Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   388 / 3569
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Például engem elküldesz valahova...

Szerk.: nem is kell... Vicsys jófej!
(#) MolnarG válasza Norberto hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Jogos, ezt benéztem...
(#) zolee1209 válasza (») Feb 3, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Tök jó ilyet is látni személyesen! Más okból nem fogok kapni! Még egyszer köszönöm szépen!

Warn.jpg
    
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
8 napon belül? Miért pont 8 nap?
szerk.: most látom, megvan a 800-adik hsz-em is. Jujj de happy vagyok! :smoke:
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Idézet:
„Miért pont 8 nap?”
Mert 800 hsz-ed van.
Amúgy fogalmam sincs. Gugli, Wiki talán tudja.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Nem, nem ijedtem meg, csak megfeledkeztem róla. Tomi20-szal msn-eztem, mikor valahogy felkerült szóba a büntetés. Akkor kaptam a fejemhez a kívánságommal! Ha nekem a büntetés örömet okoz, akkor én mazochista vagyok? :gonosz1:
Vicsys és a többi Modi:
Amúgy volt már valaki, aki hozzám hasónló kívánsággal állt elétek?
(#) Sergei válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
pl ilyen?
(#) Sergei válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Akkor jo ha jo Remélem a Modik is rábolintanak Na igen az a bünti tényleg kiakaszto tud lenni Na de gondolj bele.Reklám nélküli TV? ááá elképzelhetetlen Ha meg mégis akkor az maga lenne a coda.Magyarországi coda
(#) watt hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Felütötte a fejét az igénytelenség! Behányt mondatok, írásjelek nélküli rejtvények, mindent egybe, stb. A mai gyerekek így tanulnak meg írni, és egy gimis osztályból 70% bukik több tárgyból, mert nem tudnak írni és olvasni, illetve nem tudnak értelmezni egy feladatot, ha másképpen fogalmazzák meg, mint amit ők megszoktak.
Kialakult közöttük egy stílus(Chat), ahol ez az írásmód a trendi, és itt is azt hiszik, hogy ez az elfogadott. Ha valaki meg meri említeni, hogy talán nem így kéne, akkor felháborodnak és kikérik maguknak, tisztelet az értelmesebbeknek, akik veszik a lapot!
Nem kell elnézést kéniük, nem kell magyarázkodniuk, egyszerűen meg kell erőltetni magukat, hogy egy szinten belül helyesen írjanak! Nem a tökéletességen vagy a hangsúly, mert mindenki hibázik, hanem a törekvésen és az igényességen.
Ha segítséget kér valaki, legalább azzal tisztelje meg a nagyobb tudású társát, hogy értelmesen ír, amit el lehet olvasni, és kiderül mit szeretne. Csak ennyi!
(#) Egry hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Nem találtam ilyen témát, ezért itt kérdezem.
Létezik-e Microsoft C DOS alá?
Ha igen, mi a neve azon kívül, hogy C? (Esetleg, honnan lehet „beszerezni”?)
Olyan 1990-körüli kiadásra gondolok.
Köszönöm.
(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„Nem találtam ilyen témát, ezért itt kérdezem.”

Nem is fogsz, ugyanis ez elektronikai oldal, PC programozás minimális. Ennek maximum itt a helye.

C-ről nem tudok, de Turbo Pascal-t igen. Az nem jó?

Ha már itt tartunk, én is megkérdezem, Tudja-e valaki, hogy a Delphi 1-et, ami a 16bites Win3.1 re fejleszt, honnan tudnám beszerezni. Már náluk (Borland) is érdeklődtem, de már nem tudják, csak a 6-ost, 7-est. Azokat meg is kaptam tőlük.
(#) llaci56 válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Mivel maga a Windows is C-ben íródott, - van. Symantec -körül kell érdeklődni.
(#) Egry válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Mindenek előtt köszi a Modi segítségét!

A lényeg a Microsoft C lenne.

Úgy kapcsolódna ez az elektronikához, hogy soros, párhuzamos portot szeretnék használni vele DOS alatt.
Hogy miért éppen Microsoft? Azért, mert a QBasic tudja értelmezni a c-s betéteket és az asm-et ist.
Érdekelnek az ilyen öszvér dolgok. Pascal nyelvből csak az obj-be fordított dolgokat tudja beépíteni, de magát a „nyelvet” nem tudja értelmezni.
Elképzelhető, hogy a Borlandos C-t is „értené”. Annyira nem vagyok profi a kérdésben. Sőt! Egyáltalán nem vagyok profi benne.
Most ismerkednék velük.

Olvastam pár hozzászólásodat és láttam, hogy otthon vagy a mobil és műholdas területeken is. Elképzelhető, hogy az IO-kártyák „lelkivilágát” is ismered?

(#) Egry válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nagyon köszönöm!

Ez a név jutott volna utoljára eszembe.
Vannak emlékeim a Win 3.1 korszakból róluk. A gépről levakarhatatlan alkalmazásaik gyakran kiidegeltek.
Azért, majd körülnézek náluk.
Az NC-t a VC megismeréséig szívesen használtam.
(#) Lucifer válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A tanyán van fent egy régi dosos programok nevű pakk, abban van egy ilyen: Pascal 8.02 (Delphi 1.02).zip

Meg ha eszembe jut megkérdezem egy haveromat, aki bankautomatákra írt programokat anno.
(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A borlandos C-vel az lehet a baj, hogy 32 bites, grafikus felületre fordítja le. Ez a bajom a Borlandos Pascallal is.

Nem tudom, hogy a soros-párhuzamos porton csak utasításszinten, vagy bit kapcsolgatásig akarsz elmenni.
A feladat bonyolultsága, és pontossága határozza meg nálam, hogy milyen nyelven írom.
I/O kártyák? LPT-sorosra gondolsz, vagy a spec kiegészítőkre, mert azokkal nem foglalkoztam még.
(#) Egry válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
„Nem tudom, hogy a soros-párhuzamos porton csak utasításszinten, vagy bit kapcsolgatásig akarsz elmenni.”

Gőzöm nincsen!
A PC-t szinte megjelenése óta használom, de csak mint felhasználó. Most gondoltam arra, hogy jobban „összeismerkedjünk”.

A kettő és háromnyolcvanhatosok korában volt külön IO kártya. Gondolom, most már az ilyesmi az alaplapon van.
Nagyvonalakban az elvükre volnék kíváncsi.
Mi az, hogy egy porton keresztül ér el a gép egy eszközt és ehhez hasonló dolgokra gondolok.

(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Igen, azok az I/O kártyák már integráltak. Az utasítás szintű programozás olyan, mintha azt mondanád neki:

  1. CLS
  2. A="Hello World!"
  3. PRINT A
  4. END

Ugyan ezen szöveg kiírása a nyomtatóra kb ugyanilyen programot igényel, csak a PRINT parancsnál a céleszköz van címezve.

A bitkapcsolgatós módszerrel, az LPT kimeneteire kötött LED-ek villogtatásától kezdve, inteligens robotlámpák vezérlésén keresztül, egész bonyolult rendszerek felépíthetők. Itt már a kommunikációs parancsnyelvet mi írjuk meg.

Ha ismerkedés szintjén vagy még csak, akkor ajánlom az alábbi két témát:
LPT portos vezérlés (Ebbe én is írogatok.)
LPT port elérése programból
(#) Egry válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Köszi a linkeket!

A bitkapcsolgatós lehetőségek érdekelnek.
(#) demen hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Kérdezném. hogy van e olyan led, ami bírja az autó feszültségét névleges 12 V, és 180 fokban világít, és ha még lehet tetézni, akkor legyen nagy fényerejű.

Válaszokat köszönöm.
(#) llaci56 válasza demen hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nincs olyan Led, mely NE "bírná" a 12 V feszültséget. Áram korlátozó ellenállással kell beállítani a rajta átfolyó max. áramot, mely a Led leírásában megtalálható. (Kicsitől a legnagyobb fényerőig.)
(#) PWM2 hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Kedves Frankye!
PWM user-neven kitiltottal az oldalrol alaptalanul!!
Az IRC nem sajat honlap hanem egy cset, ugyanugy tudsz benne irogatni embereknek mint pl msn-en.
Sajnalon, hogy nemertesz a szamitasteknikahoz es az internethez, de tudod a google a baratod, batran ird be hogy irc es elobb gondolkozz utanna cselekedj!

A kitiltás oka: A saját honlapodat nem fogod nálunk reklámozni!

ezzel a mondattal csak azt bizonyitottad be, hogy nemertesz az internethez. Inkabb marattal volna csendben, akkor bolcs marattal volna, de igy mostmar egy egesz orszag tudja, hogy fogalmad sincs, hogy mi az a szamitogep es hogy oknelkul kitiltogatsz...

Udv: PWM
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
őőőő, én is reklámoztam a saját honlapom pl az próbapanel tervező szoftvert is onnan lehet letölteni és az lpt vezérlő szoftveremet is.
Igaz más fórumokon "érdeklőve várják a fejlesztést" pedig oda nem is raktam fel.

Ma ismét kihúztak egy fogamat, ez már a 3. .
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A saját topicodat se látogatod, akkor hogy várjuk érdeklődve a fejlesztést ? Még decemberben kérdeztem ott, hogy mi a helyzet
(#) szamóca válasza PWM2 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 

Nos, szerintem tudod Te mi volt az ok. Hogy érthetőbb legyen. Ha van egy jól menő vállalkozásod, bent az eladótér tele vevőkkel, valaki betér ide és hangosan felhívja a figyelmét a jelenlévőknek a saját hasonló jellegű vállalkozására, Te biztos örülni fogsz neki.
(Nem akarok beleszólni,majd Frankye elmagyarázza neked a miérteket,ebben biztos vagyok. Főleg hogy elég kemény dolgokat állítasz róla.)
(#) PWM2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem erted
Ez amit beirtam ez nem egy weboldal, ha a weboldalamat reklamoztam volna akkor azt mondanam h jogos a tiltas. De az irc nem veboldal, nem is forum hanem chat. Rengeteg ilyen oldalnak van irc-e(chat-je), es aztis ugyanigy csinalta valaki es kesz.
(#) wg_kezdo válasza vizor hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jól van na.
Sajnos valamiből élni is kell így meg kell várnom a tavaszt amíg elvonulnak a viharfelhők, de nem lett elfelejtve. (főleg mivel szükségem is lenne rá, most hogy már tudok néhány áramkört építeni).
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Amúgy én is kíváncsi lennék a fejleményekre, csak hogy tisztában legyek vele mit szabad itt és mit nem.

A fórum szabályzatban nem találtam ide vonatkozó részt pedig ez egy lényeges kérdés.

Az biztos, hogy a HE potenciális pagerank növelő hely vagyis ami itt megjelenik linkként ott a látogatottság és a keresőkben elfoglalt hely ugrásszerűen megnövekedik.
Van pár oldalam ott még attól sem riadnak vissza a "spammelők", hogy regisztráljanak akár naponta és úgy tegyék fel a linkjüket csak azért, hogy jobb helyezést érjenek el.

Az egy más kérdés, hogy ha van egy jó oldal ami mondjuk kapcsolódik az itteni egyik témához akkor azt gondolom nem tiltják ki a moderátorok.

(Ja megjegyzem nekem is van egy chat oldalam reklámozhatom? ).
(#) szamóca válasza PWM2 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Tudom mit mondasz, csak elbeszélünk egymás mellett. Nem akarom degradálni az IRC-t. de ez ugyanaz mintha az üzletből lecsábítanád a dohos, alagsori, 1,5x2m2 helységbe a vevőket.
(#) válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„Az biztos, hogy a HE potenciális pagerank növelő hely vagyis ami itt megjelenik linkként ott a látogatottság és a keresőkben elfoglalt hely ugrásszerűen megnövekedik.”


Nekem úgy rémlik, Topi egyszer oda nyilatkozott, hogy az oldalon található linkeket nem követik a keresőrobotok. Ez nyilván nem véletlen, gondolom az általad vázolt probléma miatt került beépítésre.


szamóca: nem akarok senkinek sem a pártjára állni, na de - a te példáddal élve - aki 'a nagy üzletből lemegy a dohos alagsorba a 1.5*2m-es helyiségbe', az meg is érdemli. Vagy pedig egészen egyszerűen nem igényli a HE-t, de az ilyenek úgy sem kellenek ide. Szerintem

Remélem nem lesz belőle vita, többet ígérem nem írok erről a témáról.
Következő: »»   388 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem