Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   84 / 1273
(#) Papp Ferike válasza talpas1 hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Hy!

Hang van ,de nem fűt a cső?
(#) hard válasza lapose hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Udv
Igazad van,elneztem
(#) fmark hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Előkerült egy mini-vidi (TC 1620 OCU) barátnőm nagymamájától.
Bekapcsolva szépen elindul, csak a képpel van egy kis gond:
Kb. fél képenyőnyi magasságot elcsúszik függőlegesen, így a képernyő közepén van a kép teteje, és alja. Valaki tud segíteni, hogy mit nézzek meg? Kapcsoláási rajzom, és rövid leírásom van, de nem mentem vele sokra
(#) hard válasza fmark hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Udv
szerintem elteritesi hiba lesz,elkok csereje.Tudnal rola kesziteni par fotot?
(#) fmark válasza hard hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Csináltam egy képet, így néz ki minden csatorna.

IMGP0002.JPG
    
(#) hard válasza fmark hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Udv
Volt mar egy ijen problemam de eleg regen es mar nem emlekszem pontosan mar ra,de mintha valami tranyo hiba lett volna,de hatha valaki pontosabban tudja
(#) Sebi válasza fmark hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Ez függőleges szinkronhiba. A freki potit próbáld először állítani.

függő.GIF
    
(#) meszy18 hozzászólása Jan 5, 2009 /
 
Hali!

Lenne egy kérdésem.Mármint több is,de ez elég fontos lenne.Igaz,már láttam ebben a topikban majdnem ugyanezt a kérdést,de azon kívül,hogy csekkolni kell az ellenállásokat,más választ nem találtam.Szóval:
Adott egy Philips,bazi nagy képernyős 32PW6006/05 típusú TV.A probléma: Bedugom a TV-t,addig semmi gond.De mihelyst megnyomom a tápkapcsoló gombot,a TV elkezd pittyegni,csipogni,vagy valami ilyesmi.Szóval érdekes hangja van.Állapotjelző nem világít,bekapcsolni lehetetlen.Ha valaki esetleg tudna tanáccsal szolgálni,nagyon megköszönném.Régen volt már ilyenem,de az még fénykoromban volt és emléxem,hogy nem volt egy egetverő probléma.5 éve nem volt dolgom TV-vel.Legalábbis komoly.Előreis köszönöm. :worship:
(#) sfatzoltan válasza meszy18 hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Üdv valoszinüleg zárlat van és fogja a tápot, szerintem a sormeghajto tranyot cseréldki,vagy mérd ki eggyelöre ez jutott eszembe.
(#) hard válasza meszy18 hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Udv
Csereld ki a primer korben levo elkokat,nehogy kapacszegenyek es azok okozak a gazt,utana johetnek a tranyok
(#) meszy18 válasza hard hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Nagyon köszi srácok.Sztem nemsokára meg is nézem.
(#) crazygranat hozzászólása Jan 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség!Nem tudom mi lehet a gond a képcsö egyik pillanatrol a másikra kék lett vízszintes fehér csíkokkal.íA kép pedig ugy 10 mp-en ként ugrik elö nem tudna valaki valamit javasolni.Nem szeretném ha tönkre menne teljesen
elöre is köszönöm
(#) zolika59 válasza crazygranat hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Több TV javítós topic is van. Ott nézz körül és ha nincs válasz akkor kérdezz. Kereső minden oldal tetején.
(#) Dempsey válasza crazygranat hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Szia! szerintem valamilyen függöleges eltérítési hiba lesz, de majd az okosabbak elmondják mi is az valójában! Amúgy a TV márkája meg egyéb ilyen infó is kéne szerintem!
(#) Dempsey válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ja és ütögetésre ugrál a kép? Mert ha igen akkor valami kontakt hiba lesz! Ha kontakt hiba akkor pedig bekapcsolod eltávolított hátlappal és kellő óvatossággal egy műanyag pálcával kopogtatsd végig az alkatrészeket! Ha valamelyik alkatrész kopogtatásakor vibrál a a kép akkor forraszd át a lábát és lehet hogy jó lesz!
(#) Papp Ferike válasza crazygranat hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
zárlatos lett a cső kék ágyúja és a sugáráram korlát blokkolja a sorvég elindulását.G2 feszt visszaveszed akkor bejön a kék kép viszafutási csíkokkal.Nem tudom milyen cső ez,meg kell nézni hova zárlatos és ahhoz mérten kell a javítást elvégezni.Általában fűtés zárlatos .Megoldás a fűtés függetlenítése a sorkimenőtől,galvanikusan ami annyit tesz 2-3/ez csak tipp lehet több kel 6.3V szkóppal nézve/effektív// menet a sorkimenő vasra.Jó bütykölést.
(#) hard válasza crazygranat hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Udv
.szinvegfok-a viszafutasi csikok,ha azok,azt is a szinvegfokozatban van kett elko,azokat csereld,kepet ha tudnal kesziteni a betegrol
(#) Papp Ferike válasza (») Jan 6, 2009 /
 
nono nem erre gondoltam pl.:elektronline.hu/távjavítás
(#) hard válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Udv
En is jarok oda alkalomadtan,ott nagy szakik tanyaznak
(#) Ronin hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Sziasztok. A csatolt kép alapján szerintetek mi lehet a baja ennek a TV-nek? Olyan egy éve volt benne Sortranyó cserélve (jópár kondival egyetemben), és ennyi idő után megint gondja van. A kép nemcsak csíkos alul felül, hanem össze is van húzva valamelyest.

Kép000.jpg
    
(#) gtk válasza Ronin hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Fuggoleges elterites korul valamelyik kondi.
(#) Papp Ferike válasza Ronin hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Én már kizárnám a kondi hibát,de egy próbát megér.Milyen készülék ez?
(#) paperboy hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Már régebben írtam egy Quadral típusú tv-vel kapcsolatban, most tudtam nézegetni mi van, ami a képcsőn lévő nyák fele menő tranyónál és az ott lévő alkatrészeknél fújóm hajszárítóval gyorsan bejön a kép, egyébként simán nagyon lassan és akkor is egyre sötétebb. Ez milyen alkatrészhiba? Mit javasoltok?
(#) paperboy hozzászólása Jan 8, 2009 /
 
A másik, meg hogy van egy nagyobb 67cm-es régebbi sony, annál meg nincs kép(szét volt eleinte húzódva, aztán már nem is jött be), de a cső az izzik, meg érezni a képernyőn a töltést, ennek vajon mi baja lehet?
(#) Ronin válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Sziasztok. Ez egy Orion 2195MTX típusú TV.
Ma már nincs időm vele foglalkozni, holnap majd megnézem amit "gtk" javasolt.
Majd megírom a fejleményeket.
(#) mindegy válasza mdecsi hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Hello ha kell meghivo a tanyara irj mindegy1@gmail.com
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
egy képet kérhetnék hol fújkálod?mert leírásod alapján nem értem
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
vízszintesen vagy függőlegesen?volt széthúzódva
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Vízszintesen
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Most per pill nincs nálam fényképező, szóval a képcső nayakán lévő panelon nincsenek elkok, hanem amik onnan futnak vezetékek a főpanelra, az ottani részt fújom...
Következő: »»   84 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem