Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   381 / 2208
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Szivesen beszélek róla, de gondolom nem ide való, ... csinálok egy leírást, .priviben elküldöm
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
A politúrozás nem egyenlő a lakkozásal. Fogalomzavar .
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Jan 24, 2009
Szerintem, ha cikket írnál róla, megférne itt a HE-n, hiszen akár a muzeális darabok, akár az új csöves készülékek elengedhetetlen munkafázisa. Talán adnak ötletet a modik. HAHÓ! MODIK :integet2: !
(Én ismerem a technológiát, de sosem csináltam még. Így a cikkírásra sem vállalkoznék, viszont szívesen olvasnék róla.)
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Jan 24, 2009
Gondolom itt elírásról lehet szó , nem pólus inkább a fa pórusairól beszélhetünk ....
Én sem ismerem a politúrozás gyakorlatát , csak sejtem , ezért lakkozom a fa dobozaim .
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009
Csatlakozom, jöhet a cikk, ugyanis, én is elég "csicsa" dobozt szeretnék építeni.
(#) kocos hozzászólása Jan 25, 2009
Szerintem ide is befér, ugyanis a csöves erősítő építésnek ez is része, ahogy a Többiek is mondták !
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Jan 25, 2009
Igen elírás a pólus az sarkat jelent Én sem ismerem a politúrozást, de a lakkozást azt hét rétegben végeztem a "zöld" erősítőmön, minden réteget 400-as, majd 2000-es papírral vizesen csiszolva. (tudom kellett volna a 400, és 2000 közé még legalább egy "fokozat", de nem volt )
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 25, 2009
Valóban "csicsa", de egy olyan fajtája, ami más technológiával utánozhatatlan.
(#) JZoli válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 25, 2009
Hol lehet Sellakkot szerezni-venni? Én már több helyen megkérdeztem, de sehol nem kaptam.A felület amit ad az valóban összehasonlíthatatlan a lakkos felülettel, meg csiszolgatni sem kell. Nekem is egy idősebb asztalosmester mondta el , hogy hogy szokták csinálni. Egyébként a régi rádiók felülete mind ilyennel volt bevonva, csak kicsit később a hatvanas évek vége felé kezdték a lakkozást, mivel az gépesíthetőbb eljárás volt.
(#) llaci56 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 25, 2009
Nem kellett csiszolgatni? Tükör simára kellett csiszolni!!!
Sajnos az 50-es évek végén a rádió dobozokat már nem asztalos mesterek gyártották, (börtön műhelyekben készültek!) és polieszter lakkot használzak politúr helyett.
Még nem kerestem sellakkot, de vegyszer boltban megpróbálnám. (József krt.)
Egy kis érdekesség róla
(#) PWM hozzászólása Jan 25, 2009
Sziasztok!
PCL86-os csőre ha 16-18V-oit kapcsolok fűtésnek az túlfűti?
(#) llaci56 válasza PWM hozzászólására (») Jan 25, 2009
15 V felett túl.
(#) fleta hozzászólása Jan 25, 2009
Sellakot nálunk lehet kapni, azt hiszem 1 kg 3-4000 ft, ebből kb 4 liter kijön, hígítástól függően. Ez rengeteg.
Több féle techomopógia létezik, mindenki másképp csinálja, kinek a pap kinek a harangozó.A felhasznált alapanyagok megeggyeznek.
Mi Denaturált szesszel hígítunk.1 kg sellak 3 liter denszesz 1-2 napig néha felrázzuk. Utána még tovább lehet-kell hígítani.
Pórustömítésre horzsakövet, vagy krétaport, ill. habkövet használunk.
Olj is kell, parafin. a nyers fát olajjal beitatjuk, és szórunk rá horzsakövet, ami egy ritka szövésű ronyba van belekötve, és un. labdával beledörzsöljük a felületbe
A labda mosott pamutszövetbe belekötött vatta. Ez kb akkora mintegy nagyobb dió, ízlés kérdése. Későbbiek folyamán ezzel fényezünk.
Van egy gyorsabb eljárás is, a politúrozásnál., de ez már nem az igazi. néha használjuk, mert időt takarítunk meg. Az előkészített felületet jól felhígított nitrólakkal átladdázzu. a labdát beitatjuk a lakkba, és szálirányba felhordjuk, de ügyelve arra hogy száradásik, néhány másodperc, kétszer nem szabad rámenni egy helyre, mert ragadni fog. Ez fennál a sellaknál is.
Keressetek rá a politúrozásra, több helyen van részletes leírás, mind jó, és nem kell megilyedni tőle bonyolultnak tűnik de az eredmény ha jól megvan csinálva olyan mint a tranzisztoros és a csöves között a külömbség.
Asszem a yutubon van videó is róla.
Szivesen segítek ha kérdés van.
Még annyi hogy a fafajtákat jól meg kell válogatni, a legjobb a dió és a cseresznye, a legrosszabb a pórusos fák a fenyő,kőris és az egzóták.
A felület előkészítés a legprecízebb legyen és mert ez adja a végeredményt is. Az első sor után is megkell csiszolni a sellakot, én szoktam vele várni néhány órát, a csiszolás után 1000-papír szárazon, nem takarítom le a finom port, ez is töníthet.
A művelet 20 fok alatt nem érdemes csinálni, mert beszürkül a felület
(#) littlejoe hozzászólása Jan 25, 2009
Ma vettem a Puskás börzén pcl86-os csövet +foglalatot hozzá meg egy pár forrlécet.Indul a pcl86 se project.Már csak a neheze van hátra: trafók olcsó beszerzése!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009
Köszönjük! :worship:
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009
Jó a leírás, az olajjal nagyon finoman kell bánni, mert az az olaj mindég ottmarad, de van egy folyadék, /mi nem olajozunk/ ami a végén eltávolítja az olajat.
A másik, ha megfelelő a hőmérséklet nem kell a fényezések között 24 órát várni. 1-2 óra bőven elég.
Régi rádiók, tévék dobozánál könnyebb a helyzet, mert a tömítés már megvan, csak le kell szedni a régi lakkot. Ha politúros volt, elég a csiszolás, ha műgyanta lakkos volt, a kromofág a megoldás. Ez még rímel is!.
Akromofágot nem szabad sokáig a felületen tartani, csak addig még bele nem mar. a fa ne szívja be, mert később visszaüthet.
Lehet kapni szivacsra ragasztott papírokat, ezek jobbak mint a sima csiszolók, többet bírnak. Van az úgynevezett ksótszivacs, vagy acélgyapot, külnbözö finomságu, ezeket jó eredménnyel lehet használni.
(#) fleta válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2009
skótszivacs
(#) kocos válasza JZoli hozzászólására (») Jan 25, 2009
Sellakkot háztartási boltokban, festékboltokban lehet kapni, de ha nincs, akkor meg kellene tudniuk rendelni! Azt hiszem kilós a legkisebb kiszerelés, és zacskóban adják. Nekem van még vagy fél kiló oldatlan, én trafóhoz szoktam használni. Az a baj vele szerintem, hog sárgás árnyalatú, így elszinezi a pácot, meg lehet a szeszes pácot azt meg is oldja? nem tom ...
(#) kocos válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 25, 2009
Nekünk van egy 60-as években készült tölgy bútorkészletünk (asztal, székek, szekrények, fotelek), ami a szegedi csillagban készült. A papírjára az van írva, hogy poliészter lakkal lakkozva, és politúrozva.

ON
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2009
Szerencsére a "csiszolóeszközök" beszerzése nem gond : bátyám autofényező, skótszivacs, csiszolóvászon 50-2000-ig, "szivacsos" csiszolóvászon bőven akad Na meg polírozógép! Az idő a gond inkább, csak a hétvégén vagyok itthon, és itt van a műhely, hétköznap Pesten vagyok, ott meg az albérletben nincs fém- és famegmunkálásra lehetőség Ott csak forrasztok, mérek, bevásárolok
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 25, 2009
Itt a politúrozás mást jelent. A polésztert fújás után fényezék.
Az igazi politúr nem tartalmaz szintetikus anyagot.
(#) tothgabesz hozzászólása Jan 25, 2009
Sziasztok!

ECF 80 helyett mehet a PCF 80?
Mind a két cső egyforma a rajzon?
2xECF 80?
(#) tothgabesz válasza littlejoe hozzászólására (») Jan 25, 2009
Kimenőtrafó kéne???
Van 3 db is PCL 86-hoz! de még lehet hogy hálótrafóm is van hozzá, cső is van.
(#) tothgabesz válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 25, 2009
Valami ilyesmi
Csak nem tudom két csövet elbírna-e.

DSC00002.jpg
    
(#) kocos válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 25, 2009
Hehe Supraphon?
(#) tothgabesz válasza littlejoe hozzászólására (») Jan 25, 2009
4-16 Ohm

DSC00010.JPG
    
(#) djhans válasza tothgabesz hozzászólására (») Jan 25, 2009
Ez a tv kimenő a leggyengébb amit volt szerencsém kipróbálni sajnos. A a primer és szekunder tekercs helyfoglalása nem 50-50%. És a két tekercs nem egymáson van így a csatolás is rosszabb. Persze működni fog vele csak nem éppen audiofil lesz. Azért kis teljesítményen köszönő viszonyban lesz a tranyósokkal.
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Jan 25, 2009
Sziasztok lenne egy kérdésem van egy PL500 és egy PL504 csövekkel tudnék-e pp üzemben erősítőt csinálni? pl500-as,megfelelője-e pl504-nek
(#) fleta hozzászólása Jan 25, 2009
A GU 50 lábkiosztás hogy van? egy láb meg van jelölve, az az egyes?és jobbra számozódik?
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009
köszi a gyors választ
Következő: »»   381 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem