Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   395 / 3579
(#) wg_kezdo válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Az már megvolt, amikor rátették a kezüket nem?
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Előre-, vagy hátrahaladósak topicja? mert ettől a véletlenül leesett esettől enyhén retardált lettem! Jelenleg a tíz perccel ezelőtti elmeállapotomat keresem!!! Segítetek meglelni?
(#) titi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Hali!
Szerintem Simán javítható!
(Egyébként van kültéli is?)
Fogsz egy félkilós kalapácsot, azzal kiegyengeted a dobozt.
Szigetelőszalaggal pedig szépen összeragasztod az eltört panelt.
Csak az a kérdés, hogy el tudsz-e jutni Simára?

Sima.jpg
    
(#) zolika60 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Mért? Nincs semmi baja, csak meg kell ívelni!A szeméttelep kerítése felett.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nyugodtan fogd rám!
A viccet félretéve nekem is van egy ilyenem. Ha nem lennék lusta lemenni érte a pinyóba, tennék be róla képet. Egy haverom a padlásról esett rá!
(biztosan azért, hogy nekem adhassa...)
(#) vizor válasza Egry hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Turbo Pascal 7.0 vagy Borland Pascal 7.0, BINOBJ segédprogram.
(#) vizor válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Aztán ügyeljen azzal a javítással, mert ha
Idézet:
„Simán”
átsiklik a nagyobb problémák fölött még a Baskói zsákutcába jut
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szerintem is, nem csak "Simán" leesett, hanem hozzásegítettek is! Biztos rossz film volt a tv-ben, vagy kikapott a kedvenc focicsapata, s mondván a kamion elég nagy ellenfél, ezért ezen a szerencsétlen picuron töltötte ki dühét, s "kicsit" megtaposta.

Ui.: Azért van benne pár jó alkatrész! elsőként az infra vevő, amire már vevő is vagyok
(#) kaszarobert válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szerintem ez garanciális hiba! Szakszerviz :phone:
(#) Egry válasza vizor hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Próbáltam már, de nem sokra mentünk egymással.
Van valami tapasztalatod vele?
(#) Egry válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Teljesen igazad van!

Az évi ötven-hatvan halálos áldozat és hozzátartozói is azt hitték, hogy velük nem történhet meg.
Dugjuk a fejünket a homokba és hajtogassuk, minden rendben.
Beszéljünk inkább a lényegről.

Nagyon barátságtalan idő volt ma.
Te is úgy találod?
Korai nyarat jósolnak. Hová mész nyaralni? Riviéra? Esetleg az Alpok?
Az idén próbáld meg talán az Antillákat, ha még nem voltál.
(#) vizor válasza Egry hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
A paraméterezése eléggé kötött:
BINOBJ.exe valami.pas valami.obj publicname

Az első és a második név eltérhet de az elsőnél kötelező a kiterjesztés, pas, exe, chr, bgi, stb. A másodiknál tudja, hogy obj lesz. A publicname akármi lehet, akármilyen hosszú, gondolom ezzel lehet hivatkozni rá később. Ezt a részét nem annyira ismerem, főleg chr-eket és bgi-ket fordítottam vele. Aztán később Delphire váltottam és nem volt érdekes. Ha valamit elírsz, semmi hibaüzenet hanem a help szöveg jön. Ha jó akkor a converted felirat a jutalom

Mit akarsz csinálni, ha szabad kérdezni ?
(#) titi válasza vizor hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Akkor majd hátramenetbe kapcsol, és mégegyszer átmegy rajta....biztos ami biztos....
(#) vizor válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Akkor az
Idézet:
„Sima”
ügy lesz, hiszen szép kis hegyi út vezet oda
(#) kaszarobert válasza Egry hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nekem elegem van abból, hogy az utóbbi időben nem tudok leülni a Tv elé megnézni egy filmet, úgy, hogy ezekkel a vacak politikai műsorokkal, ne húznának fel! Aztán leülök az internet elé, és pattognak a reklámok, "Itt található a válsággal kapcsolatos összes hír stb" Nos mazohista vagyok én? Nem! Minek még reklámozni is. Mért nem örülünk, hogy mindjárt itt a tavasz, mehetünk végre kirándulni, horgászni, börzékre, építhetünk pik égetőt stb. Most például itt Miskolcon két hétig Kocsonyafesztivál van? Tudtok róla? Nem. Sőt a tv-ben leközölt egyoldalú városbemutatás után, még én is 10*meggondolnám, hogy ide utazzam! Pedig jó programok lesznek, és biztos finom lesz a kocsonya is...

Csak azt akartam én is mondani, hogy legalább itt az off-ban, legyünk inteligensebbek a politikusainknál.
(#) Lucifer válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Firefoxot meg adblock plusplust kell használni, az index és tsai. elbulvárosodott híroldalakat kerülni mint macska a forró kását, és így talán elviselhetőbb az internet.
(#) titi válasza vizor hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Úgy látom, más is van itt rajtam kívűl, aki ismeri a környéket...
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Idézet:
„Egy férfi, aki az autójával elgázolt egy nagymamát, aki a babakocsiban az unokáját tolta át a gyalogátkelőn, mindezt fényes nappal”


Ez van például, amikor a 25 milliós autóban nincs kihangosító-berendezés (arra már nem tellett szegénykéknek, jajj, annyira sajnálom őket), és kézben tartva, kacarászva vezet a b*romarcúja... és valóban felháborító eset. És nem ez volt/lesz az egyetlen... sajnos.

Mobiltelefon <---> Emberi élet

A mai világ nagy- (úgy is mondhatnám, birka)része az elsőre esküszik.
(#) wg_kezdo válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Na és mit mondasz arra aki gyerekülés nélkül az első ülésen utaztatja 4 éves kislányát?
(#) Norberto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Elolvastam az összes hozzászólást tegnap reggel óta, sejtem, ki-mit-mikor-hogyan gondol.

Persze, sokatoknak igaza van, abban is, hogy ez egy elektronikai fórum, és abban is, hogy ez az OFF-olós topik és nem politizálunk (ezt eddig nem is tettük meg, aki keményen odamondta eddig, azokat ki is hajítottuk). Értelmes szintig minden témában el lehet lavírozni...

De az azért kissé durva, hogy immár !!!másodszor!!! történik meg szinte a szemem előtt az, hogy egy valakinek nem tetsző témát elrejtünk a fiókba, mert neki épp nincs hozzá hangulata... biztos ésszerű és logikus ez a történés?
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Konkrétan?
(Próbálom kideríteni, de valószínű, felületes vagyok.)
(#) vizor válasza titi hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Második otthonom a környék, főleg szilva és szőlőérés idején...
(#) Norberto válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Erre nemigen lehet mit mondani... én szimplán csak azt mondanám, hogy felelőtlen őrült az, aki ilyet tesz a gyerekével. Persze esélyeket latolgatni 2015-ig lehetne, hogy mi lenne, HA... és akkor meg mi lenne, HA... így, meg úgy, meg LEHET, hogy bizonyos típusú balesetnél pont ilyenformában úszná meg a fiatalkorú illető, de ez a kisebbik hányad. Szóval felelőtlen és ésszerűtlen dolog. Szerintem.

(Azt az eshetőséget azért tegyük félre, hogy a 4 éves illető 150 cm-esre vagy afölé nőtt )
(#) wg_kezdo válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Mikor megkérdeztem az illetőt, hogy figyelj fuss már neki teljes erődből a falnak és próbáld ki milyen lefejelni a műszerfalat esetleg orrbavág a légzsák....Értetlenül nézett
Pedig egy ember 20-25-el tud futni (régi szép időkbe úgy 30-35-el is tudtam).
Ha két autó összemegy és mondjuk 20-al megy az egyik akkor kb ekkora erővel fejeli le a kislány a műszerfalat.
90%-ban fejjel. Rosszabb esetben orral......
Tudjátok mi volt rá a válasz?

Én tapasztalt és óvatos vezető vagyok.
Röhögnöm kell.
Elég egy nem tapasztalt és nem óvatos vezető és kész is van a baj......Valahogy nem értik az emberek, hogy nem egyedül vannak az utakon.
(#) Egry válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szerintem, mi nem vagyunk komák. Nem is hiszem, hogy leszünk.
Elmondtam a véleményemet, Te a tiédet.
Biztos vagy abban, hogy Te fogod megmondani nekem, hogy miről mit gondoljak?
(#) llaci56 válasza Egry hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szerintem ebben a témában nem kellene keményítened, mert attól, hogy off topik, még nem párbajozunk. A 371858 -as hozzászólásod szemtelen volt Köbükivel szemben, akár hogyan nézzük, Kübüki mindössze finoman megkért, hogy EZT NE!
(#) Norberto válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Nekem is sajnos van ilyen értetlen ismerősöm.

2-3 éve az egyik legközelebbi barátnőjét vesztette el autóbalesetben, mivel a lány nem volt bekötve biztonsági övvel.

Teljesen kivolt a srác, hetekig nyüglődött az ügyön... mikor akkoriban legelőször találkoztam vele, megfogadta, hogy ő az élete hátralévő részében nem fog bekapcsolt biztonsági öv nélkül utazni (vezetni meg pláne nem), mert nem akarja ilyen korán alulról szagulni az ibolyát...

Ez a fogadalma kissé tovább tartott, mint egy átlagos szilveszteri fogadalom szokott tartani... úgy 3-4 hétig betartotta.

Azóta eltelt ez a 2-3 év... azóta is azzal a mozdulattal, ahogy beül az autóba, már indítózik is, és indul, mint a veszett őrült. (Neki) természetes módon öv nélküli állapotban.

Erre mit lehet mondani azon kívül, hogy elmezavarodott, ha már a saját testi épségét sem védi alapfokon sem?
(#) _ampervadasz_ válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Jóestét mindenkinek!

Reflektálva, és kapcsolódva a téához:

A telefon még csak egy a sok hibaforrásközül. Az embert még ráadásul a sok "kényelmi" berendezés is tompítja a vezetésérzéket. Az autó szinte emberünk helyett vezet, ha egy LADA -ba ülne be, leszakadna a keze, és összevissza nyirdalná a váltót, a kuplungot, meg agyonraégetné, mert Őneki kell vezetnie az autóját, és nem fordítva. Még olyan kocsit tartósan nem vezettem amit a kisujjammal elkormányzok stb.

Sok ember csak akkor ismeri ki az autóját amikor rázósabb helyzetben kell használnia, egy másik hibájából kifolyólag, és a pánikreakciója, nem egy tömegszerencsétlenségbe torkollik, hanem, egy nem könnyen de elhárítható helyzetté lehetett volna "formálni". A volt kocsim "tudását" én is így tudtam kihasználni, mert imsertem a határait, tudtam hogy mit merre reagál és arra mi a válasz. Ez főleg azoknak szól akiknek még kocsijuk sem volt, azok még ennyira sem tudják megitélni a helyes cselekedés sorozatot. A baromarcú 10 másodperces jogsival, gyorsulásversenyezni kezd, majd majdnem belehal az utasaival együtt, mert azthiszi a jogsija beletelepíti a fejébe a szükséges információkat. Meg ő már 500 ezret levezetett a GTR2 -vel(gyengébbek kedvéért, ez egy PC -s játék ,amivel rallizni lehet, nem tartozik a kedvenceim közé).

A befolyásoltság, most már kevesebb, de még ez is közrejátszik. Láttam 70 -es tábla melett, $egg, nagyságú kátyúövezettel kitérképezett aszfalton, egy jobbra balra, cikácó tranzitot, aki 80 - 65 -el ment, és lyukról, lyukra vándorolt, össze - vissza. Előszőr azt hittem, hogy a kátyukat kerülgeti, de nem. Szabályosan a sinus -hullám szerint közlekedett, ha valaki előzőtt, máris rántotta rá a kormányt, szóval egy megelőzést igen kozkázatosnak tudnék ilyenkor csak itélni (lakott területen kívül volt), ha eg mögött maradsz akkor meg kitéped a hjad, hogy mit csinál ez az ember.

Sok, nagyon sok, rengeteg, olyan ember van, aki egyáltalán alkalmatlan arra, hogy volánmögé ülhessen. Sokan, vagy nem helyesen, vagy nem megfelelő sebességgel képesek érzékelni a forgalom válztozásait, és tábláit, és ezért alkalmatlanok a vezetésre, ergo veszélyezteti a forgalomban résztvevőket.

Műszakiállapot az aútóknak egy bizonyos százaléka is elképesztő. A fék van az elsőhelyen. Egyesetlegesen, vészfékezéskor, is rendkívűl megnőhet a fékút egy tömítetlen,- levegős fékrendszerű, vagy kopott fékpofájú autónál, nembeszélve a normál fékezést is. A lengéscsillapító elhasználódása miatt, a kerék "szitálni" pattogni kezd, rossz lessz az úttal való kapcsolata, csökken a surlódási erő. Ide kötöődnek a kopott gumiabroncsok is. Aztán a futómű. Sokan mesélték panaszkodva, hogy a fűtóműbelállítás sem volt jó, mert a kormányra, egy bizonyos erőt és FIGYELMET arra kellett fordítani, hogy az autó magától, át ne menjen a szembejövősávra. Rájátszik erre még a kormány holtjátéka is. Aztán még valami, ami szintén mindennapos. Minden autó kap valami környezetvédelmi besorolást, de egy harmaduknak, kiváncsilennék a zöldkártyájukra. Ugyan is amikor éjjel közlekedtem, akkor az előttem haladó aútó kipufogójából akkora fekete fűst jött, hogy semmit nemláttam magamelőtt, felhúzott ablakkal is majdnem megfulladtam. Gyorsan kinézve, senkit nem látni szemből, illetve kanyar nincsen, gyorsan megelőztem.
Nemtudom mi lett volna, ha mögöttem is felzárkózótt sor lenne, a közvetlen mögöttem lévő nem trataná be a követési távolságot (Éeggemre tapadna), és közben szemből is jönne egy összfüggő járműoszlop, na akkor ott végem lett volna.

Hirtelen ennyit tudtam ide összehordani.
(#) Egry válasza vizor hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Kipróbáltam a javaslatodat, de nem igazán jött be.
Akár szövegfájl elé is betesz egy fejlécszerű valamit, de nem lesz belőle object formátum.
Azért köszi a fáradozásodat.

Azért próbálkoztam volna találni, mert a valami.obj –eta wdisasm-al a masm számára emészthető asm-re fejti vissza. Egyszerűen csak tanulgatnám a programozást. Teszek egy kis kirándulást a c, Pascal és asm környékén. Az asm lényegében DOS alatt elvesztette a jelentőségét a c és a Pascal megjelenésével. Ahogy láttam a C és a Pascal eléggé tömör kódot generál. Ekem a Pascal lenne az emészthetőbb. Meg kell hagyni, hogy a Visual C 1.5 nagyon profinak látszik DOS alatt.
Szóval, semmi komoly az érdeklődésemben.
(#) kaszarobert válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Én is csak kérést vélek felfedezni, amit nyugottan lehet figyelmen kívül hagyni!
Következő: »»   395 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem