Fórum témák
» Több friss téma |
Hello!
Azt szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan program, amivel tesztelni tudom, hogy a program mit csinálna a PIC-cel, úgy működik-e, ahogy gondolom. Igazából programozásból nagyon kezdő vagyok, inkább kész programokat módosítanék és próbálnék ki, megkímélve magam a kudarcoktól. Trendi voltam és használtam a keresőt, de nem találtam semmit, remélem nem gond az új téma.
Proteus nevű szimulátor program, a Labcenter electronics cég terméke. Elég jól műxik
Hello!
Igen, létezik, ilyet tud az MPLAB is -> Debugger-> MPLAB SIM vagy az Oshonsoft által készített PIC Simulator: www.oshonsoft.com, ha minden igaz.
Linuxon a ktechlab -ban van hasonló funkció!
Én pic-et még nem próbáltam benne, de áramköröket nagyon szépen tud szimulálni!
Csak az a baja, hogy a demo verzió nem engedi módosítani az áramkört :no: Inkább korlátozták volna a csatlakozások számát...
Létezik egy Parsic nevü program is amivel egyszerűen lehet PIC-et programozni logikai kapukkal, és van szimulátora is. Ha gondolod nézd meg a www.parsic.de oldalon, le tudod tölteni a progit is.
Üdv! A demo verzióban menteni nem lehet, legalábbis a 7-ben. A 6.9. sp5 meg beszerezhető a netről, abban nincs korlátozás és szerintem egészen használható is.
Miért is ne a 7-es lett volna meg nekem...
Guglizok ezerrel, de eddig csak török, arab, izraeli stb. oldalakat találtam, meg egy halom olyat, ahová vagy nem enged fel a céges szerver, vagy regisztrálni kellene, azt meg úgy általában nem szeretek. Nem tudsz egy közvetlen linket így hirtelen?
Nem ismertem eddig, de megoldottam, leszedtem a Free gombbal Mindjárt fel is teszem.
Köszönöm szépen a linket. Nem az én témám, így nincs módomban pontozni, de ekkora segítőkészség láttán talán megkérhetem a modikat arra, hogy honorálják a munkádat
Szia! Örülök h segíthettem, remélem gond nélkül menni fog a progi! Talán a témanyitó is értékeli majd :vigyor2: Üdv.
Érdekel engem is, az Oshonsoft programot kipróbáltam, a többit sajnos még nem tudtam és a többit is ki akartam mielőtt pontot adok. Viszont az is érdekel, hogy hogy lehet több zöld mező? Nem csak 1 ember kaphat pontot?
Moderátori beavatkozással lett ennyi zöld mező
Annyi hozzászólást tudunk beállítani megoldásként, ahányat akarunk/ahányat jónak látunk!
Jaa értem! Földöntúli képességek!
De nekünk halandóknak marad az 1 lehetőség? Idézet: „De nekünk halandóknak marad az 1 lehetőség?” Amennyiben a hsz-ek mellett megjelenik még a lehetőség rá, akkor minden bizonnyal igen! :yes:
Helló !
Használja valaki az Oshonsoft féle PIC Simulator IDE-t ? Van benne egy lehetőség új vizuális hardverek beillesztésére External modules néven. ActiveX-et kér, próbált már valaki írni hozzá valamit ? Jók a beépítettek, de kellene pár új dolog, pl. mátrixba kötött ledek.
Használtam, de a Parsic-al sokkal többra mentem , gyorsabb, megbizhatóbb, és jó a szimulátora is...
illetve amit csinálok vele általában elsőre müködik...egy komolyabb progit képtelem voltam vele megírni, nemhogy a szimulátorát végig követni, és kivárni... a fentebb említettel nem egyszer teleírtam a 877-et vagy 876-ot...
Parsic-ot már nem lehet az eredeti weblapon letölteni, így kipróbálni nem tudom. Bár szívesen megtenném Esetleg van ötleted, hogy honnan lehetne beszerezni ?
A PicSim IDE-vel már elég jól megbarátkoztam, de már jó lenne néhány új hardver, de sajna az ActiveX-ekhez nem értek.
Bocs, hogy beleszólok, sem reklámozni nem akarok, sem okoskodni.
Jó és alapvetően gyors fejlesztőkörnyezet a Parsic, de van egy elég nagy hátránya: a támogatott mikrovezérlők listája olyan rövid, hogy majdnem túlzás listának nevezni, és pont olyanok vannak benne (16F876, 16F877), amik meglehetősen elavultnak számítanak. Arról nem is beszélve, hogy aki ezt a környezetet fejlesztgette, fel is hagyott az egésszel. Saját tapasztalatom alapján a Proteus (lásd előző oldal) kategóriákkal használhatóbb, mint szimulátor, több mikrokontroller-családot is támogat, igen sok perifériával. Igaz, hogy fizetős, de a Parsic sem free, és aki az egyiket okosítja, az megteheti a másikkal is (ebbe ne menjünk bele). Ezzel a programmal ugyan kettéválik a fejlesztés, mert a forrást valahogy létre kell hozni, de ahhoz is megvannak a környezetek, kinek mi az ízlése. Nekem egy kicsit szimpatikusabb is, ha külön szimulátorban tesztelhetem a programot, és egy másikban a tervezett eszközt - ami mindenre jó, az általában mindenre csak így vagy úgy, korlátozottan jó.
Hy! Az Oshonsoftos progival akarok egy LCD-s kódot tesztelni, ami a valóságban működik.
Igy van a PIC bekötve: RC4 -> D5 RC5 -> D6 RC6 -> D7 RC7 -> D8 RA1 -> E RA0 -> RS Az R/W láb földelve van. Csatolom a képet a beállításokról. Mit rontottam el? Miért nem működik a szimulációban, ha egyszer a valóságban igen?
Felszínre dobom a témát. Akkor hátha... (Ahogy elnézem, már el is tűnt a süllyesztőben.)
Sok időt kell várni. Szerintem nem vártad ki.
Rengeteget vártam. Meg a program már túl is lépett azon a ponton, ahol írnia kellett volna az LCD-re. A szimulált LCD mégis üres volt.
A Proteust nézegettem, de nem mentem vele sokra...
A programod nem ismerem, de a példa programok (Oshon) elején úgy emlékszem egy nagy késleltetés van. A szimulációnál ezt ki kell szedni. Egyébként valahol le is írja.
A valóságban ez a késleltetés viszont fontos az LCD részére a felálláshoz, szimulációban meg lényegtelen.
Biztos, hogy nem a késleltetés a gond. Valami a beállításokkal lehet, csak nem tudom, hogy mi.
Csatold be ide a basic progit. Átnézem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |