Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   363 / 1679
(#) LaciFer hozzászólása Jan 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Készítettem, egy zenével foglalkozó ismerősöm számára PCM2706 alapú USB-s hangkártyát, melynek képeit szeretném megosztani veletek. Üdv: LaciFer
(#) hapro válasza LaciFer hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
szép munka.
(#) vicsys válasza LaciFer hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Gratula! Ez nagyon ott van!
Tudnál képeket a billentyűzet kialakításáról feltenni? Nagyon szép lett! :kalap:
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Ez tényleg szép. A play, stop, stb gombokat kezeli a win simán ?
pepe33: én is csináltam 5 tápot ezzel az ucvel, és nekem is van egy pici hangja. De én a monitorom háttérvilágításának is hallom pwm szabályzását. (100% on elhalgat)
(#) LaciFer válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Szia. Képet, maximum a nyák oldalról tudok felrakni. Úgy készült az egész, hogy megépítettem a billentyűzet panelját, majd egy ugyan akkora alumínium lapra rávasaltam a gombok formáját, kifúrtam, kireszeltem, és kész lett a tökéletesen illeszkedő perforált előlap. Ehhez rögzítettem belülről univerzális szilikonnal a billentyűzet nyákját. A fedlapot, Action2K fórumtárs írása alapján hoztam össze, és kétkomponensű oldószermentes (UVERAPID) ragasztóval ragasztottam az alumínium lapra. Üdv: LaciFer
(#) LaciFer válasza lidi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Igen. Simán kezeli, eddig a Media Player-el, és a Winamp-al próbáltam. A Winamp-ot a háttérben is vezérli, mig a MP-nek előtérben kell lennie. Egyetlen hiányossága, hogy sajnos beletekerni nem lehet a számokba, de sebaj. Üdv: LaciFer
(#) Action2K válasza LaciFer hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Gratulálok! Szép munka!
(#) pepe33 válasza lidi hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Leginkább akkor kezd el sípolni ha bejövő feszültség 15V felett van. Én úgy szerettem volna ha 8-30V ig bármilyen bejövő feszültségről lehessen üzemeltetni.
A sípolás megszüntetésére szerintem ha kicserélem a 470pF kondit 330pF re akkor megemelem a frekvenciát, így talán nem lesz majd halahtó.
(#) szücsien válasza pepe33 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Én is használtam MC34063-t modem táplálásra, de nem sípolt semmi. Esetleg próbáld meg az LM2675-t.

MC34063.pdf
    
(#) MolnarG válasza LaciFer hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Szia!
Nagyon jó lett. A kapcsolás az adatlapban lévő alapkapcsolás vagy valami módosított?
(#) LaciFer válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
Szia! Az adatlapjában található kapcsolás alapján építettem, kiegészítve egy tranzisztorral, az üzem jelzésére. Üdv: LaciFer
(#) The Light válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
óóó szorrí, itt is van

SZÉLK1.JPG
    
(#) Doszpot válasza The Light hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Szia!
És ő pontosan mit is csinál? hogyan riasztja a vadakat? Áramot termel, ami meghajt egy elég magas hangú sípolót?
Kérlek írj róla kicsit többet! :worship:
(#) The Light válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Üdv! Igen az volt az első cél amit írtál aztán lett belőle egy sima mechanikusan forgó, a végeken fluoreszkáló festékkel befújt majd a végére felerősített autókhoz kapható vadriasztó síppal ellátott szélkerékecske ..igaz így nincs benne 'áram' de annak indult...
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
sziasztok nagyon kezdő vagyok, és tényleg csak hobbi szinten űzőm az elektronikát! Íme pár projekt az áramgenerátornál volt segítségem segített haver fúrni meg forrasztani!!! a vezeték nélküli gyertya azt saját magam csináltam, légszereléssel, de megterveztem már hozzá a nyákot! meg 1 tápot csináltam nem stabil 9,5 Voltal, meg stabil 5 Voltos kimenetekkel! És köszönöm innen a hobbi elektronikáról a sok sok segítséget! Értékelést várok Heló
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Plusz a haver aki az életem első vasalással készített nyákomból nőtt ki

IMG249.jpg
    
(#) hapro válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
gondolom ő segített fúrni.
(#) Tomi20 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 

Heló

A feje 3 lábú zöld led? Na még ilyet sem láttam. Mi a szerepe a 3. lábnak? Mert ha víztiszta lenne, akkor ugye másik szín...
(#) titkovics válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nem három lábú, csak az ellenállás lába van teljesen a LED aljáig tolva.
(#) Moderátor hozzászólása csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009
 
Gratulálok, első munkáknak jó, de ha következőre felteszel 1300px széles homályos képeket, majd ezután kiválasztod, hogy ne méretezze, akkor nem leszek ennyire elnéző!
(#) gg630504 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Azt a tápegységet még át kellene gondolni érintésvédelmi szempontból. Kettősszigetelésű vezeték kihúzásgátlás nélkül fémdobozba: nem ajánlott megoldás.
(#) zolee1209 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
De ez a kis alkatrész-"emberke" ugye nem kezd szaporodásba?
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Bocsi a nagy képekért, az emberke feje 2 kivezetésű led, csak a testének is ott a drótja, a táp szerintem tökéletesen le van mindenhol szigetelve, és van kihúzásgátló, meg nem mozdul az a vezeték!!! Hát akár még szaporodhatna is
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Megint "építettem" valamit. Két mono potméterből építettem egy sztereót az erősítőmbe. Ebből a típusból van egy pár darabom, használni nem használom semmire, tehát pont megfelelő alanya volt a műtétnek. A egyiknek levágtam a szárát, majd szétszedtem és szemben egymáshoz ragasztottam a két házat. A házak végén ott van a két tengely vége, így azokat össze tudtam ragasztani. Tökéletesen megy. Holnap délután elfoglalja a végső helyét is. Ezzel megspóroltam párszáz forintot, és még a felesleges potikat is elhasználtam.
(#) dbase válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ha lineáris akkor oké hogy bekötöd könnyen. De ha logaritmusos akkor máshogy fognak szabályozni.
Erősítőbe hivatalosan nem lineáris kell? Nem vagyok biztos benne.
(#) Action2K válasza dbase hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hangerő szabályozónak logaritmikus illik.
(#) Ricsi89 válasza dbase hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ezek lineárisak. Nekem tökéletesen megfelel ez is. Elvileg logaritmikust használnak, de én beérem ezzel is.
(#) CIROKL hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok: tudom már megint egy erősítő, de ez nem is egy ez egyből kettő . Azért ha netán valakinek a fantáziáját érdekelné akkor ITT többet tud meg róla .
(#) erdgab hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Láttam előbbre azt a robot,pálcika ember formát,gondoltam,felteszem én is az enyémet,amit sok éve egy agyilag "nyugodt" állapotban készítettem. Megkövezni nem illik! :violent: csak agyonlőni!Valójában ez egy működő áramkör. :beka3:
Gábor
(#) Zoli_bácsi válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Hello.

A dobozolás technikán még rengeteg fejleszteni való van. Persze mindenki lassanként megtanul igényesen dobozolni. Szerintem a küllemi megjeleneés, a "csomagolás" is épp olyan fontos, mint maga az áramkör. Ettől lesz profibb.

-Más.- (mindenkinek)

És még valami.

Ha képet teszünk fel az áramköreinkről, legyünk igényesek és éles, normális fényviszonyok mellet, jól derített képet tegyünk fel, mert néhány kép rettenetesen lett fotózva. (bocsánat a kirohanásért) Engem irritál. Vegyük a fáradságot és olvassuk el Topi cikkét az "Elektronikai alkatrészek és panelok fotózása" cikket. Persze vannak kivételek, és dícséret érte.

Üdv.
Következő: »»   363 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem