Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   89 / 1271
(#) Papp Ferike válasza dilan hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Akkor a táp tuti rendben van.Gondolom visszaállt 120V-ra.Akkor megnézném a sorvégfok kollektor kondiját és minden a sorvégtranzisztorral kapcsolatos impulzuskondi állapotát.Szoktak ott diódák is lenni.Nem-e szivárog valamelyik.Ez még régebbi tipus mint amire gondoltam.Nem ártana az egész rajzot látnom.Üdv!Feri
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez gondolom valami digitális csoda.Kellene pontos tipus.A másik igen vissza lehet állítani mert valószínű,hogy van szerviz menü-je.De ezt is csak pontos tipus alapján lehet megmondani.Egyébként betyár gépek mert ált.csak szervíz távval lehet őket idomítani,az meg ugye nem ócsó.Kérek egy tipust. Egyébkén a vizszintes képhelyzet ment el/imádott digitális világ,bezzeg a potik nem másznak maguktól arrébb/.
(#) Robi85 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Holnap tudok neked pontost tipust mondani. Már alszanak és ottvannak a papirjai a TVnek. Szerviz távom az nincs sajna, anélkül meg gondolom nehézlesz visszahozni.

mod: közbe megtaláltam a TV-t...

Bővebben: Link
(#) djmagoo válasza dilan hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!


Szerintem még mindig kicsit magasan járhat a tápfesz, szerintem 115V körüli is elég lenne neki... Ha meg gyárilag annyi akkor maradhat viszont a sorvég tranyó kollektorán lévő ún. tangens kondenzátor értékét csökkentsd le kb 10 százalékkal (1...2 nF-dal) ekkor a sorméret kisebb lesz. A kondira ügyelj hogy impulzus tűrő példányt építs be és min. 1600V-ost, de a 2kV-os mégjobb. Esetleg ha van a soreltérítő tekercssel soros vasmagos önindukció, akkor annak az értékét növeld...Sok tévénél így oldják meg a sorméretet.


Üdv!
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Már nem garos?
(#) Robi85 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Sajnos már nem. 4éves a TV.
(#) Manitulla hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!Van egy Daewoo Tv aminek a képernyője becsikozodik,és a kapcsolóval nem lehet kikapcsolni!Kondi kiszáradásra gyanakszunk!Mi lehet a baja!?Előre is köszi a választ!
(#) jeannie hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Kb 2 hónapja vettem egy tv-t a grx-től. 70 centis, Digihome, csöves. (Tudom nem kellett volna, jól megjártam, többet nem is veszek, főleg nem tőlük). Ennyi idő után, a tv-m hibája: Készenléti módban van,és kapcsolnám be.. Eltűnik a készenléti mód.Ezeddig -pár napja- úgy használtam h áramtalanitás,aztán a tv-n a nagy bekapcsolót ki- be. Van amikor visszajön a készenléti, van mikor nem.
Nem hallottatok erről a fajtáról, h tipushibája lenne e? Érdemes nekem ezzel szerelőhöz mennem? Ergo ezt a hibát meg lehet csináltatni aránylag kevés pénzből, vagy nézelődjek új tv iránt? Nagyon megköszönném a segítségeteket, nem értek ezekhez, és sajnos nincs a közelemben senki aki segíthetne.
Andi
(#) kocici17 válasza jeannie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ha abszolut nincs semmilyen elektrónikai ismereted akkor biztos szerelő.
Ezen kívül a készülék pontos tipusa is kéne, hogy lehessen gondolkodni a "jelnségen".
(#) jeannie válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 

Tv típusa:
DIGIHOME D28RF15 28"
(#) kocici17 válasza jeannie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Előkaparom a doksiját aztán meglátjuk.

Nagyon olyan szagú, hogy ...ha megy a készenléti egybként akkor vagy táp, vagy sor. Az az valami megfolytja a sorvéget, vagy ö maga rossz .

Ha garanciális akkor mindenképpen szervíz.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Szerintem is a sorvég környékén kellene vizsgálódni.Tranyók,kondik,dióda stb...De ha még nem csináltál ilyet akkor szerelő.
(#) kocici17 válasza jeannie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Aért ilyen gyorsan nem szoktak "hősi halált" halni ezek a készülékek.
Valószínüleg kifogtad.
Javasolnám a garanciális szervízt.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szerintem is a sorvég terheli be a tápot az indulásnál, ami bizony tranyó, kondi és társai.
(#) jeannie válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Egy ideig bírni fogja hogy a bekapcsolást próbálgatom, és 3-4x-re megy? Vagy egyszercsak behal és annyi?
(#) kocici17 válasza jeannie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nem eröltetném, .....ezek szerint nem sortranyó, mert akkor egyáltalán nem menne.
Inkább kondi, vagy kontakthiba /lehet forrasztási hiba a panelen/.

Ha erölteted avval nam szünik meg a hiba, csak rosszab lesz.
Ha még nem "turkáltál" tv-ben akkor mindenképp szerelő.
(#) jeannie válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget. Megvan a számlám, gari is van. De mire én azt megint lehozom az emeletről,meg a futárral egyeztetni stb... Heródom van már tőle.
Esetleg nem tudjátok h hol lehet elsózni ezt a tv-t?
(#) kocici17 válasza jeannie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hááááááááát ...nincs ötlet. /Gari, ill. gari csere/
(#) goldscorpio07 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Nem azért írom,de ilyen digihome és társai cuccokat nem érdemes venni,csak a baj lesz vele,ettől függetlenül már előfordult hogy kifogtam jót is.
(#) Papp Ferike válasza Manitulla hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Lehet képet kérni a becsíkozódásról?Ja és egy tipusszám is jó lenne. A "kapcsoló" az a távirányító?
(#) menalaci1 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Goldstar cf20a80b tipusú tv-m, ami tegnap elromlott. Már egy hete elkezdett csíkozódni a képcsöve, aztán tegnap este fogta magát és fekete-fehér lett a színe, és közben mindenféle hangot adott ki. Én nem voltam itthon, az asszony mesélte, hogy olyan hangja volt mintha valami üveget ütögettek volna. Nem elég hogy fekete-fehér, de még sötét is. Decemberben lett rajta tuner cserélve, mert elszállt. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a bűne? Előre is köszönöm!

Üdv,

Laci
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Megvan a rajz hozzá.Viszont a service menüben nem látok kép helyzet állítási lehetőséget.Legalább is vízszintes helyzetre.
(#) Papp Ferike válasza menalaci1 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Mennyire értesz a tv-k-hez?
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Bocsi elbambultam az 1-es lehetőség az a HOR CENT
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Aztán okosan!!!
(#) menalaci1 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az az igazság, hogy nem vagyok nagyon jártas a tv szerelésben, de bütykölni szoktam ezt-azt. Azért érdekődtem itt, mert ha nincs nagy baja, és megérné megcsinálni, akkor még jó lenne pár évig.
(#) Robi85 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ezer köszi érte.
(#) Robi85 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Megprobáltam, de valamiért nemreagál a 3 gomb egyszerre való nyomására. Nemlép be a szervizmenűbe.
(#) Papp Ferike válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Kapcsolj a 91 csatornára
a képélességet vedd le minimumra majd lépj ki a menüből
egymás után piros zöld menü gombokat két másodpercen belül megnyomni.

kilépés menü,std by gomb megnyomása egymás után.
navigálás progr. fel, le
változtatás vol.:+ , -
rögzítés ok
(#) Papp Ferike válasza menalaci1 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
szerintem sorkimenős lett.az szokott így csattogni.és az lehet a magyarázat a ff képre is.Multimétered van otthon?
Következő: »»   89 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem