Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   223 / 2514
(#) Dj TSM válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Az ic beepitett muveleti erositoje mono,de a vegfok hidalt mert ket kulonallo tranzistor csoportbol all.Van ra bekotes amivel stereot lehet belole csinalni,kell hozza egy muveleti erosito is,amivel az invertalt bemeneten a jelet megforditja.Bar igy a hang minoseg romlik.De egy magaban monoban jo sub ladakba beepiteni,mert egy aktiv filterel nagyon szep mej hangokra kepes.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok ha egy erősítőben elszálnak transziztorok és 30V DC jön ki rajta és van a kimenet mindkét ágán biztosíték akkor az megvédi vagy a hangszórót öli meg mert nekem ilyen volt kb egy 7-8 másodpercre és nem szált el a 3,15A biztosíték.?
(#) Directors hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Üdv!

Azt hogyan lehet kiküszöbölni,hogyha kikapcsolom az erősítőt akkor ne pattanjon a hangszóró?
(#) CIROKL válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
(#) peterbrian válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
köszönöm a választ azóta lényegtelenné vált. Kiflire hajtogattak kocsival együtt tehát egyenlőre pihen a projekt.
(#) Directors válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Van koppanásgátló.Bővebben: LinkAmi ezen az oldalon található.
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Akkor valószínűleg nem jól működik!
(#) Dj TSM válasza peterbrian hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szivesen,hat nem a leg kellemesebb dolog,ha nincs auto amibe erositot keljen epiteni.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Kitűnően műkszik mert mikor bekapcsolom az erősítőt akkor csak 3-4mp-re kapcsol a relé.
Kikapcsolásnál talán lehet azért nem kapcsol le elég gyorsan mert túl nagy benne a 470µF-kondi?
Azt kellene csökkenteni?
Ha igen akkor mennyivel kellene?
(#) ngyzoli hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok.Kérdésem:ismeri-e valaki a képen látható Rod Elliott-féle kapcsolást.Semmit nem tudok róla,csak a rajz van meg.Összeraktam,s kiválóan működik/működne,csakhogy...a nyugalmi árama féltápfesznél(+-18V)is már 1.2A körül áll be,s ezt sehogysem tudom lejjebb vinni.De én nem akarok A-osztályt.A poti szinte semmit nem állít,az alkatrészek jók.Esetleg nem lehet,h a kapcsolás valójában A-osztályú,bár erre nincs utalás.Szerintem sem az lenne,túl magas a táp hozzá,s akkor a beállító trimmer sem kellene.
(#) CIROKL válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Akkor , ha ez a kapcsolás van beépítve ? az erősítődbe viszont más a történés ! EZ milyen erősítő?
(#) Directors válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Ez az erősítő az.
De az erősítővel semmi gond sincs.

270w.GIF
    
(#) szamóca válasza Directors hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Inkább T3 báziskörét nézd át tüzetesen. Ott lehet valami gebasz.
(#) Directors válasza szamóca hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Rendben.
köszi.
(#) besi99 válasza ngyzoli hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
SZIA
Szerintem akkor fog szabályozni majd a poti, ha feljebb mégy a tápokkal, mert a BC 549 maradékfeszültsége nem biztos, hogy elég alacsony ! Egyáltalán jó e még a BC549?
(#) Dj TSM hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Hellosztok,alakitott mar valaki at ilyen erositot??Vagy talalkozott mar valaki ehez hasonloval???
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Hello!
Keresek 1 olyan kapcsolást ami ma már benne van az összes erősítőben...Fogom bedugom a jack dugót és a hangszórók egyből elhallgatnak csak a füles szol.Ha valaki megmondaná a nevét akkor megköszönném,de rakhat fel nyugodtan kapcsolási rajzot is
(#) sound.man válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nah neked kell egy olyan jack aljzat amibe van ilyen megszakító. A többit Rád bízom.
(#) CIROKL válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
(#) Dj TSM válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Hat llatom nemakadt senki,aki foglalkozott volna mar ilyen erositovel.

tesla2.jpg
    
(#) gb197 válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
(#) Dj TSM válasza gb197 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Nagyon jo kis erosito ez,nalunk szlovakiaban a regi 100 voltos hirdeto hangszorokra hasznaltak,de atalakitva olyan erositot kapunk belole mint mondjuk a quad-405.Itt eleg konnyu is ezen modulok beszerzese.De meg ezeken az oldalakon sosem talaltam errol semmit,gondoltam felteszem hatha valakit erdekelni fog.Egy ilyen modul 200wattot tud 4 ohmon es +- 40 voltra megy.4Darab NPN KD503 mas tranyot hasznal,ez az ismert 2N3055 nek felel meg.Megvam minden dokumentaccio hozzajuk,es kepek is,hogy milyeneket epitettem beloluk.
(#) CIROKL válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Más egyebed gondolom van róla : kapcsolás? panelterv? Ez talán érdekesebb lehet !
(#) Dj TSM válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Van persze,mindjart fel is teszem
(#) Dj TSM válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Tessek itt a kapcsolas,bar kinyomtatva latszik igazan jol.Hegyomanyos regi bekotes,de a kora miat nemkell szegyenkeznie mert meg ma is jol bevalt.Van a Kimenetnel egy muveleti erosito meg egy rele,ez vedelemnek szolgal de csak a 100v nal,amugy ki iktatando es helyette mehet bele a koppanas gatlo.

AUJ637xxx.gif
    
(#) Gery hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Lerírom konkrétan a helyzetet. Szóval egy ismerős házibulit tart szilveszterre. Van neki 1pár ilyen szobai hifis hangfala, ami nem egy nagy cucc ugye. De nincs meg maga a torony azaz az erősítő. És kérdeztek engem hogy tudnék-e kölcsönözni egy erősítőt.
Namármost amit kölcsöntudnék adni az egy régi 2x25Wattos unitra erősítő. De ez 8ohmos, a hangfalak pedig 6ohmosak. Szerintetek kibírna egy bulit, ha egy jó nagy ventilátorral ellátnám? Meg hát ez elég "durva" egy erősítő és ugyse lesz kihajtva nagyon, mert kicsik a hangfalak, vagy azt tanácsoljátok inkább hagyjam rá?
(#) peak22 hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Helló!Van egy beag aet 250 es erősítőm ami 50 w.lehet ebből többet kihozni?Esetleg egy rajza nincs valakinek?Előre is köszönöm
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Kibírhatja ha nem hajtod túl, de egy HB az HB. Ott minden előfordulhat a buli hevében.
(#) hapro válasza Gery hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Szerintem kibírna egy bulit, és szerintem még a "jó nagy ventillátor" sem kell majd hozzá.
(#) szamóca válasza peak22 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Röviden, nem.
Itt fenn van a rajza a topikban, de hogy hol?
Következő: »»   223 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem