Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   411 / 3569
(#) válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ha nem fizeted be, akkor sem biztos hogy lesznek következményei. Egy ismerősöm így már három alkalommal is megúszta - és már a legutolsó óta is eltelt vagy két év, tehát már bőven elévült mindegyik. No persze a BKV közben szorgosan küldözgette a csekkeket az egyre növekvő összegekről, de azzal nem foglalkozott. Ez nem szép dolog, pláne nem követendő példa, viszont így is lehet kezelni a helyzetet.
Egyik alkalom a háromból úgy zajlott, hogy reggel ment a suliba, de a metróból kifelé jövet fennakadt az ellenőrzésen a pár órával előbb (előző nap éjfélkor) lejárt bérletével. Mivel rohanásban volt, próbálta megbeszélni az ellenőrrel, hogy ugyan hagyja már továbbmenni - itt van 25 db bérlet a pénztárcájában (szint soha nem dobta ki őket), minden hónapban megveszi, most (ma) is meg fogja, de most kivételesen kimaradt valahogy. Az ellenőr meg közölte vele, hogy ez nem hatja meg, és akkor is meg fogja büntetni - így aztán ott a kaller szeme előtt tépte szét darabokra a csekket, majd továbbállt. Mint említettem, azóta sem fizette be, és egy év múlva már le is szállt róla a BKV (addig persze küldözgették zsákszámra a fizetési felszólításokat).

A másik pedig, amit Norberto írt, szintén így van - amennyiben megtagadod a büntetés kifizetését, illetve személyi adataid bediktálását, kizárható vagy a közlekedésből (azaz csak leszállítanak a buszról, de te meg úgy is felszállsz a következőre). No persze csak abban az esetben, ha nincs rendőr az ellenőrrel. Ha esetleg van, akkor neki, mint hivatalos közegnek, kötelességed igazolnod magad.
(#) DuMatyi hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Annyit fűznék hozzá: miért mindig a miféle átlag emberek szívják meg?! Ha tehetnénk, kocsival járnánk. Nem a köcsög BKV-vel. Volánnal is jó utazni, meg MÁV-val is. Mostmár. A BKV is észrevehetné: ő van a kedves ügyfelekért,és nem az ügyfelek őértük... Vonatkozik ez a többi u.n. közüzemi szolgáltatóra is!!! Elvégre nem hallottak a MÉLTÁNYOSSÁGRÓL?! Javaslok egy méltányossági kérelmet. Remélem eltetted a régebbi bérleteidet. Azokból csatolhatsz. Ha továbbra is köcsögök, akkor a privátban leírtak a mérvadóak! Nem véletlen írtam le oda, és nem írtam ki ide.
(#) DuMatyi válasza hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Kedves Gé, én úgy tudom, ÖT év az elévülési idő. Szépen várnak 4,5 évet, majd elindítják az eljárást, végrehajtással. Így lesz az 5 eFt os büntetésből 50.000 Ft. A parkolótársaságok módszere...
(#) válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Azt nem tudtam hogy öt év amíg elévül. De szerintem a szóban forgó illetőnek mindegy, a három alkalomból kettő már lehet hogy amúgy is vagy elmúlt több mint öt éve...Esetleg a legutolsóval lehetnek még problémái, bár már az se most volt. Ha belegondolok, hogy 2.5 éve diplomázott, és ez még a fősulis korszaka volt, hát akkor az se most volt már. De mindegy, majd idővel úgy is ki fog derülni hogy mi lesz a végkifejlet. És nem mellesleg nem biztos hogy most pont arra van pénze/kapacitása a BKV-nak, hogy eljárásokat indítgasson. Legfeljebb fenyegetőznek, hogy rád küldik az ügyvédjeiket, meg bíróság, stb. Aki megijed, az befizeti; aki nem, az meg nem fizeti be. Aztán persze kiderül hogy jól döntött-e. Ő anno kapott is ilyen ügyvédi felszólítást, de abból sem lett semmi azóta sem...
(#) kaszarobert válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ne haragudjatok, hogy beleszólok: Az ellenőröket én sem szeretem. Én elég sokáig közlekedtem Miskolcon az MKV-val, majd az elmúlt 7 évben Budapesten a BKV-val, és sajnos most fél éve megint MKV-val. Szóval van összehasonlítási alapom. Budapesten élmény utazni! A buszok, villamosok, metrók arról szólnak, hogy minél hamarabb minél nagyobb tömegű embert juttassanak el mindenhová. Dolgoztam Rákospalotán, Újpesten (bár a 14-es villamos elég lassú) Békásmegyeren, tanultam Csepelen, laktunk itt is ott is. Tömeg-közlekedni, mindig jobb volt mint autóval utazni! És néhány gyűjtőjeggyel, hónapokig ügyesen el lehet utazni, sajnos a metró nagyon fogyasztja. A bérletet sajnos két kisgyerek mellett nem engedhettem meg magamnak...

De mi van Miskolcon:
Megáll a busz, vagy villamos, és csak az első ajtón lehet felszállni, úgy, hogy mutatod a bérleted megveszed a jegyed, mint a távolsági buszoknál. Persze ez minden megállóban lezajlik. Képzeld el, mondjuk, hogy a 4-6-os villamosra csak az elsőajtón szállhatnál fel
Mindezt egy olyan városban, ami két 10km-es csík keresztben, tehát itt is van távolság. nem csoda, hogy mindenki autóval jár. Egy szó mint száz ne csak a rosszat lássátok a BKV-ban, hanem azt is, hogy nagyon jól megfelel annak a célnak amiért van stb
(#) googa hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Nem sok kedvem van olvasni, de úgy tűnik kiváltottam némi BKV-s ellenszenvedést, a jegy érvényességgel kapcsolatos kérdésemmel. Nyugodjatok meg!
Csak azt szeretném mondani, hogy - bár igencsak drága a BKV és mindenféle jegy/bérlet - Ti sem szeretnétek, ha útközben emberek ülnének fel a biciklitek csomagtartójára, vagy az autótok hátsó ülésére és mindezt mindenféle ellentérítés nélkül tennék.
(#) googa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Jó, természetesen ilyen értelemben teljesen igazságos a felháborodás, vagy a lekonyuló szájszegletek, esetleg kivillanó, vicsorgó fogsorok!
(#) moltam hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Ez szépen "meghegesztetette" a felsővezetéket.
Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Kedden nyertem pert egy parkolóbandával szemben. Nem tudják bizonyítani, hogy a szélvédőmön volt csomag.
(#) Norberto válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Idézet:
„Így lesz az 5 eFt os büntetésből 50.000 Ft.”


5 év után az nem csak 50 ezer lesz

Ha belegondolunk, és a 30 napon túli befizetés MÁR 24 rongy...

5 év után én minimum olyan 2-300 ezerre tippelek...

Viszont, hogy megerősítselek: az elévülési idő valóban 60 hónap, azaz 5 teljes év!
(#) Norberto válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Ebben abszolut igazad van. Aki Bp egyik pontjáról utazna a másik végébe, nem biztos, hogy az autót kell válassza feltétel nélkül. Ugyanis, ellenkező esetben, nemcsak, hogy a dugóba bekerül reggelenként és délutánonként is, hanem egyenesen GYARAPÍTJA a dugó mértékét. Sokan ezt nem fogják fel, sajnos...

És ezért lehet azt látni pl. reggelenként a BKV járműveinek ablakából, hogy 10 autóból 9-ben kizárólag egyetlen ember ül... végülis a helyzetet pazarlásnak is fel lehetne fogni valamilyen szinten. Napersze, a másik oldalt is meg lehet érteni, hiszen nem szeretheti mindenki a hering-effektust...
(#) DuMatyi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
A nővérem barátja a Váci úton lakik. Reggel kimegyünk, dugó. Délben, dugó. Este, dugó... Emellett a BKV szemérmetlenül magas jegyárakat diktál... Ezért most aki megteheti, kocsiba ül! Még mindig jobb egy fűtött kocsiban várakozni egy dugóban, mint ázni az esőben. És kik nem járnak kocsival?! Azok az emberek, akik az igát húzzák, ennek ellenére nincs pénzük kocsira. Ők várnak a szakadó esőben buszra -- Nálunk Akarattyán fedett rész sincs! --- És azok szívják meg a legjobban, akiknek nincs módjuk kocsival közlekedni, mint Zoli, és az ország nagyobbik fele... Ez meg az idegesítő kategóriát jócskán túllépi. Emellett ohne bicikliút...
(#) hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Eszem megáll!!

Bővebben: Link
(#) Action2K hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Mindeni ismeri gondolom a "LARGE PE*IS" típusó külföldi reklámleveleket (SPAM). No én most kaptam egy magyart. Röhejes számomra!

Üdvözlöm

Megakarja lepni párját? Elege volt hogy kicsi a pé**sze? Nemtalálja férfiasságát elég helytállónak?
MI SEGITÜNK !

TAPASZTALJA MEG ÖN IS A MÓDSZEREINK FANTASZTIKUS HATÁSAIT!

+ 4 Féle világszerte elismert módszer.
+ Keringés javitó gyakorlatok ( Erősebb mere***és )
+ 2,5 - 7,5 Cm növekedés ! ( Kitartásodtól függő )

**************************************
http://nagy-kukac.notlong.com
**************************************


A Link tartalma is magáért beszél. Én rákattintottam, a végeredmény a képen.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Basszus, akkor sosem lesz nagy az én ...? Elnézést... Ha want kapok, megérdemlem... Nem bírtam kihagyni!
(#) llaci56 hozzászólása Feb 19, 2009 /
 
Én be akartam lépni a H.F-úak Klubjába. Kérdezte a portás: - Mekkora? - Mondom neki - 40. (Letagadtam 10-et, gondoltam, az legyen meglepetés.)
Erre ő: - Ne röhögtessen, én kétszer tekerem magam köré, és csak portás vagyok!
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Elnézést. Tudom, nem a viccek topic. Muszáj Lacit kontráznom. Bemegy a férfiember a jelmezkölcsönzőbe. Ádámnak akar öltözni Farsangra, ama bizonyos fügefaleveles jelmezt kéri. Kikiált a próbafülkéből, hogy túl kicsi, nem takarja az ő méretes hímtagját. Ez 2-3 szor megismétlődik, a legnagyobb levél sem funkcionál... Erre bekiabál az egyik eladó: Tudja mit? Dugja a f**kát a fülébe, és öltözzön benzinkútnak!
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ez tényleg nem semmi!
(#) Szárnyas válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Hát ezen könnyesre nevettem magam!
(#) radocziandras hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Nálunk átalakítás volt és jöttek a villanyszerelők.Az inasuk a gerendás födémben akarta átvinni a vezetéket,és flexel darabolta,aztán kiderült,hogy a gerendában átvágta a betonvasakat.Úgygyhogy most egy gyönyörűszép I gerendát kell eltűntetnem szem elől.Befedem lambériával.a festő majd lefesti.Ránk is dőlhetett volna a ház.A statikus azt mondta,hogy alátámasztás nélkül nem maradhat.Érdekes logikájú emberek vannak.
(#) DuMatyi válasza radocziandras hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ez a no comment kategória! Betonvasat átvágni...
(#) szamóca hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Boldog fiatal évek.
(#) radocziandras válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Ráadásul négy gerendában vágott el több szál vasat.Apu olyan mérges volt,hoy a kéményt és a főfalat tovább kellett gyengíteni,ugyanis oda lett berakva az I szelvény.
(#) googa hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Már egy jó ideje figyeltem, hogy mikor érem el az 1000. hozzászólásomat, jól lekéstem róla. Ez már az 1030. Basszuskulcs... Majd 1111.-nél szólok!
(#) googa hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Meglehetősen furcsa dologra lettem figyelmes tévé nézés közben. A veszprémi, szomorú esettel kapcsolatban van egy pár interjú a csapattagokkal... Ugye szegény Cosma meghalt és két srác komolyabban megsebesült. Akit vesén szúrtak (Ivan Pesics), azt állítólag az egyik csapattársa kísérte be a kórházba. Na most, ha mind a hárman benne voltak a balhéban, ami az épület előtt zajlott, és a kiérkező mentők nem tudtak segíteni már Cosma-n, akkor miért nem foglalkozott a mentő, vagy egy másik mentő a vesén szúrt sráccal? Vagy kérdezhetném azt is, hogy mikor ért oda a mentő, ha ő neki meg be kellett sétálni a kórházba? De akkor mi az, hogy próbált segíteni a földön fekvő társán és ezért szúrták vesén? Értitek az agymenésemet?
(#) Sergei válasza googa hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
A mentö állomás max 1 km-re van a helyszintöl.A korház meg max 500 méterre.szerintem igy járt jobban hogy besétált vele a korházba.valoszinü hogy 1 mentöauto vonult ki a helyszinre.
(#) googa válasza Sergei hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Erre igazából én is gondoltam, de így meg még indokoltabb a gyanakvásom, hogy valaki itt nem mond(ott) igazat. Nem akarok jobban bele menni, csak kíváncsi voltam, hogy Ti mit szűrtök le ezekből a félhírekből.

ui.: Mi bajod a gépészmérnökökkel? Volt egy kis összetűzés, esetleg lemaradtam valamiről?
(#) Action2K válasza googa hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Én is így szerettem volna, de ez már az 1555-ik

Mindenkinek jó estét! Itthon a feleségem, lassacskán lábadozik.
(#) MPi-c hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
A fiam úgy döntött bajszot növeszt... végülis :nemtudom: miért ne ... katonakorba ért.

kep1.jpg
    
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Tök jó fej! Aranyos kiskrampusz...
Következő: »»   411 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem