Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   391 / 3569
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Az összes logikai játék
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Én is kérek szépen, ha lehet!
Köszönettel!
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Már megint unatkoztam. Nem is tudtam, hogy így néz ki a földünk. De azt nem is mertem volna gondolni, hogy csak itt "nálunk" vannak HE tagok...
(#) hapro válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Írjátok meg milyen emailre menjen.
(#) Szárnyas válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Nagyon tetszik nekem is, esetleg lehetne még beletenni gyorsítást is, mintha úgy emlékeznék, hogy az eredetiben lett volna.

Ha elfogadod ötletnek, én a Wizard of Wor-t ajánlanám, szerintem nem túl bonyolult maga a játék, de annál nagyobb élményt nyújtott játszhatóságát tekintve.

Azt nem tudom mennyire védik szerzői jogok ezeket a régi játékokat, de én rengeteg átíratot láttam már eredeti grafikával, hanggal és zenével megvalósítva. Például ezen az oldalon is sok ilyen van.
(#) zolee1209 válasza hapro hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Az adatlapomon szereplőre kérném! :yes:
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Vannak külföldön is, csak ezt még nem tudja a rendszer ábrázolni.
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Elküldtem neked, de ugyanaz, mint az adatlapomon...
Köszi!
(#) kaszarobert válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Mintha csak az egyik Magyarországon lennének tagok,a másikon nem.
Vagy ez 3D-és, és szemüveggel kell nézni?
(#) wg_kezdo válasza vizor hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Logikai játékokban nem vagyok annyira jó, volt valami A betűs sakkszerű játék.
Az eljárásokat módszereket ismerem, de sajnos ha a játékban nem vagyok jó nagyon nehéz a gép játékát jól megírni.

A Wizard-ot már megcsinálták, de azért ujjgyakorlatnak lehet, hogy megcsinálom én is.
Még a következőkön gondolkodtam:
Blue Max
Miner 2049'er
Mr. Wimpy
Rock 'N Bolt
Traffic
Snoopy.

A ski-t hétvégén tökéletesítem és szerintem pálya szerkesztőt rakok bele, különben nem sok értelme lesz, mert abban nem vagyok jó, mint a mellékelt ábra is mutatja .
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Archon I.-II. az A betűs sakkféle. Az ilyeneket esetleg megcsinálhatod 2 játékosra vagy hálózatosra ha nem akarsz AI-val bíbelődni. Egyébként olyan logikaiakra gondoltam, ahol nem a gép ellen küzdesz hanem valami érdekeset kell csinálni pl. Klax.
(#) Egry hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Butaság lenne-e egy programozással kapcsolatos beszélgetős témát indítani?
Nem programnyelvekre kihegyezve gondoltam.
Annak nem sok értelme lenne, hogy van egy problémám és írjon már valaki helyettem egy programot. Nem ilyenre gondoltam.
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Valóban életszerű lenne szerintem is egy általános programozással foglalkozó topic tekintve, hogy az AVR meg PIC főként abból áll .
Én támogatom az ötletet...
(#) zolee1209 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Hát, én szerintem felesleges. Amit programozni lehet mikrokontrollert, annak megvan a maga témája. Amit PC-re programoznak, arra meg nem ez az oldal megfelelő. Vagy ha van valami, amit kihagytam, akkor cáfoljátok meg, de szerintem felesleges ehhez külön téma.
(#) kaszarobert válasza Egry hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Engem speciál progból, egy általános pwm algoritmus érdekelne mostanában, mely folyamatos 0-tól folyamatos 1 ig állítható kitöltési tényezővel, állítható frekvenciájú négyszögjelet gyárt, két bemeneti változóval(kitöltés, frekvencia). Programnyelvtől függetlenül. Valamit én is csináltam, de nem az igazi.

(Ezt a kérdést nem nagyon tudom, hol feltenni)
(#) Egry válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nekem is inkább kérdéseim lennének, mint segíteni tudnék. A probléma engem is érdekelne és szintén programnyelvtől függetlenül.

Hasonló kérdések megvitatására gondoltam én is.
Sokan programoznak PIC-et AVR-t. engem a PC jobban izgat.
Nincsen kiforrott rendszerem, aminek okvetlen egy cél számítógép kellene.
Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával?
Szerintem egy PC jóval rugalmasabb lehet a kísérletezéshez, mint a PIC, vagy az AVR.
(#) Szárnyas hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Ezen jót nevettem: "Pocak riasztó"
(#) Action2K válasza Egry hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Én is csatlakozom ehhez! Egyelőre a PC jobban áll közelebb hozzám is.

  1. *** PWM standard subrutin By Action2K ***
  2. K : kitöltés (0-100)
  3. F : frekvencia (nem a valós, de ezzel állítható)
  4.  
  5. start
  6.   bit bekapcsolása
  7.   ciklus1 0-tól K-ig
  8.     ciklus2 0-tól F-ig
  9.     ciklus2 vége
  10.   ciklus1 vége
  11.   bit kikapcsolása
  12.   ciklus3 K-tól 100-ig
  13.     ciklus4 0-tól F-ig
  14.     ciklus4 vége
  15.   ciklus3 vége
  16. end, vissza a start-ra
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nem csak Neked írom, hanem akik ehhez a témához szóltak hozzá. Mindig volt rá eset, hogy valaki informatikai jellegű témát nyitott, vagy szorosan ehhez kapcsolódó kérdést vetett fel. Az eddig látottak alapján ezt nem nézték jó szemmel ezen az oldalon! Írtátok, hogy PC-re való programfejlesztés. Akkor az mihez tartozik, ha nem az informatikához? Ehhez való témát pedig azért nem találtok, mert nem ezzel foglalkozik az oldal. Továbbra is :gumicsirke: ...
(#) llaci56 válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Szerintem a pihenő pákások néha egy kicsit programozhatnak is, pláne, ha bitagyúak. Én életszerűnek érzem, de lehet, hogy a modik mindjárt fejbecsapnak. :hide: (biztos, ami biztos...)
(#) szamóca válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Jól látod a helyzetet. Valóban, ez egy elektronikai, és nem informatikai programozással foglalkozó fórum. Itt ezt a kérdést le is zárhatjuk.
(#) Norberto válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Végülis lehetne (mondjuk: A programozás elmélete címen), az egyetlen bökkenő az benne, hogy ha megnyílna a topik, a 2-3. oldal után átváltana a dolog specializálódott kérdésekbe, azaz összevegyülne a PIC-es topik, az AVR-es topik és az összes többi hasonló jellegű. Pedig énszerintem ez a topik arra lenne jó, hogy olyasmi jellegű kérdések merüljenek fel, mint pl.:

Idézet:
„XY programnyelvben ABCD problémát hogyan kell, illetve célszerű megoldani? A nagyok hogyan szokták? Hogyan célszerű, milyen lépésekből felépíteni?”


Kala Pál már a végén azt is itt kérdezné meg, hogy specifikusan a 16F628-as, vagy épp a 24Fxx40-es uC-re hogyan írjon programot, holott az lenne a cél, hogy specializálódás ne legyen a témába, csak a programozás elméleti lépései, részei legyenek megvilágosítva... és pont az benne a csúnya, hogy rendkívül sokan térnének át az előbb bemutatott (konkrét uC-hez való és specializálódott) útra (lásd, a keresőt sem tudják rendkívül sokan használni, holott elég egyértelmű tud lenni a működése; namost, ilyen helyzetek mellett hogyan várjuk el, hogy csak a megfelelő kérdések hangozzanak el ebben a topikban? Sőt, egyáltalán honnan lenne merszünk feltételezni, hogy 10-nél több ember jól, azaz rendeltetésszerűen használná ezt a topikot?). Itt inkább ez a baj, és probléma.

A topik egyébként azért lenne hasznos, mert elég sokan vagyunk itt kisebb-nagyobb tudással, és a mai világban eléggé fontos a szoftverek minősége és egyáltalán, a mibenléte vagy megléte (pláne, hogy egy mikrovezérlő üresen egyenesen semmit sem ér). Ezeken felül, biztosan vannak néhányan olyanok is, akik programozáselméletből egész jók lehetnek, már csak a hosszú éves tapasztalataik alapján is... és ha már egy közösség vagyunk, akkor ne vesszen kárba az egymásnak átadható tudás.

A lényeget leszűrve: ez egy irtó érdekes és megfontolandó kérdés/ügy... logikusan, értelmesen és reálisan átlátva a szituációt legalábbis...
(#) zolee1209 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nem azzal van úgymond "bajom", hogy nyílna egy ilyen téma, hanem az, hogy ha eddig tartottunk egy szemléletet, miszerint ez nem info-fórum, akkor nem info-fórum. Nem azért írtam eddig azt, amit, mert nem akarom, hogy ebben is tudjunk segíteni a másiknak, hanem azért, mert eddig ezt az elvet láttam! Ha ezen változtattok, nekem semmi kifogásom ellene, csak akkor mit fognak majd gondolni a visszatérők, hogy
Idézet:
„"Nézdd csak, ez egy informatikával foglalkozó topic! Akkor minket miért csesztek le?!”
Én ezen okokból írtam válaszom, semmi több!
(#) Norberto válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Igen, részben igazad van.

Szervesen és gyökeresen a programozást azt sosem ítéltük el, énszerintem.

Az olyan jellegű informatikai témát voltak eltaposva, mint pl. "Milyen gépet, videokártyát vegyek magamnak?" vagy "A rendszer összedőlt a gépemen, hogy telepítsek rá XP-t újra?" stb, stb. Az ilyen, tisztán informatikai témák ellen van, volt csak kifogásunk.

Van egy nagyon jó és használható példa arra, hogy a mikrovezérlőkkel kapcsolatos programozást nem fektettük ki helyből. Hogy hol a példa?

Be kell nézni a PIC-es vagy AVR-es kiemelt témákba. Ezen topikok harmada-negyede kizárólag programozásról szól, és ezen nincs is mit tárgyalni, ezek tények...

Egy ilyen általános programozós topik megnyitásával talán eljuthatnánk oda, hogy a PIC-es és az AVR-es topikból kikerüljenek az oda nem egészen illő, szinte teljesen csak programozással kapcsolatos kérdések, és végre igazából PIC-ekről vagy AVR-ekről folyhatna a diskurzus.

Ez persze csak az én véleményem, lehetne erről talán egy szavazást is útjára indítani.
(#) zolee1209 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Én benne vagyok!
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nos én is pont így értettem. Ide nem való a windows matatásos, géptuningolgatásos dolgok. De amit előbb adtam mintaprogit, illetve csak elvet, az már mehetne bele. Bár ha jobban belegondolok, a PC a külvilággal pár porton tartja a kapcsolatot. Evvel kapcsolatban van már ilyen topik: LPT portos vezérlés. Ha a keresőbe beírjuk, hogy LPT, sok LPT portos kommunikációval kapcsolódó topikot látunk. És az RS-232 / USB-t nem is néztem. Ha így gondolkodunk, akkor viszont nincs értelme az új topiknak, mer amit előbb felhoztam mintaprogit, az betehető akármelyikbe, ahol az aktuális portra vonatkoztatható a kérdés. De ha azt nézzük, hogy a kérdés több topikba is beleillene, akkor megint kéne neki egy speciálisabb gyűjtő.
22-es csapdája (ördögi kör)
(#) Egry válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nagyon kézenfekvő.
Köszi!

(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Szeretném közölni az összes moderátorral, hogy azért van 16 nyitott témám mivel sajnos nekem nem adatott meg a fűtött műhely így minden amit tavaly nyitottam max próbapanelen készülhet el (és készült is jó néhány belőle) majd tavasszal amikor már nem lesz -4 fok a műhelyben, akkor tudom őket megvalósítani és akár lezárni a témákat is.
Úgy érzem a táncszőnyeges témám nagyon gyerekes indok miatt zártátok le, sajnos nekem nagy szükségem lenne egyre, de nem találtam megoldást. Úgy éreztem itt segíthetnek ahogy AMD el is kezdte.
Lelkiismeretesen végignéztem a témákat, keresgéltem, végigjártam a netet, üzleteket, de sehol sem találtam megoldást.
Itt pedig egyszerűen egy gyerekes indok miatt lezárja egy moderátor.
Inkább gondolkodna el rajta hány gyerek ÜL otthon a gép előtt és mennyivel jobb lenne, ha helyette ugrálna, sportolna.
Készítettem már mozgás érzékelős webkamerás játékot ahol a gép előtt kellett ugrálni (alias Kinetic), de a táncszőnyeghez nincs meg a kellő anyagismeretem.
Sajnálom, de ez kikívánkozott belőlem.
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Amúgy mit jelent az uc.hobbielektronika.hu?
Mert nekem az volt a benyomásom, hogy itt inkább az elektronika van előtérben és a másikon meg valahogy mintha a pic-avr lenne ami ugye programozás nélkül semmit sem ér.
Persze Topi dolga, hogy eldöntse mivel foglalkozik ez a fórum. Van olyan fórum is ahol főleg a programozás oldaláról van megvilágítva egy-egy kérdés.
Azért néha nekem is nehéz eldönteni, hogy melyik kérdés hova való.
pl.: most kezdek foglalkozni az USB-s dolgokkal és ahogy látom annak 90%-a programozás.
(#) huba hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Mindig is irigykedtem hogy egyesem milyen gyönyörű makrókat csinálnak. Végre nekem is sikerült, mivel kaptam egy orosz régi fényképezőgépet, aminek kibelezve az optikáját, csodát hoztam ki a gépből.
Következő: »»   391 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem