Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   13 / 93
(#) sixtek válasza TyeDa hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Maradhat a 16V-os elko a C7 helyen!

Merida,

Szerezz uj trafot, ezekkel nem fog menni...
(#) sixtek válasza toroid hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Most akkor a nyugalmi aramrol vagy a kimeneti offsetrol van szo?
(#) Merida válasza sixtek hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Koszi a valaszt
(#) toroid válasza sixtek hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia.
Először is a kimeneten 20mv helyett 40mv van, másodszor a P-vel az emitter ellenálásokon nem lehet 10mv-t beállítani?
Az ellenálláson mért érték P-t állítva 40-440mv között van.
(#) TyeDa válasza sixtek hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Szia Sixtek!
Megvan a két végfok +-54V-ra. Képek majd később.
Én balga, először felcseréltem a T3 és T6 tranzisztort (MJE340-MJE350) de túlélték, a másik gond a C9 kond. fordított polaritása volt (azt kicseréltem).
Félig sikerült éleszteni. Kimeneti ofszet: 4.5mV. De a nyugalmi árammal gond van. Rátettem a műszert az egyik 0.33ohm-os emitter-ellenállásra, bárhova tekertem a trimmert 0.0mV-ot mértem. Végtranzisztorok: 2SC5200, 2SA1943.
Ha segít valamit: a T4 (bd139) B-E között kb: 250-600mV volt mérhető -trimmerállástól függően.
Van vmi ötleted?
DAni
(#) sixtek hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
T4 kollektora es emmitere kozott kb. 2,4V-ot kell merni (1.8...3V).
Ez megvan? Mennyit mersz?
(#) TyeDa válasza sixtek hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Szia! Megmértem, a T4 C-E között 1.9-3.4V-ig tudom állítani a feszültséget a trimmerrel! A 0.33ohm-os emitter-ellenálláson 0mV-ot mérek.

Azért küldök pár képet a végfokokról.
(#) sixtek hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Szép munka!

Köszi a mérést, ezekszerint a T4 által megvalósított feszültségforrás kiválóan üzemel.
Feltehetően az egyik meghajtó- vagy végtranzisztor mehetett tönkre. Őket kellene kimérni, illetve esetleges forrsztási/beültetési hibát keresni. De szinte 100%, hogy a meghajtó- /végtranyókkal lesz a gond.
Mindegyik 0.33-as emmiterellenálláson 0mV-ot mérsz?
A másik csatorna megy gond nélkül?
(#) atti212 hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
A visszacsatoló ellenállásról takaritsátok ki a kis kondit, akkor talán elfogadható lesz a hangja. Nem akarok senkit oltogatni, csak próbáljátok ki.
(#) sixtek hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Jogos! Már nincs is benne az új verzióban az a 47pF...
(#) atti212 válasza sixtek hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Én a bemeneti 470 pF et is soknak találtam, kapott egy 220 pF-t ezután is észrevettem, hogy szebbek lettek a magasak. Annyit szeretnék kérdezni, hogy a fesz erősítő tranyó (felül a bd 140) munkapontját nem lehetne valahogyan feljebb huzni? Én is építettem egy ilyen végfokot, de nem voltam kibékülve vele, sok részletet ellopott a zenéből.
(#) TyeDa válasza sixtek hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Most nézem, hogy a BD140-nek nem egyezik a lábkiosztása az MJE15031-el. Át kell szabnom a vezetősávokat a panelon.

Melyik 47pF-ról beszéltek? És hanyas az új verzió?
(#) atti212 válasza TyeDa hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az a 47 pF es kondi, ami a visszacsatoló ellenállással van párhuzamosan kötve. Azt hiszem 15k-s az az ellenállás.
(#) djhans hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Teszteltem a félig kész st151-et magint. Most ráakasztottam a szkópot. Jelgenerátorom nem volt. 50Hz-et kapott egy kis trafóról leosztva. 3,9ohmos műterhelésen figyeltem a kimeneti jelet. 22V-nál kezdett megjelenni a levágás a színusz csúcsain. Ez akkor 120W-nak felel meg, de 100 tuti megvan.
(#) szabi83 válasza djhans hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hello

Mekkora volt a tápfesz?
(#) djhans válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
-+41V nyugalomban és -+39 körül teljesen kivezérelve. Ja és csatornánként van egy-egy 200W-os toroid 10-10 ezer mikróval. Nagyon elégedett vagyok ezzel az erősítővel. Nagyon jó tervezésű. Gondolom akkor zeneileg is simán tudja ezt a teljesítményt amit színuszban tudott.
(#) djhans hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Kész az st151 egy nappal a buli előtt Ez nem a végleges doboz, annyira nem tetszik.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Jó lessz . lenne bár egy kérdésem azt látom a képekről hogy a bemenet az szigetelten van a dobozra szerelve ! De viszont a két hangszóró 6,3 mas jack az nem szigetelten van ?Tehát ezek szerint itt van a két csatornád GND je közösítve ? Ez véletlen vagy direkkt van így?Ez nem okzoz esetlegesen gondot , értem azt bármi féle brummra vagy gerjedésre ?
(#) Istike88 válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Pedig nagyon jól néz ki! Jó lett nagyon! Gratula!

Idézet:
„...egy nappal buli előtt”
Már csak a hangfalaknak kellene neki fogni
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Igen, nekem is voltak aggodalmaim emiatt. Sajnos nem sikerült szigetelt jack aljzatot venni. De majd az lesz, vagy külön bakelitre teszem aztán azt csavarozom fel. Teszteltem és semmi brumm nincs. A védőföld nincs bekötve mert ha be lenne és úgy kötném a számítógépre akkor biztos gerjedne, mivel a jack aljzat most sasszin van.
(#) djhans válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Azok már megvannak!
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Akkor szerencséd van ezzel , bár ez dual mono fölépítés !A börzén volt szigetelt aljzat Erre mekkora hangfalat szánsz ? A 100 Watthoz már kell egy jó!
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Van egy hangosításra szánt (gagyi) Sal 30cm-es hangszórókból készített bassz reflex hangfal piezó magassal. Valami förtelmesen szól de egy ilyen bulin nem az a lényeg hanem a hangerő. Előzőleg a VF2-vel voltak hajtva. De azt már eldatam és ez van helyette. Ez sokkal jobban hajtja a 4 ohmos hangfalakat. Akkora hangarőt amit ez most szolgáltatni képes úgysem bírunk ki. Egyébként bemértem a végfokot 50Hz-en 4 ohmon 22Veff jön ki torzítás előtt. Az 120W. Szerintem ezzel már simán el lehetne lőni a hangfalat, de nem kéne
(#) csabee hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Üdv Mindenki!
Van egy kérdésem! Megépítettevalaki az ST151-t MJ15003/4 tranyokkal? Vagy esetleg áttervezte hozzá a panelt? Én így szeretném megépíteni +-50v-ra.
Ha valakinek van ebbe a megoldásba tapasztalata azt megköszönném...
Jelenleg is szól egy TIP142/147 párral +-30-rol 8Omon
Köszönöm...
(#) TyeDa hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Elkészült az ST151em, tettem fel képeket: --ide--
Nagyobb tranyókészletet kapott az emelt tápfesz miatt.
Bemérve szkópon, fél centi széles szinusz jelet mértünk, egy nagyfrekis gerjedés volt a ludas, hogy mitől, nem tudom, de a C3 helyére talán 150pF-ot téve megszűnt.
A másik furcsa dolog, hogy a tápfesz nem egyformán esik terheléskor, a negatív ág 2-3V-tal alacsonyabb.
Összességében meg vagyok elégedve a végfokkal, még nem tudtam kihajtani megfelelő hangfalak híján.
(#) yello válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hello!
Gratulálok az erősítődhöz, annyira szép hogy kedvet kaptam a megépítéséhez.Van is itthon trafóm csak az +-60V szerinted kibírna ekkora táp feszt vagy ez már túl sok neki?
Üdv!
(#) xray válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Cső!
Mond csak van képed hangfalakról?
Amúgy tényleg jó lett az erősítőd!
(#) djhans válasza xray hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Köszi. Van persze, itt vannak.
(#) xray válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Gratulálok mind a kettőhöz mármint a hangfalakhoz meg az erősítőhöz mindkettő nagyon jó!
(#) djhans válasza xray hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Köszi. Az erősítő az tényleg jó. A hangfalak olyanok... amilyenek. Bulizásra lettek csinálva, ezeket nem sajnálom küldeni. Nemvalami szépen szólnak de bulinál elmegy.
Következő: »»   13 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem