Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   389 / 3569
(#) Istike88 válasza PWM2 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jól mondja szamóca! Gondold el hogy itt most mindenki egymás gondjait bajait beszéli meg, és ez már egy bevált dolog mindenkinél, te meg jössz azzal hogy ott is meglehetne beszélni! Ez olyan mintha a HE színvonalát akarnád rontani azzal, hogy mindenkit odahívsz IRC-re beszélgetni.
(#) PWM2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
oké!
Vagy szerintem ez inkabb olyan, mint amikr 2 elektronikai bolt van a varosba es ha az egyikbe nemkapcs meg valamit es nemtudod h mit csinalj es az egyik vevo ajanlja hogy nezd meg a masik elektronikai boltba.
(#) llaci56 válasza PWM2 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
SZERINTEM te NEM ÉRTED! ÉS HA ÉN LENNÉK A MODI, KIVÁGNÁLAK MINT AMAZ MACSKÁT ...
(bocsánat a többiektől!)
(#) PWM2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
telleg azt modtam h jojjetek beszelgetni, de ez nem feltetlenul jelenti azt hogy akkor tobbet itt mar nemfogtok beszelni. Azert gondoltam hogy csinalok egy irc-et mert azt gondolotam hogy szeretitek a gyors valaszt meg ilyeneket nempedig azert mert csokkenteni akarom a HE latogatoinak szamat.
(#) vizor válasza PWM2 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Csakhogy az IRC-n leírt dolgok "elvesznek", a fórum megmarad. Hiába kap választ gyorsan valaki, abból a többiek semmit nem tanulhatnak.

Elektro boltban még soha nem kérdeztem az eladótól, tud-e másik üzletet. Volt olyan, hogy magától ajánlotta de az más.
(#) balint1993 hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki jön a holnapi Robotinos "gyakorlásra"??(nem tudtam jobb szót)
(#) Egry hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Hogy mi az irc, azt én sem tudom. Ha ez a mik, mak vok akármi, akkor nem is igazán érdekel.
(#) DuMatyi válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Pedig az! Én sosem voltam egyen sem fent!
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Én sem voltam még soha IRC-n bár a protokollt és a szoftvert ismerem (magam is írtam pár chat szervert, a legnépszerűbbet nem nevezem meg itt mivel az reklám lenne ).

PWM:
Ha alternatív fórumot, chat-et akarsz itt reklámozni akkor tényleg azt kell hogy mondjam a moderátoroknak igaza van. Az én lapjaim nem fórumok voltak gondolom ezért sem zavart senkit.

Egy elektronikai boltban fogorvost reklámozni helyénvaló lehet, de egy elektronikai boltban egy másikat nem biztos....

(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Váltsunk témát .

Tudja valaki honnan lehet beszerezni USB-s táncszőnyeget PC-hez?
(Ha most azt írnám a páromnak kell és ő ezt elolvassa bortány lenne belőle így azt írom:
Nekem kell mert kicsit fogyni akarok és, ha már lehet közben szórakozni is.)
A neten nem találtam olyan boltot ahonnan lehet venni. Vagy nincs már nekik vagy túl drága.
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Én pofátlanságnak tartom, ha egy valahova meghívott társaságba valaki bekiabál, hogy "gyertek át a szomszéd krimóba, mert ott több szabad asztal van, és ott is lehet beszélgetni."
De ha most valaki elkezdi nekem magyarázni, hogy mi az IRC, és az nem is olyan mint a kocsma, akkor... :gun:
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Én azt írtam Egrynek, hogy Pedig az! Ezt az ő
Idézet:
„Hogy mi az irc, azt én sem tudom. Ha ez a mik, mak vok akármi, akkor nem is igazán érdekel.”
bejegyzésére tettem. Nekem nem stílusom a hé, mivanmá, bameg, vunk, vok és társai. Sosem voltam fent egy IRC-n sem, csak láttam egykét "épületes" beszélgetést: valahogy így nézett ki: "juj annyira cejetlek mumukám... tod ki vok? tegnap taliztunk du.n a bnömnél akit cuppantok... na cia holnap tali puszó! Ja és még naon naon faxa lett a hajcsid, cép vagy! Na puszka babóm" Tehát Laci, nem Neked akartam magyarázni, hiszen Te nagyon jól értesz a számítógépekhez! Félreértettél! Azt jeleztem volna: én sem szeretem az IRC-t. Kulturált emberrel alig lehet ott találkozni! TISZTELET A KIVÉTELNEK! Unokaöcsém a neten ismerte meg a feleségét! No nem IRC-n! Finoman megjegyzem: én msn-en sem használom a vok vunk és egyéb szörnyűségeket! Egyszer-egyszer előfordul, de el is szégyellem magam! A csá, és társai az más, hiszen élőbeszédben is használjuk, de vok vunk ozni embert szóban nem hallottam még! Jómagam nem használom, de nem zavar, ha más igen! Minden kornak megvolt a maga diáknyelve...

Mi az a krimó? Kocsma?
(#) wg_kezdo válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Ez a zöld szöveg nagyon jó

Emlékszik még valaki a mellékelt képen található játékra?
Éppen most csinálom a PC-s változatát unaloműzőnek.
Namost öregszem és azért nosztalgiázom ennyit vagy ......?

ski.gif
    
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
hahaha ez Vidi TV computerre volt nekem ! Küldd el légyszíves, ha megvan! Kérlek! A kazettás programok mint CRC hibásak lettek. Próbálom őket átírni floppyra: oszlopos cimborámmal megbeszéltük. Mentem ami menthető!

Szerk: Esküszöm, nem én találtam ki! Ez tényleg így volt! Az egik haver rakta fel iwiwre elrettentő példának: "Ne IRC-zz sokat, mert ilyen lesz a szókincsed!"
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jóészakát, mindenkinek. Látom, megy a "vita", ezért én is beszállok!

Szóval, egyetértek az előttem felszólalóval, annyi kiegészítéssel, hogy az MSN -nél, amikor felvesz valaki, és ir nekem, egyszerűen nem tudok "időn belül" válaszolni neki, mert minden karakterére, valami animáló bármit rak, és két szó foglalja el az egészképernyőt kianimálva. A fateromnál ez nem jelent gondot, mert ő olyan lassan ír, hogy mire leírja amit irni akar, addigra már kielemzem amit írni akarhatott, mert ő bizony minen betújére valami animált valamit felvesz. Nállam csak egy pár szó van animálva, de nem gyakran kerülnek elő. (összesen négy)
(#) wg_kezdo válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Tudom, van szerencsém egy 19 éves unokahughoz aki rendszeresen msn-ezik velünk.
Az animált vackokról már leszoktattam
(#) Egry hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
A Commodore-tól használom a számítástechnikát. Igaz, csak mint felhasználó.
Nagyon régóta van internetem. Hallottam, hogy van ilyen, de nem igazán éreztem magamhoz közelinek. Állítólag nem kötelező.
Szóval, az idióta szabályai rám nézve nem kötelezőek. Számtalan kultúrált módja van az internetes kapcsolattartásnak.
A győzikét, mónika showt és társait sem nézem, mert nem az én világom.
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jó éjszakát minden bagolytársnak! Peti, rég láttalak, már hiányoltalak.

Ezt a "szomszéd kocsma jobb" dolgot szépen kielemeztétek. Én már tegnap "beszóltam" volna neki, de aztán lenyugtattam magam.
Az MSN-en meg már rég letiltottam az ilyen animált bigyók fogadását. MSN-esen mondva: "1* 2* pofa, de soxor :levele: "
Ja és MSN-re is csak akkor lépek be, ha valakivel erőre megbeszéljük.
Az IRC, meg bármilyen cset nekem már túl gyors, látni is akarom a szöveget, nem csak nézni.

Más, kellemes téma:
Kis családom ma később ért haza a mamától, úgy hogy volt lehetőségem egy órácskát Jazz-t hallgatni a még csak monó csöves SE-men.
Kellemes, megnyugtató volt.
(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Szia!

Üdv a HE-s csapatban! (Látom nemrég regisztráltál.)

Idézet:
„A Commodore-tól használom a számítástechnikát.”

Akkor valahogy hason korúak lehetünk, én egy picit (pár évvel) hamarabb kezdtem az ismerkedést a számtek világával (gyerek fejjel, 15 évesen), akkor még a HT1080z volt az iskola computer.

Idézet:
„rám nézve nem kötelezőek”

Szerencsére rám, s közülünk sokunkra nézve sem az.

Idézet:
„A győzikét, mónika showt”

Még jó, hogy van Discovery és társai, van hova kapcsolni
(#) Egry válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Én sem vagyok már serdülőkorú.
Sajnos.

Én is úgy vagyok vele, ha nem tetszenek a szabályok, nem megyek oda.

Ritkán nézek tévét.
A földi sugárzásúakat csak btk-ba ütköző jelzőkkel tudnám illetni.
(#) sound.man válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Ez nem az a játék amikor a végén jön egy nagy darab fehérbe öltözött prémes srác és megeszi a sielöt? Vagy az másik játék?
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„Más, kellemes téma:
Kis családom ma később ért haza”
Szenzációs!

Egy barátommal - még barátságunk kezdetén - arról beszltünk, hogy egy közös munkánkat mikor tudjuk befejezni. (Egy szabad délutánt kerestünk...) Ő így:
- Ma későn jön haza a nejem... - én félbeszakítottam...
- Jó nekem ma is... - erre ő szakított félbe...
- ezért sietek haza, mert ilyenkor nagyon szeretek otthon lenni.
(#) wg_kezdo válasza sound.man hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem, itt csak szolidan beérsz a célba.
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Idézet:
„ilyenkor nagyon szeretek otthon lenni”


Ebben a rohanó világban kell egy kis pihenés, magány, no meg a nosztalgiázás is! Azaz a börze nekem nagy nosztalgiázás lesz. Látom a neten a sok-sok fotót a régi szép dolgokról, de élőben látni, esetleg megérinteni, az mégis más!
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jóestét neked is! Már én is rég láttalak, illetve mindenkit! A gipsz az csak köt, engem a munka köt le rendesen sajnos.
Az IRC nekem sem jön be, MSN -en sem gyakran vagyok fenn, ha igen akkor általában Köbivel, Matyival szoktunk konferenciálni. A családdal ritkán szoktam beszélni, inkább a faterom ég MSN -lázban. Olyan lassan ír, hogy egy 50Mhz 386 SX processzor már rég lefuttatta a volna a wint. Emellett olyan az írása, hogy egy debugger, és egy dekodoló kell hozzá, mert sokszor nem is értem mire gondol. ( Csak szereti hinni, hogy ért a számítógéphez, és olyanokkal keres meg , hogy a "média Pléyer" nem nyitja meg a vidám vasárnapot, amikor csak egy jó linkre kellett volna kattintani, ezt 35 percen keresztül magyaráztam neki, és ezért sokszor rejtve vagyok, vagy őt tiltom, nehogy kérdezzen valami ujjat, mert kihullik a hajam tölle. A számítógépét már rendszergazda, és egy egy jópár számítógép szerelő, stb. telepítette, már, de csak félsikerrel, mert a win megadta magát egy héten belül. Amikor nálla voltam, akkor 4 órámba került felrakni a wint, és a beállításokat, mert neki minden kis ikon kell mindennhová, meg ilyen olyan beállítások, na erről gyorsan lebeszéltem, és elmagyaráztam neki, hosszú harc után, hogy ez így nem lessz jó. A vége a dolognak az lett hogy igazam lett , de ezt már nem követte bocsánatkérés, vagy hasonló. A lényeg az hogy így már három hónapon keresztül nem sikerült leharcolnia a gépét, mert egy csomó birizgálható dolgot letiltottam, de még így is sikerül lesatrapálnia a gépét. Ráadásul kettő gépe van, a másikat már nem internetre használja, de azon 3 - 4 órán keszertül csak "rendrakás" volt a gépén, mert össze vissza ezerszer meg volt minden, stb. majd telepítés. Szóval nagy energia kell hozzá, és kb, kettő hete mondtam neki hogy sürgősen menjenek el valakihez akitöl szerezhetnek rutint, mert soha nem lessz jó gépük. Két nap nálluk, egy hét folyamatos napi 15 órás munkával ér fel.)

Egy csöves erősítőt, de összeraknék én is, csak az időm energiám kevés hozzá.

Az árgyélusát! Milyen sokat itam! Sebaj, behoztam a "hátrányt".
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Jóéjszakát neked, és mindenkinek, metem aludni, mert holnap megint dolgozni kell. Kell a túlóra is, ha nemakarjuk hogy a lakás "megpattanjon".
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
És ez az aranyos kis játék? Igazi klasszikus:
Lemmingek
(#) Action2K válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Hogy mennyit játszottam ezzel a C64-en!

Nos, el is köszönök én is. Minden jót! Sziasztok!
(#) Moderátor hozzászólása PWM2 hozzászólására (») Feb 5, 2009
 
PWM2 felhasználó (is) kitiltva.
Habár moderálási kérdéseket nem szoktunk a felhasználókkal megvitatni, azért ezt - mint tanulságot - megosztom:

Ha valaki a HE, mint látogatott, sőt, "felkapott" oldal népszerűségét kihasználva a saját oldalát (és igen, ez alá értem a saját IRC-jét is!) reklámozza, az egyfelől guszustalan, másfelől szabálytalan. Az pedig, ha valakit kitiltanak, és csak azért újra regisztrál, hogy utána elmondhassa, mekkora bunkó volt a moderátor, nem a moderátort minősíti...

A témát lezártnak tekintem, nem kíváonk tovább foglalkozni vele.
(#) Frankye válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ezt a lemminget nagyon imádtam! Ha jól emlékszem, láttam PC változatát is, még a gyengébb grafikájú (VGA) időkben. Szerintem simán "veri" a manapság divatos "lődd ahol éred, mindegy ki/mi az, csak addig öld, amíg mozog" jellegű (erősen idézőjelben mondom) "játékokat"... Ezeknek a játékprogramoknak (mint a síelős, vagy a Lemmingek) volt egy sajátos "feeling"-je (csúnya, idegen szóval élve).
Következő: »»   389 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem