Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   73 / 489
(#) pet hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Kinézetén tökéletesítettem még az elkészült órámnak. Csináltam egy vagon képet és linkelek be vidit majd...
Köszi a segítséget mindenkinek aki segített!

Majd még egy dolgot kérdezek lehet a demoval kapcsolatba...
Ja és nyáron jön remélem a Propeller Clock 2.

A képek nem akartak feljönni--> Link

És áááá de utálom mikor újra kell gépelni az üzenetet
(#) janocsi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szia PetiJanka!
Kétféle kiírási mód is be van építve a prop. progiban. Az egyik a DEMO mód, ahol felváltva jön a szöveg és az óra. Ebből nagyon nehéz kiszállni, valószinű, hogy fizikailag kell kikapcsolni az órát? A másik a TEXT üzemmód, amit be/ki tudunk kapcsolgatni. Ez a jobb szövegkiírás programja. Szia.
(#) csabesz0127 hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Hali! valaki légyszi help
vettem urc22 távírányítót de nem villannak a ledek, nem tom hogy mi lehet valaki help köszi
(#) pet hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is szeretném a szöveget módosítani az órámban, de rájöttem, hogy MPASM-al nem tudok egyszerre 3 asmet fordítani egy hexbe. Kaninjo fórumán volt erről egy kicsit szó de törölve lett a segítő képernyőkép. Lécci csináljon vagyki egy printscreent hogy hogy kell beállítani! És nem értem, az asm tallózásakor hogy lehet többet kijelölni

Én eddig a módosított asm-et használtam de a szöveget abba nem tudom módosítani. Tehát mibe külömbözik az eredeti a módosítottól? Az eredeti is menni fog nekem?

kösz!
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szia Pet!
Hmm. Az MPASM beállításához ide rakok egy képet.
- Az a lényeg, hogy lehetőleg a gyökérkönyvtárban legyenek azok az asm filék, amelyek a főprogihoz tartoznak. Pl.: prop.asm-hez, CharGen.asm, és a Keys.asm. (Ugyanez a Base.asm-nél is).
Ha mindez megvan egy helyen jöhet a fordítás, és kész a HEX állomány. Szia.

MPASM.jpg
    
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Aha értem köszi. Este kipróbálom az eredetivel. Remélem működni fog mert mintha régebben próbáltam volna valami mással sikertelenül...
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Szia Pet!
Az is jó, ha az MPASM könyvtárból próbálod meg a fordítást, csak ott legyen mindhárom asm! Akkor kell a gyökérkönytárba rakni őket, ha ott hibával történik minden esetben a fordítás.
- A szöveg átírását bármilyen szerkesztővel tudod módosítani az "asm" filében, majd igy elmented. Szia.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Sziasztok! Arra gondoltam, hogy meg kellene építeni teljesen smd cuccokbol a propellert, csinált már valaki iet? Persze azt nem néztem hogy van e 16f628 smd-ben de szerintem jó lenne nagyon és kisseb is lehetne azt hiszem ha találok pic-et akkor ki is fogom probálin. Nyák tervezésnél mik azok a szempontok amikre oda kell figyelni, hogy minél kisseb legyen a zavar a trafó felöl? arra gondoltam, hogy kétoldalas nyák, a másik fele majdnem teljesen meg is maradhatna csak néhány átkötés meg iesmi lenne ott árnyékolásnak jó lenne az?
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Némítás lesz a vége, ha továbbra is használod az ien, iet, iesmi szavakat. Írd már le tisztességesen, mielőtt Frankye mester idenéz...
Igen, emlékszem, hogy valaki már megépítette full smd-ben, Kaninjo fórumán volt is róla kép. Nagggyon pöpecül nézett ki. Én is terveztem, hogy 4cm-es ventire építem meg.
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Idézet:
„Ja és nyáron jön remélem a Propeller Clock 2.”

Na igen, jó lenne már valami vérfrissítés Youtube-on vannak szép órák,és van köztük több magyar fejlesztésű.
Itt a HE-n is láttam már egy-két szép órát,de valamiért senki sem publikálja a sajátját.
Egyszer talán beindul egy janocsi tipusú ember,aki nekiáll,és időt és energiát nem kímélve addig fejleszt,míg meg nem születik az új vekker.
Ezt az órát is lehetne fejleszteni,pl.szebb mutatók,3,6,9,12, kijelzése stb.
(#) pet válasza calibra hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ötleteim vannak Tudom egy kettő szinte megvalósíthatatlannak tűnik de nyárra megtanulok assamblyben és neki látok... Szép álmok
-RGB Ledekkel
-DCF77
-Ébresztő
-Hőmérő

Mindről találtam dolgokat a fórumban, de hogy valaki meg is valósította volna, azt nem.
(#) zolee1209 válasza pet hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Ha EZT kiegészíted hőmérővel, akkor megemelem a kalapom! :yes:
(#) calibra hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Pet! Úgy legyen
Zolee1209! Szerintem ha csak simán lemásolja hőmérő nélkül,akkor is le a micivel
(#) csabesz0127 hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Heló calibra !
megvásároltam a te általad ajánlott távírányítót de nem mükszik , a pic nem akar beindulni pedig a fesz megvan a kvarc is működik
tudnál adni egy kis segítséget ?
(#) pet válasza pet hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Sikerrel lefordítottam, felégettem az eredeti propeller programot. Viszont tükörképét látom az időnek és a távkapcs jeleit sem érzékeli. Tud valaki linkelni egy olyan asm-es programot ami pc ventihez van, az alap házi távirihez(16F84)...? Ha a Vicsys által módosított asm-jei nyilvánosak lennének az pont jó lenne.

üdv. kösz.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Át nyálaztam kaninjó forumát, de nagyon sok kép már nem jeleníthető meg. Találtam képeket, de konkrét leírást, esetleg olyant, hogy milyen pic-et használnak milyen hex-el olyant nem találtam. Tudnál olyan hex-et vagy asm filét ami smd-ben is kapható pic-re át van írva? Sajnos 16f628-at nem találtam smd-ben.
ui: sajnos ezekben a szavakban a j és ly kihagyása rossz szokásom, de igérem odafigyelek erre.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Az smd-be is ugyanaz a hex megy. Csak a pic tokozása más, de egyébként ugyanaz!
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Az oké csak 16f628-bol nem találtam smd-t. legalábbis azokban a webáruházakban amiket ismerek nincs. Ezért gondoltam más tipusra.
(#) calibra válasza csabesz0127 hozzászólására (») Feb 18, 2009 /
 
Használj másik keys.asm-et,ami itt a fórumon megtalálható,URC22B távirányítóhoz.
(#) c27 hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Szia janocsi.
Egy darabig nem voltam azóta nem tudtál meg semmit sem azokról a bizonyos Capstan motorokról? Nekem sajnos nem sikerül semmit sem kideríteni róluk.
(#) Peti.Janka hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Sziasztok! Probáltam átírni az introszöveget. csináltam mp lab ide-ben egy új projektet, belemásoltam a prop asm-file-jét és megnyitottam, majd probábol beírtam a saját nevem. de nem fordította le, utánna probáltam az eredeti asm-et is de azt sem fordította le. azt írta ki, hogy build failed ez mitöl lehet?
ui: 8.15a mp lab ide-t használok, de a hexet pickit2 saját progiával égetem be.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Mert a 3 asm-nek 1 helyen kell lenni. Célszerűen, készíts egy mappát a c: gyökérben és másold bele őket, majd onnan nyisd meg, írd át, fordíts le-oda.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
most úgy csináltam, a bázis asm jét simán lefordította, de a propellerét nem. ezt írja ki:

Csatoltam, hogy ne teljen meg az oldal. --vicsys

hiba.txt
    
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Miért nem próbálod meg a sima MPASM-et? Nekem azzal simán megy.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Már töltöm is le.
az írom, hogy mire jutottam.
(#) Peti.Janka válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
azzal sem megy.

Névtelen.jpg
    
(#) Krisz03 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Idézet:
„Cannot open file (Include File "CharGen.asm" not found)”


Ez van a csatolt hibalistában. Ott van ez a fájl is a többi lefordítandó mellett? Ha ott is van, jól is van írva a neve? Mert a kis és nagybetűkre azt hiszem érzékeny.
(#) Peti.Janka válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Sikerült átíni hex-be, de még nem minden heppy. ami asm file-m van nem megy az rc5 távirányítóval, a másik asm file-m meg fordítva pörög, és nem bírtam rajt elindítani a szöveget de minden más ment. szóval már csak egy jó asm file kellene.
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A cikkedben a módosított hex-amit megosztottál azzal jól müködik minden, az ahoz tartozó asm file-ket nem osztanád meg velem? abban már át tudnám írni a szöveget. egyébként az volt a baj, hogy rossz file-ket másoltam a könyvtárba.
(#) vicsys válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Sajnos az nincs meg. De az eredetit is át tudod írni...
Következő: »»   73 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem