Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   21 / 91
(#) zolika60 válasza blokkmetal hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Így már értem. Milyen jelforrásról vizsgálod? Van- e szkópod megnézni a kimenő jelet? Próbáld felcserélni a bemeneteket nem megy-e át a hiba. Ugyanígy vizsgáld meg a kimenetek felcseréléséve is. Legyen kizárva biztosan, hogy nem a jelforrás vagy a végfok okozza-e a problémádat. Ha ezek rendben vizsgáld meg a potikat egyforma értéket adnak-e. Egyenlőre ennyi, a továbbiakat majd meglátjuk.
(#) blokkmetal válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Köszönöm a tippeket, szkópom sajna nincs. Próbáltam hangkártyáról, Mp3 lejátszóról. Megnézem ezt a pár dolgot aztán majd írok, hogy mit tapasztaltam, de azt már valsz csak holnap fogom megtenni.
(#) zolika60 válasza blokkmetal hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Rendben. Én csak a munkaidő lyukaiban tudok válaszolni.
(#) karpi válasza blokkmetal hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Adjal egyforma /azonos jelet a ket bemenetre .

Mondjuk "mono" zenet adjal ra .

Csereld fel a kimeneteket , vagy csereld a ket hangszorot egymas kozott .

Vagy probald sorba csatornanankent egy es ugyanavval a vegerosito +hangszoroval .

Ha lokalizaltad a kulombseg forrasat es az EQ lap
a hibas ,akkor a kondenzatorokat kell parositani a ket csatornan, a bemeneti es kimenati csatolokondenzatorokat is! Esetleg a ket ellenallast a visszacsatolo korben is parositani bar nincs nagy hatasuk csak lehet innen is egy kis diferencia.
(#) blokkmetal válasza karpi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Nos. Próbálgattam így is úgy is és minden jel azt mutatja, hogy az előfok lapján van valami gubanc. A kondikat hogy kell "párosítani"?
(#) zolika60 válasza blokkmetal hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Mind két csatornában azonos helyen azonos értékü legyen. Kapacitás mérővel válogatva, mert elég nagy a gyártási szórás.
(#) scooby_ hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Tud valaki valamit az Orion Orister SE-1015 erősítő hangszínszabályzójárol?
Az érdekelne,hogy kell-e az előerősítő is hozzá,vagy lehet használni anélkül is?

A segítséget előre is kössz!
(#) zolika60 válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Nem kell hozzá emlékeim szerint semmi.
(#) scooby_ válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Óhh az nagyon jó lenne!

De a színes drótokkal mi legyen?
Elvégre azon megy a balance,a mény,és a magas.
A hang befelé a szürke drótokon megy,amit meg is találtam,és egyben gondolom ezen megy a többi potméterhez is.

Ha teszek fel róla egy jó minőségű fotót,többet tudsz mindani?
(#) csezoli21 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Heló
Azokhoz lenne kérdésem akik megépítették ezt az áramkört! Hogy vagytok vele megelégedve?
Főleg hangminőség ügyileg érdeklődnék! Két Conduktor végfok elé kéne és hát ott azért jó hangminőségű hangszínszabályzás kéne kis torzítással! Ha esetleg ez a kapcsolás nem az igazi akkor tudnátok ajánlani olyat ami jó hang minőségileg?
(#) karpi válasza csezoli21 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
En epitettem tobbet es nem a vegerosito ele hanem a gitartorzito untan helyeztem mvagy az eloerosito utan , ezutan egy mixer egy Line -in bemenetere majd a hangkartya bemenetre ...nem zajos .Zenehalgatasra a vegerosito es az eloerosito koze kapcsolva biztos eleg jo.
Amugy torzitas/fazisviszonyok nem erdekeltek,en nem zenet halgatok vele.

Van egy nagyon zajos EQ-m egy erositobe (ezt akartam az elobbi modon a gitarral hasznalni de nem lehetett),ellenben ez a ngyon zajos egy erositoben a vegfok elott kitunoen mukodik es nem hallatszik a zaja .
Ezek a EQ -k mind a vegerosito es az eloerosito koze kell tenni , igy a sajat zaja nem hallatszik.
(#) csezoli21 válasza karpi hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
heló
mindanképp a végerősítő elé akarom rakni, de viszont előerősítő nem lessz, szerinted igy milyen lessz?
(#) Gergő90 hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok! Ez az áramkör előerősítőként is szolgáll? Hány volt lehet a kimenetén?
(#) DJ Szabcsa válasza Gergő90 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Üdv
Igen, ez előerősítő és hangszínszabályzó egyben. Sajnos nem tudom hány volt van a kimenetén.
(#) Gergő90 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nekem 1V-ra lenne szükségem a teljes kivezérléshez.
(#) gambler válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
9V-os tápfeszültségnél max 0.8Vrms, 12V-ról 1 Vrms.
(#) DJ Szabcsa válasza gambler hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Köszi Most már ezt is megtudtam
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Nektek ezzel az ICvel nincs gondotok?
Én rököttöttem árnyékolt kábelekkel a potikat meg minden árnyékolt cuccos.
És valahol összesed valami zajt.
Kezdek megőrülni tőle.
(#) Gergő90 válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Nincs szükség árnyákolt kábelekre mert az IC feszültség vezérelt, nem azzal lehet a gond. Tegyél szürökondit a tápbemenetre, lehet az lesz a baj!
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Szia! azon is túl vagyok egy ilyen szűrés plusz stabil tápot kap
(#) gambler válasza ZPKing hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Ebből az ic-ből nem nagyon lehet többet kisajtolni, ez ennyire képes. Én is megcsináltam, de most helyette ezt használom:
Bővebben: Link
(#) Gergő90 válasza gambler hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Hát nem tudom elég sokan megépítették, nekem is tervbe van a következő erősítőmhöz. Én nem sok panaszt hallottam rá!
(#) ZPKing hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudom nekem például az is bajom megvettem a tolópotikat és csak a felétől kezdenek el szabályozni raktam a föld felöl egy 5k ellenállatot azzal sem lett jobb.
Most találtam gy hangszint mellékeltem a pdf-jét.
minden icjét meg lehet rendelni SAMPLE-ba. én meg is rendeltem kedden itt is lesz.
Megépítem kiváncsi leszek rá.
Ti így adatlap alapján mit gondoltok róla?
(#) Beles hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Hali! Megépítettem azt a kapcsolást az lm1036-tal, ami a gyári dokumentációban található. Az a gondom, hogy amikor tekerem a hengerőt fel vagy le, akkor a hangszóró mozog egyet. Elég nagyot. ez mitől lehet? Valakinek csinált már ilyet? Üdv!
(#) ZPKing hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Szia!
Nem tudom mennyire értessz az elektronikához!
Ha jót akarsz vagy megépíted az előző hozzászólásomban lévőt építed meg.
Én csak megjártam vele a hangerő poti a felétől szabályoz csak zajos std.
Nekem nem jött be.
Nézd át hogy a potikat jól kötötted-e be.
(#) gambler válasza ZPKing hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Nekem is abszolút negatív tapasztalataim vannak ezzel az icvel kapcsolatba.
(#) Ricsi89 válasza gambler hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Nekem viszont tökéletesen megy már több éve. Kapott már túlfeszt is, de semmi gondom vele. Igaz nekem digitális potikkal van szabályozva rajta minden.
Üdv.
(#) ZPKing válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Tudnál esetleg valami átalakítási infót (rajzot) adni hogy alakítsam át digitális potira?
és melyik IC-t használod potinak?
Köszi
(#) Ricsi89 válasza ZPKing hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Nagyon egyszerű. Ezzel a kapcsolással van megoldva. A bemenetre rákötöd a referencia feszt, a kimenetre pedig a szabályzott fesz kerül, amit az LM azon bemenetére kötöd, amelyiket szabályzod vele.
(#) gambler válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Én inkább egy girátor kapcsoláson alapulót építettem.
Következő: »»   21 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem