Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   94 / 1271
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia. Kicseréltem őket, sőt, még többet is körülötte, de sajna az eredmény ugyanaz mint előtte. Halk, teljes hangerőn is.
(#) kocici17 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Biztos jó a hangszóró?
Megnézem a rajzot.
Várj visszaolvasok mert nem találom.
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nem hiszem hogy rossz lenne a hangszóró, a hangja tiszta, csak nincs elég hangerő.
Lassan már arra gondolok hogy beledobok 1 TDA2003-ast, aztán hadd szóljon.
(#) kocici17 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Na...

2 dolog lehet.
Vagy az ic, vagy a végfok 3 tranzisztora közül valamelyik.
Mérj rá müszerrel a vég komplementepénél a GND és az npn tranyó kollektorára, kb 15-18 voltnak kell lenni.
Nézd végig a rajz szerint müszerrel a végfok tranyóit , az 1ohm okat, és ha csipesszel hozzáérsz az elsö tranyó lábához akkor bug-e rendesen a hangszoró.
Nézd meg az ic ha jól látom 9 es lábát és ellenörizd a táp 12 voltot rajta. ha ezekből minde megvan akkor jó az esély az ic hibára.

Mielött 2003 ból csinálnád azelött a végfok 3 tranyóját nézd át.
Volt már olyan hogy az egyik rosz volt /a pnp/ és nem füstölt el de nem is szólt rendesen.

(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Nos elkészült a videó...
A videón azt kell nézni mikor elkezdődik a híradó ugrik vagy 2-t a kép vízszintesen de ezt neki nem kéne...
A csíkozódást nem tudom levideózni mert a gép nem látja :no:

HPIM0876.MPG
    
(#) bundibacsi hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Hello!

Próbáltam állítani pal-ra auto-ra,mindenre,újra is kerestem a csatornákat,de semmi. Fekete-fehéren,tökéletes képem és hangom van,de színe nincs.
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia!
Egy kérdésem lenne még a tv-vel kapcsolatban. Olvastam, hogy a 325-ös, és a 328-as típuson van raszterkorrekció, és még a vízszintes eltérítést is lehet állítani, és ez a lehetőség a 321-es típusban nincs meg. Engem az érdekelne, hogy lehet valahogy módosítani a vízszintes eltérítést? A kép jobb oldala nem látszik, ha olyan adás van ahol óra is van, a perc teljesen lemarad, pl. alföld TV. Elméletileg van benne egy tekercs, amivel a vízszintes eltérítést lehet állítani, szerintem az L601, azt próbáltam tekergetni, kb. egy fél fordulatot, de nem reagált semmit.
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Vedd le a kontrasztot a lehetö leg kevesebbre ahol a mélységélesség még jó, ahogy veszed le ugy lesz részletgazdagabb.
És meséld el milyen.
De úgylátom valamelyik kondi is kihalt a tápszürésből. mert mintha tápzaj lenne.
(#) kocici17 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
A systemet mindenképpen auton kell hagyni.
Sajnos rajz nélkül nem akarok hülyeséget mondani. ha a rajzát látom akkor lehet tutit. Elég sokminden okozhatja, azért nem sorolom.
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Meg kell néznem a rajzát, hogy hol tudod a visszintes poziciot és méretet állítani.
Fejből nekem se megy :nemtudom:
(#) pedro7 hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Szerbusztok !
Van egy Videoton TS2120-as Tv készülém, ami egy kis műhelyben üzemel és koránál fogva sem biztos, hogy sokat ér ezért nem biztos, hogy megérné szerelő általi javítást.
Tudni szeretném a kb.alkatrész ktsg-t és a javítás bonyolultságát.
Elektronikai műszerész a végzettségem, de más területen gyakorlom a szakmát és Tv-kel nem igazán foglalkoztam, de ha kellő segítséget kapnék talán meg tudnám oldani a problémát.
A hiba: Bekapcs után nem jön meg a nagyfesz, elkezd szikrát húzni a sorkimenő trafó és a TV lekapcsol.
Mennyibe kerül egy ilyen sorkimenő, lehet-e esetleg használtan hozzájutni ? És lehet-e más hiba ezen kivül ?
Előre is megköszönném a segítő hozzászólásokat, és konkrét segítségeket várnék,hogy gyakorlat hiányában esetleg meg tudjam javítani.
Vagy ha komolyabb probléma lenne Bp.-en és környékén ki és mennyiért javítana meg egy ilyen hibát.
(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Most nem tudom elkészíteni azt a mit mondtál mert a fényképezőben az akku töltés alatt áll
Nos hogyan is meséljem...
Szóval (most csak a felső sávról beszélek de lehet akár hol ilyen)....
Ha nagyon világos a kép a tv képernyőjén (felül) akkor ő elkezdi húzni a képet (a sáv szélessége a fény "szélességétől függ" ) Próbálok összeütni egy rajzot...
Remélem így érthető ha mégsem akkor kérdezz...

TV kép.JPG
    
(#) besi99 válasza bundibacsi hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ma már nem számítok profi tvszervizesnek, mert 1959-ben kezdtem a szakmát . Csak sajátjaimat piszkálom. Ilyen jelenségem volt egy mk3-as Funainál, ahol a szindekóder egyik oszcillátoránál műanyaggal tekerve persze, egy keramikus trimmernél 20 fok tekerés utás az FF-ből szinesre változott.Előtte megjárattam a trimmert, és minden változtatást óra definicióval dokumentáltam. ( oszci van ) Azóta jó (2év)Persze a tied jóval fiatalabb lehet tök más a bele, de hátha segítek
(#) kocici17 válasza Vacok hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ne akard azt amelyiken külön van raszterkorrektor nagyon xarok azok a képcsövek.

Na akkor ahol tudod állítani. Elösször is a tápegységen állíts a tápon /R537/trimmer.

Fogod látni menyik kell, tudniilik változik a sorméret is.

A nagyfesz panelon az L651 el tudod a sorméretet állítani.
Azthiszem neked nem biztos hogy van mert az a nagyáramú képcsöveknél van az r655 trimer .
Az a vizszintes képméret.
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szerintem a tápban van egy kevés elkóhiba, meg a sortrafonál a 150v-os.
Azonkívül mintha az Y túl lenne erősítve.
Nézd át a kondikat nert iden zaj szagu a dolog.
(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
akkor a kondik így meg tudnak szívatni?
Nem gondoltam volna hogy a kondi kiszáradások ilyen hibát okozhatnak...
Kb a jövő hét után lesznek új elkóim..
Az okozhatna bajt ha addig is használnám?
Köszöntem a segítséget.. Ha mégsem oldaná meg a hibát jelentkezem..

Üdv!
UI.: annak a túlerősítésnek mi lehet az oka?
(#) kocici17 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Azthiszem nála nincs ilyen trimer condi. /klemp futásidő szabályzás/ Ha igaz az övébe már kristály sávszürök vannak a multi colorkillernél.
De mivel eddig ment a szin igy rajz nélkül nem tudom odanavigálni, mert sok helyen lehet a hiba és abból elég 1 is és nincs szin.
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Rendes disznóságokat tudnak csinálni az inpulzus töltésen sinylődő elkok azzal hogy kiszáradnak,

Ha a kondik rendbe lesznek várhatoan az is kijavúl, mert mindent a sortrafó lát el üzem közben árammal, és ha nem szür a kondi akkor az inp. töltésnél megszaladhatnak az árankörök, ami kifejezetten hátrányos.
(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Ebbe jók a sima elkók vagy valami különleges kell? (lov ESR)?
De holnap úgyis belekukkantok ha minden igaz...
Akkor csak a táp konidikat cseréljem? Vagy az egész mindent?
(#) besi99 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Tartottam tőle, hogy már fejlettebb kütyüje lesz, mert nekem még menüm sincs, de legalább az enyémnél kapcs rajzot tudtam letölteni valahonnan
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Elöbb kukkants bele, és ird fel a kondik értékét és feszültségét. Nincsenek különleges elkók benne.
(#) kocici17 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Azok a shel dekóderek amire gondolsz legalább megbízhatoak voltak. /lásd Videoton Supercolor a hitachi képcsövel/.
Nekem a mai napig müködi itthon egy amit még 1982.ben vettem 27900Ft- ér és a tisztításon kívül /2-évente/ még nem kellet bántani.
(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Oké.. Megörültem hogy "sima" elkók is jók...
Csak úgy lesz benne új elkó ha rendelek ahhoz meg tudnom kell az adatokat... Én is így terveztem hogy felirkálom az adatokat..

Üdv!
(#) kocici17 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
lomex.hu.

Najo megyek pihizni mára. Jó munkát mindenkinek.
(#) pintyu válasza pedro7 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Szia! Nekem is van egy ts2120-am! Az enyém is trafós, kis íveket húz a sasszéra, de működik.(persze nincs így használva, itt áll vagy 2éve) Ha jól emlékszem 4ezer körül van bele trafó. Szerintem egy próbát megér a dolog. De, ha nagyokat áthúz akkor benne van a pakliban, hogy az alacsony feszültségű részben valamit meglőtt. De ez úgyis csak akkor derül ki ha a trafót kicseréled. Írd le tipusát, és utánnanézünk, mennyibe mennek. Nem sok van ezekből a vidikből, de ezekszerint ezekben tipushiba a trafó...
(#) Vacok válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Köszi, meg fogom próbálni, de csak egy hét múlva, ugyanis jelenleg a tv és köztem 60km a távolság, ha van valami probléma, majd még kérdezek.
(#) besi99 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Az előző főTV-m nekem is az volt, tökéletes állapotban adtam el még több mint 10éve 11ezerért. Most egy philips 21' gömbölyűhátúm van, azért egy sorkimenőt már megevett.Üsse kavics, 12 év alatt elmegy.

régi szép idők, amikor még sorkimenőt tekertem, és impregnáltam
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia. Tudod, az a gondolat hogy megint szétszedjem, az már káros rámnézve, ugyanis ebben van 5 panel, még vezetékeket is le kellett forrasztanom hogy valamelyest ki tudjam húzni, a nagy lapot. Már komolyan arra gondoltam hogy úgy megfejelem a képernyőt hogy darabora törik.
Már összeraktam a 2003-ast 1 7812-es stabilizátorral, mert a tranyók 21V-ot kapnak ami sok neki. A hangszórókimenetre kötöm valamilyen ellenállással+potival, aztán meglátjuk milyen lesz. A normál potiját meg egy ellenállásal lefixálom.
Jó lesz így ugye?
(#) kocici17 válasza Ronin hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nos a 2003 egy kiválló végfok, és egyszerüen elkészíthetö.
Neked ott van egy hangerőszabályzásod az ic-n. Az ha jól látom a födre megy. Igy eltávolítható és az előerösítő és a 2003 közé köthető. Ha az az elöerősítő ami ha igaz akkor a demodolátor is rossz akkor nem csoda a kevés hangerő.
Azért kiváncsi lennék, hogy régen sokkal hangosabb volt? és fokozatosan ment el a hangerő?.
(#) Ronin válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia. Erre sajnos most nem tudok válaszolni, nekem is csak lerakták ide. Majd megkérdezem hogyan történt.
A hangerőről annyit, hogy lehet hallani végülis, csak nem a megszokott hangerőn. A hangszóró mondhatni nem is mozog {gondolom nem kap elég kaját}. Egyébként papírmembrános, ami 3 hullámból áll, szóval illene megrezzennie.
Következő: »»   94 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem