Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   3 / 23
(#) szamóca válasza bgsf hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Szia!
Ha esetleg kallódik egy SE260-as a padláson, akkor ne kímélj! :yes:
(#) bgsf válasza szamóca hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
sajnos nincs! de a magnót komolyan mondtam! csak olyan vigye aki ért hozzá! nem kérek pénzt, csak akinek kell, a postaköltséget állja! szerintem a trafó többet ér a postaköltségnél, a többit nem számolom!
(#) GARFIELD13 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Azóta tovább vizslattam némi belső portalanítás után (lakásfelújítást is átélt sajna). A fénykép már a belső tisztogatás után készült) és a hangszínszabályzó potik mögötti két álló kondi rendesen eleresztette magát, ez látható a nyákon elég nagy területen. A puffernél viszont tényleg ott az égésnyom, a kedves pákamester nem hajtotta le eléggé a fület a kondin és az hozzáért a tetőn lévő "szükségszigetelőhöz" és sajna át is vezetett rajta.
A lényeg, hogy a SANKEN életben legyen.

Több mint egy éve "rágtam a kolléganőm fülét", hogy adja el a neki felesleges családi örökséget.
Komplett kistorony 1983-ból két HS-9-es dobozzal.

Mate 78-nak van igaza az IC kontra tranzisztor témában. bgsf tévesen érzi magát túl öregnek az IC miatt Pont, hogy túl fiatal. Ahogy elkezdte az Orion gyártani a kistornyot 1983-ban, az IC gyártását 1984-ben befejezték a japánok, így kénytelenek voltak másik végfokot tervezni, Ez lett a tranzisztoros 1025B. Így ebből van több természetesen.
Nekem viszont pont egy "eredeti" kellett. Viszont olyan szerencsém tuti nem lesz mégegyszer, mint az Unitra Merkury végfokainál. Ahhoz tudtam szerezni egy pár eredeti STK 077-et, pedig azt is kb. 20 éve nem gyártják már.
A magnón gerjed még a bal csatorna, a rádió és a hangfalak rendben, csak egy alapos tisztogatás kell nekik, mert a használat és az utóbbi idők mellőzöttségének pora szépen ellepte őket.
A takarítás után teszek fel majd róla képet (én kértem, hogy ne tisztítsák le, mert minden felirat ép még rajta és szeretném is, hogy az maradjon). Természetesen beszámolok a gyógyítás végeredményéről is.
Most jó éjszakát és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek.
A levett fedéllel történő próbánál azon problémázok, ha nem a puffer "érintkezése" okozza a gondot, hanem más (pl a kifolyt kondik) akkor azt a tető levételével nem iktattam ki és a végfok elhalálozhat.
Folyt. köv.
(#) bgsf válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
én az Orion nullszériás cuccait akartam megszerezni (a nagy toronyból), de sajnos nem sikerült. az erősítöjét utánépítettük, az jó lett. a magnó felvételi erősítőjét utánépítettem, csak a lejátszó korrektort nem (BRG mechanika, az álló kivitel amit anno a kazettás tárolókhoz használtak számítógéphez....). azt valami másik áramkörrel oldottam meg. vacaknak hallottam a hangját...pár hónap múlva szétszedtem. aztán mikor megvettem az SM250-est és beraktam a kazettát akkor hallottam meg hogy milyen a felvétel. nem azt mondom hogy manapság ütné a CD-t (bár szerintem üti, az analóg híve vagyok, de ez másik téma...), de a legtöbb MP3-t igen!
lentebb a kép a nullszériásról. szóval ezt a HiFi-t tudni kellett kezelni is....
(#) Mate78 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
én is kellemes Karácsonyt kívánok!

Látom nem bírtál aludni....
Kíváncsian várjuk a javítás fejleményeit.
Az a két álló kondi a panelen ha jól emlékszem az előfokozatok tápját szűri, két zeneres stabilizátor után.A két előtétellenállás elég jó hőt termel,és a kondik közel vannak így kiszáradhatnak.Én cserélném őket.Nem értem mit értesz az alatt hogy "eleresztették magukat",de mindenképpen csere.sőt, összefügghet a hibával is!

Csatoltan egy kép egy Orion SE 1060B-ről, nekem egy ilyenem van.(a kép nem az enyémet mutatja de ugyanilyen, kivéve a szürke potit mert az nem gyári rajta.)



Üdv

Máté

(#) GARFIELD13 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia!
Nos ilyen szerzetet sem láttam még, még csak hallani sem hallottam róla ez biztosan igen ritka készülék. Eddig csak a Videotonnak láttam végfok erősítőjét a rendszerváltás környékéről.

Az "eleresztette magát", az a kifolyt elektrolit nyomait jelenti a nyákon a kondik alatt.


Ha esetleg valakinek hever otthon a fiókban egy SANKEN SI 1125HD, akkor az érdekelne.
(Legalább karácsonykor álmodozhasson egy kicsit az ember).
Remélem nem az lesz a baja.
Ha esetleg valakit érdekelne, itt az említett IC adatlapja:
(#) Mate78 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia,

most látom hogy ez a Sanken IC ez kétcsatornás? Akkor csak 1db. van belőle az erősítőben.Azt hittem ez egycsatornás IC.Na mindegy.Amit ajánlottam azt megpróbáltad már?Egyébként én kizártnak tartom, hogy az IC hibája okozná a problémádat.

üdv.

Máté
(#) GARFIELD13 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm a jótanácsot, de ezt szakember fogja megjavítani, mert féltem a végfok IC-t magamtól. Van kis RFT, meg Unitra rossz tartalékerősítőm, majd azokon gyakorolok inkább. Finoman fogalmazva még kezdő vagyok a "szakmában" és tisztában vagyok a korlátaimmal, így lesz a legjobb a végfok IC-nek.
Majd beszámolok az eredményről, hogy mit talált a "hivatásos".
Üdv.
(#) elektrorudi válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szerintem ne nagyon keress ilyen IC-t. Nem érdemes...
Az adatai és a hangja is a gyenge. Ráadásul nem üzembiztos. Eddig 3db -ot "javítottam meg" belőlük, de nem véletlen, hogy az Orion annak idején nem egy másik típusú IC-re tervezte át a 1025-öt, hanem visszatért egy ősi tranzisztoros kapcsolásra...
(#) GARFIELD13 válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia!
Nem keresek ilyen IC-t, mert szerintem már nem is találnék.
Csak azért érdekel a sorsa, mert szeretném ezt is eredeti állapotában megőrizni a többi mellett.
Ha tranzisztorost akarok hallgatni, akkor arra van kis és nagy Unitra, meg egy Dansk is. A többi lehetőség már IC-s. De az én hallójárataim és a hangfalak nem annyira válogatósak.
BUÉK!
Üdv.
(#) Attila57 válasza bgsf hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Tisztelt ORION rajongók!

Eladó egy komplett MINI torony (SE 1025B, ST 1025, SM 1025) + 2db hangfal. A torony hibátlan. Akit érdekel kérem hívjon, vagy küldjön E-mailt.
*******************************************
Mod. _szamóca
(#) GARFIELD13 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szisztok!
Ígértem beszámolót. Nos az erősítő és a magnó is elkészült.
Az erősítőben a végfoknak szerencsére semmi baja nem volt, az előerősítő részben és főként a RIAA korrekktornál volt javítani való (a tető is kapott rendes szigetelést), így már tökéletes.
A magnó is jól szól már, de a végálláskapcsoló eddig csak 1 esetben volt hajlandó a lejátszás végén kikapcsolni, így ez még nem 100%-os. Jelenleg a "gyári" HS-9-esekkel hallgatom az eredeti élmény érdekében , de az alattuk lévő HS 280-as párral fognak majd üzemelni a továbbiakban. A rádió az szerencsére csak tisztogatást igényelt.

Esetleg a "vízszintezésre" nincs valakinek ötlete, mert főként a magnón ferdén álla tető és így az egész torony kicsit csálé. Az előlapokkal lehet kicsit játszani a két belső csavar meglazítása után, de a borítás csak alul van csavarozva, így ott nem nagyon van mit állítani. Csak "karosszéria igazítás" segíthet rajta?
Üdv.

HPIM1570.JPG
    
(#) dopeman1 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok!Tudna nekem segíteni valaki?A problémám az hogy kaptam eggy orion se 1025b-tipusú erősítőt,teljesen szét van égve a végfok panel.Az előfok tökéletesen működik,szeretném megcsinálni de az eredeti végfok javíthatatlan,és ic-s végfokban gondolkodom.Ha tud valaki olyan ic-t ami szimetrikus 30 voltal műxik és sztereó,mivel kicsi a hely a cuccban,legyenszives segítsen.Előre is köszi!
(#) CHZ válasza dopeman1 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Ezeket tudnád használni :
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Vagy olcsóbb TDA7294
(#) mgabesz hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Nekem van 3 db 1025B-s végfokom, azonban az érdekességük, hogy nem +/- táposak.
A kondikból itélve 24V körüli tápról mehetnek.
Tud valamelyikőtök ilyen verzióról??
Hol használhatták? Gondolok itt pl. autóbusz utastájékoztatás stb.
Ha lenne valami info ezekről az jól jönne.
Előre is köszi.

mgabesz
(#) CHZ válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem láttam még ezt a változatot .
Milyen végfok van benne ?
Képen megmutathatnád .
(#) Attila57 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Megmutatni már nem tudom, mivel már elkelt. Az SE1025 IC-s végfokozattal készült. Mivel az IC-k beszerzése lehetetlenné vált, ezért áttértek a tranzisztoros változatra, mellyet SE1025B típusjelöléssel gyártottak(tunk). Abban az időben én is ORIONOS voltam. Műszaki paraméterei teljesen azonos a kettőnek.
(#) CHZ válasza Attila57 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
SANKEN IC- vel láttam az első darabokat , de az is +- táppal volt .
(#) mgabesz válasza CHZ hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Már csak holnap tudok felrakni képeket róla.
Én sem találkoztam előtte ezzel a típussal.

mgabesz
(#) xadaiy válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
De ha féltáppal megy, akkor kell a kimenetén lennie kicsatoló kondinak. Biztos gyári? És biztos féltáppal megy?
(#) mgabesz válasza xadaiy hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Úgy ahogy tetszik írni.
Ott ott a kimenetén a sokmikrós kondi.

Négy forrfül van rajta.
Ez +/- táphoz kevés.
+, gnd, be, ki.
Teszek fel holnap róla képet, mert most melózóm reggelig, a cucc meg otthon van.

mgabesz
(#) adam256 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok van egy 1025B jobb csatornámbol hiányzik a dinamika nagyon gyér bassus van rajta tudtok e megoldást előre is köszi.
(#) xadaiy válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Várjuk.
(#) CHZ válasza adam256 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ha nem torz , csak mélyhiányos , azokat csatoló , hidegítő kondi okozzák .
(#) adam256 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Köszi CHZ nem torz a hang ugy hogy kifejtenéd bővebben még is mit és hol keressek benne köszi.
(#) mgabesz válasza xadaiy hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szia.
Bocsi, hogy csak most rakom a képeket, de elég sűrűk voltak az elmúlt napok.
Csak mobillal tudtam fényképezni, így egyes képek homályosak kicsit.
Megpróbáltam mikroszkóp alatt kiemelni a forrfüleket.
Valóban nem négy, hanem 5 forrfül van, azonban ebből kettő azonos potenciálon. A képeken "GND???" felirattal jelöltem őket.
Ha még esetleg infó kell akkor írj.

Üdv.:
mgabesz
(#) mgabesz válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
A két utolsó kép.
(#) CHZ válasza adam256 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Elkokat kellene megnézned az elő és a végfokozatban .
(#) xadaiy válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Hát ez tényleg olyasminek néz ki. És ez volt az SE1025b-ben?
(#) mgabesz válasza xadaiy hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Nem, ezt egy BKV-s cimbitől kaptam.
Mivel én is nagyot néztem, így felraktam hátha valaki találkozott már ilyen verzióval.
Dehát sajna nem nagy a tolongás.
Következő: »»   3 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem