Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   438 / 2208
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Előbb a PCL projektet kéne 100%-ra begyakorolni, nem!?
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2009
De, csak most áll mert 2db nyamvadt ellenállat kéne bele amit roszul olvasott le az eladó a papírról és 220 helyett 22ohmos, erről meg csak érdeklődök mert jól néz ki és felfűteném hogy milyen
(#) Danaman válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 28, 2009
Köszi!
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
Én úgy szoktam bevásárolni, hogy minden értékből kérek 100-at. Aztán jönnek a kiemelt igények. 2 db 100 Ohm -osod sincs? Légy kreatív.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2009
Van sokmindenem csak mind 0.6-os meg 0.25W-osak Nincs nagy alkatrészkészletem révén hogy 3 éve hogy elektronikával foglalatoskodom. De majd hétfőn bevásárolom.
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Feb 28, 2009
10-10 darab 2k(2) 0,25W-os párhuzamosan kötve? Extrém, de jó. Amúgy a 200 ohm-hoz sem kel 100%-osan ragaszkodni. Nekem 330 az egyik, a másik meg egy 220+120 ohm-osból áll. Ezt építettem meg: Link Ezen vannak a mérési eredményeim is. Itt még hibát is követtem el, ami a mérésekkor derült ki.
(#) szbalint25 válasza djhans hozzászólására (») Feb 28, 2009
Szia!!!
Azt szeretném megkérdezni, hogy amit írtál a hozzászolásban ill. csináltál egy csoves erolkodot, abban a kimenotrafonak az a datait letudnád nekem írni légyszives?
Igen megteccett az otlet!!!
(#) llaci56 válasza szbalint25 hozzászólására (») Feb 28, 2009
A múltidő jele a két "C" ???
(#) rockersrac válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2009
függőlegesen lesznek,háromszög alakban úgy lesz hogy ECL-EM-ECC-EM-ECL a két ecl lesz a két sarkon,az ecc meg előre téve középre!
(#) rockersrac válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2009
ezt rádiófrekvencián is csinálhatja a szolgáltató nem?(közvillre vonatkozólag)csak mert itt nem messze van egy trafóház és azon lóg ki egy antenna az ajtó felett és az gondolom ezen jel vételére van)bocs ha marhaságot kérdeztem!
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 1, 2009
Nem ismerhetem más áramszolgáltató viselt dolgait, de szerintem országosan jellemző a hálózatra ültetett vezérlés. Nálunk biztos, hogy így van, a rendszerrel naponta találkozom. A forróvíztárolódat biztos, hogy nem a trafóház antennája alapján vezérlik. Egyébként tervezik rádiós útra terelni a dolgokat, de ezt AM nagyadókkal szeretnék kisugároztatni (az ad országos lefedettséget). De ne OFF-oljunk tovább,ha lehet.
(#) Imi65 válasza szbalint25 hozzászólására (») Márc 1, 2009
Szia!
Jani nem irigy srác, megadhatja a kimenője adatait,
de: Egyrészt több különböző erősítőt épített már, másrészt fellelhetők az adatok itt, az oldalon is. Meg máshol is.
(#) szbalint25 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 1, 2009
OK értettem
Ja és ez a méretezés ez csőfüggő, ugye???
(#) szbalint25 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 1, 2009
Szia!
Én nemszeretk vitatkozni, sztem béketuro meber vagyok. Veled sem akarok kikezdeni, de a moderálast hadd meg szerintem a staffnak!
Koszi!!
(#) Imi65 válasza szbalint25 hozzászólására (») Márc 1, 2009
Persze, az csőtípustól függ. A PCL (ECL) 7k, az EL 5,2k, és így tobább....
(#) Mate78 hozzászólása Márc 1, 2009
Sziasztok

Tegnap voltam JZolinál, beszélgettük a csöves dolgokról, és ha már ott voltam megmértük a PCL86SE-t 5cm2 körüli TV kimenőkkel.(Primer 2 részes, szekunder egy.)
A két kimenő kinézetre teljesen egyforma, a két primer Rdc-je eltér kissé, 230 és 270 Ohm.
Az mérés közben kiderült, hogy az egyik 4, a másik 8Ohmra illeszt.
A leadott teljesítmény illesztve 3,5W körüli, ezt mindkét csatorna tudja 100Hz-től felfelé, sőt az egyiknél még az 60Hz-es szinusz is szemre kifogástalan.A felső határfrekit nem mértem meg, de 20kHz-nél még nem láttam semmi torzulást a szinuszon, sem feszültségesést.

(#) Danaman hozzászólása Márc 1, 2009
Embörek a PL500-as kapcsolásban ahol a kondinál csak az van hogy 100 az ugye piko? illetve a 10k-s potinak hány watt kell a 06-os elég 54V-ról menyit vesz fel a segédfesznek? Holnap megyek nagybevásárlok és ehez is megvenném az anyagot.
Bővebben: Link
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 1, 2009
Idézet:
„100 az ugye piko?”
Szerintem nano, csak lemaradt (nyomdahiba). Látom ez rossz ötlet köbzoli jobban vágja.
Idézet:
„a 10k-s potinak hány watt kell”
Mondjuk mint az 5k-snak.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 1, 2009
Köszi, gondoltam hogy anyi csak hát mi van ha rosszul gondolom és elfüstöl a többinél is gondolta hogy piko de azok nem is lényegesek mert csak a végfok és a meghajtás lesz megcsinálva, a ECF rácsa elé egy 1M-100n-s becsatolás "oszt jóvan", EY88 sokba van? börzén?
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 1, 2009
Oks, Anódfeszkésleltetésnek akarom, de a PY 30V-os fűtése sajnos pont nemjó pedig abból van itthon kb 20db
(#) CIROKL válasza Danaman hozzászólására (») Márc 1, 2009
Idézet:
„EY88 sokba van? börzén?”
Ez a börzén is egy 1000 -ért megy , legutóbb átkutattam az egész börzét ezért mindösszesen 2 darabot találtam ? Tegyél bele PY88 -at az van dögivel ! az igen csak 200 forint.
(#) Danaman válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 1, 2009
PY88-am van dögivel csak nem igazán tudom megoldani a fűtőfeszt:/ Ha valakinek kell iylen akkor adok EY88-ért sokat
(#) Müszi válasza Danaman hozzászólására (») Márc 1, 2009
Ha EY-t nem kapsz, használj helyette orosz 6D14P-t.

üdv: Müszi
(#) mark.budai hozzászólása Márc 1, 2009
Sziasztok! A DY806 az egyenirányítócső?
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 1, 2009
Nagyfesz egyenirányító, 16kV-os.
(#) Danaman válasza Müszi hozzászólására (») Márc 1, 2009
Hát ha minden kötél szakad lehetséges hogy úgy lesz de igyekszem Magyarra csinálni--> Tungsram a nyerő!
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 1, 2009
Mennyi áramot bír? Ahogy látom ez új cső. Elég tiszta, nem poros, a felirat nincs lekopva.
386113: Az orosz csövek sem rosszak ám. Igaz, én még a villanykörtéből is TUNGSRAM-ot használok.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 1, 2009
0,15mA-t de a fűtése az 1.4V 550mA-el
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 1, 2009
Na... Hát ezzel nem egyenirányítok a PCL86 sztereó + EM84-nek.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 1, 2009
Mondtam hogy nagyfeszegyenirányító és kb a 0-val egyenlő az értéke, a TV malomkerekén találsz ilyet, PCL86-hoz EZ80 vagy 81 a jó.
Következő: »»   438 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem