Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   376 / 3571
(#) llaci56 válasza Georgee hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Az ott van egy köpésre szegedtől...
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
(#) Georgee válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Hazaestem a buliból 2kor rugdos a hugom h nincs net csináljak már valamit, gondoltam, hogy ilyesmi lehet a hiba, de nem értette meg Válaszul visszafeküdtem aludni és annyit mondtam, hogy majd megoldódik
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Igen egy fogyasztásmérő (konnektorba dugható).
2500 Ft-ba került. Vettem is egyet gyorsan ki is próbáltam.
Meg is mértem a "Laptop" sarkom.
A 2 router 17W-ot fogyaszt a laptop meg 20W-ot, ha hálózatról megy.
A routereket nem szoktam kikapcsolni ez így:
612 Ft/hó ktg, ha éjszakára kihúznám akkor 300 Ft/hó-t meg tudnék spórolni.
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Pedig 8-9 hónapig kihúznád éjszaka, legalább a fogysztásmérő ára visszakjönne.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ez igaz,de: most jártak úgy az őseim, hogy a 15 éves lehel hűtőjük gyanúsan sokat ment. Elő a lakatfogót és mérőhurkon keresztül rámér. Sokkal többet vett fel mint amit kellett volna és ráadásul úgy üzemelt, hogy 3-4 óra(!) tekerés, 10 perc szünet... Nos, jó a háznál az öreg és a teljesítménymérő!
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Tud mérni még áramerősséget, feszültséget is 220-ról ami nekem fontos mivel tavasszal ismét felújítjuk a házat . (Minden évben átépítjük ez nálunk amolyan testedzés).

llaci56: ki fogom sőt, ezzel be tudok lőni egyéb készülékeket is.
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Nem biztos! Ha kell wg-nek szemüveg ugye, mert nagyon kicsik a betűk!
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Az a baj, Zoli, hogy az 31 évig húzta. Egyhavi fizetésed volt. Viszont sok embernek egy hűtő ma is egy havi fizetésébe kerül. ezek csak ESETLEG 10 évig bírják. Akkor fajlagosítva mikor húztak ki több pénzt a zsebedből? Akkor, vagy most? Megjegyzem. Kevesebbet fogyaszt? Nem érdekes. Ha mindent összeadsz, lehet, hogy az áramzabáló régi gépekkel jobban jössz ki, mivel a "korszerű" gépek egy évre nagyobb bekerülési költsége van, hiába eszik áramból kevesebbet. A mérleg vagy egyensúlyban van, vagy a régi javára billent. Talán? Hangosan gondolkodtam.
(#) deguss hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Kis büszkeséggel tölt el a mai nap története. Egy baráti társaságban (7-8 műszaki ember) tölöttem a délután egy részét, ahol egy laptopba csatlakoztatott vezeték nélküli egérre terelődött a társaság figyelme, a komoly témák helyett. Első tünetként a néha-néha megjelenő ismeretlen hardware (windows) riasztás tűnt fel, de nem értették miért. Mire a lehető legkomplikáltabb módon, a registryből letiltották a buboréktippeket, újabb tünet jelentkezett, leállt az egér. Eltelt két perc, és pár indulattal teli felszólalás, és ment újra. Végül is rájöttek, hogy baj van az egérrel. A 8 haverból 6-an alaposan otthon vannak az informatika területén, programoznak stb. akárcsak én. Miután a 8. drivert feltették, felkeltette érdeklődésemet az ügy, és közelebb mentem. Sejtettem mi lehet a baj, megmozgattam a "pen-drive" méretű USB adóegységet, és lám, akkor épp jó volt az egér. Gyorsan szétkaptam, 3 perc alatt megtaláltam a leszakadt IC lábat, ráforrasztottam, és már ment is elsőre.
Mondanom sem kell, milyen heves szócsata követte az eseményt, amiért leírom a történetet:

Sokszor nem a másikban van a hiba, hanem egy előre nem látható ok miatt keletkezik. Ezért soha ne gyanusítsunk senkit, mert semmit nem lehet kizárni. Ez a mai nap tanulságos története. Meg esetleg még az, hogy felesleges vezeték nélküli egér. Ez utóbbi a technika ugyan olyan rémszülöttje mint a vezeték nélküli hálózati telefon, aminek rossz oldalait kiveséztük egy másik témában (elektromos tűz esetén hogy hívod a tűzoltókat...)...
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Nem vagyok jártas a témában, de ezt érti valaki? Bővebben: Link
(#) Action2K hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Minden jót Nektek! Megyek aludni. Kifárasztott ez az egész napos windows telepítés meg minden.

Sziasztok.
(#) szabi83 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Töröltem
(#) kaszarobert válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igen köszi, ezzel le tudtam venni a felbontást 640*480-ra és így már a videóméretet is úgy-ahogy normálisan be tudtam állítani az nvidia vezérlőpanelon. Találtam rá egy vezérlő-potit, amivel a videó méretét tudtam állítani, de csak lejátszás közben lehetett látni, mi történik miközben állítgatom
(#) DuMatyi válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Annyit tudok írni: igen, igen! Minél jobban túlbonyolítunk egy rendszert, annál nagyobb a meghibásodás valószínűsége. Pl a vezeték ugye biztosabb kommunikációs csatorna (és egyszerűbb) , mint a rádió... Fejlődni az ésszerű keretek között... Ami hasznos, azt fejlesszük, és a "csilibili" látványfejlesztésektől óvakodjunk! Az meg a gyártó szegénységi bizonyítványa, hogy nem tud forrasztani, és egy ilyen "hidegforrasztás" meg átkúyzik a tesztelésen... A vezeték nélküli telefon nagyon jó, de mindegyik használati utasításában ott van 4-es szürke betűkkel, hogy áramszünet esetére nem vállalnak felelősséget. Felhívják a figyelmed, tarts hagyományos zsinóros telefont IS csatlakoztatva! Elvileg be kéne jelenteni a Postának (Őő... telefonszolgáltatónak), ha esetleg több készüléket kapcsolsz egy vonalra, ill. tilos bármiféle galvanikus "belenyúlás" a hálózatba! Azt hiszem, érvényben van. Pl. gáz van, ha épp áramszünet van, és a párodnál megindul a szülés.
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„Felhívják a figyelmed, tarts hagyományos zsinóros telefont IS csatlakoztatva!”


Akkor a leghasznosabb ha a telefon is koax kábelen és kábelmodemen keresztül működik.
(#) llaci56 válasza levii hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Miért? A modemnek nem kell táp?
(#) levii válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
DE igen! épp ezért tettem a végére egy ilyent:
Lehet hogy másféle kellet volna...
(#) DuMatyi válasza levii hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ebbe bele sem gondoltam... Tényleg, hiszen egyre több helyen júpí szí (A boldog kábeltévés szolgáltató) telefonját használják!
(#) poros válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hát lehet, hogy boldog de én még ennyire pofátlan szolgáltatóval még nem találkoztam.
(#) deguss válasza poros hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hogy én is hozzájáruljak az említett társaság lejáratásához, de ugyanakkor ellenpéldául is szolgáljak, valóban szerencsétlen eset a modemon keresztüli telefon, de ahogy itt a környékbeli ismerőseimtől tudom, igen-igen sok panasz érkezik a konkurrens internetszolgáltatók lassú, lefagyott, akadozó szolgáltatására, még én ilyet (az említett társaságnál) nem sűrűn tapasztalok, talán évente kétszer egy-két óra, ami feltűnik nekem. A telefonszolgáltatásuk pedig nem csodálom hogy terjedőfélben van, még a WC-n is az ő reklámjuk megy, éjjel-nappal. Sok embert így "bolondítanak meg", hogy éjjel-nappal a reklámjaikkal bombázzák.
Ugyanakkor technikai szempontból nézve szerencsésebb a koaxiális kábelen az internet és a telefon, mint telefonkábelen a telefon és az internet....
(#) DuMatyi válasza deguss hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ja, és ők "mindent megtesznek a szórakoztatásért", még Szőke kapitányt lecserélték Elönye a zavarvédettség ugye stb. Meg olcsóbb is, mint a T-offline. Akivel még mindig hadakozunk, mert fél évig nem volt szolgáltatás. Persze a csekket küldték.
(#) globszer hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
sziasztok

regal 5171 txe tv nagy fesz tekercsnél van egy bu 808 dfi tranyó ami ha kicserélem kb 15 perc mulva ismét kimegy. tudtok segíteni merre keressem a hibát?viszonylag kezdő vagyok ugyanis 12-éve nem láttam tv-t belülről
(#) Action2K válasza globszer hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Szia!

Tudunk segíteni persze! Illetve a fiúk a TV-s részlegnél biztos.
Mi a lelki segítségnyújtók vagyunk, abban tudunk segíteni.
Idézet:
„viszonylag kezdő vagyok ugyanis 12-éve nem láttam tv-t belülről”

Ez komoly önmegtartóztatást jelenthetett! Én nem bírom ki, hogy legalább naponta egyszer ne lássam valamilyen hasonló eszköz belsejét.
Hogyan kezdődött ez a dolog? Mik voltak a tünetei? Vigyázni kell az ilyen megvonásokkal! Én is próbálkoztam vele, de utána rosszabb volt a hirtelen éhségvágytól vezérelt "zabálás". Mára már kezd beállni a normálisra a szint. Bár nálam ami normális, az másnál már abnormális. PIC-elek, CODE-olok, TUBE-olok, meg mellé az a sok DESIGN munka... Hát, elég egy szélső eset vagyok.

Egyébként a többieket is üdvözlöm!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„Mi a lelki segítségnyújtók vagyunk, abban tudunk segíteni.”
Igen, igen! Üdv Neked is!
(#) llaci56 válasza globszer hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Pedig azt belülről kell nézni, mert kívülről semmi nem látszik a belsejéből!
Akkor azt a tranyót vajon hogy láthatta? 12 évről emlékszik még rá???
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ha belülről nézi a TV-t, akkor ugye benne kell lennie. Hogyan fér el egy ember a tvben? Hacsaknem műsorvezető! Akkor meg az anódgrafitozás miattt nem láthatja, hiszen a képcsőben van benne! :whistle:

Ui: miért nem szól a kanyarban a kocsiba építhető rádiósmagnó? Mert kapaszkodnak a zenészek!
(#) globszer hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
köszi rendesek vagytok
de áruljátok már el hol találom a tv zseniket
(#) Action2K válasza globszer hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Idézet:
„Hogyan fér el egy ember a tvben?”

Ne viccelj! Egyszer egy egész focicsapatot láttam benne. (véletlenül...)
Következő: »»   376 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem