Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   399 / 3976
(#) lapose válasza zacc hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szia!

Ha jól néztem az adatlapot 38KHz-es, TSOP1238 szerintem jó lesz helyette!
Itt kapható.
(#) zacc válasza lapose hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Kosz aszem jo lesz.
(#) _JANI_ válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Csak a négy LED-et és a két tranzisztort kell 180 Fokkal elforgatni!!! Ezenkívűl nincs semmi gond a kapcsolással!
(#) kocici17 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
180 fokkal..........így már jobb
(#) kocici17 válasza tolacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Lacika :shocking:már? vagy nem :shocking:
(#) Doncso hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Sziasztok, egy nagyon lampi kérdés, ha adott két egyforma 38V 400W-os trafó, akkor ha az egyik primerre adok 230 -at, és a szekunderét összekötöm a másik szekunderével, akkor a végén ugyanúgy 230-at kapok?
Leválasztást szeretném megoldani, vagy ez így nem működik?
Üdv.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Valamivel kevesebbet kapsz, de alapvetően működik a dolog. Kezdő csöves építők gyakran így állítanak elő a hálózattól független 230V körüli feszt.
(#) Tomi20 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Feladom, szabad a gazda
(ezen felül sürgős is lenne)

Köszi a segítséget
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Csak egy táp teszteléséhez szeretném, hogy rá tudjak nyugodt szívvel mérni a 220-as részre szkóppal, anélkül hogy elpukkantanám a szkópomat.
Bár igazából 200V is már elég.
Egyébként szerinted a szekunder részbe rakhatnék velemi szabályzást? Így mindjárt korlátozni is tudnám a teljesítményt élesztéskor.
Üdv.
(#) _JANI_ válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
tolacika kicsit elkalandozott... :eeknoes:
Most akadtam rá a (#363248)-dik hozzászólásnál a " NYÁK készítés kérdések "-ben...

Pedig annál lenne jobb fórum is!

PL: NYÁK terv ellenőrzése.

Valamint van egy Két LED-es villogó-s fórumtéma is... Ott "jellemzően csak" ezzel foglalkozunk!

Na mindegy ...
[off]( Miért nem lehet a megfelelő fórumban kérdezni!? )
(#) dkarcsy hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Helló!Én még új vagyok az elekronikában,ezért szeretném megkérdezni,hogy nem-e tudtok egy jó leírást,ahol minden az alapoktól mond el mindent?
(#) kocici17 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Mostmáregy egész hangfal szet jár neked ....megint igazad van..
(#) dkarcsy hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) tolacika hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
MÜXIK!!!!
||
||
||
||
\ /
(#) gg630504 válasza dkarcsy hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok! Épitettem egy áramkőrt mely tartalmaz egy 741-es ic-t és egy rellét, azért emlitem csak ezeket mert szerintem itt van a baj s nem a többi áramköri elemnél miket még tartalmaz. Bár az áramkőr kifogástalanúl müködik de ha abban a helységben ahol van felkapcsolom a villanyt egyből bezavarja s a relle meghúz, megvezérlődik, sőt ha telefonnal megyek közelébe a relle akkor is már halkan, alig halhatóan elkezdi a szokásos telefon jelt "játszani", de ez még nem aktiválja az áramkört mind a villany felkapcsolása. Arra rájöttem hogy nem a hálózat zavarja (230V) mert egyik az hogy stabil tápot épitettem kondenzátorral és stabilizáló IC-kkel és másik az hogyha hosszabitóval másik helységből viszem a 230-at akkor is csak abban a helységben levő villany billenti át. Úgy hogy arra a következtetésre jutottam hogy a bezavarás "levegőben" történik. Légyszives valami tanácsokat, rajzokat küldjetek amikkel ki lehet küszöbölni ezt a bezavarást.
(#) proli007 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 30, 2009 / 4
 
Hello!

A kenyérrel kapcsolatban, nem csak Rád, hanem Koccic-re is gondoltam. De ám legyen!

Természetesen ez csak egy megoldás a lehetőségek közül. Tápfesz, szűrés... stb. nem rajzoltam, mert nem tudom, csak sejtem mire kell.

üdv! proli007

IMP-2to1.png
    
(#) proli007 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Hello!

Talán először neked kellett volna valami rajzot feltenni, a készülékről, amihez tanácsot kérsz.

Idézet:
„Arra rájöttem hogy nem a hálózat zavarja”


- Dehogy nem! Csak nem a hálózati feszültség változása, hanem az általa keltett tranziens zavar, vagy bármely rádiófrekvenciás zavarjel.
- Ha az áramkör elég lassú, és egy relé miért ne lenne a, akkor zavarszűrő és visszacsatoló kondikkal esetleg a zavar behatolását javítani lehet.
- Az áramkörre csatlakozó eszközök, kábelek is hozhatnak zavarjelet.
- Hiba lehet, nagy erősítés, hiszterézis mentes kapcsolás..

Szóval konkrét tanácsot konkrét esetben és definiált körülmények között lehet adni. (ha!)

üdv! proli007
(#) nagy_david1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Tévedtem Megvan az áramkőr "gyenge, érzékeny" pontja. Egy infra érzékelő, mellékeltem. Mindenre rámértem s kiderült hogy egyedüli feszültségváltozás villany gyújtásakot csak a kijovő lábán történik, hiába hogy stabilizált 5V-ot kap.

tsop17.pdf
    
(#) Tomi20 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Heló

Nagyon köszönöm.

Egy központi zár vezérlőt (két gombos) akarok összekötni egy egy gombos riasztóval, sajnos a riasztó vezérlőjébe nem tudok sehol sem belenyúlni.
(#) tolacika hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
sziasztok!
Van egy biztonsági transzformátorom, 12V a kimenete, és az a kérdésem, hogy lehet abból biztos 4.5V-ot csinálni.
A boltban azt mondják:Ahhoz vmi áramkőr kell.
Légyszves segítsetek
(#) kocici17 válasza tolacika hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
igen
(#) tolacika válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
???azaz???
(#) kocici17 válasza tolacika hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
12v-ból vagy 5V-ból legegyszerűbben stabil 3V.
ezen a topicon találsz választ. de ha a kersöbe itt a forumkeresöröl beszélek beirod akkor eszméletlen sok infot találsz.
Nameg a "kapcsolások "címszó alatt is.


Lacika nagyon szívesen segítünk, de mielött kérdezel nézz körül a topic-okban mert kismilioszor leírták már mások és csak magunkat ismételjük minden topicon.
Pedíg minden topicnak saját témája van.
(#) tolacika válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
lécci mond mér el nincs kedvem keresgélni majdnem 500 találat között
(#) kocici17 válasza tolacika hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Nagy vonalakban.
Mehetek rágyújtani, ?

lacika.jpg
    
(#) watt válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Még ellenállás sem kell...
(#) proli007 válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
De pufferkondi nem ártana.
(#) watt válasza tolacika hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Idézet:
„lécci mond mér el nincs kedvem keresgélni majdnem 500 találat között”

1. A mondatod értelmetlen, magyartalan és kis betűvel kezdődik, és nincs írásjel egy se!
2. Ha akarom érteni megértem, és a válaszom az, hogy legyen kedved, ha jót akarsz magadnak, és nem azt akarod, hogy elmenjen a kedve még kocici17-nek is a válaszolástól! Nekem már rég elment!
(#) hapro hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Sziasztok!

A TTL csatlakozó egy funkció generátornál mit jelent?
Azzal mit lehet kezdeni?
Ezen kívül van még egy VCO feliratú csatlakozásom is hozzá. Az mire jó?

köszi
Következő: »»   399 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem