Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   78 / 1273
(#) Dudus válasza Márk hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Újra nem is, de egy bontottra lehet gazdaságos.
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Köszke mindenkinek a választ.Ismerösnek van rakás bontott monitora,rákérdezek hogy van e ebbe a tipusba,csak érdekelt hogy egyébként ilyenkor szokott e megsérülni valami más is,vagy csak szimplán képcsöhiba.Köszke
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
szerintem csak a kepcso ment meg,tobbi ok.
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Ok.Akkor holnap megérdeklödöm hogy van e ilyen képcsö a tarsolyában. Köszi
(#) gubík gábor hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
sziasztok na most meg a mi Philips tévénk kezdett el vacakolni. olyasmit csinal: hogyha a musorban(barmilyen musor lehet) erosen fehér rész van (pl. egy vilagos háttér , egy auto fenyszoroja) akkor azon a reszen a sorok "megritkulnak" nemtudom jobban leírni egyszeruen látni a vízszintes sorokat de csak azon a reszen ahol erosebb feher fény van. vajon valami kezd kifujni benne? help
(#) hard válasza gubík gábor hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Udv
Hany eves ez a tv?lehet hogy kezd emisio vesztes lenni es cserelni kell
(#) gubík gábor válasza hard hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
phuu ez jo kerdes hat ugy kb 8-9 éves. ennyit bírna egy TV képcsove?
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nah sikerült szerválnom egy ugyanilyen moncsit.Át tettem a panelt és beinditottam,megjelent a kép Dehát már ne legyen minden okés,elkezdett inditáskor pattogni a sorvégtrafó,pár szikra kiséretében és mintha megint láttam volna a képcsöben is szikrákat.Lehet hogy a másik képcsövet is ez nyirta ki?De beindulás után pár másodpercre már nem pattog. Sorvégtrafócsere?
(#) mdecsi hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Jóestét!

Alany: VOV Digital VCT-1440
Chassis: KLX-PH12Z

Jó eséllyel megfutott a táp.

Egyrészt keresek hozzá kapcsolási rajzot. Netet már végig nyaltam, de sikertelenül.

Másrészt elpusszant egy AN17823A jelű IC.
HQ video szerint:
1CH POWER AMP. 4W/6R BTL 9p.
Info2: TV Power Amp.

Elég borsos, több mint 1500 Ft, de sajnos nincs is náluk raktáron. Hol tudnék ilyet venni, hol értemes nézni még? Esetleg nincs valakinek? Bontott is jó.

Harmadrészt mielőtt kicserélem le szeretném ellenőrizni a tápot értelemszerűen. Az előző tulaj szerint megfutott a táp. Van valamilyen tipikus ok ami miatt ez megtörténik?

Előre is köszönöm, kollegák.
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hol szikrazik?lehet hogy megment a sokszorozoja,jobb lenne kjicserelni,minel elobb
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
hello.Ugy néztem hogy a trafónak ahogy vannak a potméter szárai,fókusz és a képcsöben,azóta nem mertem bekapcsolni.
(#) mdecsi válasza mdecsi hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Még egy megjegyzés:

Megtaláltam hosszú küzdelem után az AN17823 adatlapját:

http://www.semicon.panasonic.co.jp/ds4/SDB00137AEB_discon.pdf

Jól látom, hogy ez egy sz@ros kis 1w-os hangfrekvenciás erősítő?

Mi kerül ebben 1500 forintba akkor?

Hát kicserélem ezt nemtudom mire...
(#) bbnet válasza Maczi0 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nekem CW-29m064v típusú TV-m van. Ugyanez a problémája. Rajz kellene hozzá, illetve információ, hogy sikerült-e megoldanod ?
(#) Ghoost hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Sziasztok Barataim!

Segitsetek nekem legyszives.
Szuksegem lenne, egy ORION televiziok programozasahoz hasznalatos szervizkapcsolos tapegyseg rajzara.
a tap megf van de, behalt.
szeretnenk utanna nezni, hogy hol lehet a gond.

Elore is orokhala annak, ki segit.
Ghoost
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Az a sokszorozo,cserelni kell
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Köszi.Akkor megpróbálom kicserélni,hátha a másik trafó jó lessz.Egyébként lehet hüjeséget kérdezek,nem lehetséges szétszedni a trafót és megjavitani a sokszorozót?Vagz felejtös a dolog?
(#) hard válasza djusee hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
nem hiszem hogy meni fog,Sorba van kotve egy csomo dioda.Jobb ha csereled,az bisztosabb.
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Okés.Köszi a segitséget,majd jelentem hogy mi sikerült.
(#) Bonanza02 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ferike!

Ha villog a szín,hol színes-hol fekete-feh,akkor nem a színdekóder lehet a bibis? Ha nem vált át PAL-ra,hanem Secam-ban van,akkor szokott ilyet csinálni.
Az AFC-t valamivel benn kell tartanod a helyén(ha nincs meg az ajtóka a hangolórészhez) és nyomva tartva hangold rá az adóra.
Ha ezt megtetted és néha bevillan a szín,akkor nem a színsegédvivő a ludas,hanem az ic belül.Esetleg,ha valami alkatrész hibás a PAL/SECAM részhez tartozó ic-n kívüli dolgok közül.

A forgókondis elhangolódásnál vagy fixen színes,vagy fixen fekete-feh, de nem szokott villogni egyfolytában.
A kérdés azért adott: hogyan villog a szín kedves Tyeda?
(#) TyeDa válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Szia! Remélem segít a leírásom. Az AFC kapcsoló nincs benyomva, úgy van ráhangolva a digitv beltériére.
(Benyomva nem tudom az adóra hangolni, amint elkapja a képet rögtön elmászik, ezért nincs rajta a fedél)
Bekapcsolás után pár percig villog szines és ff között, majd ált. 100ból 99szer beáll fekete-fehérre.
(#) vargajanos hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
a videóm feke te fehéren veszfel, a tv ből jövö jelet isfekete fehéren adja. átjátszókábelek jók.
talán a fej koszos ? kérek segitséget, ha valaki tud.
köszönöm ! jan
(#) hard válasza vargajanos hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
UDV
Euroszkartal veszed at?
(#) vargajanos hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
rca kábel mind a két vége.
(#) hard válasza vargajanos hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ha van szkartod probalad meg azzal,de olyanal aminek minden labba bevan kotve.Szerintem ugy ok lesz:d
(#) mdecsi válasza mdecsi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
üdv!

Senki nem tud kisegiteni egy rajzzal?
Esetleg elektrotanya-ra nincs vkinek elerese? Ott fent van, de meghivoval lehet csak regisztralni.
(#) vargajanos hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
a tv -n van scart ki-be menet, de a videon csak rca ki-be menet van. köszi ! jan
(#) Bonanza02 válasza TyeDa hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Úgy nem tudod ügyesen behangolni,hogy AFC nélkül,majd benyomod az AFC-t.
Legyen stabil a kép.Ha KH-sak a hangolópotik,akkor először is ez a gond.
Ezek szerint eddig nem is tudtad ráhangolni az adóra normálisan.Ha az AFC elugrik,akkor addig kell hangolgatni,amíg AFC benyomással nem megy el a kép.
Ha ez nem működik,akkor először nézd meg egy másik csatorna választón. Mondjuk az 5.-en.(Hátha annak a potija jobb.)

AV-n nem tudnád kipróbálni? Ezen elvileg van AV bemenet.Ha ott színes,akkor nem az ic körül van a hiba,hanem a tunernél.Pl..hangolófesz nem stabil.Egy Sony szívatott nemrég hasonlóval,nem lehetett beállítani egy adót sem rajta.Ha be is fogta,akkor elmászott rögtön (annál mondjuk színes kép volt azért)
(#) TyeDa válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nem igazán értem.
A tv 5évig működött a hangoló fedél nélkül, tehát afc kapcsoló nincs benyomva. Korábban kábeltv volt, és a 3 földi adó. A kép áll, csak fekete-fehér.
AV bemenet nincs rajta csak egy antennacsatlakozó.
Már hónapok óta így nézzük.
Potosítok: ha az afc kapcsolót benyomva hangolom, bejön a kép éppen, nagyon szemcsés, és feketefehér.
(#) djusee válasza hard hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Nos ugy néz ki hogy nem jó a másik trafó,mert ezzel be sem indul,csak hallatszódik hogy párszor inditana majd hibajelzést ad (csipog 4 et majd elkezd a LED sárgát villogni) Ennyit a másik sorvégtrafómról, ez még rosszabb mint a régi
(#) djusee válasza djusee hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Megoldottam.Feldobtam a padlásra, nincs hozzá sorkimenöm.
Következő: »»   78 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem