Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   396 / 1319
(#) slogan válasza icserny hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Király vagy !

Ezt nem tudja esetleg magától ?
(#) potyo válasza slogan hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Késztetést éreztem, hogy megnézzem, a beállításokban nem lehet-e beállítani, hogy tudja magától. És megnéztem.
(#) slogan válasza potyo hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
És ?

a "3-state on..." a megoldás ?
(#) potyo válasza slogan hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Az sem rossz, de szerintem a Run after a successful program jobban utal rá.
(#) Blint hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Az a problémám adódott, hogy írás közben elég csúnyán elszállt a Pickit2-őm (eredeti).(a busy led csak villogott) Először azt hittem, hogy csak simán a Programmer a ludas a dologban.

Újabb elindításkor teljesen lefagyott, és egyszer sikerült kiírnia, hogy nem talált OS-t.
Mondom semmi gond, fogtam és újraprogramoztam a pickit2őt oshon-os programozóval (az rendesen működik).
Ekkor már felismerte a Programmer rendesen, semmi fagyás nélkül.

Viszont a gond: bármit csinálok azt írja, hogy nem talál PICet... Kipróbáltam 3 különböző PIC-kel (zsír újakkal is) és mindegyiknél ezt a hibát generálta.

Végignéztem a troubleshoot-tal a feszültségeket, szépen megvan mindegyik, a PGC- PGD lábakon pedig a kimenet billegtetést szkóp hiányában multiméterrel mértem ki, arra is reagált valamit a műszer.

Van valakinek tippje, hogy mi a kékköves ménkű lehet a hibája?

Blint
(#) slogan válasza potyo hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszi szépen !
Elpakoltam már ,de holnap megnézem !
Ilyen ,ha Felesége is van az embernek
(#) Blint válasza Blint hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
No úgy néz ki, hogy megoldódott a problémám, két újraindítás, a Programmer újratelepítése, és a Pickit2 újbóli frissítése eredményt hozott. No, hogy most melyik volt a megoldás a jó ég tudja
(#) icserny válasza Blint hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Leghamarabb a Windows szokott behülyülni (gondolom, az USB eszközkezelő szintjén). A PICkit2 firmware-t és a kezelői programját még sohasem kellett átírnom/újratelepíteni (a frissítéseket kivéve, de az "normál üzem").
(#) delmur82 válasza szilva hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Üdv!

Nos elkezdtem feléleszteni az LCD - t. Tehát 4 bites módban szeretném használni. Írtam egy felélsztő rutint:
  1. CLRF    PORTB                                                  
  2.         BSF             D5                                                      ; 4 bites mód
  3.         BSF             E                                                       ; elküld
  4.         WAIT    D'1'                                            ; vár kb 1 ms - ot
  5.         CLRF    PORTB
  6.         BSF             D5                                                      ; két soros mód, 5x7 pixel
  7.         BSF             E                                                       ; elküld
  8.         WAIT    D'1'                                            ; vár
  9.         BCF             E                                                       ; enable alapba
  10.         BSF             D7                                                      ; második 4 bit elküld
  11.         BSF             E
  12.         WAIT    D'1'
  13.         CLRF    PORTB
  14.         BSF             E                                                       ; kijelző és kurzor beállítása (FSB = 0000)
  15.         WAIT    D'1'
  16.         BCF             E
  17.         BSF             D7
  18.         BSF             D6
  19.         BSF             D5
  20.         BSF             D4                                                      ; kijelző és kurzor beállítása (LSB = 1111)
  21.         BSF             E                                                      
  22.         WAIT    D'1'
  23.         CLRF    PORTB


Az első helyen megjelenik egy P betű. Olyan hogy fekete háttérben fehér P. Majd a második helyen villog szépen a kurzor. Miért jelenik meg a P betű?
(#) delmur82 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Kellene nekem egy olyan rutin ami egy regiszterben található kétjegyű számot (pl:25), szétszed úgy hogy az egyes számjegyek 1-1 külön regiszterbe kerüljönek.
Tehát a 2-es a 'tizes' regiszterbe, az 5 - ös az 'egyes' regiszterbe
(#) szilva válasza delmur82 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hát ez így eléggé nem szép init. Nézd meg a HD44780 doksijában, hogy hogy kell 4 bitesre felprogramozni a modult!

HD44780 adatlap

A 46. oldalon van a 4 bites init szekvencia.
(#) trudnai válasza delmur82 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Idézet:
„Kellene nekem egy olyan rutin ami egy regiszterben található kétjegyű számot (pl:25), szétszed úgy hogy az egyes számjegyek 1-1 külön regiszterbe kerüljönek.”


Keress ra a BCD szmaokra, "bin2bcd" vagy "hex2bcd" biztosan hoz talalatokat. Nezz utana annak is mi a kulonbseg a sima BCD es a "packed BCD" (vagy magyarul pakolt BCD) kozott.
(#) slogan hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok !

Kicsit OFF.....

Mi a véleményetek a Chipcad szervezésében tartott PIC tanfolyamokról ?
Volt már ilyenen valaki ?

Ehető vajon az anyag ,ilyesmikre gondolok....
(#) delmur82 válasza szilva hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hu egy kicsit zavaros. Miért írja ugyanazt a parancsot be háromszor is?
Nem tudnál írni egy kis példaprogit? csak az initről ami az adatlapon van.
(#) szilva válasza delmur82 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Azért írja, mert így kell csinálni Példaprogramot teljesen feleslegesen mutatnék, mert abban 100%-ig az van, ami ezen a folyamatábrán látható: megfelelő bitek beállítása, majd a kellő idő delay-jel kivárása, szépen, egymás után.
(#) delmur82 válasza szilva hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
oK majd kipróbálom azt is.
Amúgy kész. Elkészült a fűtésvezérlésem. Nagyon jól működik. Még egy relé a végére és mehet a rákötés a kazánra. Szépen jelzi a hőmérsékletet az LCD - n és a kívánt hőt is. Tuti lett.
(#) cpumaster hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Hallo!
Van egy 16F877A-m. A problémám az, hogy egyszer vmi oknál fogva melegedett asszem középső tályt de nem volt forró csak melegebb mint a többi része. DE tudom írni olvasni. Akármilyen progit tolok rá a portok nem mutatnak életjelet hiába van led rajta nem villog és egyiken sem látok feszt pedig villogni kellene a ledeknek.(HE-ről szedtem a led invertálós progit tesztnek) Kinyírhattam a pic egy olyan fontos részét hogy programozni tudom meg olvasni és ott nem ad hibát de nem mennek a portok? És mértem feszt az osc ki és bemenet lábakon. Egyiken 0,6 körülit a másikon 2 és pár tized voltot. Ez azt jelenti hogy beindult az oszcillátor vagy csak szkóppal látnám? Próbáltam 22pF-al és 15-tel is. szűrök a lábak tövében 1-1 100nF-ossal. Mi lehet még a baj ha nem ment tönkre a picem?
(#) watt válasza cpumaster hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha meleg volt tönkrement. Az elárulod, mitől lett meleg?
(#) potyo válasza cpumaster hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha nincs szkópod, fogj egy másik picet, annak az oszcillátorbemenetére (úgy emlékszem, az az OSC1) kösd oda a problémásnak az oszcillátorkimenetét (OSC2). A másik pic-be töltsd bele a ledvillogtató programot, az oszcillátorát meg állítsd HS vagy XT módba. Ha villog azon a led, akkor megy az oszcillátor.
(#) m.joco hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Hello
PIC16f877 programozásakor és majd az áramkörben a működtetéséhez a picnek mind a két oldalán lévő Vdd és Vss lábat be kell kötni?
Üdv.
(#) potyo válasza m.joco hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Programozáshoz nem muszáj, de az áramkörben igen. És mindkét oldalra kell 100nF kerámiakondenzátor is.
(#) bbalazs_ válasza cpumaster hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Masik kvarccal probald.
Masik beallitassal probald (HS, XT, stb)
Masik programmal probald.

Nalam mar volt olyan, hogy kinyirtam egy portbitet (olvasni tudott, de feszt kiadni nem), pedig elvileg aramkorlat van benne.
De olyat meg nem hallottam, hogy MINDEN portot kinyirt volna. Melegedes: ha meg tudod fogni, akkor nagy baj nem lehet.

Ez a 'kozep talyt' azert durva volt... :eek2:
(#) potyo válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Nincs áramkorlát. Csak a kimeneti mosfet van, ami természetéből adódóan valamekkora áramnál telítődik, de azt senki nem garantálja, hogy mekkora áramnál. Minimum 25mA, de lehet jóval több is.
(#) trudnai válasza cpumaster hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szia,

Ki tudod olvasni a tartalmat? Magyaran valoban ugyanaz van benne mint amit bele szerettel volna tenni? Masik 877-essel megy a cucc? Probaltad torolni es utana irni? Config bitek nem allitodtak el ami miatt nem megy a cucc? LVP es MCLR labak hogy vannak bekotve? Vdd mekkora? Tap mennyire stabil? Masik porton is ugyanez a helyzet (tehat ha PORTA-val van a problema atirni a villogtatot PORTB / PORTC / PORTD -re ugyelve a megfelelo inicializalasokra belertve az ANSEL, ANSELH, COMCON stb. beallitasokat is...

Kristaly labahoz semmilyen muszert, scope-ot vagy barmi mast ne erints mert leallhat az oscillacio! Be kell allitani az OSCOUT-ot vagy villogtatni egy LED-et egy vegtelenul egyszeru programmal...
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nem tudjuk miért melegedett. Én nem hiszem, hogy egy láb meg tudná melegíteni az egész chippet belülről úgy, hogy kint érezhető legyen. Szerintem ott valami más dolog történt, amit reméljük elárul a kérdező!
(#) kissi válasza watt hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Én tudok rá lehetőséget: pl. 12V-ot kapott kívülről és a fesz.lökés ellen védő dióda kezdett melegedni ( és esetleg tönkre is ment!). A kellően stabil táp tartja közben az 5 V-ot, tehát más nem megy tönkre!
A chip területe néhány mm2 lehet, egy ilyen melegedés pillanatok alatt az egészet átforrósíthatja. Nem jártam még így(PIC-el), de szerintem lehetséges ok!

Steve
(#) trudnai válasza kissi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Idézet:
„Én tudok rá lehetőséget: pl. 12V-ot kapott kívülről és a fesz.lökés ellen védő dióda kezdett melegedni ( és esetleg tönkre is ment!).”


Hat lehet nem is ment elsore tonkre es latchup keletkezett mig szet nem fustolt ott valami aminek nem kellett volna... De hogy hol tortent ez az eleg erdekes kerdes, ugyanis ha irni-olvasni lehet a chip-et, akkor ugy gondolnam, hogy azok a labak amiken a PGD/PGC es MCLR van azoknak minimum mukodniuk kellene... No es persze a Vdd/Vss -nek is...
(#) Braf hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Ha valakit érdekel Microchip most rakta fel a pickit3 kapcsolási rajzát.
(#) tomi134 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Sziasztok nemi segitsegre lenne szuksegem.Egy homeros orat szeretnek epiteni, de sajnos proba nyakon nem akar mukodni az lcd-n az also soron csak kockak jellenek meg.Es sajnos nem tudom eldonteni hogy en rontotam el valamit vagy csak hibas a kapcsolasi rajz vagy a hex file at nezni valaki ha megkerem.
UI: Elnezest az ekezetekert!

Elore is koszonom!
(#) bbalazs_ válasza tomi134 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Elso, amit latok, hogy az LCD also data vezetekei nincsenek foldelve. Azok ne lebegjenek, hanem kosd oket foldre. Kulonben mar az inicializalaskor hulyesegek lehetnek.

A backlight diodat en nem kotnem direktbe a tap es a fold koze, de mivel a progit nem ismerem, lehet, hogy PWM-el indit rogton, akkor elvileg jo lehet.

Egyebkent milyen hosszu vezeteket hasznalsz az LCD es a nyak kozott?

Masreszt hex file-t senki at nem fog neked nezni, mert az nem arra valo. Ha nincs forras, vagy ugymond mas mar megepitette es annak jo volt, akkor ne ott keresd a hibat.
Következő: »»   396 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem