Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Active Crossover
 
Témaindító: Resident, idő: Jan 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) mrex válasza mrex hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
az aktív hangváltóhoz lemaradt a beültetés
(#) mrex válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
várj a mély és a sub az kettő
a mély az az aktív hangváltóról jön a sub az akis plusz amiben a dübörgés van mellékelem azt amit télen fogok csinálni a szinkörünknek hangosításra ehhez még jöhet egy sub de nem fog kelleni
(#) hüblerattila válasza mrex hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Köszi a rajzokat
(#) mrex válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nincs mit . Ha bulit csinálsz előbb utóbb kell majd keverő is és eq is mindkettőt most csinálok és az Equalizer kapcsolási rajz topicba is és a 7 sávos keverőpult topicba is feltettem a rajzokat
Jó munkát
Üdv Mrex
(#) hüblerattila hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
keverőm az van csak a crossover hiányzik mer anélkül rosszul szól az egész cucc
(#) hüblerattila hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
most így elsőnek EZT a crossovert szeretném megcsinálni de lenne egykét kérdésem: A kapcsolási rajzon TL062 es IC van de a beültetésin már TL072CP van, Jó bele mind a kettő? A második kérdésem pedig az hogy a kapcsolási rajzon nincs rajta 4 kondenzátor de a beültetésin rajta vannak, ezeket el lehet hagyni?

Üdv
(#) mrex válasza hüblerattila hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
ez subwoofer nem crossover de nem baj
csak azt tudom hogy a nem egyértelmű dolgok miatt nem építettem meg ezt. amit küldtem az biztosan jól működik. Az ic mindegy . annyit tudok hogy több fórumban is azt olvastam, hogy a kapcsolásnak és a beültetésnek semmi köze nincs egymáshoz.
emiatt nem készítettem el.Próbáld ki és megtudod.Én is ezt tettem kipróbáltam az urbános subwoofert a változtatható karakterisztikájút aztán átalakítottam a kedvemre a rajzon fel is tüntettem min kell változtatni ha nem tetszik a frekimenet .Ha visszafejted a beültetést bemodellezem és megnézem hogy működik. de akkor készíts rajzot mert visszafejteni nincs időm.
Mrex
(#) hüblerattila válasza mrex hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
BSS-en a hozzászólók akik megépítették mindegyiknek működött.itt a link rá
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Üdv!
Találtam neten egy crossovert a következő linken:LINK. És azt szeretném megtudni hogy ez megfelelne discozáshoz szerintetek? 3 utas rendszerbe kellene. Mert ehez olcsón hozzátudok jutni, olcsóbban mint egy hangosítási crossoverhez.
(#) dbase válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Használtan 15eFt a legolcsób gyári rackes discos cross. Ha neked ez jobban tetszik vedd meg, nekem is kocsis szól. De a disco technikában minimum a jack csatlakozó, nem holmi rca-k. Ha veszel szerintem legyen normális. A legnagyobb minőség a szimmetrikus be-ki menetü cross lenne.
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
De az legolcsóbb rackes az maximum 2 csatornás nekem meg 3 csatornás kell. És ezen a kocsison is ugyanugy van hogy az egyik kimeneten csak magas jön ki a másikon csak közép a harmadikon meg csak mély?
És miért van ennek 3 darab bemenete? És mégegy kérdés hogy ez működhetne egy sima hálózati adapterrel?
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Senki sem tud segíteni?
(#) dbase válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ha ránagyítasz a képre leolvasható, hogy Front input-Reat input-Dual in/out. A többi meg a kimenetek. Dualt nem tudom mi, a másik 2 meg bemenet. Mert a kocsi rádión 4 rca kimenet van.
Síma tápegységgel meghajtható, csak ne adj neki 13v nál többet, és szürve legyen amugy zug.
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok! Megint kérdezni szeretnék, méghozzá erről a crossoveről. Szóval hogy ennek van oldalanként egy mély kimenete akkor minek van rajta az a subwoofer kimenet? Vagy az oldalankénti két mélykimenetet lehet használni középsugárzók hajtására? És ezt szerinttek érdemes megvenni? köszönöm előre is
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia

ez szerintem azt tudja,hogy a két csatornás (sztereo) bemenő jelet le tudod bontani egy közös szubwoofer jellre...és emellett mint egy sima EQ szabályzón keresztül van egy sztereo kimenet (két mono),amikre Te szabályzod mit akarsz küldeni.
Ott van,hogy Low,Mid,High..a negyedik szerintem csak hangerő. A kis fehér nyomógombszerűségek szerintem többszörözők,ha valami túl kevés/sok volna.
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
HY

köszi!....épp kerestem egy ilyet,mert majd szeretnék még bővíteni a rendszeremen.

Ui.: Jobb a gyári a disco-ba,mint az autós. Eleve összekötés szempontjából és kezelhetőség szempontjából.
Az enyém speciel nem nagy tekerős,így körömmel tudom tekerni,de ettől függetlenül tökéletesen műkszik és 2500W-ot vezérlek vele.
De sokkal több ezer wattra ,már mindennapi használatra vennék egy 6-8 csatornásat én is,ami gyári disco cucc.


Mégegyszer köszi a linkedért!
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Üdv!
Olyan aktiv szűrőt keresek, amit lehetne szabályozni 100-tól 300 Hz-ig az se gond ha nagyobb tartományban.. valakinek nincs erről kapcs.rajza??
(#) hüblerattila válasza djyuri hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Csak az a lényeg hogy adjon ki külön magasat külön közepet és külön mélyet mer három végfok lenne külön-külön magasra középre és mélyre, mivel egy három utas rendszert akarok csinálni belőle Tehát akkor ez megfelel arra amire kell nekem? (ja és szivesen a linket )
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia

okés,így már értem.
Amit linkeltél az autós féle,az arra jó...de ugye RCA és nem disco-ba alkalmazott XLR és társai.

Az RH sound vagy micsoda,az alkalmatlan a feladatra...abban nincs külön a közép és magas.
De ha kettőt veszel belőle,akkor megoldható.

De ha nézel egy jobbat,vagy ajánlanak itt a nagyok,akkor persze biztos van RH-nál is 6 csatornás.
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
nem igy van ahogy a képen lerajzoltam?

crossover.JPG
    
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hát....én csak egy havert kérdeztem meg.
Ő mondta,hogy a high out ott kimegy minden.

A boltban nem tudnak infót adni?

Ha tévedett haver,akkor ő állja a piát bulin az tuti

Jah meg azt rebegte,hogy ha 3 utasként van (amit nem értek hogy gondolja),akkor a LOW out-on ugyanaz megy ki mint a SUB outon,csak az is mégegyszer szabályozható.

Nah itt nekem kínai.
(#) hüblerattila válasza djyuri hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
de ha minden kimenne a high outon akkor minek lenne rajta low out? a másik meg hogy haveromnak is van egy crossovere és belehet rajta állítani hogy egy kimeneten menyyen ki a közép és a magas és külön a mély. de lehet ugy is hogy minden külön megy ki rajta... nem tudom hogy hogy lehet ez. De akkor lehet hog inkább maradok annál az autósnál annyira nem nagy tragédia szerintem hogy rca csatik vannak rajta.
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
HY

A boltot nem tudjuk felhívni?

Szerintem a haverom nem látott még kapcsolós verziót.
Ezen meg van vagy 8 kis gomb.

Én mindkettőt el tudom képzelni. Meg azt is,hogy át lehet kapcsolni a két funkció között.


Ui.: Jó az az autós fajta.....a google biztos kidob XLR-RCA kábelt. Nincs azzal gond. De ha disco-zunk,akkor maradjunk a gyárilag erre a célra épített egységeknél.

Kérdezzük meg a boltot. Vagy egy magyar forgalmazót.
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A fene...nem tudom már szerkeszteni.
Kinagyítottam megint és van ott egy kapcsoló a LOW és az INPUT között...az csinálja a MID/LOW funkció átváltását.
Egy 10X-es szorzó van ott és szerintem az váltja,hogy ne 30-140Hz-nél legyen a mély,hanem 300 felett....tehát középtől(esetleg mélyközéptől).

És akkor haver gyűjthet Mert több,mint tévedett..és nekem lett igazam
(#) hüblerattila válasza djyuri hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Küldtem a boltnak e-mailt, ők tudnak rá mondani biztosan valami okosságot. Ha írtak akkor szólni fogok hogy mit mondtak.
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Köszönöm!
De én már hajtom haveren a piát
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
HY

BUÉK!

használsz valamilyen limitert?

Jövőre venni szeretnék....azon a honlapon is van egy,amit alul linkeltél....200+ dollár..

(#) hüblerattila válasza djyuri hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
nem használok limitert BÚÉK
(#) hüblerattila válasza djyuri hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Na végre visszaírtak az rh soundtól. Azt írták, hogy a sub sáv 10-215 hz-ig állítható a két mély sáv pedig 45-960hz-ig, ez már elvileg rendesen benne van a középtartományban nem? A magas kimenetet meg nem irta meg a gyerek de arra nem is vagyok kiváncsi.
(#) djyuri válasza hüblerattila hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
HY

ezzel végre legalább tudjuk,hogy sok kimenete van

Igen a 960Hz az már elég....A magas valóban tárgytalan.

Én még azért arra lennék kíváncsi,hogy a 45-960hz...az 45-től számítottan az én általam beállítottig vagy az is 10Hz-től amíg én állítom be 45 és 960 között a maximumát.

Amúgy valszeg nekem is kell egy és egy limiter is.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem