Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   387 / 2208
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Jan 28, 2009
Akkor nem adok érte 1000 ft-ot.
(#) rockersrac válasza Müszi hozzászólására (») Jan 28, 2009
ennek örülök! pc tápnak a monitorhoz menő része volt ez,így még földelésnek is akad hely rajta.szóval holnap valószínű be is építem az ECL86SE-mbe mert marhára idegesít az hogy belehallatszik a villany fel-le kapcsolás! a nagyszoba az egy áramkörön van az én szobámmal(meg anyukáméval is ) és a nagyszobai villany felkapcsolása nem csinál tüskét a hálózaton,mivel olyan a megoldás hogy felkapcsolom a villanyt,és kb 1 mp múlva van fény a szobában
(gondolom elektronikus tápja van a lámpának) de ha anyukám szobájában kapcsolom fel a villanyt(vagy anyukám) az csinál tüskét a hálózatba
(#) llaci56 hozzászólása Jan 28, 2009
A börzések itt gyülekezzenek!
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Jan 28, 2009
Ha valaha próbaképp építek PP-t az szerintem ezzel lesz, meg a multkor Ricsi kapcsolóüzemű tápja kapcsán felvetettem egy autós erősítő ötletét...
Sötét-forró jövő vár az anyósülés alatti térre
(#) kocos hozzászólása Jan 28, 2009
Müszinek! Csövek!

Cső3 képen : 3S4T 4 db és 6V6Gt
Cső2 képen : közvetlen fűtésű trioda , Pl36, meg valami kosaras cső
Cső1 képen : AG495 2db, és 6B8Sz (ők az arany csövek)
(#) nyikolaj válasza kocos hozzászólására (») Jan 29, 2009
Szia
Én is 6L6GC csőre vadászok.
Börzén vetélytársak leszünk.
Tudod hogy mennyiért érdemes megvásárolni?
(#) rhesus23 hozzászólása Jan 29, 2009
hello
van egy csöves erősítőm diy formában megépítve. 6p3s-ből a végfokozat, ef 86-ból és 6H2П-E, B (orosz jelölés szerint) a meghajtófokozat. haldoklik 2 végpentóda és ezért át akarom építeni az erősítőt másik házba, új alkatrészekkel stb. kérdésem az lenne, mivel nem vagyok elektro végzettségű, hogy ha eltérek kismértékben az alkatrészek értékétől akkor azzal nagy hibát követek el? mi lehet a következmény?
még egy kérdés. egy megadott értékű ellenállás mennyivel fogja csökkenteni a feszültséget? ezt hogy kell számolni?
(#) fleta válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Az alkatrész értéteket ne nagyon változtasd, azok jó ahogy vannak, kisebb volt tűrő képességűre se cseréld.
Ha jó volt eddig a kapcsolás, szépen dolgozott nem kell kicserélni az alkatrészeket, esetleg a tápegység szűrőkondiait, mert azok kilehetnek száradva.A végcsövet is párbaválogatottra cseréld, a biast be kell állítani az új csövekhez. /nyugalmi áram/
(#) Imi65 hozzászólása Jan 29, 2009
Ma "játszódtam vala" egy kicsit az EM84-el. Egy PCF80-as csövet tettem "eléje". A rajz a mellékletben látható. Szerintem így jó, bár mindenki - izlésének megfelelően - változtathat időállandót (az EM rácsán található kondi növelésével "lassítjuk", csökkentésével "gyorsítjuk" a reagálást. Lehet még a mélyhangok átvitelét rontani kisebb csatolókondival, mert az alacsonyabb frekvenciájú komponenseket már nem csillapítja annyira a 150nF-os kondi. Szóval, lehet még finomítani rajta, de alapvetően működik. Biztos működőképes lenne bármely kettőstriódával, ill. EBF típusú rádiócsövekkel is. Pentódát a nagyobb erősítés miatt választottam. A bemenet így a hangerő poti csúszkájáról működtethető. Az 1M trimmerrel beállíthatjuk az alapérzékenységet.
(#) Imi65 válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Idézet:
„egy megadott értékű ellenállás mennyivel fogja csökkenteni a feszültséget? ezt hogy kell számolni?”

Ohm-törvény a mértékadó erre vonatkozóan is. A rajta átfolyó árammal arányos a feszültségesés, és ugyanígy az ellenállás értékével is.
(#) MrBrown válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Szia Imi,
Az ECC83 jó lehet a PCF80 helyett ugye?
Az ECC-nek van vagy 60-szoros a feszültség erősítése (gondolom triódánként), ide pedig a 20-szoros is elég ha azt nézzük hogy mondjuk 1V a bemenő jel és a varázsszemnek pedig kb 20V kell?!
Csak azért kérdem mert az EM80-as projectemben oldalanként van egy ECC83, de most még germánium diódás megoldás van a szem előtt...
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Imi! Anódfeszültségnek nem sok a 4250 Volt? (vagy rosszul olvasok valamit...?)
(#) MrBrown válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Jó lesz az "+250V"-nak is! :yes:
(#) llaci56 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 29, 2009
Azt hittem, Ő így szereti.
(#) vandorbot válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Legalább 6P3SZ-E ?
Akkor jó sokat működhetett.
Miből gondolod, hogy ezek gyengélkednek ?
6L6-ot ne rakj be helyettük, mert azoknak jóval nagyobb negatív rácsfesz kell, ezt figyelembe kell venni.
(#) Imi65 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 29, 2009
Valószínű, mert itt kb. harmad "hangerőn" (inkább fényerőn) állt az 1M-s trimmer, és akkor már becsukott teljesen a csúcsokra.
(#) Imi65 hozzászólása Jan 29, 2009
Barna, elgondolkodhatnál azon, hogy (elméletileg) működhetne ez a varázsszem rács-katód diódájával is (tehát, az EC(C) anódjáról egyből ide csatolnád a jelet). Ide nem rakhatnád a "lassító" kondit, mert az rövidzár a váltónak. De rakhatod a triódájának az anódjára is. Ekkor az ernyőképet ugyanúgy lassítja, és átlagolja a szintet. Csak nem tudom, mit szólna hozzá a rács-katód dióda. Végül is mikroamperek folynának rajta. Ki fogom próbálni.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Hello,
ÉS az eredeti EM84-es kivezérlésjelzőbe milyen módosítással lehetne 6al5-öst használni?
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 29, 2009
Az EL360-as csőhöz nem tudtok valami SE meghajtást?
Nem találok hozzá semmi rajzot.
Vagy nem is lehet csinálni ebből a csőből?
Az EL84-hez hasonlónak nézem de nem vagyok benne biztos.
Valaki tud segíteni? :miaz:
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 29, 2009
Anódáram és fesz adatai megegyeznek. Szerintem minden gond nélkül tedd be EL84 helyett. Talán majd a katódellenállással kell játszani hogy beálljon az előfesz és névleges nyugalmi áram. EL84 SE-re meg számtalan rajz van itt.
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Jan 29, 2009
Köszönöm!
Akkor megnyugodtam.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 29, 2009
Ha két (sztereó) kivezérlésmérőbe gondolkozol, akkor egy ECC-t beteszel, és a PCF triódája helyett beiktatod, egyik-egyik diódát, a két csatornára. Természetesen csak az anódját használod fel, a nem létező rácsot nem kötöd be. Próbáltam, hogy az EM rács-katód diódáját használom fel, de 220nF-dal hidegítve az anódot, már a 470K Ohm -on keresztül nem tudja feltölteni olyan szintre a kondit, hogy az bezárja a fényt teljesen (kb 5mm marad középen). Kisebb kondival meg már "idegesen" remeg. Tehát marad az eredeti verzió. Lehet, hogy lehetne olyan szűrőkört "kitalálni" rá, amivel így is működőképes lenne.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 29, 2009
Így biztos működne.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009
Na ez tetszik majd a következő erősítő projectbe beépítek egy ilyet is.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 29, 2009
Egyébként itt az EM84 adatlapja.

EM84.pdf
    
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009
igen ez megvan meg az öszes létező csőé is
(#) krissz7 válasza cruisher hozzászólására (») Jan 30, 2009
Szia!
A TK 222-es trafóról szeretnék kérdezni.
Melyik kivezetése a 220V-os? és a többin hány V jön ki?
Vagy egyáltalán 220-as-e?
Lehet erősítőhöz tápként használni?
(#) EcoPityu válasza krissz7 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Ez valamelyik EAG-BEAG trafója!
Szerintem nem csöveshez készült, még az is lehet, hogy nekem is van ilyen. Az 50w-os keverőerősítőnek a 100v-os rendszerre csatlakozásához is ilyesmi trafót raktak, az tán 220v/24v-os.
Nézd meg hány tekercse van kivezetve, és milyen átmérőjű drótokkal...(sípolóval könnyű megállapítani, ki-kihez tartozik.
Én ilyenkor, a jó nagy ellenállású tekercsre 60w-os izzón keresztül leválasztóról kapcsolok 230v-ot, és ha az izzó nem világít, akkor az minimum 230v-os tekercs, és lehet akár primer is. a többi tekercset meg meg lehet onnantól mérni, hogy mit tud. Még terhelve is!
(#) rhesus23 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 30, 2009
Csak 6P3SZ. Elszíneződött a teteje (feketés), halványabban világít és egy kicsit gyengébb az a csatorna.
Most jöttem rá, hogy váltóáram a fűtés. Egyenárammal nem lenne jobb?
(#) burgdavid válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 30, 2009
Szia!
Ez kimenő! Ezekbe a cuccokba a hálótrafó THxxx jelzésű, a kimenő pedig TKxxx nevű
Következő: »»   387 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem