Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   233 / 2501
(#) totti91 válasza wasabiattila hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
nem kell minden témában feltenni ugyanazt a kérdést..elég egyben is!!!
(#) ngyzoli hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Bontásból lenne pár db 4558-as ic-m,ez kettős műv.erősítő 8-lábú tokban.Van-e olyan minőségű ez az ic,h alkalmas legyen komolyabb kapcsolásban meghajtó-fokozat gyanánt.Ha esetleg ismerné valaki...
(#) lapose válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!

Az a gond, hogy ezzel a típusjelzéssel nagyon sok gyártó gyártott IC-t! Alapban hasonlít a 741-re, dual, de vannak köztük jobb minőségűek is!
Ha tudod a gyártót többre mész vele:
Bővebben: Link
(#) krek hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
sziasztok
érdeklődnék hogy tudtok e olyan stab ic-ről ami elvisel 60 65 v-ot? mert én csak 40 45 v osokat találtam. Elég lenne ha már a 60 v-ot leviné 35 40 v ra mert van olyan stab ic-m ami ezt elviseli.
előre is kösz
sziasztok
(#) agressiv válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ha csak valami alacsony áramú cucchoz kell akkor zener diódával lehet csökkenteni a feszültséget, aztán jöhet a stabkocka.
(#) szamóca válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Tranyó, zéner, ellenállás. Ha nem kell precíziós fesz.
(#) krek válasza szamóca hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
császtok
nem kell ngy áram ventilátorok ledek jah meg hangszinszabályzot kell meghajtani. jah és nem tugyátok véletlenül hogy 2x 150 w os erősítőbe elég lesz a tápban 2 db 10 000 uf-os kondi 60 volt on? a trafó 800 va-es.
előre is köszi
sziasztok
(#) agressiv válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
A ventillátork és a ledek miatt már picivel bonyolultabb a dolog, de egy tranzisztoros, zener diódás megoldással meg lehetne oldani.
A Puffer mérete függhet a kapcsolástól, de valószínüleg kevés lessz egy picit, inkább 2x20000µF kellene vagy akár még több is.
(#) krek válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!
STK4048II tipsu IC s erősítőhöz kell. Akkor most össze kell még egyet dobnom még egy? Mitől füg a kondi méretezése? Nem igazán tudom, mert ilyet még nem dobtam össze.
Köszi. Zsolt

jav.-szamóca

STK4048.pdf
    
(#) cuprik hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
sziasztok! lehet hülyének fogtok nézni de nem tudom létezik-e ilyen. azt szeretném meg tudni hogy van-e erősítő kimeneti jel osztó és ha van akkor tudtok nekem egy kapcsolási rajzot és egy nyák rajzot küldeni?? előre is köszi mindenkitől.
(#) Kovidivi válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Kondenzátorból annyit rakj bele, amennyit bír a pénztárcád. Ez egy nézőpont. A másik, hogy amperenként 1000uF. A harmadik pedig, kinek mi az ízlése. Viszont van egy olyan meglátás is, hogy a pattogósabb hangzáshoz kevés puffer kell, a lányabb hangzáshoz pedig több. De ez is csak a fórumtársak tapasztalata (remélem a jelzőket helyesen alkalmaztam ) 10.000µF-dal sem lesz rossz a hangja. Többet rakhatsz bele, de ennél kevesebb ne legyen!
(#) lapose válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„de nem tudom létezik-e ilyen. azt szeretném meg tudni hogy van-e erősítő osztó”


Mi sem tudjuk létezik-e ilyen, de ha leírnád részletesen mit szeretnél, szerintem tudunk segíteni!
(#) cuprik válasza lapose hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
hát az erősítőm csak 2 kimenetes és én azt szeretném hogy több legyen a kimenetéből.
(#) lapose válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Bele kell építeni egy kapcsolót, és akkor felváltva tudod a kimenetére kötni a hangfalakat!
(#) Moderátor hozzászólása Jan 10, 2009
 
Kérek minden illetékest, használjon írásjeleket, és nagybetűs mondatkezdést.
Mindenkinek könnyebb lesz.
Köszönöm!
(#) cuprik válasza lapose hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
én azt szeretném hogy teszem azt hozzá van 4 hangfalam és 1 erősítőm kétt kimenetel ami 4-8 ohmig bírja. ja és egyszere szeretném mind a 4hangfalamat működtetni
(#) lapose válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ha olyan erősítőd van, aminek két 4 ohm-os kimenete van, akkor arra rá tudsz kötni két-két(összesen 4 db.) 8 ohm-os hangfalat párhuzamosan(a két 8 ohm-os eredője párhuzamosan 4 ohm lesz!)!
De már 4 db. 4 ohm-os hangfalat nem tudsz rákötni, ekkor venni kell, vagy építeni még egy erősítőt!
(#) cuprik válasza lapose hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Értem és köszi szépen . tudsz nekem egy könyen megépíthető erősítőt mutatni?? ami kb 100w-os
(#) krek válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
szia
a probaüzemnél az erősítő egyik oldala két sorbakötött tápból táponként 2.5 ampert vet fel vagyis 5-öt. de ezt az áramot 230 w nál vete fel 8 ohmos terhelőelenáláson kimeneten 43 köröli feszültséget rakot ki de it már majdnem vágta a jelet. Joban nem tudtuk vizsgálni mert letérdelt az egyik táp. jah és ez 2 végfokos. Mit gondolsz elég lesz a 2x10 000 uf os kondi?
köszi
szia
(#) lapose válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Hát egy ilyen erősítő megépítése nem kis feladat, de ha kedvet érzel hozzá szerintem egy TDA7294-el kezd!
Itt a HE-n van topikja:
Bővebben: Link

Érdemes az elejétől elolvasni, van kacsolási rajz, panelrajz hozzá, és sokan vannak akik segíteni is tudnak benne.
(#) lapose válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!

Szerintem elég lesz hozzá, de ha esetleg később úgyérzed még kellene bele, minden további nélkül bele rakhatsz még 2*10000µF-et!
(#) Gyurix hozzászólása Jan 10, 2009 /
 
sziasztok olyan erősítőt keresek ami 16V-on adja le a 100W-os szinuszos teljesítményt.
(#) krek válasza lapose hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
csá
köszi
hát az igaz nem tart semedig. mongyuk vizsgamunkának lesz ot meg csak sznuszos jellel kell majd kimérni azt csá annak szerintem elég lesz
kösz
cscsá
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ha +-16V-od van, TDA2030+BD249-250 hídba, talán 4 ohm-ra kb. 80-100W 10% torzítás.
(#) lapose válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Szia!

Nincs mit!
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ja ezt tudtam de sajna nekem 8ohm-ra kell.
(#) agressiv válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Nem olyan ördöngős dolog az
(#) Kovidivi válasza cuprik hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Ha nem probléma a teljesítménycsökkenés, akkor akármennyi hangfalat rá tudsz kötni egy erősítőre.
Nézd át, hogy hogyan alakul különböző ellenállások eredője! Mit jelent a párhuzamos, soros kapcsolás, így nem kell kérdezned a fórumon, hanem csak előveszel egy füzetet, és két osztás alatt kiszámolod, hogy hogyan lenne a legjobb a hangfalat rákötni az erősítőre! Sok sikert!
(#) szamóca válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Már írtuk hogy nem lehet. Vagy a hangszórót cseréled le, vagy a trafót, vagy megelégszel a kisebb teljesítménnyel.
(#) Kovidivi válasza krek hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
"Mit gondolsz elég lesz a 2x10 000 uf os kondi?" erre én nem tudok válaszolni, ez egyén függő. Az én 2X40-70wattos erősítőmben 2X10.000uf, és 2X20.000µF kondi van, ha jól emlékszem. Vagy több...És azért, mert olcsó volt!
Következő: »»   233 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem