. A LEDek "charlieplex" kapcsolásban vezérlődnek. A nyákról itt találtok képeket.
(#) vicsys válasza amihaly hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Wow! A fej, nagyon jó! Gratula!
(#) zoly15 válasza amihaly hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ez atomjó! Gratulálok!
Ez mi akar lenni? Fej vagy írás "érme"?

üdv!
(#) amihaly válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Kösz! Inkább egy nyakba akasztható medál.
(#) zoly15 válasza amihaly hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Áhá...
Értem már!
Mindenesetre szép munka!
(#) Doncso válasza amihaly hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Hűű a mindenit, de jó lett a fej, vagyis ez egy jó-fej lett!
Grati!!
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Vezeték nélküli gyertya:
Bővebben: Link
(#) Georgee hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Elkezdtem építkezni a szilveszterre való tekintettel. Van egy zöld gyári lasershowm gondoltam jöhetne mellé egy kistesó hááát a zöld lézernek azt hiszem ez a karácsonyi ajándék
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ez már az előzőbe nem fért bele ilyen a kettő együtt , Nem a legtökéletesebb vagyis a kivágás lehetne jobb is meg a fesét de nekem akkor is tetszik

SP_A0223.jpg
    
(#) sound.man válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Jó lett! Milyen lézert tettél bele? Ütemre megy? Én is gondolkozok egy ilyenen mert van egy búcsús lézerem.
(#) Georgee válasza sound.man hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
DVD lézer. Még nem ütemre megy majd az a jövőévi projekt, Vagyis a zöld az ütemre megy és igy szeretném a pirosat is
(#) sound.man válasza Georgee hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Akkor a zöldnek feltudnád tenni valahova majd az elektronikáját? Persze nem ide.
Következő: »»   338 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem