Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   86 / 1273
(#) bigeniac hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
sziasztok
a kérdésem az lenne, hogy valakinek nincs e véletlenül benelux, colorlux nagyképernyős ndk? tv-hez nagyfesz trafója?
most nem vagyok közelben, de pontos tipusszámot lelesem a hátuljáról, ha az elég.
már jópár éve elromlott, de sikerült 1 ugyanolyan tipust szerezni, de most az is kezd rendetlenkedni.
bekapcsolás után kb 1/2orát a kép felső része ugrálva becsikozódik, + kezd eléggé besötétedni a képe.

valaki valamely problémára tud e megoldást?
üdv
Bv
(#) Papp Ferike válasza bigeniac hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
függőleges eltérítő hiba.Asszem TDA 2030-al csinálták meg,azon a kártyán cseréld ki az összes elkót ügyelve a polaritásra.Elképzelhető hogy a képméretet újra be kell állítani.A sötétedés az már komolyabb hiba.Jó munkát!
(#) vajar válasza zoox hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Kösz a javaslatot majd ráprobálok erre, de most is a javulás 100%. Nézhető lett a kép a zöldböl kellet jocskán vissza venni. A betü kodokat meg nemigazán értettem ezért nagyon nem mélyültem bele.
Az rc bc gc kodok állitását javasolták ezeket babráltam. De ha esetleg van kod leirásod azt egy mellékletben elfogadnám.
Köszönettel:v :google:
(#) bigeniac hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
köszi a segitséget, ezt fogom teni.
esetleg ilyen tipusu nagyképernyős tv je nincs valakinek?
vagy nangyfesz hozzá?
mert a másik tv mnek az a baja.
mert nekem olyan tv kell (idös ember miatt)ami nagyképernyős, s nem távirányitós.
fontos, hogy a csatornák kézzel válthatóak legyenek..
tehát külön -külön gombos csatornánként mint a benelux régi tv.n
előre is köszi mindent
Bv
(#) Papp Ferike válasza bigeniac hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Ajánlok egy oldalt: WWW.elektronline.hu

Rákattintasz a távjavítás ablakra és kérdezd meg a szakikat nincs-e valakinek elfekvőben.Persze ne felejts el köszönni és megköszönni.A pontos típus viszont oda már kelleni fog.Üdv.

Feri
(#) xxx22 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek nagyon kellene a segítség abban hogy van egy Panasonic Quintrix 82cm síkképernyős 3 éves tv-m. És egy pár napja szétugrott a kép benne és teljesen olvashatatlan és zavaros lett benne minden. Én leszedtem a hátuljaát és volt ott 2 mégnes egymásra fordítva és amikor azt piszkáltam ugrott visszafelé a kép de nem sikerűlt megcsinálnom. amúgy egy 5.1-nek a center hangfala volt a tv-m tetején lehet hogy az zúzta így szét azóta már semmi nincs rajta sem mellette. Kérlek szépen segítsetek mit tudok tenni előre is köszönöm ÜDV!!
(#) xxx22 hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek abban kérném a segítségeteke hogy van egy Panasonic Quintrix 82cm síkképcsöves tv-m és a minap szétugrott a kép benne és teljesen olvashatatlanná homályossá vált minden. Jó lenne ha meg tudnám oldani valahogyan fontos lenne! Amúgy egy 5.1-es center hangfal volt a tetején lehet hogy az zúzta szét ennyire? De azóta már sem rajta sem pedig a közelében sincs semmi. KÉrek mindenkit aki tud segítsen előre is köszönöm. UDV!!
(#) Papp Ferike válasza xxx22 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Húzd ki a konnektorból egy 20 percre.aztán próbáld bekapcsolni.
(#) goldscorpio07 válasza xxx22 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A center hangfalnak semmi köze hozzá,mágnesesen árnyékolt a hsz-e.Nem próbáltad meg a tv-t egy picit mozgatni,nem e érintkezési hibája lenne?Én már jártam hasonlóképpen.Szerintem a sorkimenő trafó környékén kellene szétnézni.Üdv.
(#) hard válasza xxx22 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Udv

Fokusz problema,lehet hogy kepcsonek le van torve az a tuskeje amire a fukusz megy,probalj meg tekerni a sorkimeno levo felso potin
(#) Adrién hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a gondom a tv-mmel, hogy amikor bekapcsoltam alul megjelent egy feketecsík olyan 12 cm nagyságú és a kép összenyomódott, de üzemel csak így nézhetetlen. Esetleg nem tudjátok, hogy mi lehet a baja?Nem adott ki semilyen hangot reggel még néztem, délután amikor akartam akkor így jártam.

Schneider tv 72 cm pontos típust nem tudok mondani, régebbi fajta.
(#) hard válasza Adrién hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Udv
Szerintem fugoleges elteritesi hiba,elko csere az ic korul,es rendbe lesz.
(#) Adrién hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Helló!

Oké megnézem.Köszi a gyors választ.
(#) zoox válasza vajar hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
közben megtaláltam a service manual-t felteszek egy pár képet ami szerintem segithet :yes: :wow3:
(#) hinar83 hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok.
A kérdésem az volna hogy adott egy vodeoton ts 3342-es tipusú szines tv (kb18 éves) 51centis és levan égve az eltérítője. Kilehetne-e cserélni egy hasonló évjáratú ugyanakkora kép átmérővel rendelkezö videoton tv eltérítő tekercsére? Vagy egyeltalán lehet-e orvosolni valahogyan. Előre is kösz.
(#) Papp Ferike válasza hinar83 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Igen,csak ügyelj arra hogy minden oda kerüljön vissza ahol volt.Én először átcserélném a csövet benne,majd el tudnám dönteni jó-e vagy inkább eltérítő csere.Szerintem. :yes: Ja igen és nem árt egy monoszkóp a beállításhoz.
(#) Ronin válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok. Kicseréltem a kondikat, a TV ismét tökéletesen működik. Köszönet Neked, és "gtk"-nak.
A tápfeszét nem tudtam megnézni, mivel meghalt a multim. De gondolom ez már nem lényeges.
(#) Papp Ferike válasza Ronin hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szivesen,gratulálok a sikeres munkához!Üdv!
Feri
(#) paperboy hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok! Sikerült megcsinálni a Quadral-t remekül működik azóta. A Sonynak még nem tudtam nekiállni, arra egyébként valakinek valami ötlete? (#345555)
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Gratula!
(#) vajar válasza zoox hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segitséget.
Üdv: v
(#) besi99 válasza bigeniac hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Ahogy olvaslak tök nagy pechünk van, most adtam el karácsony előtt a birtokot házikóval, és otthagytuk nekik a Tensai őslényt, ami ugyan nem egyedi gombokkal operál, de egy 5,5X2,3cm-es- igencsak
(apám szabó volt) nagy billentyűt kellett megnyomni a csatornaváltáshoz.
(#) hinar83 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
A tv-ben kicseréltem a csövet és egész jó rajta a kép, csak nagy fényerőnél vibrál, főleg amikor fehér a kép. Viszont a másik gondom azvolna hogy a minap járt nálam egy 8 éves thomson 51 centis tv és a gazdája szerint amikor rájön a tvre az "5perc" (ami az utóbbi időben elég gyakori volt) akkor jobb esetben nemlátja a távirányítót meg a tv elején lévő gombokra se reagál, rosszabb esetben készenlétből be se kapcsol. A táp primer és szekunder oldalát ujra elkóztam, de nálam se előtte se utánna nemprodukált hasonlót. Ma visszavittem a tulajnak, még 1 órát ott ültem a tv mellett és nyomkodtam a távirányítót és minden okévolt. Mikor pedig elmentem tőlük 5 perc mulva már csörgött is a teló hogy megint nemlehet hangosítani a tv-t. hát ez őrület. Mitől lehet ez?
(#) pintyu válasza hinar83 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia! Thomsonnál(ICC17) jártam úgy, hogy az előlapi gombok nyitott állapotban vezettek! (olyan Kohm nagyságrendű ellenállásuk volt) És emiatt sokszor meghülyül a gép. Magától felhangodosik, lépteti a programokat, be se kapcsol. Ajánlom hogy szedd ki a nyomógombokat és keress bele ilyen videó vagy régebbi roncs panelokból másikat.
(#) hinar83 válasza pintyu hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szerinted a gombok cseréje megoldaná? Akkor amiatt hogy átvezet még a távvezérlőre se kell hogy reagáljon? De mig nálamvolt 1*se produkált ilyet. Kiérti ezt.
(#) pintyu válasza hinar83 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Azt elfelejtettem megkérdezni hogy mikor nem indul, nem villog a Led(hibakódok). Amúgy ezek a thomson-ok végigpásztáznak mindent, az indítás előtt. Ha valami nem stimmel akkor letilt. Szedd csak ki a gombokat egyelőre. Távról még lehet ígyis használni próbára. Hátha ennek is ez a baja!
(#) paperboy hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Sikerült végre csinálnom a Sony hátuljáról képeket, valakinek valami ötlete mivel folytassam (ugye nincs kép, előtte szélesebb volt míg volt), a képcső nyakán lévő nyákon kicseréltem azt a pár elkot, meg az alsó nagy panelon is pár nagyobbat... Érezni hogy még jobb lett a képcsövön a töltés, de még mindig nincs kép
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Ez a fajta tele szokott lenni kontakt hibával,és ez a jobb elején levő stabilizátoros/hátulról nézve,foto/ résznél elég gyakori jelenség.Megy a függőleges eltérítésed?A szekunder tápot is átkondiztad?
(#) paperboy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Szekunder táp, az az ami a főpanelon baloldalt belül van? És hogy nézem meg, hogy megy e a függőleges eltérítés? (csak mert nem vagyok tv szerelő, a tv-k elvi felépítését nemigen ismerem még, de nem kell ezért egyből lehúrrogi(ha valaki tervezné esetleg ), egy másik fórumon már megkaptam a magamét , pedig 1-2 dolgot akkor is sikerült már megjavítanom itthon)
(#) Papp Ferike válasza paperboy hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Az a primer táp a szekunder a trafó után van és jobb oldalon belül vannak a stabilizátor részek.A múltkor volt egy hasonló hibám a 12V-os táp kondija volt dög.A függ.elt.hallani egy 50Hz-es kerregést a tvben.Látni a g2 poti feltekerésével lehet a vízszintes csíkot középen vagy a teljes képernyőt betöltő visszafutási csíkot az utóbbinál az eltérítés ok!A letolásról annyit mindenki így kezdte még a profik is. Jó bütykölést!Ha elakadsz írj!

Feri

A jobb belső rész alkatrészeinek egyes lábait nem lehet látni az alul tartókeretként szolgáló műanyag miatt!Én hogy ne kelljen kivenni az egész nyákot egyszerűen körbeolvasztottam a pákával a műanyagot és letörtem.
Következő: »»   86 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem