Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   98 / 1271
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
na most valamennyit változott a helyzet. Kimentem megmérni a tápokat. A tápok úgy nézem meglennének, mert míg nem indul újra, addig megvannak a szekunderen a fezsültségek. Ahogy ment egy pár percet, egyre lassúlt a kapcsolgatás és egyre több ideig maradt bekapcsolva. Ilyenkor az előlapi led átváltott narancsról zöldre, majd mintha hallottam volna indulni a sorkimenőt is. Szóval fokozatosan több ideig maradt a táp beindulva. A végén már szerintem a lemágnesező relé is kikapcsolt, csak megint újraindult a táp és kezdte előlről.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Ezen kívűl van változás???
Akkor elenőrizd a forrasztásokat, és: zd 902,901,403,404,402,401,501,301....és a C939,938,514,533,532.
Nagyon kondi szagú.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
megnéztem a zénereket és a kondikat. Jóknak tűnnek. Viszont ahogy jobban megbontottam észrevettem, hogy már cserélve volt a Q507 és Q550 is. meg valaki rakott rájuk egy közös hűtőbordát, csal éppen elfelejtett a csavarok alá szigetelő gyűrűt rakni. Ezt le is szedtem, de a helyzet továbbra is változatlan. Lehet, hogy nem tett jót az a kis affér a bordával. Már meg tudom erősíteni ,hogy ha több ideig megy a táp indul a sorkimenő, mert hallatszik a képcsőnél, hogy töltődik.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Akkor azt kell megkeresni, hogy miért nem indul és stabilizállódik azonnal.
Tegyél rá képet az az jelet, hogy mit tesz, a q507+550 et hütsed. Megyek megnézni a rajzot.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Nagyon konnyen lehet,hogy a Q507/550 fetpár fogja meg a kimenőt, mert egy biztos, hogy valami beterheli.
És ez lehet hogy a két Fet.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Az a két fet már cserélve is folt, tehát nem lehetetlen, hogy azért cserélték mert elszállt, csak tovább nem jutottak vele és így hagyták.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Ez a két fet a horizontális generátoré, ha jól látom.
Ha ez fogja meg akkor érdemes kiforrasztani, és akkor fel kell futnia. Igaz egy csík lesz de legalább egyértelmű. Egy biztos valamelyik tápot nagyon megterheli valami.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Illetve dehogyis az.

Viszont nézd meg az IC 601 et Sokszor van hogy a vertrikális ic elszál, és mindent megfog, beterheli a 14V-ot és a -14 voltot is. ha kikapod jop esélyed van a vizszintes vonalra, ami azt jelenti, hogy a képgenerátor halott. Nagyon sokszor száll el a monitork többségében.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
De a horizontális eltérítő a fet. Sajnos bedöglött a nyomtatóm igy képernyőn követem a rajzot, és ez nem egyszerű. :guluszem1: :wow1:
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
A feteket közben kivettem, de semmi változás. Akkor azt az iC-t még kiveszem és meglátjuk, hogy mi változik. Amúgy sokat nem látnék a képből, mert le van fektetve egy plédre, mert csak így tudtam kivenni a panelt. max hallom, hogy elindul valami.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Igy van a feteket vissza teheted, mert az a soreltérítés, és valószínű, hogy a képeltérítés terheli be. Az a helyzet, hogy nehéz így mérni.
Közben scoppal a sorindító jelet is láthatod, hogy van-e folyamatosan, mert ha a sorvégtranyó jó akkor van nagyfesz, ha van sorinpulzus.
Mennem kell, később még benézek.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Nem vettem ki az IC-t csak elkötöttem a két tápot róla, de változatlan a helyzet. Gondolom, hogy elég az is, hogy csak a tápot kötöttem le. Holnap majd rámérek a szkóppal, de úgy vettem észre, hogy a sor azután indul miután a lemágnesezés végzett.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Rá kell mérni szkóppal, hogy mikor és egyáltalán indul e a sorjel.
Mikor elenged a lemágnesező rellé akor meddíg megy a táp. És csinálja-e még a rellé a prellezést. Szkóppal nézz rá az IC401 31 lábára, mert arra lennék kiváncsi, hogy az ic kapcsolgatja, a rellét, vagy a tápot fojtogatja-e valami.
Utána szkópon nézd meg ennek az ic-nek a tápját, mert ha az kapcsolgatja a rellét, akkor lehet, hogy ingadozik a tápja, és ez okozza. Az a gond, hogy egy halom helyen kellene mérni ahoz, hogy megtaláljuk és ez igy kicsit hosszadalmas, mert csak a mérési eredmények tükrében lehet gondolkodni.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Amikor bedugom a hálózatba a monitort, akkor kb 2s-ig megy a táp, majd újraindul. Ahogy egyre több ideig van bedugva, akkor egyre több ideig marad bekapcsolva a táp is. Ezt lehet látni az előlapi leden is, amikor elindul a táp, akkor narancs színü a led, majd átvált zöldre. Ha megy vagy két percet már, akkor már kb 6s-ig is megy a táp és utána indul újra. Ez idő alatt letelik a lemágnesezés ideje, kikapcsol a relé és bekapcsol a sor is. Viszont utána megint újraindul a táp és kezdi elölről. Gondolkoztam azon is, hogy le kellene kötni mindent a tápról és egyenként visszakötni a tápokat. ezzel kiderülne, hogy melyik ág fogja meg a tápot. Ahogy látom a tápnál nincs visszacsatolás a sec oldalról, tehát elvileg leköthetek róla mindent.
Ja igen észrevettem, hogy a hálótrafó kattan az újraindulás pillanatában.
(#) tomi75 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ok.Köszi mégegyszer!
(#) kocici17 válasza tomi75 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szívesen.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Én is ugylátom ,hogy nincs visszacsatolva, Minimális műterhelést tegyél a kimenetre, és akkor elválik. Sőt ha lekötöd egy egyszerü szakadásméréssel a gyanusan kicsi vagy zárlatos vonalat a földhöz képest látod.
Nézd át az összes tápegységre futó vonalat e szerint. Biztos találsz gyanusan xart. Nomeg a tápot mérd meg
a készülék nélkül, de a nem stabilizált vonalak feszültsége +ba eltérhet a rajz szerintitől. Előbb a nagyobb feszültség kimenettel kezd, mert ha valahol megszalad az nem a kisfeszültségű rész lesz.
(#) norba44 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Köszönöm az ötletet. Kicseréltem a tunert, probléma megoldódott.
(#) kocici17 válasza norba44 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szivesen
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Kipróbáltam a dolgot. Lekötöttem mindent, és egy 20W-os égőt kötöttem a 14V-os ágra. Ugyanúgy újraindult a táp így is. Ezután megnéztem a táp IC tápfeszét és rájöttem, hogy sok a tápfesze és azért indul újra mindig. A trimmerrel ami az IC-nél van visszább vettem a feszt és akkor stabilizálódott a táp. Viszont a 14v helyett csak 7V-ot mértem terhelve. Így az IC tápfesze beállt 25V-ra. Most viszont teljesen megadta magát, mert el sem indul a táp és eléggé melegszik az IC. Szerintem most adta meg magát végleg. Lehet, hogy eddig is ez volt a rossz és nagy kitöltéssel ment terheléstől függetlenül, de a magas tápfesz miatt mindig újraindult. Most viszont megmakacsolta magát és eltávozott az élők közül.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Igen elképzelhetö. Alaphelyzetből máshol kerestük.
Minden alkatrészt nézz át a táp áramkörében mielött ic-cserélsz.

A tápnál lévő összes diódát, és zeenert mérj ki de forraszd ki az egyik lábát ha gyanus nehogy visszáramot mérj.
Megyek átnézem a tápot tüzetesen.
Ja és a kondikat.
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Működik a monitor. Tényleg a táp IC volt a hibás. Kicseréltem, beállítottam a 14V-ot és megy is. Viszont nem stimmel a kép. Szerintem konvergencia hibás. A színek el vannak tolódva, mint ahogy a képeken is láthatod. A konvergenciaállító gyűrűkön is látszik a gyári beállítás utáni festés, de most nem ott áll. A tulaj azt mondta, hogy szétszedte mielőtt ideadta és kiporolta. na de attól, hogy állítódhatott el? Ha visszaállítom egy vonalba a három külső gyűrű, akkor vajon jó lesz? Addig nem nyúlok hozzá, míg valaki meg nem mondja a tutit. mellékelem a gyűrűk képét is.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Még a képek a gyűrűkről. Meg az nem világos, hogy miként állítódott el, ha a gyűrűk tövénél a csavar meg van húzva jól és kézzel meg sem mozdulnak a gyűrűk.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Van egy biztosyto leszorytoja azt engedd fel és utána állitsd vissza a gyári festékre, ha rendes jelzöfesték volt ott akkor arra, ha nem akkor a gyürü jelre, Jelezd mi történt, mert annak jonak kell lennie , kivéve, ha a gyárban át nem állitották,

Akkor viszont irni fogom, hogy hogy kell.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Azt a fehér festéket hozd egyvonalba és jóóóóóóóó
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
nem a sárgát kellene? A fehérnél nincs elmozdulva az a három. Inkább a többi a három hátsóhoz képest.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
A fehérekhez hozzáállítottam a többit és tökéletes kép lett. DE!!! Állt egy pár órát a gép és amikor bedugtam a hálózatba, akkor megint kattogva indult. Egy fél perc kattogás után beindult rendesen a táp és ment utána hiba nélkül. Itt szerintem valami kondi lesz a ludas, csak nem tudom melyik. Lehet átkondizom a tápját.
(#) kocici17 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Azért a kézzel felfestetthez kelett állitani, mert az a beállitás utáni müszerész jelzése. a másik csak gyátrási polarizácio.
Na akkor értelmezem amit irtál, és holnap reggel leirom ide, mert a laptopon vagyok, és a nagygépemet most installálom.
Ird le részletesen mégegyszer a jelenséget.

Ja ja kondizd át a tápot jóóóóóóó ötlet.

Ja igen már szinvak is vagyok.....sárga az a fehér
(#) Ricsi89 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
A konvergenciát a három fehérhez állítottam, mert az úgy tűnt, hogy a gyári helyén van. Jól is gondoltam. A kondizást holnap megejtem, veszek újakat és kicserélem. Én már nagyon valamelyik kondira gyanakszom. Ahogy bedugom, elkezd menni a táp, de mindig újraindul, majd szépen egyre ritkábban indul újra, majd teljesen megszűnik az újraindulás és megy hiba nélkül. nemrég ment kb fél órát hiba nélkül. ha kihúzom, akkor megint idő kell míg megint szórakozik. ha egy pár percet áll, akkor simán megy tovább, viszont ha huzamosabb ideig feszültség nélkül van, akkor már nem indul egyből a táp. Ezért is gyanakszom valamelyik kondira.
(#) GTI hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok

A segítségeteket kérném. Van egy watson típusú tv-m, és az a problémája, hogy fentről lefelé fut rajta a kép, kb 2 másodperc alatt "fut le" majd kezdi előröl. Mi lehet a gond? Nem mai darab, lehet kiszáradtak a kondik de hol?

A benne lévő ic-k:
TDA8390
TDA8349
TDA8452
TDA8451
(Van még benne 2db de azokon hűtőborda van, így nem látni a tipusát)

A másik jelenség, csak a bekapcsoló gomb többszöri megnyomására kapcsol be. Mintha bekapcsolna majd rögtön ki. 4-5 x megnyomom a gombot akkor bekapcsol.
Következő: »»   98 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem