Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   91 / 1271
(#) banyaiakos hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!
képcsöves monitorom megadta magát de még használható, csak kicsit nehézkes... (képet mellékelem)
eleinte csak ritkán (egy-két naponta) csinálta és ki-be kapcsolás után hibátlanul működött. Tegnap azonban végleg megadta magát. Nrm tudnátok segíteni hogy mi lehet a baja? Hidegen nem csinálja csak kb 3-4 perc használat után és ütésre (nem én voltam) bevillan a teljes kép de nem marad úgy...
A monitor egy 2003as LG flatron F700P.
előre is küszi mindennemű segitséget

DSC02094.JPG
    
(#) globszer válasza pintyu hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
köszi megpróbálom és majd megírom mire jutottam
(#) mdecsi válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia!

A függőleges eltérítés megpihent. Viszont úgy látom csak a felső 50%-ban. Szerezz hozzá rajzot és nézd végig a függőleges eltérítés áramkörét. Úgy tűnik a vezérlésében lehet gond, jó eséllyel csak kontakthiba.

Esetleg előfordulhat az is, hogy a tekercs szakadt le fizikailag a képcső nyakáról, ezt könnyen ki lehet szúrni.

Ha nem értesz hozzá inkább ne nyúlj bele, mert azon a környéken elég nagy feszültségek futkosnak...
(#) Vacok hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Orion CTV321M típusú tv-m, már egyszer írtam ezzel a tv-vel kapcsolatba, azt a problémát már sikerült kijavítani, akkor a 33V-os zener szállt el a vezérlőegységen, és leesett a feszültség 18V-ra, de van egy olyan hibája, ami elég idegesítő, és már elég régóta megvan. 3 csatorna van rajta beállítva, 1-m1, 2-RTL-klub, 3-TV2. A probléma pedig az, hogy ha a tv-t bekapcsolom, az m1 gyorsan elhangolódik az egyik irányba, aztán gyorsan vissza, ez kb. 5-10s alatt lejátszódik. Az RTL-nél ez egy kicsi lassabb, 2-3 percet is igénybe vesz, és bekapcsoláskor mindig hangolgatni kell, hogy ne sisteregjen, aztán vissza. Ez vajon mitől lehet? Mellékelem a rajzot is, ha az segít valamit.
(#) Papp Ferike válasza dilan hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
a régi képmérettel?
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ennek nagyon AFC szaga van, de át kell gondolnom, mert már rég volt mikor ilyent utóljára láttam.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok! Mi lehet a baja? A PLC85-ös cső cseréjén már túl vagyok..
(#) Action2K válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia!
Nincs valahol kontakthiba a függőleges eltérítésnél (csatlakozó, panel...), esetleg a tekercs nem szakadt?
(#) llaci56 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
A második kép szerint nincs függőleges eltérítés.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Azt nagyon megköszönném, ha tudnál nekem ebben segíteni.
(#) oregtamas0202 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Üdv Gergely. Ez sor rész hiba. Sajnos igen sok minden csinálhat ( primer-szek- booster rész. De lehet oka hogy a takarításnál a sor szinkron trimmer eltört(vagy nagyon eltekerted). A lényeg a fényerőt minimumra vissza venni( képcső beég).Ha izzik a PL500 =primer/PY88=NAGYFESZ tekercs. stb. Mi újság az orettával?Keress magánba hogy ne untassuk a fórumozókat. Öreg T Ui: maradhatunk itt is!
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
"Kis" türelmet mert egyenlőre a számítógépemmel és a net hibámmal birkózom.
Ez a tv ha jól emlékszem "nem biztos" nyomogombos programválós?
(#) besi99 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
baloldalt hátul az a 100mikrós igencsak ferdén áll, a biztosíték melletti huzalellenálláson enyhén lötyögnek a menetek, netán szakadt?
(#) zoly15 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Sanyo TV-m...
Olyan 20-25 év körül járhat...
Az a gondja hogy:
- ha nagy fényerő jelenik meg a képen pl sötétben egy lámpa a mi fehér, akkor ott abban a sávban ahol ez a fényesség van húzza a képet :no:
Amikor az RTL-en kezdődik a híradó (egész képernyő nagyon világos) az egész kép "mászkál" lentről felfelé...
- másik gond hogy az éppen megjelenített képtől függően néha sípol valami (gondolom a sorkimenő) az én hallásomat nagyon idegesíti
Mit lehetne ezek ellen tenni?
HOLNAP délután teszek fel több infót a TV-ről (kép sorozatszám)

Üdv!
Előre is köszönöm!
(#) küzmös Gergely válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
a tévé típusszáma:TA 4106
talán a képkimenő trafó? De az szakadhat meg "lassan"
hiszen először csak megfeleződött a kép,aztán további próbálkozások után (1 hét után) lett ez az "eredmény"
(#) küzmös Gergely válasza besi99 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Az ellenállást majd megmérem elég vacakul néz ki az biztos úgy láttam a kondi talán gyárilag lehet úgy..
(#) Imi65 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
A vízszintes sincs rendben, mérni kéne boosterfeszt (arról megy a blocking oszcillátor is).
(#) küzmös Gergely válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
köszi a tippeket Tom ezt a fényerő levételt megis nézem ... kíváncsi lettem
Egyébként a hangpanel működik.. szép hangja van a készüléknek
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Nekem ráér még napokig is, de ezt a kérdést nem egészen értem.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Manuálisan sok kis programozó gomb van vagy csak távirányító pll hangolás van.
De mindegy mert a rajzból kiderűl és holnap délelőtt átnézem.
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
1.Nem jó a G2 feszültsége.
Beállítható a sorkimenőnél.
1/a. Bedöglött /elég öreg hozzá/ néhány kondi, a képcső áramkörben.

2.Nem egy teneager a képcső, és kezd gázosodni.
/Előbb utóbb meghal/
az az emisszió szegénnyé vált.
/előbb utóbb kidobandó/
Szerintem az első az inkább valószínü.

3. Túl van hajtva az Y ha beállítható akkor egy trimer segítségével lehet, ha nem állítható akkor meg kell keresni, hogy melyik videojel csatoló haldoklik.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Ja igen az a zenebona az meg biztos a sortrafó hangja, vagy a sorvégtranyó báziskörébe lévő /kicsi/ illesztő trafoé.

Ha menetes pántos a sortrafó huzz utána az anyán, vagy támaszd ki a porvasmagon a tekercset mert megmozdúlt, ami men okoz hibát csak idegesítő.
(#) oregtamas0202 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Amíg a sor nem megy rendesen (a vizszites csík nem teljes) a booster fesz szerintem 4-500v lehet a 750-900V helyett.A függőleges fokozatod szerintem rendben van,max állítgatás kell.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Első eresztésben nézd végig a 33v-os hangolófesz részt és nézd meg, hogy mennyi a feszültség a stabilizátor után.
A stabilizátor áramkörében lévö c347 elkot cseréld ki ujj-ra.

Aztán cseréld ki a c100 , c192 es elkot az afc áramkörbe.
(#) menalaci1 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szóval, a tranzisztor két szélső lábán besípol a műszer, aztán a primer biztinél is.
(#) Ronin hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Sziasztok. Van 1 új problémám 1 TV-vel, bár ez nem az enyém.
A tünet az hogy halk. A potméterhez két vezeték megy, a szokásos 3 helyett. Ez még a régi tolópotméter. Ujjal megérinthetem a vezetékeket a potinál , csak hogy tudjam melyik a bemenet? Nálam ez a bevett szokás, de hát ez 1 TV.
Ha jól gondolom nem rázhat, de azért valaki megerősíthetné.
Meg persze várok ötleteket mi lehet a gond.
Előre is kösz.
Egyébként ez 1 Beijing 837-IPS típusú TV.
(#) dilan válasza Papp Ferike hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Nem, ezt az értéket a 116Vra visszavett táppal sikerült közvetett módon megmérni.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!
A korábbi problémája az volt, hogy a 33V-os zener zárlatos lett, vagy valami ilyesmi, és a feszültség leesett 18V-ra, ekkor összeesett a kép, és elhangolódott az összes csatorna. Kicseréltem a 33V-os zenert, ugyanolyan ZTK33C jelzésű diódát tettem bele amilyen benne volt, és kicseréltem a C374-et is, ezután helyreállt minden, de ahol 33V-nak kéne lenni jelenleg kb. 35V van, nem tudom, hogy ez probléma lehet-e, de az is lehet, hogy csak a gagyi műszerem mutat 35V-ot, viszont a táp 70V-os kivezetésén, amiből a zener a 33V-ot állítja elő, ott csak 61-62V van.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ott nem szabad 35v nak lenni valószínüleg megnyúlt a zeener. Ettől függetlenül azért kel a kondikat cserélni, mert nehezen tűrik az inpulzus töltést.

Ha azon a vonalon végigmész a rajz szerint a 33v-os zeenertől /AFC/ automatikus frekvencia control akkor folyamatosan követni tudod a hangolófeszt, és mivel elhangolódik igy itt kell kapirgálni.
Akár ellenállások is lehetnek a bibisek a túlfeszültség miatt.
Egyébbként célszerüen 27-29 volt körül szokott lenni.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A zener amit vettem bele, az teljesen új, és még szerintem egy órát sem volt áram alatt, ennyi idő alatt meg tud nyúlni? Vegyek még egy zenert, vagy mit csinálja vele, hogy ott ne 35V, hanem 27-29 legyen? A kondikat kicserélem amit mondtál.
Következő: »»   91 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem