Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   97 / 1271
(#) Makkur85 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Vettünk használtan egy Grundig 100Hzes síkképcsőves TV-t és itthon mikor bekapcsoltuk hátúlról olyan hangot ad ki magából mint egy villanyóra.Egyébként tökéletesen müködik minden funkciója.Szerintetek mi lehet a baja?
(#) kocici17 válasza Makkur85 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Vékony magas hang vagy brumm, vagy olyan "kattogás szerü nagy sebességgel?
(#) kocici17 válasza Makkur85 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Gondolom mire gondolsz, szerintem a képváltó frekit hallod, és nem a sorkimenőt.Olyan mindha a hálózati 50 Hz-t hallanád, csak nem brumm-ban hanem inkább katt-ban. Hú de hülye dolog ezt leírni
Néhány vájt fülű tulajdonos szokta hallani.
Sőt régen mikor még képváltó trafók voltak a tv-k ben /Tavasz, Duna,Benczur, stb/ azoknak volt ilyen hangja.
Nem ebbe fog belehalni a tv- mikor majd egyszer valaha bedöglik.
(#) Makkur85 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Inkább magasabb mint mély de ehhez nem kell vájtfül mindenki hallaná szóval egy idő után megszokja az ember füle de idegesítő
(#) Makkur85 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
a legnagyobb gond az hogy használtan vettük ott nem hallottuk ezt a hangot most elhoztuk beraktuk kocsiba fel a negyedikre aztán bekapcsoltuk ennyi történt vele semminek nem mentünk neki és ott biztos nem volt ez a hang amikor néztük
(#) McDeath hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok volna egy icipici problémám egy tévével (típus: siemens f 212 ) ne találom hogy hol van az élességért felelős potméter, ugyanis szörnyen életlen a képe...(szerintem beállítás problémás...)
Tudna valaki tippet hogy merre keressem? (a nagyfesznél a képcsőre futó kábel végén lévő "cuclin" nicsen)
A segítséget és a tippeket előre is köszönöm :peace:
(#) kocici17 válasza Makkur85 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Bocs a "vájtfülűt" félreértetted nem annak szántam.

Nade ha vékony igenmagas hangot ad akkor minden bizonnyal a sorfrekit hallod a sorkimenőből.
Valoszínüleg szétvált, vagy elmozdúlt a vasmagja, /porvas mag/ egymáson vagy a tekercsen.
Ez nem teszi tönkre de tényleg idegesítő.
Ha jártas vagy valamennyire a belsejében akkor nézd át, a kimenöt és ékeld ki a magot szükség szerint.
Ha megkocogtatod akkor jól halható, hogy abbahagyja vagy erőrebben szól. Tehát rögzíteni.
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Pontosan nem tudom fejből,hova dugták ebbe a tv be de a következö megoldások léteznek:
1 a sortrafón van kettö, vagy három potméter abból az egyik.
2 külön szorzó van akkor ott keresd a szorzónál.
3 A képcsó áramkörre tették a trimmert.
4 a sortrafóból csal 1 kábel megy a képcső irányába, és oldalra kiszerelve az osztó, akkor azon van.
Ha a képcső nyak áramkőrt nézed akkor van egy ugyan olyan kábel rajta, mint a klipszkábel kövessed a trafó irányába és meg fogod találni.
Ha a sortrafón két potméter van abbol az egyik a fokusz, a másik a g2 amit ha véletlenül eltekersz akkor tedd gyorsan vissza ....a másik a fokusz.

Ez a képélesség csak "optikai értelembe vett homályos " képre igaz.
(#) McDeath hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm meg is teszem( azonal mert itt van közvetlen a kezem ügyébe)

HE HE megvan viszont baromira a képcső paneljére biggyztették ezért nem is láttam meg elsőre...
köszönöm
Ja mégvalami...: mért van az hogy először kékbe látom a képet azstán pedig teljesen szinessé válik? ez tv hibája vagy más lehet?
üdv
(#) McDeath hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Mégvalami: a g2 mit csinál?
üdv
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Nem hiba a kék indítás, természetes tulajdonsága annak a tv-nek. Vezérlési oka van.
A g2 /screen/ a képcső segédrács feszültsége, ha túltekered túlvilágítod a képet és a sorkioltás látszani fog.
Hosszú lenne elmagyarázni hogy mi az, mert a képcső felépitésénél kéne kezdeni azután miután a müködését érted. Határok közt lehet fényeröt adni a képcsönek.
(#) McDeath válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Aha okés rendben van így is értem...
köszönöm üdv
(#) kocici17 válasza McDeath hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Szívesen
(#) Makkur85 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Én nem értek a Tvhez de ha beviszem ezt egy TV szerelöhöz és elmondom szó szerint akkor szerinted meg lehet úszni 2-3 ezer forintból?
Esetleg valaki Veszprémben nem tud egy jó Tv szerelőt aki korrekt,normális???
(#) tomi75 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Köszi szépen a tanácsot, talán megmenthető! Az egyépként elképzelhetetlen, h. vmilyen beállítási hiba van?
(#) goot2 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok.

Volna egy problémám. Adott 3db Colotron 4100 tv.
Mindhárom sorkimenő hibás.Sorkimenőt nemtalálok hozzá.Ha volna valami ötlet a helyettesitésre ami még beszerezhető meg köszönném.
(#) kocici17 válasza Makkur85 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Sajnos ezt feladom.
Én Bp-n vagyok, és az tud majd többet mondani neked aki látja a készüléket.
Sajnos nem tudok többet segíteni.

Talán ha van a topicon olyan aki veszprémi.
(#) kocici17 válasza tomi75 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szinte biztos nem beállítási hiba, hanem behatárolható meghibásodás, de doksi /rajz/ nélkül csak találgatni tudnék és nem módszeresen hibátkeresni.
(#) kocici17 válasza goot2 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Bővebben: Link
Öket kérdezd meg telefonon, ök tartanak sorkimenőket, biztos van valami ötletük. /hol beszerezhető, van-e helyettesítő, stb.
Vagy ird be Bővebben: Link
ide, és hátha valakinek van otthon elfekvőbe.
(#) goot2 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ megpróbálom.
(#) Tys23 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Hali
Nem vagyok a szakmában. Kaptam 1 videoton teletextes tvt.
videoton TS 3353 TXT
azt csinálja hogy bekapcsoláskor adja a hangot a nagyfesztrafo és ha meg probállom stanby-bol bekapcsolni ugyancsak hallom a hangját a képcsönek aztén ennyi
tudom hogy igy már csak 1000 hiba lehet de szoljatok rá valamit.
talán a s2000af mindkettö ez..
Ha tudtok valamit válaszoljatok megvan a rajza.
és rendelkezem 1 db multimeterrel..
(#) kocici17 válasza Tys23 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Az elmúlt 40 év alatt csak akkor hallotam a képcső hangját mikor belevágtam a baltát.

Nagyjából értem mit akarsz mondani, gondolom egyfinom halk sercegő hang a bekapcsolásnál és nem tovább.
Ha ez a hang neked a hang akkor az a nagyfesz feltöltés hangja. Igencsak takarítani kell abban a tv-ben, mert a sztatikus por ennek a hangnak a segédje.
Utána minden bizonnyal elhalkúl , de ha ez az a hang akkor egy ilsen idős tévénél sose szünteted meg.
De ez nemhiszem, hogy bemelegedett állapotba halható. Feltéve, ha ugyanarról a hangról beszélünk.
Ha jobban összerakod amit kérdezni akarsz akkor pontosabban lehet válaszólni, barkobba nélkül.
(#) Tys23 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
No megcseréltem a 2 db végfokot ugan azt csinálja mint elötte gyujt a képcsö aztán leesik a feszültég(szerintem) aztán viszaáll pihenös modba ??
még arra gondolok hogy annál a tranyonál van gond ami a nagyfesztrafonál van még nézegetem a rajzot kicsit nert itt a képcsö hátuljához is megy nagyfeszkábel és ott sistered szerintem 1 kicsit..
megprobállom kifejteni :
világit a led valoszinü nincs gond a táprésszel.
bekapcsoláskor jön a hang.(igen az a hang amit mondasz.)
közben villan a képcsö sarka aztán mintha kisülne valami trafo ..(hallani ahogy lassan el(száll)a feszültség a képcsötöl majd megint bekapcsolhatom de várnom kell 10-14 másodpercet.
eddig nagyábol ennyi.
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Helló!
Tudom, hogy nem monitoros téma, de ezt többen olvassák, mint azt. Ma kaptam egy LG CB560BN típusú monitort, ami a hálózatba dugva egyből kattog. Szétszedtem és kiderült, hogy a lemágnesező tekercs reléje kattog. A kattogással együtt az előlapi led is villog. Sortranyót mértem jó. Mit nézzek meg még? Találtam egy rajzot, amit mellékelek.

CB560B_6S.pdf
    
(#) Tys23 hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Szoval tudom probléma topic de ide irom a megoldást...
De a megoldás a következö volt ahova megy a másik nagyfesz ott van Ug2 (gondolom valami "meghajto" feszültség) azon emeltem és lön megy..
vagy csak gondolt eggyet és elindult??
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Átnézem a rajzot aztán meglátom mit tehetek, egy biztos valamiért nem fut fel a táp vagy, és , a sorkimenő. Eléggé hisztis lesz megkeresni.
(#) Moderátor hozzászólása Tys23 hozzászólására (») Feb 7, 2009
 
Lehetne kérni, hogy egy kicsit jobban ügyelj a helyesírásra, kissé összeszedettebben írd le a gondolataidat, illetve, hogy használd a Válasz gombot, ha valakinek a hozzászólására válaszolsz?
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Folyamatosan megállás nélkül kattog a demagnetizálló, vagy csak egyszer kapcsol a bekapcsolásnál mert az üzemszerü???
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Folyamatosan kattog és ezen kívül mást nem csinál.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Előszőr a tápnál lévő össze tápot ellenőrizni kell. Pl: 75V, 14V,55V, 6,4V ez a secunder oldal. Aztán holnapra átnézem,a rajzot rendesen.
Következő: »»   97 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem