Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   388 / 2208
(#) rockersrac hozzászólása Jan 30, 2009
beépítettem azt a szűrőt amit mutattam,de nem szűnt meg a problémám! továbbra is ,, pukkan" egyet az erősítő ha fel vagy le kapcsolom a villanyt!
(#) fleta válasza krissz7 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Ez az ATX 100 voltos tranzisztoros erősítő kimenője. 1mm és 0,67 mm drót van rajta, most szedtem szét kettőt. A vasból és a csévéből tudsz tekerni hálózatit.
(#) fleta válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 30, 2009
Tegyél a villanykapcsolóra egy szűrőkondit
(#) krissz7 válasza fleta hozzászólására (») Jan 30, 2009
Köszönöm a válaszokat.
(#) Syn7h37ic hozzászólása Jan 30, 2009
Sziasztok.
Megvan valakinek az Orion 444u rádió kapcsolási rajza, ugyanis szereztem egyet, és szeretném működőképes állapotba hozni.
(#) Action2K válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 30, 2009
Szia! Erre gondoltál?
(#) vandorbot válasza rhesus23 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Halottnak csók ?
Egyenárammal persze jobb a fűtés, de szerintem végcsöveknél nincs sok jelentősége.
Vonalszintű bemenetű erősítőknél sem.
Az alatt érdemes az előcsöveket stab egyenről fűteni.
Kisjelű előerősítőknél (phono, mikrofon, gitár stb.)
Én legalábbis így tapasztaltam.
Toroidról kell tápolni és akkor nincs brumm. Hameg mágneses tér miatt van brumm, akkor fűtheted fával is.
Egyes tudósok szerint hazavágja a csodás hangot ha a fűtéskörbe mindenféle + alkatrészt teszel.
(#) llaci56 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 30, 2009
Idézet:
„Toroidról kell tápolni és akkor nincs brumm. Hameg mágneses tér miatt van brumm, akkor fűtheted fával is.”

A toroid csak a mágneses tér (nemléte) miatt jobb brumm szempontból!

Idézet:
„Egyes tudósok szerint hazavágja a csodás hangot ha a fűtéskörbe mindenféle + alkatrészt teszel.”


Ezt nem látom be, hogy miért zavarná a "csodás hangot" a fűtőkörbe helyezett alkatrész. De ha így van, akkor azt valaki magyarázza el!
(#) Action2K válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Ma délelőtt a postásnéni meghozta a csőfoglalataimat. Nagyon szépek! Passzentosan áll benne a cső. Itt van róluk, meg egy fura csőről egy kép. Az "öreg rókák", akarom mondani, az "öreg csövesek" biztos tudják milyen cső. Ha nem sikerül kitalálni, akkor majd megsúgom.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Idézet:
„miért zavarná a "csodás hangot" a fűtőkörbe helyezett alkatrész”


Ezt én sem hiszem, sőt, egy egyenirányítás, simítás, még jót is tehet
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Fuuuuuuuuuuu... Az nagyon jó, amikor olyan passzentosan áll...
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Én nem vagyok csöves guru, de nekem van ilyen csövem és az éppenséggel fotoellenállásként funkcionál! :yes:
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Teli találat!

llaci56: Vigyázz, még a végén ki kell tennünk a 18-as karikát!
(#) zolee1209 hozzászólása Jan 30, 2009
Sziasztok!
Lenne egy gyakorlati kérdésem. Régebben írtam arról, hogy egy 6P45SZ-el építek egy SE erősítőt. 13W-ot tudna 15Hz-es alsó frekvenciahatárral. Egy 100W-os toroid megfelelne neki tápegységnek? A két végfoknak teljesen külön lenne minden tápfeszültsége!
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Nem hiszem... Hol voltam én a 18-tól, mikor először pásszítottam a csöveket (nem cöveket!) bele a foglalatba...
(#) rhesus23 válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 30, 2009
Egyenlőre halottnak, de cserélni kell a csöveket mindenképp. Az előcsöveknél megcsináltam, holnap ha lesz időm befejezem. Megcsinálom a végcsöveknél is. A fatüzelésen még gondolkozok!
(#) Syn7h37ic válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Ez az. Köszi szépen. :yes:
Odáig már el is jutottam. hogy a HF rész működik. Az a fincsi kis külső gerjesztésű hangszóró
Már csak az RF részt kell egy kis vudu mágiával életre kelteni, hogy érdemes legyen restaurálni
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2009
[OFF]Nahát Van egy olyan érzésem, hogy ezt a csövet elcserélem még valamire veled! :hehe:
(#) oregtamas0202 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 30, 2009
Üdv .Ez egy fotoellenállás.Olajégők és gáz égőkben használtuk.
(#) 021 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Hááát. Éppen hogy elég. De abból a 6p45sz-ből nem fog neked ennyi kijönni. Régebben én is próbáltam ezzel a csővel se erősítőt, de max 4W jött ki belőle. Utána torzított rendesen. A csövek jók voltak, több darabbal is próbáltam. Szóval a trafó épphogy elég lesz, de megoldható vele.
(#) zolee1209 válasza 021 hozzászólására (») Jan 30, 2009
Nem tudok mit mondani! Addig hiszek a kapcsolásnak amíg el nem készítem és be nem mérem. A paraméterek a doksi végén találhatóak. A kimenőm 16cm2 nagyságú...
(#) vandorbot válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2009
Én is így értettem. Emellett persze szükség van a tiszta tápfeszültségre is.
A fűtésköri alkatrészek hatását a hangra ne tőlem kérdezd, én csak hivatkoztam. Ha jól emlékszem az elektroncso oldalon említik.
(#) vandorbot válasza Action2K hozzászólására (») Jan 31, 2009
Vákuumradiátor
(#) CHZ válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 31, 2009
Kicsi lesz a trafó , 200 V/A kellene és nem jön össze a 13W , KB. 8-10W , jó esetben 25-30 Hz -re számits .
(#) PWM hozzászólása Jan 31, 2009
Sziasztok!
LEnne egy kis problemam!
Kicsereltem az Ecl82-t PCL86-ra es ahogy ajanlottatok 2 ellenallas erteket is megvaltoztattam. Az a problemam hogy amikor bekapcsolom nem rendesen jon a hang hanem akadozik.(a futes 12.6V) Szerintetek mi a baj?

ecl82.jpg
    
(#) burgdavid válasza PWM hozzászólására (») Jan 31, 2009
Szia!
A fűtést veheted feljebb, 14V környékére! Mit takar az, hogy akadozik? A csövesnek kell legalább egy perc mire rendesen felfűt a cső! A lábkiosztást megnézted? Nem egyezik a két cső :no:
(#) PWM válasza burgdavid hozzászólására (») Jan 31, 2009
Heló!
Az akadozas alatt azt ertem, higy miutan felfutott a cso, uttanna szol 1 mp-ig aztan 1 mp-ig nem aztan megin 1mp-ig aztan megint nem. Igen a labkiosztast megneztem es atvarialtam.
(#) burgdavid válasza PWM hozzászólására (») Jan 31, 2009
Ez kontakthiba lesz. Nézd át a forrasztásokat, különösképp az anód és a kimenő környékén. Próbáld meg, hogy megmozgatod a csövet a foglalatban, meg megkocogtatod valamivel.
(#) besi99 válasza burgdavid hozzászólására (») Jan 31, 2009
Ez inkább gerjedésnek tűnik!
(#) CHZ válasza PWM hozzászólására (») Jan 31, 2009
Munkapont hiba is lehet ..
Következő: »»   388 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem